Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 07.10.2022 || EUR 24,515 || USD 25,028
pátek 7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna, zítra má svátek Věra
7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna


( Nalezeno 4 článků )

Ladák: Tancem proti egu

staré Ladák: Tancem proti egu
Ve vesnici Lamajuru v Ladáku se každoročně koná třídenní svátek v tamním proslulém buddhistickém klášteře. Mniši svými složitými tanci sejmou z lidí negativní emoce a osvobodí jejich ega. Účinek rituálu je tak silný, že prý působí i na nezasvěcené diváky z ciziny…...chcete vědět víc?
datum vydání: 5/10/2022 21:58:31 2 dny Nejkrásnější místa v Léhu - Nejkrásnější místa v hlavním městě Ladakhu
Léh je historickým centrem Ladakhu. V dnešní době je to největší východisko do této krásné buddhistické oblasti. V samotném městě najdete hned několik zajímavých krásných památek. Navíc hned vedle je slavné silniční sedlo Khardung la. Pojďme se podívat na místa, která rozhodně stojí za návštěvu.
staré Nejkrásnější výlety v Ladakhu - Co vidět a navštívit v Ladakhu
Ladakh je tak trochu jiná Indie, ne nadarmo se mu říká Malý Tibet. Je to velmi hornatá, vysoce položená oblast. Najdete zde úžasná jezera, zelené oázy v údolí ledovcových řek, ale také krásné buddhistické kláštery. Výlety jsou zde různorodé od návštěvy historických památek po náročné treky divočinou 
staré Výlet do Fialového údolí u Stok Kangri - Téměř až mimozemská krajina Ladakhu
Cestou ke známé hoře Stok Kangri můžete navštívit i zajímavé "Fialové" údolí a kochat se výhledy po takřka mimozemské krajině. Z kopce nad údolím je pak pěkný výhled až do vesnice Stok
staré Do Kašmíru a Ladaku. Indický festival spojí nezávislé filmy i Bollywood
Vedle tradiční přehlídky bollywoodského filmu se v ČR nově objevuje také Indie-India, festival nezávislých indických filmů. Obecný název Festival indického filmu nyní bude zahrnovat obě akce, vysvětlili pořadatelé.
actual not cached