Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 29.09.2022 || EUR 24,690 || USD 25,440
pátek 30.září 2022, Týden: 40, Den roce: 273,  dnes má svátek Jeroným, zítra má svátek Igor
30.září 2022, Týden: 40, Den roce: 273,  dnes má svátek Jeroným


( Nalezeno 8 článků )

NetBSD 9.3

staré NetBSD 9.3
Byla vydána verze 9.3 open source unixového operačního systému NetBSD (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání....chcete vědět víc?
staré NetBSD 9.3
Byla vydána verze 9.3 open source unixového operačního systému NetBSD (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
staré NetBSD na armových krabičkách: jak si vede Raspberry, Banana, Pine a Odroid
[7 minut čtení] NetBSD používám už od verze 3.1 téměř ke všem představitelným účelům. Po konci firmy Soekris jsem hledal jsem jiné malé šikovné krabičky na routing a monitoring. Dal jsem tedy šanci armovým strojům. Tento článek by měl posloužit těm, kdo uvažují o nasazení armových jednodeskových počítačů a ušetřit jejich čas. Zvláště pak, pokud uvažují o nějakém tom BSD. Zajímaly mne hlavně dvě vlastnosti:
staré NetBSD mění výchozího správce oken
Jestli byla na světě nějaká jistota, pak to byla ta, že v NetBSD je jako výchozí správce oken v čisté instalaci twm. Tato jistota ovšem počínaje příštím releasem končí.
staré Čerstvé novinky – NetBSD a FreeBSD
Vývoj sa nezastavuje ani vo svete BSD. NetBSD spolu s FreeBSD na konci júna/června a začiatkom júla/července ohlásili niekoľko zaujímavých noviniek.
staré Súhrn BSD noviniek: Predĺženie podpory NetBSD 7
NetBSD predlžuje podporu vetvy 7.x z dôvodu celosvetovej situácie spôsobenej koronavírusom. Zároveň spolu s GhostBSD prichádzajú s aktualizáciami pre svojich užívateľov.
staré NetBSD 9.0 má novou virtualizaci, lepší ZFS a umí více desek s ARM
[5 minut čtení] NetBSD 9.0 tentokrát přináší opravdu zajímavé novinky. Vylepšení není jen na bázi bezpečnosti, ale přibyla nová virtualizace, 64bitová vydání pro ARM a konečně produkčně nasaditelný souborový systém ZFS. Když chcete operační systém používat, musíte ho napřed nainstalovat. Instalátor NetBSD měl velké dluhy, ale nyní je do velké míry splatil. Vypadá sice stále jako programy z roku 1985, ale umí už to podstatné.
staré NetBSD 9.0 přináší vylepšenou podporu platformy ARM
Operační systém známý tím, že se ho podařilo nainstalovat i na toastovač, vychází po roce a půl v nové velké verzi. Čím nás autoři překvapí?
staré Netflix testuje i formát AVIF, NetBSD 9.0 má podporu 64bitového ARM [Stalo se]
[3 minuty čtení] NetBSD 9.0 s podporou 64bitového ARM je venku, Intel Core i9–10900, Star Wars míří na UHD Blu-ray v počtu 27 disků, vyšel Tails 4.3 s minimem novinek, veletrhy MWC 2020 i CP+ 2020 zrušeny kvůli COVID-2019. Na světě je nová hlavní verze operačního systému NetBSD. Konečně přináší například podporou architektury ARM AArch64 (tedy 64bitový ARMv8-A), a to včetně strojů vyhovujících ServerReady (SBBR+SBSA). Vylepšena je též podpora 32bitové architektury ARMv7-A.
actual not cached