Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 07.10.2022 || EUR 24,515 || USD 25,028
pátek 7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna, zítra má svátek Věra
7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna


( Nalezeno 100 článků )

Dotace na ochranné známky a průmyslové vzory (design) v roce 2022.

staré Dotace na ochranné známky a průmyslové vzory (design) v roce 2022.
Zprostředkuji vyřízení dotace v rámci podpory evropského úřadu EUIPO, která byla vyhlášena na rok 2022. Dotace jsou poskytovány na přihlašovací poplatky za ochranné známky a průmyslové vzory (design) u přihlášek podaných v EU, mimo EU a v České republice. www.janasova.cz email: yveta@janasova.cz Ing. Yveta Winklerová patentový zástupce tel: +420 602 288 831 ...chcete vědět víc?
datum vydání: 5/10/2022 15:55:32 2 dny Zájem o dotace na brownfieldy je obrovský. Obce přihlásily rekordní počet projektů
Zájem o renovaci brownfieldů v obcích a městech roste. O dotaci programu Regenerace brownfieldů pro podnikatelské využití žádá 35 projektů z celé České republiky.  V rámci programu bude Ministerstvo průmyslu a obchodu přerozdělovat prostředky z Národního plánu obnovy, tedy evropských peněz určených na obnovu evropských ekonomik po pandemii koronaviru. Připravená je částka 500 milionů korun.
datum vydání: 5/10/2022 15:20:03 2 dny ČUS: Na sportovní činnost by mohly být příští rok nižší dotace než letos
Na samotnou sportovní činnost od provozu klubů a sportovních svazů přes výchovu talentované mládeže až po přípravu a závody reprezentantů by mohly být příští rok dotace nižší než letos. Upozornila na to Česká unie sportu (ČUS). Vláda ve státním rozpočtu na rok 2023 navrhla na takzvané neinvestiční náklady asi o 700 milionů korun méně, než by měla Národní sportovní agentura (NSA) rozdělovat letos.
datum vydání: 5/10/2022 14:23:58 2 dny Na sportovní činnost by mohly být příští rok nižší dotace než letos, uvedla ČUS
Na sportovní činnost by mohly být příští rok nižší dotace než letos, uvedla ČUS. Vláda navrhla o 700 milionů Kč méně, než je očekávaná letošní částka.
datum vydání: 3/10/2022 08:45:38 4 dny Jaké dotace mohou podnikatelé využít, aby ušetřili za energie? Máme velký přehled
Díky alternativním zdrojům energie mohou podnikatelé ušetřit na výdajích za provoz. Přinášíme přehled dotací a podpor, které lze využít na jejich pořízení.
staré Bartoš ustoupil tlaku starostů. Žádosti o dotace na opravu škol prodlouží
Velkou nevoli mezi starosty napříč republikou vzbudilo rozhodnutí ministerstva pro místní rozvoj (MMR), které jen tři dny před odevzdáním žádostí na dotace pro opravu škol radikálně změnilo podmínky výzvy. Místo deklarovaných maximálně 99 milionů korun ořezalo možnou dotaci „jen“ na 35 milionů korun. Ministr Ivan Bartoš nakonec tlaku ustoupil, byť jen částečně.
staré Bartoš ustoupil tlaku starostů. Žádosti o dotace na opravu škol prodlouží
Velkou nevoli mezi starosty napříč republikou vzbudilo rozhodnutí ministerstva pro místní rozvoj (MMR), které jen tři dny před odevzdáním žádostí na dotace pro opravu škol radikálně změnilo podmínky výzvy. Místo deklarovaných maximálně 99 milionů korun ořezalo možnou dotaci „jen“ na 35 milionů korun. Ministr Ivan Bartoš nakonec tlaku ustoupil, byť jen částečně.
staré Dotace pro Čapí hnízdo? Nagyová řekla, že to nějak zařídí, řekl svědek
U soudu v kauze Čapí hnízdo ve čtvrtek vypovídal jako svědek zástupce investora a dozor na stavbě farmy Jan Bareš, který s Andrejem Babišem spolupracoval i na stavbě jeho domu či sídla Agrofertu. Před soudem řekl, že si byl vědom, že farma neměla nárok na dotaci. „Paní Nagyová řekla, že to nějak zařídí. Myslel jsem si, že vyjedná nějakou výjimku,“ uvedl Bareš.
staré Dotace pro Čapí hnízdo? Nagyová řekla, že to nějak zařídí, řekl svědek
U soudu v kauze Čapí hnízdo ve čtvrtek vypovídal jako svědek zástupce investora a dozor na stavbě farmy Jan Bareš, který s Andrejem Babišem spolupracoval i na stavbě jeho domu či sídla Agrofertu. Před soudem řekl, že si byl vědom, že farma neměla nárok na dotaci. „Paní Nagyová řekla, že to nějak zařídí. Myslel jsem si, že vyjedná nějakou výjimku,“ uvedl Bareš.
staré Ministerstvo pro místní rozvoj reaguje na kritiku, posunulo výzvy pro dotace na renovace škol
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) posunulo vyhlášení výzev na evropské dotace k renovacím základních škol na 1. listopad, aby se mohla se změnou parametrů seznámit nová zastupitelstva. Nyní to sdělil tiskový odbor úřadu. Kvůli změně v podmínkách dotací ohlášené krátce po víkendových komunálních volbách kritizovala ministra Ivana Bartoše (Piráti) jeho předchůdkyně Klára Dostálová (ANO) a Svaz měst a obcí.
staré UhelnĂ© kraje vyuĹľijĂ­ dotace EU na zvýšenĂ­ zamÄ›stnanosti i zmÄ›nu krajiny
Praha 26. září (ČTK) - České regiony závislé na těžbě uhlí využijí dotace od Evropské unie na strategické projekty, které mají zvýšit počet pracovních míst i obnovitelných zdrojů energie nebo rekultivovat krajinu. Peníze budou směřovat i na rozvoj vzdělávání, vědy a výzkumu. Vyplývá to z reakcí zástupců Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje poté, co Evropská komise dnes těmto regionům schválila dotaci 1,64 miliardy eur (přes 40 miliard korun).
staré Brno zažádá o dotace na odborné učebny pro deset školských zařízení
Brno, 28. září 2022 - Brněnští radní souhlasí s výstavbou či provedením rekonstrukcí na deseti základních školách. Většina realizací by měla proběhnout během příštího roku. Celý článek...
 • Celý článek...
 • staré Stát dá dotace na elektroauta, ale ne soukromníkům
  Stát podporuje nákup elektrických aut, jít cestou dotace pro všechny obyvatele ale nechce. Ceny elektromobilů jsou výrazně vyšší než aut se spalovacími motory a pro mnohé lidi jsou nedostupné, například Škoda Enyaq začíná těsně pod 1,2 milionu korun.
  staré Tenisový turnaj mužů v Soulu (tvrdý povrch, dotace 1 237 570 dolarů):
  Dvouhra - 1. kolo: Daniel (Jap.) - Gómez (Ekv.) 6:4, 6:4. 2. kolo: Shapovalov (4-Kan.) - Munar (Šp.) 7:5, 6:4, Albot (Mold.) - Johnson (USA) 7:6 (7:3), 7:6 (7:3).
  staré Pět investic, které v domě ušetří energii. Pomůže dotace
  Kdo to s úsporami energií myslí vážně, měl by podle odborníků zateplovat a zvážit pořízení solárních panelů nebo tepelného čerpadla. Na investice je možné získat dotace od státu a šetřit začnete hned po instalaci technologií. Jaká konkrétní opatření se vyplatí?
  staré Šimek (KDSU-ČSL): Opět budou žadatelé výrazně omezeni a bude problém dotace vyčerpat
  Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 27. září 2022 k návrhu zákona o podpoře sportu
  staré Čapí hnízdo u soudu: Babiš chtěl mít z areálu chalupu pro rodinu, řekla posuzovatelka dotace
  U pražského městského soudu dnes v kauze kolem dotace pro Čapí hnízdo vypovídal auditor Rostislav Otřísal, jehož firma v roce 2008 prováděla audit pro společnost Farma Čapí hnízdo. Uvedl, že vlastnickou strukturu společnosti neznal, akcionáři byli anonymní. Promluvila i posuzovatelka Ivana Havlíková, která sdělila, že žádost o dotaci obsahovala chyby. Čapí hnízdo podle ní Babišova rodina chtěla používat na "chalupu", mluvilo se o tom na úřadě. Obžalobě v případu čelí předseda opozičního hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, který se z dnešního jednání omluvil, a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Hlavní ličení pokračuje výpověďmi dalších svědků. Nagyová, kterou čeká v pátek 2. kolo senátních voleb, dorazila s úsměvem na tváři.
  staré Uhelné kraje využijí dotace EU na zvýšení zaměstnanosti i změnu krajiny
  České regiony závislé na těžbě uhlí využijí dotace od Evropské unie na strategické projekty, které mají zvýšit počet pracovních míst i obnovitelných zdrojů energie nebo rekultivovat krajinu. Peníze budou směřovat i na rozvoj vzdělávání, vědy a výzkumu. Vyplývá to z reakcí zástupců Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje poté, co Evropská komise těmto regionům schválila dotaci 1,64 miliardy eur (přes 40 miliard korun).
  staré Dotace pro SVJ na energie pro rok 2023
  Co bude muset pro získání příspěvku udělat zákazník v domě s domovními kotelnami? A co domy s centrálním vytápěním? Jaké jsou podmínky pro získání státního příspěvku pro rok 2023? Zapište si důležité datum 30. listopadu 2022.
  staré Jak vybrat tepelné čerpadlo a získat dotace. Vše, co potřebujete vědět
  Topí, chladí, větrají, připravují teplou vodu, pomocí nanotechnologií dokonce vyčistí vzduch. Státem podporovaná tepelná čerpadla dokazují, že všestrannější zdroj energií zatím neexistuje.
  staré Firmy Agrofertu neuspěly se stížností u soudu v EU. Na dotace neměly podle jeho verdiktu nárok
  Tribunál Evropské unie zamítl žaloby dvojice firem z holdingu Agrofert na Evropskou komisi kvůli pozastavení dotací z fondů Evropské unie. Mlékárna Hlinsko a Primagra neuspěly se stížností na předloňské rozhodnutí, k němuž komise dospěla na základě auditu střetu zájmů tehdejšího premiéra Andreje Babiše. Na soudní verdikt z poloviny září dnes upozornila Česká televize. Reakci Agrofertu ČTK zjišťuje.
  staré Evropský soud zamítl žaloby Agrofertu na to, že kvůli střetu zájmů nedostává dotace
  Tribunál Evropské unie zamítl žaloby dvojice firem z holdingu Agrofert na Evropskou komisi kvůli pozastavení dotací z fondů Evropské unie. Mlékárna Hlinsko a Primagra neuspěly se stížností na předloňské rozhodnutí, k němuž komise dospěla na základě auditu střetu zájmů tehdejšího premiéra Andreje Babiše. Na soudní verdikt z poloviny září v pátek upozornila Česká televize. Reakce Agrofertu se zjišťuje.
  staré Slezské muzeum se kvůli drahotě vzdá obří dotace na skleník v arboretu
  Unikátní expoziční skleník v Arboretu Nový Dvůr na Opavsku nevznikne. Slezské zemské muzeum se vzdává více než stomilionové dotace na jeho výstavbu. Důvodem je růst cen ve stavebnictví i zvyšující se ceny energií. Proto se do jara promění z pěstebního na expoziční stávající skleník arboreta.
  staré Změnu klimatu vnímáme, dotace na zateplení chceme, ale spalovací motory nedáme
  Žijeme uprostřed změny, v období transformace. Je velmi důležité, nakolik si to uvědomujeme. A nakolik jsme ochotni jako jednotlivci něco dělat. Tématem, dneška je klimatická krize. Agentury STEM a Institut 2050 ve výzkumu nazvaném Česká (ne)transformace 2022 zjišťovaly, jaké postoje Češi zaujímají "ke změně klimatu a transformaci k nízkouhlíkové ekonomice." Výzkum proběhl v květnu, dotázáno bylo 2086 osob. O klimatické změně slyšíme dlouho. Zažíváme ji na vlastní kůži a "na vlastní krajinu". Základní zjištění výzkumu je pozitivně - negativní. Většina tuzemců se považuje za milovníky přírody, klimazměnu nepopírá, to je dobré, ale řešit by ji podle nich měla především vláda, což už tak dobré není. Klasický český postoj - odevzdávání odpovědnosti, osobní pasivita, "oni by to měli udělat za mě". Dobře to vidíme právě nyní, když ceny energií vyletěly, ale mnoho lidí se bouří při představě, že by sami měli šetřit - ne, ne, to vláda by měla šetřit za nás, zařídit nám znovu levné energie… Realitu vnímáme, že "klimatická změna už probíhá", tvrdí 61 procent, jen 12 procent předpokládá, že nastane až v budoucnosti, a sedm procent nevěří, že vůbec někdy přijde. Pětina lidí nedokázala na otázku odpovědět. O.K. Jak se změně bránit? K okamžitým opatřením se přiklání 48 procent respondentů. Jako problém, kterému je třeba se věnovat alespoň v tomto desetiletí, vnímá změnu klimatu čtvrtina oslovených Čechů. - Necelá polovina tedy chápe naléhavost problému. Jen necelá polovina po všech těch letech, po všem tom suchu! Ta větší část přece nemůže nevidět, jak se klima mění, 48 procent je málo. Jenomže není divu, když si uvědomíme, kolik let tu byla klimazměna popírána celebritami jako Václav Klaus, jak byla kupříkladu pravicí zesměšňována Greta Thunbergová. To mělo velký vliv. Máme rádi přírodu, její ochranu preferuje 65 procent lidí, nebere ji jen desetina. Mimochodem, co je to za lidi? Jak asi uvažují? Jak ještě dnes někdo může vážně tvrdit, že přírodu není nutné chránit? A jistě, chudší domácnosti a lidé s nižším vzděláním mají k ochraně přírody o něco dál, to je pochopitelné. Strach ze sucha ano, ochota k oběti ne Skoro 70 procent české veřejnosti si uvědomuje, že změna, která nás čeká kvůli ochraně klimatu, bude zásadní. Lidé se bojí sucha - až 80 procent odpovídajících, 60 procent se bojí znečištěného ovzduší i stavu české krajiny. Není divu, požár v Hřensku, kůrovcová kalamita - kdo by to neviděl. Mnohem víc lidí má však strach ze zdražování, až 85 procent. Příchodu uprchlíků se obává 62 procent obyvatel Česka. - Logicky nejvíc prožíváme to, co zažíváme denně v obchodech, a to, co do nás hustí politici typu Andreje Babiše (ANO). Zhoršení životní úrovně v příštích pěti letech kvůli Zelené dohodě (Green Deal), jež má snížit evropské emise skleníkových plynů, předpokládá 40 procent dotázaných. Čtvrtina (26 procent) si myslí, že ji opatření neovlivní, zlepšení čeká jen 11 procent. Češi jsou skeptici. A prokrastinují - větší optimismus se váže na horizont 10 až 20 let. V dobrý život díky Zelené dohodě doufá 33 procent dotázaných, zhoršení čeká 27 procent, 13 procent si myslí, že Green Deal nic nezmění. Jen třetina čeká pozitivní dopady Green Dealu? Jaké jiné kroky by ale zavedli? Jak jinak by to řešili? - Ale zase, všimněme si, jaká averze panuje mezi politiky třeba směrem k elektroautům, jak jsou nemoderní, nevěří, že vymyslíme lepší baterie, zuřivě hájí spalovací motory, argumentují tím, že EU bude prostředí šetřit, ale Čína ne. Když domyslíme českou politickou masáž, pak ten výsledek není zlý. Kdo má nést odpovědnost? Za změnu ekonomiky hlavně vláda, míní 64 procent respondentů. Pak politici, 59 procent, starostové a hejtmani, 58 procent. Zapojit by se měly i firmy (64 procent) a domácnosti (55 procent). - Těch 55 procent má váhu. Jde o většinu, aspoň to. Zároveň výzkumníci říkají, že "většina lidí nemá dost informací, jak snížit své vlastní emise". Existuje cosi jako ochota k osobní "oběti", tedy ochota k osobnímu omezení? Zdá se totiž takřka jisté, že toto nás čeká. Že blahobyt, na který jsme zvyklí, minimálně neporoste, spíš se scvrkne a budeme se muset uskromnit. Lidé souhlasí s dotacemi nebo jinou peněžní podporou od státu. Jasně, každý je rád, když mu stát přidá na nový kotel. Naopak se nelíbí opatření, která zvýší daně nebo omezí náš život, naše návyky. Peněženku si chráníme víc než životní prostředí "Podpora elektromobility má více zastánců než zákaz spalovacích motorů." Masivní souhlas vidíme s podporou zateplení budov a stavbou nízkoenergetických domů (77 procent). Podpoře se těší i obnovitelné zdroje energie, 76 procent lidí, pro zvýšení příspěvků domácnostem na pořízení solárních panelů nebo tepelných čerpadel by hlasovaly tři čtvrtiny respondentů. Peněženku si chráníme víc než životní prostředí. Nelíbí se zdanění v zájmu ochrany přírody či zákony, které by ochranu přírody vyžadovaly. Nelíbí se zdražování produktů, jejichž výroba přispívá ke zhoršení klimatu nebo zavedení uhlíkové daně. Zdražování by podpořilo 35 procent lidí a 26 procent by bylo proti. Ekodaň by bralo 27 procent, 30 procent ne. "Pokud by tedy měli připlácet přímo občané, jednotlivé návrhy podporu výrazně ztrácí oproti zatížení firem." Jak jde o konkrétní kroky, jež by se nás osobně dotkly, podpora klesá. Češi nechtějí nové zákony nebo zákazy. Nechtějí, aby skončila výroba aut se spalovacími motory do roku 2035, rozhodně souhlasí nebo spíše souhlasí jen 12 procent, rozhodně nebo spíše nesouhlasí 59 procent dotázaných. V tom jsme sto let za opicemi. Rozumím, že stát má teď velké starosti s energiemi, inflací, podporou Ukrajiny. Vláda by ale měla vnímat klimatický výzkum, postoje veřejnosti. Měla by lidem v této oblasti mnohem víc vysvětlovat, měla by "modré" postoje vyměnit za ty "zelené". Měla by lidi mnohem víc informovat o smyslu úsporných opatření. Měla by být pružná. Uvedu příklad. Donedávna jste mohli žádat o dotace na přechod z uhelného kotle na plynový. Na kotel s vyšší účinností. Dotace na přechod z plynu na tepelné čerpadlo však neexistují. Je to detail, ale když se dávají dotace na zateplení, měly by se dávat i na tepelné čerpadlo. Ví to ministryně pro životní prostředí Anna Hubáčková? Ví to ministr pro digitalizaci a místní rozvoj Ivan Bartoš? A když jsme u té digitalizace, zkuste si někdy vyplnit online žádost o ekologickou dotaci… Planeta v nouzi - celý sestřih s titulky (video DVTV z 9. prosince 2020)           
  staré Tesla možná mění strategii. Jsou v tom dotace, energie nebo něco jiného?
  Americká automobilka Tesla mění strategii a místo Německa bude baterie pro elektromobily vyrábět ve Spojených státech, kde by mohla využít daňové úlevy. S odkazem na své zdroje to podle ČTK napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Německý ministr hospodářství Robert Habeck ale dnes řekl, že o změně postoje americké automobilky nic neví.
  staré Dotace: Stop. EU trestá Maďarsko, to se ještě může bránit
  Evropská unie poprvé v historii sáhla k nevídanému kroku. Zvažuje odebrat Maďarsku přes sedm miliard z fondů EU. Informuje o tom agentura Reuters, server Euronews a další zdroje.
  staré Exhejtman Bendl řekl soudu, že nezaznamenal nátlak ohledně dotace pro Čapí hnízdo
  A
  staré VIDEO: Start potápěčské firmy podpořila dotace EU
  Do celého světa míří pomůcky pro potápěče z Roudnice nad Labem, firmy Divesoft manželů Aleše Prochásky a Lucie Šmejkalové. V prostorách, jejichž obnovu podpořila dotace z fondů EU, vznikají analyzátory dýchacích směsí, dýchací přístroje a potápěčské počítače.
  staré Boháč (Starostové pro Ostravu): Podezřelé dotace ostravského primátora?
  Naše hnutí Starostové pro Ostravu je přesvědčeno, že současný ostravský primátor je ve střetu zájmů.
  staré Stropy, dotace, úspory. Co má zarazit zdražování elektřiny v sedmi bodech
  Vláda schválila pomoc i pro firmy, o válečné dani na banky ještě přemýšlí
  staré Exhejtman Bendl řekl soudu, že nezaznamenal nátlak ohledně dotace pro Čapí hnízdo
  A
  staré Dotace na energie spolknou čtvrt bilionu. Pomoci by mohla zvláštní daň i dividenda z ČEZ
  Přibližně stejnou sumu, jakou si vyžádal první rok boje s covidem, zaplatí stát za zastropování cen energií pro domácnosti, živnostníky, školy či nemocnice a za pomoc velkým firmám. Je to spíše optimistický odhad. Vláda předpokládá, že 130 miliard korun půjde na dotace maloodběratelům a 30 miliard zamíří na pomoc osmi tisícovkám podniků se zvýšenou spotřebou plynu a elektřiny. Odborníci míní, že to nebude stačit.
  staré MŽP dá 2,5 miliardy korun na dotace na protipovodňová opatření a využití dešťové vody
  Ministerstvo životního prostředí (MŽP) vynaloží 2,5 miliardy korun na dotace na protipovodňová opatření a také na zachycování a hospodaření s dešťovou vodou. Žádosti o dotace z Operačního programu Životní prostředí mohou obce a další subjekty podávat do konce října příštího roku.
  staré Štěpánek (Piráti): Dotace pomohou i se syndromem vyhoření
  Královéhradecký kraj poskytne na oblast vzdělávání dotace v celkové výši 2,85 milionu korun. U většiny programů se realizace projektů předpokládá v průběhu příštího školního roku. Podpora není určená pro příspěvkové organizace zřizované Královéhradeckým krajem.
  staré Zámečník (KDU-ČSL): Kraj rozdělí další dotace na projekty v boji proti suchu
  Půl milionu na novou vodní tůň, desetitisíce na ošetření stromů v aleji nebo na projektovou dokumentaci ke vzniku nového suchého poldru.
  staré Jaromíra Vítková (KDU-ČSL) vyjednala výhodné dotace na čistírny odpadních vod pro obce v CHKO Moravský kras
  Dlouhodobá snaha senátorky Jaromíry Vítkové pomoci obcím v oblasti čistíren odpadních vod se vyplatila. Připravují se dotace, které obcím pomohou. „Problematika nakládání s odpadními vodami a budování nebo intenzifikace čistíren odpadních vod je mi blízká. Zabývala jsem se touto problematikou na úrovni města a získávala jsem finanční prostředky z různých zdrojů, […]
  staré Stát vypsal dotace za 2,1 miliardy na podporu digitalizace firem
  Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo výzvu na podporu digitalizace firem z Národního plánu obnovy. K dispozici jsou v ní celkem 2,1 miliardy korun. Cílem je “zvyšování digitální úrovně podniků působících na českých trzích.” Žádosti lze podávat do konce října.
  staré Zprávy ze Severu: Ústí nad Labem může čerpat více než půlmiliardové dotace – na MHD, učebny i revitalizaci parku
  Ústí nad Labem se může pustit do úprav ulice Sociální péče, aby se hlavně u nemocnice zvýšila bezpečnost. Umožní to finance z Integrované strategie Ústecko-chomutovské aglomerace. Město a jeho organizace tam mají připravené dotace za více než půl miliardy korun.
  staré Komentář: Dotace na energie aneb snadno a rychle ke státnímu bankrotu
  Jakmile začnete dotovat ceny energií, skáčete na onoho pověstného tygra, z kterého je v podstatě nemožné dobrovolně seskočit, píše v komentáři Jaroslav Hurník z OGResearch a expert Světové banky a Rozvojového programu OSN.
  staré Stát nabízí investiční dotace na větrné elektrárny. Limit je 370 milionů na jeden projekt
  Agentura pro podnikání a inovace (API) v tomto týdnu zahájila příjem žádostí o dotace na stavbu větrných elektráren. Tuto oblast zelené energetiky přitom stát v posledních letech prakticky přehlížel. O podporu mohou žádat podniky všech velikostí, jedinou podmínkou je platná licence na výrobu elektrické energie.
  staré Výzva k podání žádosti o poskytnutí dotace v rámci dotačního programu Podpora celostátních mezioborových sítí pro rok 2023
  Úřad vlády ČR zveřejňuje dne 9. září 2022 Výzvu k podání žádosti o poskytnutí dotace v rámci dotačního programu Podpora celostátních mezioborových sítí nestátních neziskových organizací, čj. 33532/2022-UVCR.
  staré Agentura pro podnikání a inovace: Firmy mohou začít žádat o dotace na výstavbu větrných elektráren
  Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), zahájila příjem žádostí o dotace ve výzvě Obnovitelné zdroje energie – větrné elektrárny.
  staré VIDEO: Evropská dotace pomohla Akademii techniky
  Je to doslova ráj pro děti. A i když se zabývají technologiemi této doby, je to zcela jiné, než když sedí doma u počítače a brouzdají doslova bez cíle po internetu. Rakovnická Akademie techniky 4.0 (Technikum Academy) je moderní vzdělávací a inovační centrum pro děti, žáky, studenty a pedagogy škol. Vznikla ve dříve nepoužívaných a zchátralých prostorách díky přispění fondů Evropské unie, které financují revitalizaci starých budov.
  staré Tenisový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 60 milionů dolarů):
  Muži - čtyřhra, semifinále: Ram, Salisbury (1-USA/Brit.) - Cabal, Farah (13-Kol.) 7:5, 4:6, 7:6 (10:6). Juniorky - dvouhra, čtvrtfinále: Havlíčková (2-ČR) - Ngounoueová (USA) 6:4, 6:2.
  staré Firmy mohou začít žádat o dotace na výstavbu větrných elektráren
  Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), dnes zahájila příjem žádostí o dotace ve výzvě Obnovitelné zdroje energie - větrné elektrárny. Malé, střední i velké
  staré Dotace na byty pro uprchlíky netáhnou
  Do konce srpna ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) přijalo 160 žádostí od měst a obcí na rekonstrukce bytů a ubytoven v programu Ukrajina za zhruba 208 milionů korun. Zájem výrazně zaostal za očekáváním, protože k dispozici je 900 milionů. Ministerstvo proto prodloužilo lhůtu pro přijímání žádostí do konce září. Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby se ale dotace tak, jak je nastavená, nezřídka nevyplatí.
  staré Brownfieldy zůstávají. Obcím chybějí peníze na přípravu projektů, dotace směřují jinam
  Přestože se s kulturními centry ve starých továrnách roztrhl v posledních letech pytel a kultivací zanedbaných území s průmyslovou minulostí se honosí většina českých developerů, takzvaných brownfieldů výrazněji neubývá. Potíže s jejich kultivací mají především obce. Příprava často velmi komplexních projektů je pro ně složitá a mnohdy ji vyloučí finance. Obce nedokážou nacházet v  rozpočtech i stovky milionů na přípravu projektů a dotační programy jim na to nepřispějí.
  staré Zemědělci mají nabito na Fialu. Studie kritizuje nové dotace
  Nová studie varuje před nastavením zemědělských dotací od roku 2023. Tvrdí, že se může snížit konkurenceschopnost velkých podniků, zpomalit inovace a snížit výroba.
  staré Málo úředníků a razítka památkářů. Co vše zdržuje dotace na fotovoltaiku
  O dotace na fotovoltaické elektrárny z Národního plánu obnovy se strhla rvačka. Jejich schvalování ale podle podniků trvá dlouho. Úředníci jsou v době růstu cen elektřiny zavaleni žádostmi a komplikací jsou i stavební povolení.
  staré S modernizací vytápění pomohou i v roce 2022 dotace
  staré Stát chystá další kotlíkové dotace
  Ministerstvo životního prostředí chce ještě letos krajům nabídnout další peníze na pokračování programu kotlíkových dotací. První výzvu vyhlásil resort v únoru a první žádosti začaly kraje přijímat od května. Příjem žádostí v první výzvě skončil 31. srpna. Suma tisíců podaných žádostí o příspěvek přesáhla 2,5 miliardy korun.
  staré Opravu zámku v Litomyšli ohrožuje odvolání, dotace na opravu nemusí dorazit
  Vypadalo to, že na zámku v Litomyšli proběhne velkorysá oprava. A to díky dotaci, kterou měla poskytnout Evropská unie. Spor na české půdě její využití ohrožuje.
  staré O kotlíkové dotace požádalo 17 tisíc domácností
  Téměř 17 000 domácností požádalo o příspěvek na výměnu starého kotle v programu kotlíkových dotací pro nízkopříjmové skupiny obyvatel. Obnos žádostí přesáhl 2,5 miliardy korun. Čtvrté kolo programu, které bylo cílené výhradně na chudší domácnosti, začalo letos na jaře, příjem žádostí skončil 31. srpna.
  staré Státní fond životního prostředí ČR přijal od obcí v Českém Švýcarsku první dvě žádosti o dotace
  Státní fond životního prostředí ČR (SFŽP ČR), který včera spustil příjem žádostí o dotace od obcí z Českého Švýcarska, zaznamenal už dva požadavky dohromady na pět milionů korun, sdělila tisková mluvčí fondu Lucie Früblingová. V dotačním programu na obnovu infrastruktury, likvidaci škod po rozsáhlém požáru a podporu preventivního protipožárního opatření je připraveno 100 milionů korun. Pokud bude potřeba, ministerstvo životního prostředí částku zvýší. Podpora na jeden projekt může být až 15 milionů korun.
  staré Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti končí, ale MŽP už chystá pokračování
  Včera se uzavřel příjem žádostí v 1. výzvě kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. MŽP ji pro všechny kraje ČR vyhlásilo v únoru letošního roku a první žádosti fyzických osob začaly kraje postupně přijímat ve své režii od května tohoto roku. Ještě letos rezort nabídne krajům další peníze na pokračování […]
  staré Firmy mohou začít žádat o dotace v prvních pěti výzvách nově spuštěného programu na podporu podnikání v ČR – OP TAK
  Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), dnes zahájila příjem žádostí o dotace v jeho prvních pěti výzvách. Ve výzvě na úspory energie je pro
  staré Podklady ze Semináře pro žadatele o dotace ÚV ČR v programu Podpora celostátních mezioborových sítí nestátních neziskových organizací pro rok 2023
  Dne 31. srpna 2022 proběhl online seminář pro žadatele k dotačnímu programu Podpora celostátních mezioborových sítí nestátních neziskových organizací.
  staré Prezentace ze semináře pro žadatele o dotace Úřadu vlády ČR v dotačním programu Podpora implementace Evropské charty regionálních či menšinových jazyk
  staré Prezentace ze semináře pro žadatele o dotace Úřadu vlády ČR v dotačním programu Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce pro rok 2023
  staré Prezentace ze semináře pro žadatele o dotace Úřadu vlády ČR v dotačním programu Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce pro rok 2023
  staré Balaštíková (ANO): Připravují nás o živočišnou výrobu, vytlačují nás z trhu. A ty dotace
  V Českých Budějovicích se hrála česká hymna a člověku se při jejích slovech vyhoupla do oka slza: v sadě skví se jara květ, zemský ráj toť na pohled ... to je ta krásná země, země česká, domov můj ... domov, kde český zemědělec obdělává českou půdu
  staré Karlovarský kraj rozdělí dotace na podporu terénních a ambulantních sociálních služeb
  V rámci Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na investiční podporu terénních a ambulantních sociálních služeb rozdělí kraj žadatelům dotace ve výši téměř 1,5 milionu korun. Návrh na rozdělení schválila rada Karlovarského kraje na svém zasedání.
  staré Zemědělské dotace neřeší hlavní problémy životního prostředí, uvedly ekologické organizace
  Hnutí Duha a další ekologické organizace vyzvaly ministerstvo životního prostředí (MŽP), aby v nastavení zemědělských dotací v ČR v období 2023 až 2027 více prosazovalo zájmy ochrany přírody. Poukázaly na nezávislé hodnocení ekologických dopadů od společnosti Integra Consulting, podle kterého koncepce dotací jako celek bude mít jen mírný pozitivní vliv. MŽP se k finální podobě dotačního plánu ještě může vyjádřit.
  staré KVÍZ: Stavíte dřevostavbu? Víte, jak ušetřit a na co je možné získat dotace?
  Zvažujete bydlení v dřevostavbě? Je při jejím financování nějaký rozdíl oproti klasickým stavbám? A bude například dražší pojistka? Otestujte si své znalosti.
  staré Vláda vstupuje do začarovaného kruhu socialismu. Dotace na hypotéky jsou nemorální
  Domnívám se, že už nikdy nezažijeme ekonomickou krizi v pravém slova smyslu, protože ji centrálně plánující úředník zakáže. Vše začalo tím, že po finanční krizi z roku 2007 přešly centrální banky ve velkém k záporným úrokovým sazbám, pak s koronou státy pro změnu vyplácely lidem výplatu, ačkoli do práce nechodili, a teď jim budou kvůli růstu úrokových sazeb dotovat hypotéky. Co bude dál? Dozvíme se, že každé dítě má nárok na dovolenou u moře, a proto bude přímořská dotace?
  staré Masivní podpora sportu v Brně pokračuje, navržené dotace míří do zastupitelstva
  Brno, 25. srpna 2022 - Dotace na zlepšování stavu sportovišť, na podporu klubů účastnících se významných mezinárodních pohárových soutěží či na pořádání významných sportovních akcí, stejně jako na fungování Regionální fotbalové akademie Jihomoravského kraje a Brněnského centra sportovních nadějí, ale i na pomoc potřebným sportovcům seniorům 24. srpna projednávala Rada města Brna. Jejími doporučeními se budou zabývat zastupitelé, kteří rozhodnou o finálních poskytnutých částkách. Celý článek...
 • Celý článek...
 • staré Spory o dotace končí. Říše Agrofertu se nevzdává, ale postupně ztrácí pozice
  Babiš objíždí zemi s kampaní burcující voliče, že za něj bylo líp. Prokazatelně líp bylo jeho impériu. Nahrával mu státní aparát, kam dosadil svoje „odborníky“, často pokračujícími v nastaveném režimu. Změny v zemědělském fondu jsou dokladem, že postupně ztrácí pozice.
  staré Golfová PGA Tour zvyšuje dotace turnajů aby se přiblížila LIV
  A
  staré Končí šéf zemědělského fondu, přes který šly dotace k Babišovi
  Martin Šebestyán skončí po vzájemné dohodě s ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou, a to 31. srpna.
  staré Šéf zemědělského fondu končí, přes Šebestyána šly dotace Babišovi. Nekula tvrdil, že mu věří
  Ve funkci ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) skončí ke 31. srpnu Martin Šebestyán. Odchází po vzájemné dohodě s ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou (KDU-ČSL). Uvedl to dnes server Seznam Zprávy. Šebestyán čelil kritice, že při vyplácení zemědělských dotací stranil holdingu Agrofert, který bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) vložil do svěřenských fondů.
  staré Babiš už není ve střetu zájmů, uvedl zemědělský fond. Dotace mu zpracuje
  Žádosti o investiční dotace pro firmy z holdingu Agrofert ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše od 29. listopadu loňského roku zpracovává Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) podle standardních postupů. Na Babiše jako řadového poslance se již nevztahují příslušná omezení vyplývající ze zákona o střetu zájmů a není ani jinou osobou podílející se na plnění rozpočtu podle evropského nařízení.
  staré Babiš už není ve střetu zájmů, uvedl zemědělský fond. Dotace mu zpracuje
  Žádosti o investiční dotace pro firmy z holdingu Agrofert ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše od 29. listopadu loňského roku zpracovává Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) podle standardních postupů. Na Babiše jako řadového poslance se již nevztahují příslušná omezení vyplývající ze zákona o střetu zájmů a není ani jinou osobou podílející se na plnění rozpočtu podle evropského nařízení.
  staré Zemědělský fond zpracovává dotace pro Agrofert, Babiš není ve střetu zájmů
  Praha - Žádosti o investiční dotace pro firmy z holdingu Agrofert ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) od 29. listopadu loňského roku zpracovává Státní zemědělský...
  staré Zemědělský fond zpracovává dotace pro Agrofert, Babiš není ve střetu zájmů
  Praha - Žádosti o investiční dotace pro firmy z holdingu Agrofert ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) od 29. listopadu loňského roku zpracovává Státní zemědělský...
  actual not cached