Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 12.08.2022 || EUR 24,380 || USD 23,706
pátek 12.srpna 2022, Týden: 33, Den roce: 224,  dnes má svátek Klára, zítra má svátek Alena
12.srpna 2022, Týden: 33, Den roce: 224,  dnes má svátek Klára


( Nalezeno 100 článků )

Technologie čištění pomocí CO2

staré Technologie čištění pomocí CO2
Bezvadně čisté povrchy zboží a výrobních zařízení jsou nezbytným předpokladem kvalitní výroby. Jedná se většinou o povrchy forem v gumárenském a plastikářském průmyslu, ve slévárnách a v neposlední řadě v lakovnách plastů. Nároky na čištěné plochy se neustále zvyšují. Pro zajištění...chcete vědět víc?
datum vydání: 12/08/2022 13:48:04 dnes Jevištní technologie v 21. století [Jan Petr / JAMU]
Publikace Jevištní technologie v 21. století se primárně věnuje moderní strojní jevištní technologii, kterou však vnímá v kontextu jejího historického vývoje i prostředí divadelní budovy.
datum vydání: 10/08/2022 05:24:24 2 dny Když rakety zasáhly Ukrajinu, západní technologie stále proudily do Ruska
Poté, co Rusko napadlo Ukrajinu, Západ oznámil nové tvrdé sankce a technologické společnosti oznámily, že zastavily veškerý export do Ruska. Přesto dodávky dílů západních počítačů pokračovaly, upozorňují David Gauthier-Villars, Steve Stecklow, Maurice Tamman, Stephen Gray a Andrew MacCaskill.
staré Nová technologie pohlídá ofsajdy v Lize mistrů a v Superpoháru
A
staré Technologie cvičných a lehkých bojových letounů - v Evropě udávají tón italská a jihokorejská řešení
Nákup 48 jihokorejských letounů KAI FA-50 pro polské letectvo je krok, který významným způsobem ovlivní možnosti evropských zemí z hlediska pořizování a provozu cvičných a lehkých bojových letounů. Velmi důležitou zprávou je především pro Slovensko, kterému Jihokorejci nabídli FA-50 loni na podzim. Trend je zřejmý: letectva dávají přednost těžším, výkonnějším a univerzálnějším typům schopným efektivního bojového nasazení.
staré Česká pobočka Dell Technologies jmenovala nového Channel Sales Directora
Novým Channel Sales Directorem české pobočky Dell Technologies byl v červenci jmenován Milan Hrabovský. Do Dell Technologies přichází ze společnosti QED Group, největší část profesního života však strávil v Microsoftu. Na nové pozici je jeho cílem pomoci partnerům dosahovat společných cílů a technologických inovací na straně zákazníků. Na pozic...
staré Informační technologie v domácnostech a mezi jednotlivci
Informační a komunikační technologie (dále jen ICT), respektive dovednost práce s těmito technologiemi a jejich efektivní využívání, jsou v dnešní době považovány za jeden z klíčových hybných prvků zvyšování ekonomického růstu, zaměstnanosti, udržitelného rozvoje a sociální soudržnosti společnosti.
staré Peksa (Piráti): Topení pískem - nesmysl, nebo technologie budoucnosti?
Komentář na facebookovém profilu k alternativní energetice.
staré Ministerstvo obrany: Experimentální cvičení na podzim prověří moderní technologie. Zapojí se i vzdušné, kybernetické i speciální síly
Na přelomu září a října letošního roku se ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště uskuteční cvičení Joint Fires Experimental.
staré Technologie hlavního města Prahy: V centru Prahy se ukrývají historická svítidla s ručně oplétanými koulemi. Postupně získávají nový vzhled
Svítí Pražanům a návštěvníkům metropole na cestu, a navíc dodávají centru Prahy historický ráz.
staré U Twitteru je to nynĂ­ o Muskovi, co další technologie?
Analytik technologického sektoru v JMP Securities Andrew Boone hovořil na Yahoo Finance o svém pohledu na některé akcie a firmy v odvětví. U Twitteru se domnívá, že „nyní to bude vše o Elonovi“.
staré Navrhujte efektivněji pomocí synchronní technologie
Navrhování výrobků je náročnou disciplínou vyžadující znalosti oboru i technologií. Jako každý obor, i tato oblast se důsledkem vývoje mění a transformuje. Přichází stále nová řešení i modernější software, zároveň narůstá tlak na rychlost a flexibilitu celého
staré Tiskárna místo cihel. Stavební technologie budoucnosti se stává realitou
Domy či mosty využívající ke stavbě 3D tisk jsou zatím většinou experimenty. Rodí se však i první komerční projekty, které tuhle technologii posouvají k širšímu využití. Vytištěná architektura už není cizí ani v Česku.
staré Komatsu kupuje Mine Site Technologies
Společnost Komatsu Ltd. oznámila, že se dohodla na akvizici společnosti Mine Site Technologies Ltd., poskytovatele platforem pro optimalizaci provozu v podzemí.
staré Udělat důležité rozhodnutí? Raději jen pokud technologie Janu Klusoňovi ukazují, že je připravený
CEO Welcome to the Jungle odpovídá na Karlínských 20, dvacet otázek ze života. Proč nedá dopustit na skútr a kdy dělá důležitá rozhodnutí? Příspěvek Udělat důležité rozhodnutí? Raději jen pokud technologie Janu Klusoňovi ukazují, že je připravený pochází z CzechCrunch
 • Udělat důležité rozhodnutí? Raději jen pokud technologie Janu Klusoňovi ukazují, že je připravený
 • CzechCrunch
 • staré S dronem jako parťákem. Technologie mění, co znamená být „Top Gun“
  Ve filmech jsou piloti stíhaček zobrazováni jako vycvičení vojenští letci, kteří umí zvítězit v napínavých vzdušných soubojích. Nové technologie mají redefinovat, co obnáší být pilotem jako z „Top Gunu“. Příchod bojových dronů piloty z kokpitu nevyřadí, mohli by si jimi ale vypomáhat.
  staré Armáda ČR: Experimentální cvičení na podzim prověří moderní technologie
  Na přelomu září a října letošního roku se ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště uskuteční cvičení Joint Fires Experimental. Zaměří se na využití moderních technologií a mělo by ukázat případné rezervy i nové výzvy. Vedle pozemních sil se zapojí vzdušné, kybernetické i speciální síly. U organizátorů i samotných vojáků půjde o výjimečnou zkušenost.
  staré Technologie pro život
  Vstoupili jsme do čtvrté, robotické průmyslové revoluce, kde čas a technologie začínají mít hodnotu zlata. Jsme na prahu robotických vysavačů, „domácího pěstování 4.0“ a (r)evolučních domácích Smart chůviček.   Před 101 lety dal Karel Čapek světu slovo robot a před 32 let je trojice robotických inženýrů z MIT (Massachusettský technologický institut) „přetvořila“ ve společnost iRobot.
  staré Moderní technologie mění „pravidla hry“, Západ nesmí zůstat pozadu
  Nutnost zlepšení spolupráce v oblasti společného výzkumu, vývoje a pořizování obranného materiálu a technologií, zvýšení pozornosti na oblast nastupujících a přelomových technologií a posílení kooperace mezi EU a NATO – to jsou hlavní závěry vyplývající z konference s názvem Význam moderních technologií pro evropskou obranu a bezpečnost. Tato v pořadí již druhá konference organizovaná ministerstvem obrany v rámci českého předsednictví v Radě EU se konala ve dnech 19. a 20. července 2022 v pražském Orea Hotel Pyramida.
  staré Průzkum Globant: Většina hráčů věří, že technologie Metaverse pozitivně změní herní průmysl
  Průzkum zveřejněný společností Globant, která se zabývá vývojem softwaru, a Yougov zjistily, že většina hráčů věří, že metaverse pozitivně změní herní průmysl. Průzkum, který konzultoval názor 1000 hráčů na PC, konzolích a mobilních zařízeních, také zjistil, že většině hráčů je reklama na metaverse stále nepříjemná a že nezaměnitelné tokeny (NFT) jsou pro hráče metaverse stále neobvyklé. TIP: Předpověď ceny Tron 2022 – 2030 Technologie Metaverse může změnit herní průmysl Náhled hráčů na technologii metaverse a její vliv na budoucnost tohoto odvětví se mění v pozitivnější. Nový průzkum s názvem „Metaverse Awareness Survey“, publikovaný společností Globant, softwarovou a technologickou společností ve spolupráci s Yougov, zjistil, že hráči věří, že rozruch kolem metaverze je oprávněný. Průzkum, který se dotkl dalších témat souvisejících s metaverzi, jako jsou NFT, konzultoval s 1 000 hráči o důležitosti této technologie pro průmysl interaktivní zábavy. Více než polovina dotázaných se domnívá, že metaverse a její technologie ovlivní sektor, přičemž 41 % z této skupiny uvedlo, že to udělá pozitivním způsobem, přičemž 25 % s tímto nesouhlasí. Reklama je také stále špatně vnímána hráči v metaverzech, přičemž pouze 35 % je spokojeno s reklamou v těchto prostorách. Pouze 44 % by přijalo reklamu v metaverzu, pokud by s tím byl spojen nějaký druh odměny, jako je přístup k aplikacím. Nicolas Avila, technický ředitel pro Globant v Severní Americe , uvedl : Prostřednictvím tohoto průzkumu vidíme, že ačkoli je vývoj metaverse stále v raných fázích, američtí hráči již tuto technologii vidí jako schopnou rozšířit sféru herních možností. Kryptoměny a NFT stále nepopulární Zdá se, že průzkum naznačuje, že mezi metaversem a technologií Web3 stále existuje rozpor, protože většina hráčů stále není spokojena s používáním kryptoměn nebo NFT. Výsledky průzkumu naznačují, že 34 % hráčů mělo zájem o správu kryptoměn, zatímco téměř polovina z nich neměla vůbec žádný zájem míchat krypto aktiva s hraním. Stejně tak, i když velké herní společnosti jako Ubisoft začaly experimentovat s NFT ve hrách, tento koncept je v této oblasti stále relativně nový. 81 % dotázaných odpovědělo, že si NFT ještě nezakoupili. Také se zdá, že Meta získává navrch, pokud jde o asociaci značky s metaversem, protože 73 % hráčů spojuje platformu s jejím konceptem. TIP: Three Arrows Capital (3AC) dluží miliardy dolarů 27 kryptoměnovým společnostem Originální článek Průzkum Globant: Většina hráčů věří, že technologie Metaverse pozitivně změní herní průmysl pochází z webu CryptoSvet.cz.
 • Předpověď ceny Tron 2022 – 2030
 • kryptoměn
 • Three Arrows Capital (3AC) dluží miliardy dolarů 27 kryptoměnovým společnostem
 • Průzkum Globant: Většina hráčů věří, že technologie Metaverse pozitivně změní herní průmysl
 • CryptoSvet.cz
 • staré Moderní technologie v HR: Jak si ověřit, že se přesun personální agendy do cloudu vyplatí?
  Digitalizace ve firmách postupně vstupuje do všech oddělení a firemních činností a HR samozřejmě není výjimkou. Vhodně zvolený a naimplementovaný nástroj pro řízení lidských zdrojů může podpořit optimalizaci procesů a ušetřit čas i finance. Jedním z trendů v této oblasti je přesun HR agendy do cloudu. Vzhledem k tomu, že jde o významnou investici, je nejprve důležité zjistit, zda se tento krok vyplatí. Jak si to správně spočítat?
  staré AirPower aneb ambiciózní projekt, který ukázal, kudy se technologie nebudou ubírat 
  Apple měl krásnou vizi – bezdrátový svět. Započal ji s bezdrátově nabíjenými Apple Watch v roce 2015, pokračoval s odstraněním 3,5mm jack konektoru u iPhonů 7 v roce 2016, s iPhony 8 a X však přišlo i jejich bezdrátové nabíjení. To se psal rok 2017 a Apple spolu s nimi představil i nabíječku AirPower, tedy jeden z nejkontroverznějších produktů společnosti, který se k veřejnosti nikdy nedostal.  Vize […]
  staré Proč má nový Thor špatné vizuální efekty? Může za to revoluční technologie i fungování Hollywoodu
  Takzvaný The Volume nahrazuje zelená plátna velkými LED obrazovkami, což přináší nové možnosti, ale také prostor pro chyby. Příspěvek Proč má nový Thor špatné vizuální efekty? Může za to revoluční technologie i fungování Hollywoodu pochází z CzechCrunch
 • Proč má nový Thor špatné vizuální efekty? Může za to revoluční technologie i fungování Hollywoodu
 • CzechCrunch
 • staré Ukrajinské památky trpí válkou. S obnovou mohou pomoci i moderní technologie
  A
  staré Dva řetězce v Austrálii používají systém rozpoznávání obličejů. Tyto technologie se vymykají kontrole, varují ochránci lidských práv
  A
  staré Nové technologie mění pracovní prostředí i formy komunikace a spolupráce
  Místa, ve kterých pracujeme, dnes již nezahrnují pouze klasickou kancelář, ale i home office, coworking nebo kavárnu. Mění se i prostory určené pro jednání ve firmách - trendem je zmenšování konferenčních místností a obecně prostor pro týmovou práci. [ 12.července 2022 - úterý ]
  staré S upgrady už nelze dále vyčkávat, je nutné používat moderní technologie,
  Minerva je dodavatelem podnikových řešení, který má jasnou vizi a zacílení. Je specialistou na oborově zaměřené ERP a aplikace na plánování a řízení výroby. Orientuje se na IT řešení pro vybraná průmyslová odvětví, mezi která patří zejména automobilový průmysl, strojírenství, elektrotechnika, potravinářství a nápojový průmysl, zdravotnická výr...
  staré Zprávy pro Liberecký kraj: Nová technologie z liberecké Technické univerzity prodlužuje životnost reflexních prvků na oblečení
  Textilní fakulta liberecké Technické univerzity pokročila v technologii umístění reflexních prvků na oblečení. Ty se dosud na oděv většinou tisknou nebo nažehlují a jejich životnost je tak omezená, můžou zmizet například po opakovaném praní.
  staré Copywriter pro CZ a EN technické texty - Technologie, zdraví a vzdělávání
  V BlackPoint.dev hledáme šikovného copywritera pro CZ a EN technické texty. Ideálně pracovitý student nebo čerstvý absolvent. Ideálně, když máš zájem o technologie, zdraví a vzdělávání - to jsou obory a firmy, se kterými nejčastěji spolupracujeme. Tvoje první úkoly budou nové texty na webu a případně case study ve formě blog postu. Máme po spuštění nové aplikace pro firmu Fakturoid a rádi bychom to pustili do éteru.   Je zde potenciál pro dlouhodobou spolupráci (blog posty, posty na LinkedInu, apod…). Prozatím však chceme začít s výše uvedeným, vyzkoušet si spolupráci a sladit se z obou stran.   Pokud se chceš dozvědět více, napiš zde nebo na marcel.staviany@blackpoint.dev a my se Ti ozveme.  
 • BlackPoint.dev
 • marcel.staviany@blackpoint.dev
 • staré Češi rádi soutěží, říká ředitel ORLEN Unipetrol Tomasz Wiatrak. Mění se technologie i zákazníci
  Čerpací stanice jako místo, kde nejen natankujete, ale dobře se najíte, vyzvednete si zásilku, dobijete si počítač a vyřídíte pracovní schůzku. A tankování samotné nemusí být jen benzín nebo nafta, ale třeba i dobíjení baterie nebo doplnění vodíku. S tím, že se energie pro dobíjení bude vyrábět ekologicky přímo na stanici. Takhle by mohla podle Tomasze Wiatraka vypadat “benzínka” za třicet let. 
  staré KOMENTÁŘ: Technologie nám pomáhají, ale mohou svou svatozář i ztrácet
  Lidstvo se díky technologiím neoddiskutovatelně změnilo. Avšak jak praví jedno přísloví, není všechno zlato, co se třpytí. Ani technologie nám tak jednoznačně nemusejí přinášet tolik kýženou možnost životy zpříjemňovat. Stačí se jen zamyslet nad tím, co spáchaly moderní zbraně, deepfakes, kyberzločinci a další. Pojďme se podívat na některé pozitivní a negativní aspekty technologií.
  staré První skládací telefon Galaxy A bude skutečným testem technologie ohebného displeje Samsungu 
  Čím dál více a čím dál tím častěji se poslední dobou proslýchá, že by Samsung mohl během několika příštích let vydat první skládací telefon střední třídy. Bez ohledu na to, zda toto zařízení ponese označení řady Galaxy A nebo jiné, bude pro trh se skládacími telefony rozhodující, aby tento levný telefon uspěl.  Levný má být proto, že jak jsme vás také informovali, měl by Samsung pracovat na […]
  staré Utility a spotĹ™ebnĂ­ sektory se nacházĂ­ u historickĂ˝ch extrĂ©mĹŻ. Co energetika a technologie?
  Celý index SPX se nyní podle Goldman Sachs obchoduje s poměrem cen a zisků na 15. Což je v podstatě uprostřed historických hodnot naměřených za posledních 30 let.
  staré O klimatické podmínky Slovanské epopeje v Moravském Krumlově se starají technologie Siemens
  Adekvátní podmínky u nejznámějšího díla secesního malíře Alfonse Muchy pomáhá zajišťovat, spolu s ostatními technologiemi, systém Desigo CC od společnosti Siemens. Díky instalaci systému splňuje zámek v Moravském Krumlově, kde je soubor velkoformátových obrazů umístěn, nejvyšší evropské standardy pro vystavování uměleckých děl. „Desigo CC dokáže splnit všechny podmínky, které se týkají bezpečnosti, osvětlení, stálé teploty
  staré Nový Hyundai Nexo prý nabírá zpoždění, důvodem má být vodíková technologie
  Nová generace vodíkového SUV zřejmě dorazí až v roce 2024, naznačují nové spekulace. Je však otázkou, jaká budoucnost vlastně samotné vodíkové automobily čeká.
  staré UFO, nebo špionážní technologie? Nález farmáře v Roswellu vyvolal desítky let dohadů
  Americké město Roswell v Novém Mexiku se za poslední desítky let změnilo ve vysněnou destinaci všech fanoušků UFO. Stojí zde muzeum věnované mimozemskému životu, tisíce lidí v kostýmech láká každoroční Roswellský festival UFO, a dokonce i zdejší pobočka fastfoodového řetězce McDonald’s má tvar létajícího talíře.  Krátce po nálezu neznámého objektu to však vypadalo, že se na událost rychle zapomene. Když Brazel trosky našel, trvalo několik dní, než informoval policii. Telefon na ranči neměl a větší město bylo vzdálené 120 kilometrů. Objekt, složený z gumových popruhů, staniolu a silného papíru, sbalil s pomocí svých dětí do krabice a předal jej místnímu šerifovi.  Tehdy mu řekl, že by mohlo jít o létající talíř. O neidentifikovatelných létajících objektech se totiž o pár dní dříve psalo v novinách, kde byla také zmínka o tom, že lidé za jejich nález dostanou odměnu. Z tohoto důvodu šerif informoval letectvo, které na místo vyslalo vyšetřovatele, píše vědecký server Live Science.   "Zvěsti o létajícím disku se včera staly realitou, když zpravodajský úřad 509. bombardovací skupiny 8. letecké armády měl to štěstí a získal talíř díky spolupráci s jedním z místních rančerů a kanceláří šerifa v Chaves County," stálo podle serveru History ve vyjádření, které 8. července 1947 vydalo americké letectvo.  Úřad ho ale hned následující den dementoval s tím, že šlo o meteorologický balon, což doložil i fotografií zbytků objektu od vyšetřovatele Jesseho A. Marcela. Pro mnoho lidí se tím příběh uzavřel.  Teorii o mimozemšťanech podpořil vyšetřovatel  Znovu se v médiích mluvilo o nálezu neznámého objektu v Roswellu až v roce 1978, kdy nukleární fyzik zkoumající UFO Stanton Friedman udělal rozhovor s tehdejším vyšetřovatelem Marcelem. Z rozhovoru vyšly dvě hlavní zprávy: Marcel nevěří, že objekt je pozemského původu, a vláda mu řekla, ať o tom nemluví.  Příběh o tom, že šlo o krycí historku a vláda něco tají, byl na světě. Podobně se začali vyjadřovat i další Marcelovi kolegové. Jeho syn, v době nálezu jedenáctiletý chlapec, mluvil o zvláštním geometrickém písmu na talíři. Jiné teorie tvrdily, že šlo o snahu Sovětů vzbudit mezi Američany paniku. Probíhala totiž studená válka.  "Neustále se měnící zprávy stály za nárůstem nejistoty," vysvětluje Kenneth Drinkwater, který přednáší o psychologii na britské Manchester Metropolitan University a zaměřuje se na abnormálno a paranormálno. "První zpráva, která vyšla, byla nejasná. Potom ji změnili, což vedlo k podezření, že se něco stalo a oni se to pokouší zakrýt. Veřejnost dostala pocit, že se před ní něco utajuje, což vedlo ke spekulacím o možném spiknutí a mimozemské technologii," cituje ho Live Science.  Teorie navíc podpořila tehdejší obliba sci-fi filmů jako Star Wars a Blízká setkání třetího druhu. Odtajnění vládních dokumentů Americké letectvo chtělo pochybnosti rozptýlit, a proto od roku 1994 zveřejnilo řadu utajovaných dokumentů. Přiznalo například, že nešlo o meteorologický balon, ale balon špionážní, který nesl mikrofony a měl nad Sovětským svazem zachytávat zvukové vlny indikující testování jaderných zbraní.  Následně se úřad pokusil zvrátit i domněnky o tom, že na místě byla těla mimozemšťanů. "Mimozemšťané zpozorovaní na poušti v Novém Mexiku byli ve skutečnosti antropomorfní testovací panáci, kteří letěli ve vysokých výškách s balonem kvůli vědeckým účelům," cituje ze zprávy server Wired.  Ani to však dohady nezastavilo. Jedním z těch, kdo vysvětlení nevěří, je Donald Schmitt, který incident zkoumá už 30 let. Spoluzaložil Mezinárodní muzeum UFO a výzkumné centrum v Roswellu. Zmíněnou verzi vnímá jako natolik okázalou, že by podle něj naopak přitahovala k oblasti s leteckou základnou a místem, kde se testovala atomová bomba, příliš velkou pozornost. "Myšlenka, že by záměrně zvedli publicitu kvůli rozptýlení?" diví se. "Pokud něco potřebovali, tak méně pozornosti." Proč se ale původně hovořilo o létajícím talíři? "V kontextu národní bezpečnosti státní tajemství neprozrazujete. Domnívám se, že pravděpodobně viděli vysvětlení s létajícím talířem jako užitečnou krycí historku," míní historik Roger Launius, který byl kurátorem Smithsonianova Národního muzea letectví a vesmíru. "Příběh byl vyřešen. Byla zodpovězena každá otázka? To nemůžu říct. Nemyslím si ale, že tam jsou velké mezery." Video: Záběry údajných UFO od letců amerického námořnictva zveřejněné v roce 2020
  staré Zajímáte se o nové technologie a dění v IT? Hledáme novinkáře
  Zajímají Vás nové technologie? Vyznáte se v nabídce firem AMD, Nvidia nebo Intel? Rádi čtete a umíte čtivě psát? Po nedávném úspěšném předělání webu do responzivního designu pro mobilní zařízení hledáme nové autory aktualit o tom, co se děje ve světě IT.
  staré Rusko přichází o technologie. Dovoz polovodičů do země klesl o 90 procent
  Světový vývoz polovodičů do Ruska po uvalení západních sankcí kvůli invazi Moskvy na Ukrajinu klesl o 90 procent. Uvedla to americká ministryně obchodu Gina Raimondová. Informovala o tom agentura Reuters.
  staré Petr Hampl: Potraty, aktivisté a technologie
  Denní glosa Petra Hampla
  staré Dílo Alfonse Muchy ožívá. Miloval moderní technologie, připomíná Dvořák
  Stát se součástí díla Alfonse Muchy, sledovat ho v pohybu, do detailu si je prohlédnout a pochopit umělcovu techniku, navíc za doprovodu velkolepých melodií Michala Dvořáka. To nabízí nový výstava Alphonse Mucha eMotion v Jízdárně Pražského hradu, která se otevírá v úterý.
  staré V českých lesích je ve špatném stavu 80 % dospělých jehličnanů. Situaci mohou zlepšit digitální technologie
  České stromy trápí úbytek jehličí a listí. Defoliace je známkou toho, že stromy nejsou v dobrém stavu. Zcela zdravých dospělých jehličnanů, tedy těch starších 59 let, jsou v Česku jen 2 %. Listnáčů ve stejné věkové kategorii pak 13 %. Za špatný zdravotní stav mohou především vlny extrémního sucha a kůrovcová kalamita. Pomoci by mohl projekt České... ...
  staré Výbušná i nadějná technologie. Šance, jak v Česku investovat do vodíku
  Francouzská společnosti Amundi otevřela v Česku vodíkový fond pro malé investory. Do vodíku, ve kterém vidí energetickou naději EU, lze ale investovat i jinde, například přes nedávno otevřený fond Hydrogen 2.
  staré Mobile Internet Forum: Jak nové technologie mění zábavu, vzdělání i byznys a co přináší marketingu?
  Jaký vliv mají nové technologie na byznys, vzdělání, marketing nebo zákaznický zážitek a jak nejlépe chránit data v mobilních zařízeních? Nejen to prozradí říjnová konference.
  staré Host Dopoledního expresu: Hostem Dopoledního expresu je dnes učitel technologie přípravy pokrmů ze Soukromé hotelové školy Bukaschool s
  r.o. Ing. Roman Sejval. Tématem dnešího povídání je grilování, dipy a saláty. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá - telefonní linka při vysílání má číslo 475 212 212, na email můžete psát už teď - má adresu host@sever.rozhlas.cz. Moderuje Lenka Šobová.
  staré Stellantis investuje 33 milionů EUR do nejmodernější technologie pro svá globální centra testování vozidel
  Inženýrské týmy skupiny Stellantis pracují na vývoji špičkových vozidel, která umožní čistou, bezpečnou a cenově dostupnou mobilitu. Stellantis investoval celkem 33 milionů EUR do svých dvou globálních testovacích center, a podpořil tak svou dlouhodobou strategii. Mezi hlavní cíle této strategie patří nabízet ty nejvýkonnější elektromobily, zvládnout nejvyšší úroveň autonomního řízení a zároveň zajistit bezpečné a spolehlivé technologie pro své zákazníky. Tyto investice, vedle dalších výdajů na výzkum a vývoj, posilují celkovou schopnost skupiny Stellantis utvářet budoucnost mobility. Dále pak investované prostředky urychlují transformaci skupiny Stellantis na technologickou společnost zaměřenou na udržitelnou mobilitu a umožňují jí dosáhnout cílů jejího strategického plánu, zejména snížení emisí uhlíku o 50 % do konce roku 2030 ve srovnání s úrovní v roce 2021 a nulových emisí uhlíku do roku 2038. Nedávná vylepšení zahrnují: Do „Safety Center“ v Orbassanu nedaleko Turína v Itálii byly plně integrovány digitální inženýrské procesy. Centrum bylo výrazně zmodernizováno, takže nyní je vybaveno čtyřmi testovacími dráhami se čtyřmi body nárazu a je schopno plně testovat bateriová elektrická vozidla (BEV) a technologie autonomního řízení pro osobní automobily, pick-upy a lehká užitková vozidla. Aerodynamický tunel v Auburn Hills v americkém státě Michigan se rozšiřuje o technologii pohyblivé podlahy, která simuluje jízdu po silnici a umožňuje přesnější měření aerodynamiky vozidel. Snížení aerodynamického odporu má příznivý vliv na dojezd vozidel BEV.   „Díky práci, kterou dnes odvádíme v našich špičkových technologických centrech po celém světě, budou vozy Stellantis v budoucnu špičkou z hlediska kapacity, výkonu a bezpečnosti,“ prohlásil Harald Wester, technický ředitel skupiny Stellantis. „Naše inženýrská komunita se opírá o dovednosti, rozmanitost a také o naši celosvětovou působnost. Spolupracujeme s dalšími globálními týmy, například s kolegy z Monozokuri, abychom po celém světě spustili naši technologickou transformaci. To nám dává komplexní pohled na problematiku a umožňuje nám to zvažovat a vyvíjet celé spektrum řešení mobility, což nás staví do čela závodu o nejlepší inovace.“ Testování elektrických vozidel a autonomního řízení Jedním z hlavních cílů strategického plánu Dare Forward 2030 skupiny Stellantis je dosáhnout do roku 2030 stoprocentního podílu BEV na prodeji osobních automobilů v Evropě a padesátiprocentního podílu BEV na prodeji osobních vozidel a pick-upů v USA. Investice ve výši 5 milionů eur do modernizace „Safety Centra“ v Orbassanu umožňuje provádět testování všech typů elektrifikovaných vozidel: mild-hybridních, plug-in hybridních a bateriových elektromobilů. Na tomto pracovišti, kde se v současné době provádějí nejméně dva crash testy denně, se letos plánuje otestovat více než 275 elektrifikovaných vozů. Vozidla testovaná v Orbassanu jsou certifikována podle více než 175 mezinárodních bezpečnostních a technologických norem. Nárazová část testovacích drah je vybavena blokem Messring, který lze přemístit pro zkoušky čelního a bočního nárazu. V Orbassanu se provádí některé z nejpřísnějších testů v oboru, jako je test s malým překrytím („small overlap“), který používá Insurance Institute for Highway Safety (IIHS – Pojišťovací institut pro silniční bezpečnost). Testovací dráhy v Orbassanu jsou vybaveny počítačově řízeným kamerovým systémem s 13 pohyblivými venkovními kamerami nad místem nárazu. Kromě toho dráhy nabízejí možnost vysokorychlostního videozáznamu podvozku a na palubu testovaného vozidla lze nainstalovat až pět kamer. Všechny tyto snímky spolu s údaji z testů poskytují inženýrům skupiny Stellantis zásadní informace pro hodnocení konstrukce současných a budoucích vozidel. Data jsou navíc sdílena s pracovišti skupiny Stellantis po celém světě, zejména s dalšími testovacími centry v Belchampu (Francie), v Chelsea v Michiganu (USA) a v Betimu (Brazílie), za účelem zdokonalení digitálních modelů vozů používaných při vývoji. Do tohoto špičkového zařízení byly plně integrovány digitální inženýrské procesy skupiny Stellantis, což umožnilo nejefektivnější vývoj vozu, neboť pokrývá prakticky všechny scénáře nárazů. Nové tratě jsou připraveny pro budoucí testy související se zaváděním funkcí autonomního řízení u všech typů vozidel. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Zařízení v Orbassanu zahrnuje statická a dynamická zkušební zařízení pro zkoumání scénářů, jako je náraz do chodce, rozdrcení střechy a převrácení vozu, a také zkušební saně pro testování sedadel a interiérů. Testy výbavy a interiéru jsou stále důležitější, protože zavádění budoucích technologií autonomního řízení představuje potenciál pro nové konfigurace sedadel v kabině.   Lepší aerodynamika Aerodynamická účinnost je zásadním faktorem pro optimalizaci vzdálenosti, kterou mohou elektrifikovaná vozidla ujet na jedno nabití. Její zkoumání vyžaduje co nejpřesnější simulaci skutečných jízdních podmínek. Skupina Stellantis v současné době pracuje v aerodynamickém tunelu Auburn Hills v Michiganu na instalaci technologie pohyblivé podlahy (rolling road), která simuluje jízdu po silnici, přičemž testovaná vozidla zůstávají statická. Stellantis do projektu investuje 29,5 milionu dolarů. Čtyři pásy umožňují pohyb každého kola vozu a pátý simuluje jízdu. Technologie pohyblivé podlahy měří také aerodynamický ventilační odpor, což je odpor spojený výhradně s koly a pneumatikami v pohybu. Ten v reálném provozu představuje až 10 % celkového aerodynamického odporu. Aerodynamický tunel v Auburn Hills v současné době vytváří vítr o rychlosti až 225 km/h. Instalace pohyblivé podlahy je součástí závazku odhadovaného na 85 milionů dolarů, jenž figuroval v dohodě z roku 2019 se společností United Auto Workers. Zařízení by mělo být uvedeno do provozu v roce 2024. Díky dodatečné kapacitě se aerodynamický a aeroakustický tunel v Auburn Hills stane plnohodnotnou součástí celosvětové sítě špičkových center s technologií pohyblivé podlahy, která zahrnuje dvě pracoviště v Evropě.
 • staré Peugeot 408 představen: Nevšední fastback láká výbavou a moderními technologiemi
  Automobilka Peugeot se dnes pochlubila novým modelem C segmentu, který zaujme nevšední karoserií, bohatou výbavou a samozřejmě nesmí chybět ani elektrifikované pohony.
  staré Bazény ročně Břeclav stojí téměř osmnáct milionů. Úleva? Nové technologie
  Břeclavští prozradili, na kolik peněz vyjde roční provoz celého areálu letního koupaliště a krytého bazénu. Vedení města o tom informovalo v návaznosti na připravovanou rozsáhlou rekonstrukci, která má vyjít až na 430 milionů korun.
  staré Týden s technologiemi: Spor o titulky, pláč za Internet Explorerem a fantastický Průša
  Máme za sebou týden, který přinesl nadšeně vítané nové příchody v podobě služby Disney+ i neoplakávané odchody, o které se postaral starý známý Internet Explorer. A k tomu si můžeme připomenout a oslavit dva obrovské české technologické úspěchy. ...
  staré CzechInvest prezentoval inovace a technologie na Hannover Messe
  Světově největší průmyslový veletrh se uskutečnil od 30.5 do 2.6.2022 v německém Hannoveru, za účasti 2 500 vystavovatelů a 75 000 návštěvníků z celého světa.
  staré Výzkum na MU: Adolescenti se s technologiemi nejvíc naučí sami, rodiče ani školy je ...
  Brno, 17. června 2022 - Nejen uplynulé covidové období prokázalo, jak důležitou roli budou do budoucna hrát v životech všech lidí technologie a schopnost je ovládat. České školy i rodiny ale tápou v tom, jak v jejich využívání mladou generaci podpořit. Zjistili to výzkumníci z Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, kteří svoje poznatky shrnuli do knihy s názvem Život a vzdělávání digitálních náctiletých, kde také dávají řadu tipů, na čem by se v tomto ohledu mělo pracovat. Celý článek...
 • Celý článek...
 • staré S technologiemi se dospívající naučí víc sami než ve škole, ukázal výzkum
  Brno - České školy i rodiny tápou v tom, jak podpořit mladou generaci v účelném využívání technologií. Dospívající získávají nejvíc znalostí a dovedností ve volném čase, kdy...
  staré S technologiemi se dospívající naučí víc sami než ve škole, ukázal výzkum
  Brno - České školy i rodiny tápou v tom, jak podpořit mladou generaci v účelném využívání technologií. Dospívající získávají nejvíc znalostí a dovedností ve volném čase, kdy...
  staré V logistickém parku P3 Prague D6 vznikne automatizovaný sklad skupiny Euromedia Group. Halu naplní knihy a nadčasové technologie
  Skupina Euromedia Group, která provozuje provozující síť knihkupectví Luxor, řadu nakladatelství a největší knižní velkoobchod v ČR, vybuduje nový robotizovaný sklad v nové hale v P3 Prague D6. Na ploše přes 10 tisíc čtverečních metrů instaluje řadu...
  staré Jaká je povaha vašeho dítěte podle toho, kdy začne ovládat moderní technologie
  Mobil, tablet, počítač, všechny zmíněné pojmy patří neoddělitelně k dnešní době a každý z nás tyto věci používá. Co když ale zmíněné technologie začne používat dítě? K čemu je využívá a potřebuje je vůbec? Děti se používání takovýchto zařízení snadno naučí a v budoucnu mnohdy vzniká závislost, to ale není případ každého dítěte, ovlivňuje to totiž jeho povaha.
  staré Zvládají české firmy technologie pro hybridní práci? Zapojte se do unikátního průzkumu
  Možnost pracovat na dálku z domova se v posledních dvou letech stala jedním z benefitů, na který slyší řada zaměstnanců. Ne všechny české firmy ale na to zřejmě nejsou připraveny technologicky. Jak na tom jsou, si dává za cíl zjistit unikátní průzkum společnosti Cisco, která ho pořádá s podporou serveru Lupa.cz.
  staré Zvládají české firmy technologie pro hybridní práci? Zapojte se do unikátního průzkumu
  Možnost pracovat na dálku z domova se v posledních dvou letech stala jedním z benefitů, na který slyší řada zaměstnanců. Ne všechny české firmy ale na to zřejmě nejsou připraveny technologicky. Jak na tom jsou, si dává za cíl zjistit unikátní průzkum společnosti Cisco, která ho pořádá s podporou serveru Lupa.cz.
  staré Konzultuje kvantové technologie pro NATO, armádu i investory. Michal Křelina je trochu jiný vědec
  Že je potřeba kvantové technologie řešit, už pochopilo mnoho organizací. Ale třeba i čínská vláda, která si dělá zálusk na šifrovaná tajemství. Příspěvek Konzultuje kvantové technologie pro NATO, armádu i investory. Michal Křelina je trochu jiný vědec pochází z CzechCrunch
 • Konzultuje kvantové technologie pro NATO, armádu i investory. Michal Křelina je trochu jiný vědec
 • CzechCrunch
 • staré Technologie Uberu zjednoduší zásobování na Ukrajině
  staré Dokonalá informační technologie
  Aby zde mohl fungovat čas a prostor tak zde musí být informační technologie díky které zde může vše fungovat, a tak po akci je zde reakce a mezi protiklady je napětí. Bůh to je informační technologie, protože všechny vlastnosti boží má jenom informační technologie, počítač připojený na internet to je moderní informační technologie, která začíná měnit pomalu naši kulturu a civilizaci. Informační technologie v každém státě na světě funguje jinak, záleží na tom, jak je na tom stát s vyspělostí informační technologie, v mnohém se to podobá se zaváděním gramotnosti v zaostalých státech. Je to prioritách u států a jedinců, pokud někde není prioritou informační technologie tak následkem je zaostalost a bída. Největším problémem je selhání školství, které nepochopilo, jak veliký má pro člověka význam informační technologie a následkem jsou veliké problémy s tím, jak zaměstnat lidi co neumí používat informační technologie profesionálně. Nebude to už trvat dlouho a bude zde umělá inteligence a potom přijdou autonomní roboti, je třeba se připravit na tyto veliké nečekané změny u kultury a civilizace.
  staré Výstava Dobrodružství s technikou, na českobudějovickém výstavišti, láká na vědu, technologie i řemesla
  (ceskebudejovicednes.cz) Vyzkoušet si vědecké pokusy, řemesla či práci s technologiemi budou moci návštěvníci zábavné výstavy Dobrodružství s technikou - tradiční akce Jihočeské hospodářské komory a generálního partnera firmy Robert Bosch. Návštěvníci zde díky interaktivním a soutěžním stanovištím nahlédnou pod pokličku jihočeských firem i škol. Výstava se uskuteční 22. června v pavilonu T1 na českobudějovickém výstavišti ...
  staré Operační program Technologie a aplikace
  V OP TAK je pro podnikatele připraveno 81,5 miliardy korun.
  staré NovĂ˝ projekt/nová technologie - 40 000 KÄŤ+benefity
  staré Školy v kraji mohou nakupovat moderní digitální technologie
  3D tiskárny či virtuální realitu si nově mohou pořídit základní a střední školy v kraji. Na jejich nákup vyčlenilo ministerstvo školství téměř 80 milionů korun.
  staré „Move – Sense – Strike“: Na veletrhu Eurosatory 2022 představí Rheinmetall produkty, systémy a technologie pro digitalizované bojiště budoucnosti
  Eurosatory 2022, nejvýznamnější veletrh obranných technologií v Evropě, se letos koná v Paříži od 13. do 17. června. Pod heslem „Move – Sense – Strike“ se ho zúčastní německá technologická skupina, která zde představí část svého rozsáhlého portfolia produktů a systémů pro digitalizovaná bojiště budoucnosti. Mimo jiné zde nabídne několik novinek, které si na výstavě odbydou světovou premiéru. S výstavní plochou přibližně 3 000 m2 se jedná o historicky největší prezentaci firmy
  staré Wall Street 10.6. - silná inflaÄŤnĂ­ data podpoĹ™ila hlubší akciovĂ˝ vĂ˝prodej .Pro technologie byl tento tĂ˝den nejhorší od letošnĂ­ho ledna
  Akciové trhy zakončily týden mimořádně silným poklesem. DJIA odepsal 2,7%, S&P 500 2,9% a technologický Nasdaq pak 3,5%. Hlavním důvodem byla dnešní makra, která ukázala výraznější než očekávanou inflaci v květnu a současně větší než očekávaný pokles&hell
  staré Niedermayer (TOP 09): Konec spalovací technologie je vzdálený nejméně čtvrt století
  Komentář na facebookovém profilu k zákazu výroby automobilů se spalovacími motory od roku 2035
  staré Modernizovaný Citroën C5 Aircross si to dobré ponechal. Proměnil hlavně vzhled a technologie
  Citroën modernizoval model C5 Aircross. Podle slov zástupců značky naslouchal svým současným zákazníkům a to, co se jim líbí, nechal beze změny. Zároveň ale chtěl, aby bylo na první pohled poznat, že půjde o modernizovaný model. My jsme se s autem poprvé svezli v průsmyku Col de Vence ve Francii. Design je evoluční, změny jsou však velké Původní a modernizovaný Citroën C5 Aircross ani nemusíte mít vedle sebe, abyste našli změny. Jsou sice evoluční, přesto výrazné. Nová je například kompletně přední část s nárazníky, maskou chladiče, ale i světlomety, které opustily původní rozdělený design a jsou teď v jednom kuse. Stále to je ale z pohledu designu hodně zajímavá část auta. Novinky lze najít i na boku (například nová kola či černé kryty vnějších zpětných zrcátek), ale také na zádi. I tady totiž Citroën přepracoval světlomety. Ty mají teď pro svícení tři LED proužky (2 ve vnější části světlometů, jeden ve vnitřní části). Více detailů o modernizaci si můžete přečíst v tomto článku: Modernizovaný Citroën C5 Aircross představen. Do České republiky přijde už v létě „Monochromatický“ Citroën zúžil po modernizaci nabídku barev exteriéru a z nabídky vyndal všechny nápadnější barvy. Vybrat si můžete nový modrý odstín Eclipse Blue, který se v závislosti na venkovním světle mění z tmavě modrého na černý, anebo bílou Banquise, bílou Nacré, černou Perla Nera, šedou Platinium, případně šedou Artense. Na vstupech vzduchu v předním nárazníku a na prvcích Airbump na boku za předními koly se objevují nové odstíny balíčků Pack Color. Nabízí se barvy: Glossy Black, Dark Chrome, Anodized Bronze a Energetic Blue. C5 Aircross je od úrovně výbavy Shine k dispozici ve dvoubarevné kombinaci s černou střechou Black, která je spojená také s novým balíčkem Black Pack, který zahrnuje černá 19″ hliníková kola ART, či balíčkem Gloss Black Color Pack. .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4 { padding:0px; margin: 0; padding-top:1em!important; padding-bottom:1em!important; width:100%; display: block; font-weight:bold; background-color:inherit; border:0!important; border-left:4px solid #141414!important; box-shadow: 0 1px 2px rgba(0, 0, 0, 0.17); -moz-box-shadow: 0 1px 2px rgba(0, 0, 0, 0.17); -o-box-shadow: 0 1px 2px rgba(0, 0, 0, 0.17); -webkit-box-shadow: 0 1px 2px rgba(0, 0, 0, 0.17); text-decoration:none; } .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4:active, .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4:hover { opacity: 1; transition: opacity 250ms; webkit-transition: opacity 250ms; text-decoration:none; } .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4 { transition: background-color 250ms; webkit-transition: background-color 250ms; opacity: 0.8; transition: opacity 250ms; webkit-transition: opacity 250ms; } .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4 .ctaText { font-weight:bold; color:#C0392B; text-decoration:none; font-size: 16px; } .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4 .postTitle { color:#141414; text-decoration: underline!important; font-size: 16px; } .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4:hover .postTitle { text-decoration: underline!important; } Přečtěte si také:  První kilometry za volantem Citroënu C5 X ukázaly, že komfort je na prvním místě Je teď více digitální a chytřejší Nový vzhled má také kabina, změnil se středový panel. Původní displej multimédií nahradil větší displej, jenž je umístěn na vrchu palubní desky a výdechy klimatizace jsou pod ním, nikoliv vedle něj. Displej má úhlopříčku 10 palců a zobrazuje teď více informací – například po stranách i aktuální nastavení teploty klimatizace, respektive topení. Ty jsou tu ale „jen pro informaci“, nejde je jednoduše změnit. Musíte na ně kliknout a pak se dostanete do obrazovky s nastavením klimatizace. Další digitální displej se nachází přímo před řidičem v kapličce přístrojů. Ten je beze změny. Má úhlopříčku 12,3 palce a dokáže zobrazovat spoustu informací najednou. Přesto není ani na první pohled nepřehledný. Řidič si může nastavit například navigaci, informace o aktivních asistenčních systémech, informace o průtoku energie hybridního pohonu a podobně. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Aby byla pohoda na palubě co nejlepší, upravil Citroën také sedadla. Stále jim říká Citroën Advanced Comfort, ale upravil jejich konstrukci. Sedadla kombinují pěnu s vysokou hustotou uprostřed sedadel se silnou pěnu o tloušťce 15 mm na povrchu. Mohou také být vyhřívaná a vybavená masážní funkcí, odvětrávání bohužel neumějí. Nové je i jejich čalounění. První kilometry za volantem: benzin vs. plug-in hybrid Zákazníci mají stále možnost volby. Pod kapotou modernizovaného C5 Aircross se v České republice objevují tři motorizace: benzinový motor PureTech 130, naftový motor BlueHDi 130 a plug-in hybrid kombinující benzinový motor a elektromotor. U spalovacích motorizací lze volit mezi osmistupňovou automatickou a šestistupňovou manuální převodovkou, plug-in hybrid je k dispozici jen s automatem. Volič automatické převodovky je také nový, nyní je na středovém tunelu pouze malý joystick. Pro první jízdy byly připraveny pouze dvě motorizace: benzinový tříválec s automatem a 225koňový plug-in hybrid. Vyzkoušeli jsme oba dva a rozdíly jsou v přímém srovnání docela zajímavé. V prvé řadě jde o zvukový doprovod. V obou případech je v interiéru v situacích, kdy „po autě nic nechcete“ a jen si v klidu v pohodovém tempu jedete, opravdový klid a ticho. Ani zvuk benzinového tříválce se do kabiny takřka nedostává. Změní se to ovšem ve chvíli, kdy se rozhodnete přidat. V tu chvíli o sobě dá tříválec vědět. U benzinového 1,6litrového čtyřválce, který je spojen s plug-in hybridem, je situace výrazně lepší. Motor je sice slyšet, ale méně. A navíc je jeho zvuk uchu příjemnější. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Opačná situace je u podvozku, který Citroën v rámci faceliftu neměnil, což je dobře. I modernizovaný Citroën C5 Aircross má tak tlumiče „s proměnnou tuhostí“ a hydraulickými dorazy. Funguje to tak, že při drobném propružení pracuje tlumič měkce, jízda je houpavě uklidňující, ale pokud bude nerovnost větší, může propružit až k hydraulickému dorazu, přičemž tlumič pak bude tvrdší, ale neozve se žádná rána. Naopak to funguje opravdu hladce, přestože podvozek není adaptivní, ani aktivní. Naladění obou aut se lišilo, může za to jistě i jejich provozní hmotnost (benzin: 1505 kg, PHEV: 1845 kg) a umístění těžiště. Na kvalitní silnici jsou obě motorizace pohodlné, při jízdě se příjemně pohupují a posádka si užívá klidu a pohody. Rozdílná jsou obě auta na nerovnostech, zejména těch příčných, které těžší plug-in hybrid neodfiltruje tak dobře a do kabiny je propustí, zatímco benzinová verze se přes ně ladně přenese. Plug-in hybrid se i díky tomu také tolik nenaklání v zatáčkách a pocitově je projíždí rychleji (fakticky ovšem nikoliv). Závěr a cena Modernizace Citroënu C5 Aircross proběhla citlivě, přičemž zaměřena byla hlavně na design a technologie. To, co se zákazníkům na autě líbilo i původně, automobilka neměnila. A je to dobře. Zákazníci totiž i po faceliftu dostanou auto, jehož chování znají a líbí se jim. Největší devizou je komfortní podvozek a ticho v kabině při klidné jízdě. Ceník modernizované verze začíná výbavou Live Pack. Za 675 tisíc korun pořídíte benzinový motor s manuální převodovkou, respektive za 745 tisíc korun dostanete nafťák s manuální převodovkou. Pokud byste chtěli automat nebo plug-in hybridní verzi, musíte do vyšší výbavy Feel, kde jsou ceny o 40 tisíc korun vyšší. Příplatek za 8° automat je 50 tisíc. Kompletní ceník je ke stažení zde.
 • Původní
 • Modernizovaný Citroën C5 Aircross představen. Do České republiky přijde už v létě
 • .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4 { padding:0px; margin: 0; padding-top:1em!important; padding-bottom:1em!important; width:100%; display: block; font-weight:bold; background-color:inherit; border:0!important; border-left:4px solid #141414!important; box-shadow: 0 1px 2px rgba(0, 0, 0, 0.17); -moz-box-shadow: 0 1px 2px rgba(0, 0, 0, 0.17); -o-box-shadow: 0 1px 2px rgba(0, 0, 0, 0.17); -webkit-box-shadow: 0 1px 2px rgba(0, 0, 0, 0.17); text-decoration:none; } .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4:active, .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4:hover { opacity: 1; transition: opacity 250ms; webkit-transition: opacity 250ms; text-decoration:none; } .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4 { transition: background-color 250ms; webkit-transition: background-color 250ms; opacity: 0.8; transition: opacity 250ms; webkit-transition: opacity 250ms; } .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4 .ctaText { font-weight:bold; color:#C0392B; text-decoration:none; font-size: 16px; } .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4 .postTitle { color:#141414; text-decoration: underline!important; font-size: 16px; } .u6d9b15f834ee63a29941d62208d10ea4:hover .postTitle { text-decoration: underline!important; } Přečtěte si také: První kilometry za volantem Citroënu C5 X ukázaly, že komfort je na prvním místě
 • ke stažení zde
 • staré Technologie Uberu zjednoduší zásobování ve válkou sužované Ukrajině
  Uber spouští spolupráci se Světovým potravinovým programem. Technologie Uberu mu umožňuje plánovat, sledovat i řídit dodávky zásob do postižených míst na Ukrajině za pomoci sítě osobních automobilů i malých dodávek.
  staré Laudát je zklamán, že kašleme na Green Deal. Přesedlat na nové technologie se prý vždy vyplatí
  Zelená dohoda pro Evropu v současné podobě je podle některých analytiků kvůli válečnému rusko-ukrajinskému konfliktu mrtvá. Oproti tomu se však stále ozývají názory, že Green Deal je v době krizí dalších závažnou hrozbou. Předsedu Klubu angažovaných nestraníku (KAN) Františka Laudáta velmi rozčiluje, že tyto hrozby nejsme schopni proměnit v příležitosti a přesedlat na nové ekologičtější technologie. Na resortu životního prostředí je podle něj ohledně tohoto tématu ticho po pěšině.
  staré Baggery Indian Motorcycle z limitované edice „Elite“ spojují úchvatný design, nejmodernější technologie a spolehlivost
  Indian Motorcycle, první americká motocyklová značka, představila dvě nové limitované edice baggerů v rámci své premiérové třídy „Elite“. Indian Challenger Elite a Chieftain Elite 2022 s exkluzivním designem v custom stylu a omezenými počty vyrobených kusů nabídnou dokonalý styl a naprostou exkluzivitu.
  staré Primátor Nedvědický: Technologie budoucnosti
  Představení vodíkového autobusu Hydrogen
  actual not cached