Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 18.01.2022 || EUR 24,425 || USD 21,488
úterý 18.ledna 2022, Týden: 4, Den roce: 018,  dnes má svátek Vladislav, zítra má svátek Doubravka
18.ledna 2022, Týden: 4, Den roce: 018,  dnes má svátek Vladislav


( Nalezeno 100 článků )

Automobilky mají novou hvězdu: amerického výrobce solid-state baterií

staré Automobilky mají novou hvězdu: amerického výrobce solid-state baterií
Factorial Energy je dosud prakticky neznámá společnost z amerického státu z Massachusetts. Aktuálně získala dvě nové investice od automobilek Mercedes-Benz a Stellantis. Už předtím do ní investovali Hyundai a Kia. Co slibuje tak úžasného? Společnost Factorial Energy údajně vyvinula přelomové solid-state baterie (baterie s pevným elektrolytem), které elektromobilům umožní ujet o 20-50 % více na jedno nabití. Za vše může jejich vlastní technologie FEST (Factorial Electrolyte System Technology), která umožňuje vyrábět kvalitnější baterie za stejnou cenu, jako současné li-ion. Partnerství v Hyundai-Kia bylo oznámeno už letos v listopadu, krátce na to se přidávají další dvě světové automobilky v podobě Mercedes-Benz a Stellantis. Stellantis chce první elektromobily se solid-state bateriemi představit v roce 2026. Firma Factorial Energy už představila pilotní 40Ah bateriový článek. Funguje za pokojové teploty a potřebné výrobní procesy prý bude možné snadno implementovat do stávající výroby li-ion baterií. Nicméně firem, které slibují průlom v technologii solid-state baterií je celá řada. Volkswagen už dříve investoval do společnosti Quantumscape, Ford a BMW zase sázejí na Solid Power. Svou solid-state technologii chce představit také Toyota. Přitom Daimler, mateřská společnost Mercedes-Benz, už dnes solid-state baterie jako první využívá v praxi – ve svých elektrobusech. A o nástupu solid-state se spekuluje také v souvislosti s Teslou. zdroj: Techcrunch, Electrek.coThe post Automobilky mají novou hvězdu: amerického výrobce solid-state baterií first appeared on Hybrid.cz....chcete vědět víc?
datum vydání: 15/01/2022 15:05:11 3 dny Honda má k elektromobilům kupodivu rozumný přístup, jiné automobilky jsou prý „mimo mísu”
Zdá se vám, že taková slova úplně nekorespondují s tím, co Japonci reálně dělají? To nejste sami, důvod ale tkví jen v tom, že takto se Honda tváří jinde, ne v zemích Evropské unie, i kdyby v nich situace byla náhodou úplně stejná. (Petr Miler)
staré O luxusní auta je zájem. Automobilky hlásí prodejní rekordy, čeká je ale elektrická výzva
Vloni jsme dosáhli rekordních prodejů, hlásí svorně Bentley, Lamborghini, Porsche i Rolls-Royce. A ty luxusní automobilky, které dosud nezveřejnily celoroční prodeje, byly alespoň podle čísel za třetí čtvrtletí loňského roku na dobré cestě takového...
staré Prodeje automobilky Rolls-Royce loni navzdory pandemii stouply o 49 procent
Prodeje britského výrobce luxusních automobilů Rolls-Royce, který spadá pod německou firmu BMW, v roce 2021 navzdory pandemii covidu-19 vzrostly o 49 procent. Zvýšila se celosvětová poptávka po luxusních automobilech.
staré Automobilky definitivně dokázaly, že v případě vnucování nechtěných aut lidem jsou zdroj problému, ne řešení
Automobilky rády vytváří dojem, že trpí regulacemi stejně jako my, ale když holt musí, tak co mají dělat? Možná to tak kdysi bylo, dnes to tak není. Obdobné regulace si nyní otevřeně přejí i tam, kde náhodou neplatí. (Petr Miler)
staré Ne všechny automobilky strádaly. Bentley má za sebou rekordní rok
Zatímco celý trh se v loňském roce dále propadal, Bentley má za sebou vůbec nejvíce prodaných aut ve své historii.
staré Dopadnou jako Nokia? Velké automobilky zvažují, jak zastavit Muska
Velké světové automobilky zvažují, jak zastavit amerického podnikatele Elona Muska a jeho Teslu, která ovládla výrobu elektromobilů. Ve hře je budoucnost odvětví a žádný z tradičních výrobců aut se nehodlá smířit s tím, že ho Musk odsune na vedlejší kolej.
staré VelkĂ© automobilky zvaĹľujĂ­, jak zastavit Muska a jeho Teslu
Velké světové automobilky zvažují, jak zastavit amerického podnikatele Elona Muska a jeho Teslu, která ovládla výrobu elektromobilů. Ve hře je budoucnost odvětví a žádný z tradičních výrobců aut se nehodlá smířit s tím, že ho Musk odsune na vedlejší kolej. Německý Volkswagen a japonská Toyota proto chystají investice až za 170 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč), aby nezůstaly pozadu. Volkswagen přitom spoléhá i na výrobu v České republice.
staré Velké světové automobilky zvažují, jak zastavit Elona Muska a jeho Teslu
Velké světové automobilky zvažují, jak zastavit amerického podnikatele Elona Muska a jeho Teslu, která ovládla výrobu elektromobilů. Ve hře je budoucnost odvětví a žádný z tradičních výrobců aut se nehodlá smířit s tím, že ho Musk odsune na vedlejší kolej. Německý Volkswagen a japonská Toyota proto chystají investice až za 170 miliard dolarů (3,7 bilionu Kč), aby nezůstaly pozadu. Volkswagen přitom spoléhá i na výrobu v České republice.
staré Bloomberg: Velké automobilky zvažují, jak zastavit Muska a jeho Teslu
Los Angeles (USA) - Velké světové automobilky zvažují, jak zastavit amerického podnikatele Elona Muska a jeho Teslu, která ovládla výrobu elektromobilů. Ve hře je budoucnost odvětví a...
staré Bloomberg: Velké automobilky zvažují, jak zastavit Muska a jeho Teslu
Los Angeles (USA) - Velké světové automobilky zvažují, jak zastavit amerického podnikatele Elona Muska a jeho Teslu, která ovládla výrobu elektromobilů. Ve hře je budoucnost odvětví a...
staré Podívejte se, co zbylo z úžasného sídla kdysi slavné automobilky AMC, brzy bude srovnáno se zemí
Je to působivá stavba, která kupodivu přežila i samotnou automobilku, světlé zítřky ale už vyhlížet nemůže. Dominanta svého druhu chátrá opuštěná všemi a radnice se na její zkázu nechce dále jen tiše koukat. (Petr Prokopec)
staré Automobilky v Česku mají za sebou těžký rok. Nedostatek komponentů snížil produkci o polovinu
A
staré Automobilky už dojíždí na ořezávání nákladů a moderní řešení za každou cenu, stojí je to miliardy
Že krátkodobá úspora nákladů nemusí vést k dlouhodobě lepší ekonomické bilanci, je jednou ze základních manažerských pouček. Lidé z automobilek ale jako by ji neznali. Už léta hřeší na kvalitu a jednoduchost konstrukce nových aut s teď se jim to vrací. (Petr Prokopec)
staré Rok chybějících čipů: jak automobilky přišly o čtyři a půl bilionu
Snímky nekonečných řad zbrusu nových, a přesto zakonzervovaných aut mohou být jedním ze symbolů chaotického roku 2021. Nebylo to poprvé, co automobilky hledaly nevyužité plochy jako například regionální letiště, aby na nich dočasně uskladnily svou...
staré Zahraniční automobilky budou moci v Číně vyrábět auta bez účasti místních firem
Zahraniční automobilka, která chtěla v Číně vyrábět auta, dosud musela utvořit společnou firmu s některou místní automobilkou - často vlastněnou státem. Od ledna 2022 už to nebude nutné.
staré 120 let mladoboleslavské automobilky na závodních tratích. TV Dokument.
120 let na závodních tratích Od značky Laurin & Klement až po současnost aneb 120 let mladoboleslavské automobilky na závodních tratích       Zdroj ČT Sport
staré Škoda je pragmatická firma, to mi vyhovuje, říká první žena v představenstvu automobilky. V Česku se komunikuje otevřeně
Další posilou do představenstva bude žena, to garantuji, říkal před rokem v prvních rozhovorech po nástupu do pozice šéfa Škody Auto Thomas Schäfer. Trvalo to jen chvíli a automobilka oznámila, že vůbec poprvé do nejužšího vedení nastoupí dáma....
staré Reakce automobilky na snížení dotací na elektromobily jen připomíná, jakým zlem jsou
Dotace na elektrická auta mají přinést jejich zlevnění a na první pohled to dává smysl. Však se z ceníkové ceny něco odečte, že? Vývoj ve Velké Británii po omezení tamních dotací ale ukazuje, že, efekt je spíše opačný. (Petr Miler)
staré Automobilky Peugeot a Opel zahájily výrobu vodíkové dodávky
Nejen Toyota či Hyundai fandí vodíku, říká francouzský Peugeot a oznamuje zahájení výroby malé dodávky na vodík. Model e-Expert Hydrogen je sourozencem Opelu Vivaro se stejným pohonným ústrojím.
staré Automobilky dostaly dvě rány naráz
Výroba automobilů tvoří páteř českého průmyslu a bude tomu tak i v roce 2022, ale tato páteř utrpěla úraz. Automobilový průmysl letos zažil bolestivé potíže. Jeho současný stav lze označit za stabilizovaný, ovšem prognóza zůstává nejistá, protože se...
staré Automobilky podle ekologů podvádějí s emisemi. Na mušce mají plug-in hybridy
Ekologická organizace Transport & Environment (T&E) obvinila automobilky Daimler, VW a BMW, že za pomoci plug-in hybridů obcházejí emisní pravidla a spotřeba jejich vozů ve skutečnosti roste.
staré Nové ryto pro automobilky? Předplatné služeb a funkcí vydělá miliardy
Trh s předplacenými službami by se mohl stát významným zdrojem příjmů pro většinu světových automobilek.
staré Automobilky z celého světa Karosa n.p. Vysoké Mýto a.s.
Automobilky z celého světa Karosa n.p. Vysoké Mýto a.s.Automobilky z celého světaKarosa n.p. Vysoké Mýto a.s.Tatra T 500 HB 1949Vyráběn v letech 1950–1957Škoda VOS 1950Roky produkce 1948–19531:43 Škoda 706 RTO LUX I Florenc…
staré Končící šéf Bosche otevřeně řekl, proč evropské automobilky doplácí na čipovou krizi víc než kdo jiný
Člověk nemusí být žádný geniální matematik, aby si spočítal, že ztráty utrpěné současným chaosem v automobilovém průmyslu jsou ze strany evropských firem řádově větší než u těch asijských či amerických. Franz Fehrenbach už nemá důvod kolem tohoto tématu diplomaticky tančit. (Petr Miler)
staré Rusové předělali Ladu Niva na tahač. Není to vtip, ale nápad samotné automobilky, který půjde koupit
Jakkoli to může znít zvláštně, jde o realitu, se kterou je třeba se vyrovnat. Legendární off-road nyní skutečně může sloužit jako tahač a ne zrovna zahradních vozíků - připřáhnout lze až 11metrový přívěs. (Petr Prokopec)
staré Rekordních 710 000 korun od zaměstnanců kolínské automobilky.
Zaměstnanci kolínského závodu Toyoty nadělili ve vánoční sbírce 710 tisíc korun Kolínský závod Toyoty dnes hostil slavnostní předání výtěžku letošní zaměstnanecké vánoční sbírky. Rekordních 710 000 korun zaměstnanci vybrali na celkem sedm projektů. Šek na 200 tisíc korun z rukou prezidenta automobilky a zástupce zaměstnanců převzal Filip se svou maminkou
staré Snaha ruské automobilky postavit levný elektromobil končí nezdarem, od projektu dala ruce pryč
Mluvilo se o něm pomalu jako o hotové věci, původně zamýšlená podoba vozu ale zamířila do koše. Minulostí je i zapojení automobilky Kamaz, soukromí investoři nyní z projektu zkouší vykřesat trochu jiné auto. (Petr Prokopec)
staré Majitelé Polestaru 2 dostali od automobilky dáreček, 68 koní navíc
Díky dálkové aktualizaci softwaru mají nyní vozy Polestar 2 o 68 koní víc než dřív. Sice ne trvale, nýbrž jen jako přídavek, ovšem konkrétně předjíždění kamionů nyní bude snazší.
staré Dárky pro motoristy: Z butiku automobilky
Zajímavým tipem k hledání inspirace na vánoční dárky mohou být internetové obchody automobilek. Škoda Auto na to dokonce vytvořila speciální záložku, kde nabízí podněty pro každého člena rodiny. Takže se dostane i na děti nebo třeba fanoušky hokeje. Podívali jsme se na pár z nich.
staré VW poprvé ukázal nový Amarok, dostat má vůbec poslední nový diesel německé automobilky
Pokud vše půjde podle německých plánů, můžeme se teď a tady poprvé podívat na auto, pod jehož kapotou se má objevit vůbec poslední nový TDI. Jde o Amarok druhé generace, který bude neobvykle postaven na základech pick-upu modrého oválu. (Petr Prokopec)
staré VĂ­kendář: Automobilky nynĂ­ kopĂ­rujĂ­ Teslu. UvidĂ­ se, co dokážou
Americké výrobní firmy jsou nyní naštěstí vedeny inženýry. Pro Yahoo Finance to uvedl populární komik Jay Leno, který je ale také znám svou rozsáhlou sbírkou automobilů a expertizou v této oblasti.
staré Čára přes rozpočet pro automobilky. Drahé lithium komplikuje zlevňování elektromobilů
Automobilky dokázaly stlačit cenu baterií i díky omezenému využívání drahých kovů, problémem se ale může už v příštím roce stát samotné lithium. Jeho ceny rostou. Pro výrobce aut je přitom klíčové, aby co nejvíce srazili cenu elektrických vozů na úroveň aut se spalovacím motorem a nastartovali tak jejich prodej. Pokud těchto elektromobilů neprodají dostatek, hrozí jim v EU vysoké sankce.
staré Automobilky mají novou hvězdu: amerického výrobce solid-state baterií
Factorial Energy je dosud prakticky neznámá společnost z amerického státu z Massachusetts. Aktuálně získala dvě nové investice od automobilek Mercedes-Benz a Stellantis. Už předtím do ní investovali Hyundai a Kia. Co slibuje tak úžasného? Společnost Factorial Energy údajně vyvinula přelomové solid-state baterie (baterie s pevným elektrolytem), které elektromobilům umožní ujet o 20-50 % více na jedno nabití. Za vše může jejich vlastní technologie FEST (Factorial Electrolyte System Technology), která umožňuje vyrábět kvalitnější baterie za stejnou cenu, jako současné li-ion. Partnerství v Hyundai-Kia bylo oznámeno už letos v listopadu, krátce na to se přidávají další dvě světové automobilky v podobě Mercedes-Benz a Stellantis. Stellantis chce první elektromobily se solid-state bateriemi představit v roce 2026. Firma Factorial Energy už představila pilotní 40Ah bateriový článek. Funguje za pokojové teploty a potřebné výrobní procesy prý bude možné snadno implementovat do stávající výroby li-ion baterií. Nicméně firem, které slibují průlom v technologii solid-state baterií je celá řada. Volkswagen už dříve investoval do společnosti Quantumscape, Ford a BMW zase sázejí na Solid Power. Svou solid-state technologii chce představit také Toyota. Přitom Daimler, mateřská společnost Mercedes-Benz, už dnes solid-state baterie jako první využívá v praxi – ve svých elektrobusech. A o nástupu solid-state se spekuluje také v souvislosti s Teslou. zdroj: Techcrunch, Electrek.coThe post Automobilky mají novou hvězdu: amerického výrobce solid-state baterií first appeared on Hybrid.cz.
 • Volkswagen už dříve investoval do společnosti Quantumscape
 • solid-state technologii chce představit také Toyota
 • Daimler, mateřská společnost Mercedes-Benz, už dnes solid-state baterie jako první využívá v praxi ? ve svých elektrobusech
 • solid-state se spekuluje také v souvislosti s Teslou
 • Techcrunch
 • Electrek.co
 • Automobilky mají novou hvězdu: amerického výrobce solid-state baterií
 • Hybrid.cz
 • staré Elon Musk prodal téměř milion akcií automobilky Tesla za miliardu dolarů
  Zakladatel automobilky Tesla Elon Musk prodal dalších 934.091 akcií firmy, za které utržil 1,01 miliardy dolarů (22,8 miliardy Kč). Vyplývá to ze čtvrteční zprávy pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Celkem se tento nejbohatší člověk na světě už z daňových důvodů zbavil asi deseti milionů akcií své firmy, celkem za ně získal zhruba 11 miliard dolarů.
  staré Elon Musk prodal další akcie automobilky Tesla, utržil za ně miliardu dolarů
  New York - Zakladatel automobilky Tesla Elon Musk prodal dalších 934.091 akcií firmy, za které utržil 1,01 miliardy dolarů (22,8 miliardy Kč). Vyplývá to ze čtvrteční zprávy pro americkou...
  staré Elon Musk prodal další akcie automobilky Tesla, utržil za ně miliardu dolarů
  New York - Zakladatel automobilky Tesla Elon Musk prodal dalších 934.091 akcií firmy, za které utržil 1,01 miliardy dolarů (22,8 miliardy Kč). Vyplývá to ze čtvrteční zprávy pro americkou...
  staré Šéf 6. největší automobilky dál varuje před nucenou elektromobilitou, přinese nekvalitu a propouštění
  Je to jediný evropský manažer na tak významné pozici, který o elektromobilech a dopadech jejich nuceného zavádění hovoří otevřeně. Nyní říká, že náklady politického tlaku jdou za hranici toho, co je automobilový průmysl schopen bezbolestně ustát. (Petr Prokopec)
  staré Německo vyšetřuje kvůli naftovým motorům zaměstnance bývalé automobilky PSA
  Frankfurt - Státní zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem vyšetřuje v souvislosti s případnými manipulacemi s emisemi naftových motorů některé zaměstnance bývalé automobilky PSA. Bez...
  staré Německo vyšetřuje kvůli naftovým motorům zaměstnance bývalé automobilky PSA
  Frankfurt - Státní zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem vyšetřuje v souvislosti s případnými manipulacemi s emisemi naftových motorů některé zaměstnance bývalé automobilky PSA. Bez...
  staré Smrt Škody Citigo je symbol doby. Automobilky utíkají od městských vozů, bez viny nejsou ani emisní předpisy
  Malá městská auta jsou typicky první a poslední vozy, které řidič ve svém životě vlastní. Tedy v zemích s vyšší kupní silou, kde si i mladí lidé a senioři kupují převážně nové vozy. Drobná auta s délkou nepřesahující tři a půl metru v podání...
  staré Toyota a další japonskĂ© automobilky se budou zabĂ˝vat alternativnĂ­mi palivy
  Největší japonská automobilka Toyota Motor a další čtyři japonští výrobci vozů se budou zabývat využitelností alternativních ekologických pohonných hmot pro automobily se spalovacími motory včetně vodíku a syntetických paliv z biomasy. Na projektu se budou vedle Toyoty podílet i společnosti Mazda Motor, Subaru, Yamaha Motor a Kawasaki Heavy Industries.
  staré Zajímavosti o výjimečně záhadném zakladateli stejnojmenné automobilky De Tomaso
  Méně známé spojitosti s tvůrcem nejen italské automobilové historie. Emigrant a osobitý závodník či podnikatel žil pestrý život až do doby nuceného odevzdání práce vlastnímu synovi.
  staré McLaren je na prodej? Údajně kolem krouží hned dvě automobilky
  Podle informací ČTK se německé automobilky Audi a BMW zajímají o koupi britského výrobce luxusních sportovních vozů McLaren Automotive. Informoval o tom v polovině listopadu podle agentury Reuters německý list Automobilwoche, ale bez upřesnění zdrojů.
  staré Elektromobily Tesla skončily v žebříčku spolehlivosti na konci. Vedou naopak japonské automobilky
  Auta jsou jen technika a elektronika, která se může porouchat. A také se to občas děje. Čím jsou auta starší, tím častější poruchy jsou. Existují všemožné žebříčky, některé jsou založené i na spolehlivosti. A v tom třeba propadla automobilka Tesla, která se společně s Lincolnem ocitla na úplném chvostu. Žebříček spolehlivosti (celý si ho můžete […]
 • staré Antivirus se spouštět nebude. Slíbenou podporu mezd marně očekávají i automobilky
  Vláda v pondělí rozhodne o sérii kompenzačních programů, které mají podnikatelům nahradit výpadky příjmů kvůli novým vládním opatřením. Mělo by jít o Covid 2021, Covid Nepokryté náklady a o kompenzační bonus pro živnostníky, do nichž letos na jaře šlo přes třicet miliard korun. Mezi zvažovanými programy ale chybí firmami nejvíce požadovaný Antivirus.
  staré KOMENTÁŘ: Rozmach elektroaut se může zbrzdit, ekologové viní zlé automobilky
  Prodeje elektromobilů v Evropě raketově rostou, například ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostl jejich prodej meziročně o 56,7 procenta na 212 582 vozů. Otázkou ovšem je, nakolik je tento růst trvalý a kdy narazí na svůj strop. Může to být už velmi brzy. Někteří ekologové mají jasno – automobilky podvádějí a je třeba dramaticky zpřísnit pravidla.
  staré Automobilky vydělávají za sekundu víc peněz než řada lidí za půl roku, podobně ale i utrácí
  Pokud se ptáte, co i velmi bohaté lidi láká na vstupu mezi výrobce automobilů, tady máte odpověď. Je to obratově extrémně „výživný” byznys, s maržemi už to ale tak žhavé není. (Petr Prokopec)
  staré Elektrifikaci se nevyhneme, i tak se ale některé automobilky snaží spalovací motory ponechat při životě
  Žijeme v době, kdy se musíme vyrovnat s postupným, nicméně povinným nástupem elektromobility. Důvodem je hlavně snaha šetřit životní prostředí s cílem ideálně naprosté uhlíkové neutrality. To, jestli se takový cíl podaří naplnit, je zatím ve hvězdách, ale snad všechny automobilky se tomuto nutnému trendu více či méně přizpůsobují. Některé značky přesto neztrácejí benzinovou naději. Mezi takové automobilky […]
 • staré Toyota a další japonské automobilky se budou zabývat alternativními palivy
  Největší japonská automobilka Toyota Motor a další čtyři japonští výrobci vozů se budou zabývat využitelností alternativních ekologických pohonných hmot pro automobily se spalovacími motory včetně vodíku a syntetických paliv z biomasy.
  staré Toyota a další japonské automobilky se budou zabývat alternativními palivy
  Největší japonská automobilka Toyota Motor a další čtyři japonští výrobci vozů se budou zabývat využitelností alternativních ekologických pohonných hmot pro automobily se spalovacími motory včetně vodíku a syntetických paliv z biomasy.
  staré Japonské automobilky se sdružují pro vývoj aut na vodík a další alternativní paliva
  Toyota a další čtyři japonští výrobci vozů se budou zabývat využitelností alternativních ekologických pohonných hmot pro automobily se spalovacími motory, včetně vodíku a syntetických paliv z biomasy. Na projektu se budou vedle Toyoty podílet i společnosti Mazda Motor, Subaru, Yamaha Motor a Kawasaki Heavy Industries.
  staré Německé automobilky mají kroužit kolem McLarenu
  Německé automobilky Audi a BMW se zajímají o koupi britského výrobce luxusních sportovních vozů McLaren Automotive. Informoval o tom podle agentury Reuters německý list Automobilwoche bez upřesnění zdrojů.
  staré Zelený plán narazil na realitu. Velké automobilky se zasekly, panuje strach z kolapsu
  Největší světové automobilky se nepřipojily k rezoluci o konci spalovacích motorů do roku 2040, kterou prosazovala například Velká Británie a další země na klimatickém summitu OSN v Glasgow. Podepsat nezávaznou rezoluci odmítly nejvýznamnější automobilky jako Toyota, Hyundai nebo giganti z Německa BMW a Volkswagen.
  staré Největší automobilky i země světa se odmítly zavázat ke konci spalovacích aut v roce 2040
  V postojích automobilek i politiků je někdy těžké se vyznat. Na jednu stranu skoro nenechají uplynout den, kdy by neavizovali snahu skončí se spalovacími auty nejlépe zítra, když ale mají možnost totéž byť nezávazně slíbit pro 19 let vzdálený moment, dávají ruce pryč. (Petr Miler)
  actual not cached