Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 07.10.2022 || EUR 24,515 || USD 25,028
pátek 7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna, zítra má svátek Věra
7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna


( Nalezeno 100 článků )

Kutil postavil ponorku z Lega. Má kameru, injekční stříkačku a důmyslný systém pohybu

staré Kutil postavil ponorku z Lega. Má kameru, injekční stříkačku a důmyslný systém pohybu
Pokud nemáte do konce prázdnin už žádné další plány, v kapse nosíte zbytečných 800 eur (při nákupu alternativ na AliExpressu výrazně méně) a máte rádi stavebnici Lego, můžete si podle návodu na blogu Brick Experiment Channel postavit malou ponorku. Detailní desetidílná rozborka a video ......chcete vědět víc?
datum vydání: 7/10/2022 10:21:17 dnes Zprávy ze Severu: V Litoměřicích funguje komunitní dílna. Scházejí se tam kutilové všech věkových kategorií
Vyrobit si vlastní krmítko nebo stoličku může díky litoměřické Sdílně skoro každý. Kutilové všech věkových kategorií tam mohou využívat nejrůznější stroje na opracování dřeva a s pomocí zkušených lektorů realizovat svůj vlastní projekt.
staré Češi národ kutilů? Ano, stoupají nákupy domácích potřeb
Za rok 2021 vykázaly obchodní řetězce a prodejny s domácími dekoracemi a potřebami pro kutily, zvýšení prodeje o téměř 5%. Tento... Hobby
 • Hobby
 • staré Kutil si upravil Apple Watch Ultra dle svého gusta. Výsledek je lepší než originál
  Nedávno představené Apple Watch Ultra mají dle mnoha uživatelů poměrně kontroverzní design a to jak z hlediska jejich tvaru, tak i barev, které na tělo Apple použil. Stačí však trochu šikovnosti a vzhled lze poměrně zásadně upravit na ještě minimalističtější. Skvělým důkazem může být třeba projekt uživatele vystupujícího na diskuzních fórech pod přezdívkou perezr10.  Výše zmíněný uživatel si sice Apple Watch Ultra pořídil, s jejich designem ve formě oranžových prvků těla s nádechem […]
  staré Thajský kutil postavil obytné auto se solárním pohonem. Vypadá jako skleník na kolech
  Postavit obytné auto, navíc s konvenčním a zároveň solárním pohonem, se podařilo třiasedmdesátiletému thajskému kutilovi. I když označení „auto“ snese jen s přimhouřením obou očí.
  staré Parfém umíchá umělá inteligence na míru. Kutilové se předvedli v pražské tržnici
  Parfém na míru, 3D tiskárny či programovatelní roboti. Kutilové z tuzemska i zahraničí se během uplynulého víkendu sjeli do pražské tržnice na festival Maker Faire, aby ukázali svůj um a zároveň okoukli nápady podobně založených nadšenců. Inspirací byly i doslova garážové projekty, které přerostly už dávno hranice dílny a staly se z nich úspěšné společnosti.
  staré Hlavním tématem Kutil Festu v Jihlavě byla podpora inovací, kreativity a udržitelnosti
  (jihlavadnes.cz) Agentura CzechInvest se zapojila do organizace festivalu kreativity, inovací, podpory podnikavosti a udržitelnosti Kutil Fest, který v Jihlavě probíhal od úterý do neděle minulého týdne. Ten letos poprvé zpestřil dění v krajském městě Vysočiny pod taktovkou příspěvkové organizace jihlavského magistrátu Brána Jihlavy. Řeč došla na udržitelné technologie, podporu inovací i potřebu inovačního centra ...
  staré Host Radiožurnálu: Novodobý kutil má chuť vystavit nápad. Potřebujeme sdílené prostory pro vytváření, myslí si Kašpárek
  Nadchnout více lidí pro tvorbu a společně dotáhnout technická řešení problémů si klade za cíl festival novodobých kutilů Maker Faire Prague. „Dochází k pozitivní nákaze, kdy někdo vidí, že něco jde udělat, že to není tak složité a že to zkusí,“ věří jeho ředitel Ondřej Kašpárek při pátém ročníku festivalu. Jakým způsobem na něm uchopují kutilové téma recyklace, co se dá z plastů dále vytvořit a co si představit pod demokratizací technologií? Poslechněte si celý rozhovor.
  staré Pražská tržnice se promění v Mekku novodobých kutilů
  3D tisk, roboti či chytré stavebnice. To všechno bude k vidění během nadcházejícího víkendu na pátém ročníku pražského Maker Fairu, festivalu novodobých kutilů. Ten se letos uskuteční v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Návštěvníci se kromě vystavených exponátů mohou těšit také na nejrůznější workshopy a přednášky.
  staré Roboti, hry i parfémy: Na festivalu moderních kutilů se představí tvůrci z celého světa
  O víkendu začíná největší Maker Faire festival v Česku. Místem konání je letos areál Pražské tržnice, kde se bude odehrávat mnoho workshopů. Zvídavé návštěvníky jistě uchvátí roboti, nejrůznější hry, milovníci vůní si mohou nechat namíchat parfém na míru. Festival představí přes 120 tvůrců z celého světa. 
  staré Pražskou tržnici ovládne největší festival novodobých kutilů Maker Faire Prague
  (prahadnes.info) Brány Maker Faire Prague se letos otevřou už po páté. Populární festival změnil oproti loňskému roku své stanoviště - z Výstaviště se přesunul o několik stovek metrů do areálu Pražské tržnice. Své projekty představí přes 120 makerů z České republiky, Slovenska, Švýcarska, Nizozemska, Itálie, Německa a USA, chybět nebude řada tematických workshopů, přednášky a soutěže o zajímavé ceny. Vstupenky bud ...
  staré Děti potřebují pochopit umělou inteligenci. Kutilka radí učitelům i rodičům
  „Až bude dnešním dětem třicet, bude svět vypadat úplně jinak než dnes!“ Výtvarnice Eva Nečasová to bere jako výzvu. Umělá inteligence podle ní nabízí skvělá řešení, jen je potřeba jí porozumět. A začít chce už na základní škole.
  staré Parfém na míru i Průšova tiskařská farma budoucnosti. Pražská tržnice zve na sraz kutilů 21. století
  Holešovická tržnice bude o víkendu 17. - 18. září hostit Maker Faire Prague. Festival 3D tisku, robotů i LEGA, s nimiž se vyřádí děti i dospělí. Příspěvek Parfém na míru i Průšova tiskařská farma budoucnosti. Pražská tržnice zve na sraz kutilů 21. století pochází z CzechCrunch
 • Parfém na míru i Průšova tiskařská farma budoucnosti. Pražská tržnice zve na sraz kutilů 21. století
 • CzechCrunch
 • staré Maker Faire Prague láká zvídavé: Vydej se mezi kutily!
  3D tisk, roboti, elektronika a množství šikovných tvůrčích lidí. To je Maker Faire Prague, který proběhne o víkendu 17. a 18. září v areálu Pražské tržnice. Vydej se mezi kutily i ty!
  staré Kutil Pepa Libický se usadil ve Staré Huti. Cesta byla hodně trnitá
  Podle Pepy Libického platí přísloví: Co Čech, to kutil. Moderátor hobby pořadu Libovky Pepy Libického je jedním z nich. Svou zručnost neprokazuje jen před kamerou, ale i za ní. Jeho útulný domov je toho jasným důkazem.
  staré Největší kutilové zvěrokruhu. Také patříte mezi tato zručná znamení?
  Někdo se v domácnosti a na zahradě umí ohánět vrtačkou i pilou, někdo se v tom zase tolik nevyzná. Těchto pár znamení má ale opravdu zlaté ručičky, díky kterým si poradí s každým problémem. Koho mezi těmito kutily najdete a jakou roli v tom hrají jejich vlastnosti?
  staré Do Prahy se opět sjedou kutilové a jejich děti, v září se tam totiž koná největší český Maker Faire
  Do hlavního města se po roce opět sjedou bastlíři ze všech koutů republiky, areál Pražské tržnice totiž 17.-18. září hostí další ročník největšího českého festivalu kutilů Maker Faire. Organizátoři přichystali pro návštěvníky hromadu ...
  staré Sladké děti [Diana Kutilová / Bondy]
  Róza je veselá, šikovná a podnikavá. Díky tomu má spoustu kamarádek, plnonápadů a plánů. Od deseti let má ale také nepříjemnou souputnici – jmenujese Diabetes Mellitus I. Ani to jí ovšem nedokáže otrávit a tak vede pestrýa plnohodnotný život.
  staré Kutil postavil ponorku z Lega. Má kameru, injekční stříkačku a důmyslný systém pohybu
  Pokud nemáte do konce prázdnin už žádné další plány, v kapse nosíte zbytečných 800 eur (při nákupu alternativ na AliExpressu výrazně méně) a máte rádi stavebnici Lego, můžete si podle návodu na blogu Brick Experiment Channel postavit malou ponorku. Detailní desetidílná rozborka a video ...
  staré Namísto koupě rekonstrukce. Česko se letos stane kutilskou velmocí
  Celková částka investic mířících do rekonstrukcí rezidenčního bydlení letos v Česku dosáhne 3,26 miliardy eur, v přepočtu zhruba 81,5 miliardy korun. Meziročně jde o nárůst skoro o 20 procent, vyplývá z dat evropské stavební asociace Euroconstruct, sdružující 19 zemí. Zájem lidí o zvelebování svých bytů a domů potvrzují výrobci materiálů i stoupající úvěry u stavebních spořitelen.
  staré 02:15 Chvála kutilství
  Ještě v dobách, kdy nebyl všeho přebytek, si museli lidé věci opravit. Ti, co nesnášejí plýtvání, opravují dodnes (2008). Režie Z. Skokan[online]
  staré Kutil Láďa Hruška: Strach o tátu! Náhlý převoz a operace
  Poslední rok není pro oblíbeného televizního kutila Láďu Hrušku (44) jednoduchý. Jeho maminka překonala plicní embolii, ale táta, který je po operaci páteře, je opět v péči lékařů a čeká na další zákrok. Co mu je?
  staré Lidé přispěli na prospěšné projekty. Nové vybavení dílny potěší malé kutily
  Nejúspěšnějším projektem desátého ročníku programu ČSOB pomáhá regionům se v Jihomoravském kraji stal Rozvoj manuální zručnosti dětí a mládeže, která učí děti a mladé lidi řemeslům. Veřejnost a banka finančně podpořily i děti se zdravotním hendikepem, lidi s poškozením míchy, děti a mladé lidi, kteří se vyrovnávají se smrtí blízkého a děti s autismem.
  staré Telly vyřazuje DocuBox, nahradí ho kutilská stanice HGTV v češtině
  Televizní operátor Telly upravuje tarify Střední a Velký, objeví se v nich kutilská stanice HGTV (Home & Garden TV). Naladí ji rovněž zákazníci původních Digi tarifů Základ a Maxi. Kutilské vysílání od 4. července nahrazuje stanici DocuBox, která v nabídce Telly končí.
  staré Největší nákupní centrum v kraji přestaví za miliardu, kutilové přijdou o OBI
  Největší obchodní centrum v kraji, libereckou Nisu, čeká přestavba za miliardu korun. Návštěvníci se dočkají nové jídelní zóny nebo moderních toalet. V Liberci také vyroste další Lidl, skončí naopak hobby market OBI.
  staré Největší nákupní centrum v kraji přestaví za miliardu, kutilové přijdou o OBI
  Největší obchodní centrum v kraji, libereckou Nisu, čeká přestavba za miliardu korun. Návštěvníci se dočkají nové jídelní zóny nebo moderních toalet. V Liberci také vyroste další Lidl, skončí naopak hobby market OBI.
  staré 17:00 Bydlet jako... domácí kutil
  Vstupní hala je vizitkou domu. Designérka Petra Indruchová navrhne rekonstrukci společné chodby dvougeneračního rodinného domu, na jehož stavbě se podílela celá rodina. Účinkují J. Stryková a R. Zach. Připravily J. Strýčková a S. Radun[online]
  staré Průzkum: Češi si jako kutilové věří. Do úprav domácnosti se jim ale moc nechce
  Sebevědomí Čechům v kutilství nechybí, téměř 90 procent si myslí, že jsou v rekonstrukcích šikovní. Zároveň ale polovinu lidí odrazuje strach, že něco pokazí, či chybějící nářadí. Největší motivací jsou pro ně ušetřené peníze.
  staré Rada pro kutily: jak využít KVH hranoly a OSB desky
  Jste kutil tělem i duší? Přinášíme vám několik tipů, jak efektivně využít KVH hranoly a OSB desky. Tvarová stálost, odolnost a praktické využití KVH hranoly jsou hoblované smrkové trámy, které jsou průmyslově vyráběné a není nutné je nijak speciálně ošetřovat Read More Rada pro kutily: jak využít KVH hranoly a OSB desky The post Rada pro kutily: jak využít KVH hranoly a OSB desky first appeared on Radírna - Internetová online poradna.
 • Read More Rada pro kutily: jak využít KVH hranoly a OSB desky
 • Rada pro kutily: jak využít KVH hranoly a OSB desky
 • Radírna - Internetová online poradna
 • staré Kutil vyrobil unikátní PlayStation 5 Slim. Je celý z mědi, má vodní chlazení a nízké teploty
  Další modifikace PS5 od DYI Perks ztenčila celou konzoli jen na dva centimetry
  staré Odkazy pro e-shop s nářadím, e-shop se zaměřením potřeby pro mazlíčky, cestovatelský web. | Odkazy zaměřené kutil, hobby, zahrada
  Poptávám odkazy pro e-shop s nářadím, e-shop se zaměřením potřeby pro mazlíčky, cestovatelský web.  Poptávám odkazy, nebo umístění PR článků a další. Prosím nabídněte. 
  staré Starý plot potřebuje opravu? Profi kutil Pavel Zeman radí, jak na to
  Strhnout starý plot a nechat si postavit nový může být velká investice, a to se v dnešní době moc nehodí. Naštěstí stačí šikovné ruce a pár stokorun a obnova celého plotu může počkat.
  staré Starý plot potřebuje opravu? Profi kutil Pavel radí, jak na to
  Strhnout starý plot a nechat si postavit nový může být velká investice, a to se v dnešní době moc nehodí. Naštěstí stačí šikovné ruce a pár stokorun a obnova celého plotu může počkat.
  staré Český kutil proměnil nafukovací kánoi Pálava od Gumotexu v robotické plavidlo budoucnosti
  Československo dalo světu Gumotex a ikonické nafukovací lodě Pálava. A také jednoho kutila, který ke gumové kánoi přimontoval elektrický motor, modelářskou řídící jednotku a rádiové dálkové ovládání. Nedávno se pochlubil výsledkem na YouTube. ​ Řídící jednotku tvoří deska Matek F405-WING s ...
  staré Domácí oprava iPhonu je jen pro odvážné. Na kutily čekají nástrahy
  Apple v dubnu spustil program samoobslužných oprav, kdy si sami uživatelé mohou opravit své iPhony bez nutnosti návštěvy autorizovaného servisu. Kromě potřebných náhradních dílů jim společnost dodá i manuál či nezbytné nářadí. Oprava telefonu vlastními silami se zdá jako skvělý nápad. Jenže realita už tak růžová není.
  staré Nespoléhejte na řemeslníky, poličku si přivrtejte sami: Lektor kurzů pro kutily radí, jak na to!
  Polička, obrázek nebo kalendář. Čas od času je třeba v domácnosti něco pověsit na zeď tak, aby to drželo. Jenže řemeslníci vám na takovou práci nepřijedou. A když ano, bude to za půl roku. Nezbývá, než to vzít do rukou sami.
  staré Kutil ukradl dřevo, chtěl ho na postel: Pětimetrový kmen vezl z parku na kole
  Domácí kutil bude cyklista, kterého zastavili v Plzni na Borech strážníci. Ke kolu si přidělal kmen smrku, konec podložil kolečky a hnal se městem.
  staré ÄŚeši si v kutilstvĂ­ i rekonstrukcĂ­ch věří - co to znamená manuálnĂ­ zruÄŤnost?
  Češi si v kutilství a rekonstrukcích věří, více však muži než ženy Co znamená výraz „manuální zručnost“? A na které práce si lidé troufnou sami? Češi jsou národem kutilů, milují úpravy svépomocí.
  staré První akumulátorová stříkací pistole od společnosti Bosch pro domácí kutily
  S EasySpray 18V-100 rozšiřuje společnost Bosch systém „18V Power for All“ o kutily velmi žádaný způsob aplikace: pohodlné a rovnoměrné nanášení barvy na dřevo a kov bez nutnosti použití kapajícího malířského válečku nebo štětce, a to zcela bez napájecího kabelu. EasySpray 18V-100 je první akumulátorový stříkací systém od společnosti Bosch, který je vhodný pro použití všech běžně dostupných vodou ředitelných barev na dřevo i kov, jako jsou laky a lazury.
  staré Z tohto bude hotový každý kutil: Gravírovačka s neprekonateľnou cenou a dopravou zadarmo!
  Na internete sa nachádza obrovské množstvo rôznych gravírovacích strojov, no model LC400 Pro 50W jednoznačne patrí medzi tie najzaujímavejšie. The post Z tohto bude hotový každý kutil: Gravírovačka s neprekonateľnou cenou a dopravou zadarmo! appeared first on AndroidPortal.sk.
 • Z tohto bude hotový každý kutil: Gravírovačka s neprekonateľnou cenou a dopravou zadarmo!
 • AndroidPortal.sk
 • staré Nemusí platit za elektřinu. Kutil z Čečkovic si vyrábí vlastní, odpojil barák
  Žije sám se svým psem ve starším rodinném domku a dokáže doslova ze zrezivělého vraku postavit nablýskaného veterána. Několik takových unikátních aut z jeho dílny už brázdí silnice nebo je v soukromých sbírkách. Dnes ale důchodce Jaroslava Hofmanna z Čečkovic trápí drahé energie, a protože se krom obnovy veteránů věnuje i kutilství a rozumí elektrice, řekl si dost, za elektřinu přeci nebudu platit.
  staré Bauhaus pořádá kutilský večer pro ženy s Vojtou Kotkem
  Bauhaus chystá kutilský dámský večer v Brně, hostem bude herec a režisér Vojta Kotek. O akci je takový zájem, že řetězec přemýšlí o dalších napříč republikou.
  staré V Budějovicích začíná výstava Hobby. Láká kutily, ale nově i sportovce
  Sazenice, vybavení a technika pro zahradu, dílnu, volný čas anebo jen hledání toho správného nápadu pro kutily či zahrádkáře. To vše nabídne tradiční výstava Hobby, jejíž 29. ročník dnes začíná v Českých Budějovicích. Na výstaviště se vrací po dvouleté odmlce způsobené pandemií covidu. Potrvá do neděle.
  staré Většina kutilů v Česku se inspiruje na internetu
  Praha - Kutilství z českých genů nevyprchává a i díky inflaci a zdražování v tuzemsku dál kvete. Přes 90 procent z Čechů se považuje alespoň za částečně šikovné. Podle průzkumu...
  staré Většina kutilů v Česku se inspiruje na internetu
  Praha - Kutilství z českých genů nevyprchává a i díky inflaci a zdražování v tuzemsku dál kvete. Přes 90 procent z Čechů se považuje alespoň za částečně šikovné. Podle průzkumu...
  staré Seriál Radiožurnálu: „Člověk se naučí všechno, když potřebuje.“ Práce na chatě udělala z milovníka kaváren kutila
  V Beskydech žije šedesátiletý Vratislav Hofmann. S manželkou zdědili malou chatičku, kde se dalo žít jen v létě. Byl tam suchý záchod a muselo se hodně šetřit vodou. Z milovníka kaváren a městského života se tak stal najednou kutil, který zjistil, že musí opravit nebo postavit znovu úplně všechno.
  staré Rodiče a děti společně vytvořili kuchyňku do školky. Kutilové na výstavišti zvládnou všechno
  Zabavit děti, a ještě je u toho něco naučit, může být někdy pořádný oříšek. Tenhle problém řešil i otec dvou dětí Jan Šimr, který proto vymyslel a otevřel multifunkční místo, dílnu, kam může kdokoliv dorazit a vyrobit si cokoliv, po čem touží. Naposledy tu společnými silami několik tatínků a jejich dětí vyrobili funkční kuchyňku do školky.
  staré Jaké jsou hlavní výhody stolní pily? Nářadí pro čistý řez ocení kutil i profesionál
  Milujete čisté řezy? Estetika je pro vás na prvním místě? Pro domácí kutily i profesionály, kteří si právě na čisté řezy a linie potrpí, jsou určeny stolní pily, které disponují velkou pracovní plochou a s jejichž pomocí se dají vytvářet hotová mistrovská díla. Jaké další výhody stolní pily mají?
  staré TÉČKO: Pat a Mat: Kutilské trampoty
  Téčko - to jsou velké filmy pro malé diváky. Každou neděli po o. A je... | Olomouc - (2022-05-15 15:00:00 - 2022-05-15 00:00:00)
  staré Kutil - zámeÄŤnĂ­k - 30 000 KÄŤ + benefity (30.000 - 32.000,- KÄŤ)
  staré Bydlení kutila Pepy Libického: Extra vysoká postel, mech v ložnici i splachovadlo s vlastním obličejem
  Staré okřídlené přísloví o tom, že kovářova kobyla chodí bosa, v tomhle případě rozhodně neplatí. Kutil Pepa Libický, který týden co týden v televizi vymýšlí a vyrábí vychytané kusy nábytku i všemožné zlepšováky, má svůj domov naplněný vlastními výrobky. Třeba při výrobě postele se Pepa Libický rozhodně nedržel zpátky. Manželské lože je tak vysoké, že je do něj potřeba schod. Ložnici pak moderátor vyladil prvky lesa.
  staré Kutil dokázal vytvořit samostatné Touch ID k Macu
  Když Apple představil spolu s iMacem M1 i upgradovanou Magic Keyboard s integrovaným Touch ID, nejednoho uživatele tím naprosto nadchnul. Jedná se totiž o velice vítanou vychytávku, která zrychluje autentizační procesy napříč prakticky celým systémem. Ne každému však Magic Keyboard vyhovuje, což však pro něj ve výsledku znamená to, že o Touch ID zákonitě přichází – respektive doposud to platilo. Na našem magazínu vám poměrně často přinášíme velmi zajímavé technologické projekty nejrůznějších […]
  staré Kutil - zámeÄŤnĂ­k - 30 000 KÄŤ + benefity
  staré Kutil do nástrojárny (32.000 - 38.000,- KÄŤ)
  staré Bodliny z ježka nebo kančí čelist: Kutil vymyslel hry, kterými "odbourává" děti i dospělé
  Bodliny z ježka jako fousy pro figurku, dřevo ze staré skříně, ovčí vlna, plech ze střechy, kamení, bavlna, paroží či kančí čelist. Z toho všeho Jiří Šebesta (30) z Morávky na Frýdecko-Místecku vyrábí unikátní deskové hry.
  staré Kutil vylepšil drahý iPhone. Stvořil mobilního Frankensteina
  Inspirován loňským počinem švýcarského studenta robotiky se pro vlastní úpravu iPhonu rozhodl i jeden čínský kutil. Oproti svým předchůdcům se však nespokojil jen s vylepšením v podobě USB-C konektoru, naopak zašel mnohem dále. iPhone 13 Pro Max proměnil v pomyslného mobilního Frankensteina, mobilní monstrum.
  staré Tipy pro šikovné kutilky
  Každá domácnost se musí udržovat v dobré kondici. I tak se občas něco pokazí a je třeba cokoliv přitáhnout, povolit, přišroubovat, přitlouct, utáhnout. A takové drobnosti zvládnou i praktické ženy, nemluvě o kutilkách, které si bytový doplněk či složitější dekoraci umějí samy vyrobit.
  staré Vybrali jsme pro vás: V Liberci začne festival Jeden svět. Mezi hosty bude i válečná reportérka Markéta Kutilová
  V Liberci začne v pondělí 28. března festival nezávislých dokumentárních filmů Jeden svět. V Experimentálním studiu budou až do pátku 1. dubna promítat 2 snímky denně. Na podrobnosti se v pořadu Kultura pod Ještědem Jakub Marvan zeptal jeho pořadatele Lukáše Průchy.
  staré Kutil vylepšil iPhone 13 Pro Max o aktivní chlazení a 3,5 mm jack. Výsledek stojí za to
  Přestože jsou dnešní iPhony pro naprostou většinu jablíčkářů prakticky dokonalé telefony, najdou se i tací, kteří by u nich rádi viděli celou řadu vychytávek “navíc”. Jen málokdo však své vize dokáže přetavit v činy a svůj iPhone si upravit tak, aby přesně jeho požadavkům vyhovoval. Jedním z těchto odvážlivců je například Číňan vystupující na sociálních sítích pod přezdívkou Yang Changshun Repairman, který vytvořil vůbec první iPhone 13 Pro Max Ultra na světě. Ano, […]
  staré Kutil do vĂ˝roby s nástupnĂ­m bonusem (24.000 - 28.000,- KÄŤ)
  staré Kutil snížil teplotu pamětí u GeForce RTX 3070 Ti o 56 °C. Problém je s teplovodivými pásky
  U výkonných grafických karet GeForce RTX 3000 od Nvidie je celkem běžným problémem vysoká teplota pamětí GDDR6X, které při maximálním vytížení dosahují i na teploty přes 100 stupňů Celsia. I když jsou na to stavěné, tak vysoká teplota s sebou nese řady negativních vlivů na celkovou efektivitu ...
  staré Kutilové si vyrobili bezvzduchové pneumatiky a vyrazili na drsný test
  Léta vývoje drahých konstrukcí pneumatik byla nahrazena vodovodními trubkami a stovkami šroubů. Domácí provedení kol bez vzduchu zamířilo na test, který doprovázel křik posádky.  
  staré Ako položiť vinylovú podlahu? Návod a praktické tipy pre domácich kutilov
  Vinyl je bezprostredne najpopulárnejším materiálom spomedzi podlahových krytín. Vyniká odolnosťou, realistickým vzhľadom imitujúcim textúru dreva
  staré Pohádky pro malé kutily [Jindra Hederer, Ilona Chroboková Dobrovodská / powerprint]
  Pojďte s námi tvořit ze dřeva a přírodnin do nádherné přírody České Kanady plné zvířátek a dobrodružství.Máte doma tak jako já tvořivě a kreativní dítě? Nevíte, jak zabavit svoje ratolesti? Sami rádi vyrábíte z přírodnin?
  staré Kutil Láďa Hruška: Krevní testy nedopadly dobře! Pak šokoval zdravotníky
  Před několika týdny se kutil Láďa Hruška (44) odstěhoval na venkov, kde se nejenom staral o své nemocné rodiče, ale i o sebe. Poslední krevní testy nedopadly nejlépe, některé hodnoty byly alarmující, a tak moderátor musel seknout s alkoholem a vylepšit stravování. 
  staré Přijde vám Mac mini malý? Tento kutil jej dokázal zmenšit o dalších 78 %
  Že je Mac mini velmi malým počítačem? Ano i ne. Rozměrově je sice nejmenším počítačem z dílny Applu, zmenšit by však ještě šel a to skutečně výrazně. Svět o tom nyní přesvědčil šikovný youtuber Quinn Nelson, který se rozhodl svůj Mac mini upgradovat a to konkrétně do co možná nejmenších rozměrů.  Upgrade Quinnova Macu nebyl ve své podstatě přespříliš invazivní. Youtuberovi totiž stačilo “jen” chytře přeskládat jednotlivé díly počítače a ty napojit na […]
  staré Kutil zmenšil Mac mini. Vtěsnal jej do pouzdra velikosti peněženky
  Nápady některých kutilů nás nepřestávají udivovat, stejně tak jejich odhodlání a mravenčí práce, kterou do svých projektů vkládají. Vzpomeňme například na nedávnou výměnu Lightningu za USB-C u iPhonu X. Youtuber Quinn Nelson ze Snazzy Labs si nyní usmyslel, že současný Mac mini je až moc velký, a rozhodl se jeho vnitřnosti nacpat do ještě menšího objemu. Pomohla i nabíječka od Surface Základní myšlenka projektu byla jednoduchá. Současný design Macu mini počítá s procesorem Intel, avšak nové ARMové čipsety Apple M1, stejně tak i doprovodné komponenty, jsou prostorově úspornější. Proč tedy neosadit vnitřnosti současného ARMového Macu mini do výrazně menšího těla? Po vyextrahování všech komponent z hliníkového šasi autor videa přistoupil k očesávání všeho nepotřebného. Jednou ze zbytností bylo například aktivní chlazení procesoru, neboť ani MacBook Air se stejným čipsetem žádný ventilátor nepotřebuje. Část prostoru také zabírá integrovaný napájecí zdroj, a ten tak musel taktéž „z těla ven“. Nelson si vypomohl […] Přečtěte si celý článek Kutil zmenšil Mac mini. Vtěsnal jej do pouzdra velikosti peněženky
 • Kutil zmenšil Mac mini. Vtěsnal jej do pouzdra velikosti peněženky
 • staré Dream Team - Mistři dílny: Na boudě pro velkého psa a pelíšku pro kočku si vylámalo zuby hned šest kutilů
  Vyrobit boudu pro velkého psa, takový byl nový úkol pro dva čtyřčlenné týmy, modrý a červený. Sedmý díl soutěžního pořadu Dream Team - Mistři dílny přinesl v pondělí velké loučení. Dále do hry postupoval už jen vítězný tým a k překvapení všech i ten ještě čekala další práce - vyrobit pelíšek pro kočku.
  staré V lužáneckém LUSKu se kutilem i 3D tiskařem může stát každý
  Brno, 21. února 2022 – Lužánecký LUSK je snem pro každého, kdo rád tvoří, ale chybí mu potřebné prostory, vybavení nebo zkušenosti. Nové polytechnické dílny, tradiční i neobvyklé materiály a zkušení lektoři, to vše pojí víkendové kurzy pro začátečníky a pokročilé. Od února do června si mohou zájemci vyzkoušet každý měsíc práci s epoxidem a dřevem, seznámí se s 3D tiskem a kyanotypií. Chystá se i pravidelná kutírna pro děti. Celý článek...
 • Celý článek...
 • staré Nabízí multifunkční nástroj pro kutily. Vydělává na tom desítky milionů korun
  Pojem 3D tiskárna už slyšel většinou každý, ale 3D pero, to je pojem známý zatím hlavně mezi kutily. A těch je tolik, že se dá na tom slušně vydělat.
  staré Kutil postavil kapesní počítač s mechanickou klávesnicí, díly si vytiskl na 3D tiskárně
  O tom, že nejšikovnějším bastlířem v redakci Živě.cz je Kuba Čížek, můžeme vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat. Minimálně na Tchaj-wanu mu však roste očividně zdatný konkurent – Penk Chen, který sám sebe představuje jako digitálního nomáda, totiž ...
  staré Kutil postavil překrásnou meteostaničku v podobě lunárního přistávacího modulu
  Může se takové to domácí bastlení a pájení občas proměnit v opravdové umění? Ale jistě že ano. Teď to na Twitteru v praxi ukázal Mohit Bhoite, hardwarový designér z fabriky na IoT destičky Particle.io. Mohit totiž postavil miniaturní meteostanici v podobě kosmického přistávacího modulu. ...
  staré Z tohto sa poteší každý kutil: Gravírovačka s neprekonateľnou cenou a dopravou zadarmo!
  Gravírovací stroj Sculpfun S9 patrí medzi najlepšie, resp. najvýkonnejšie modely gravírovačov v jeho cenovej kategórii. The post Z tohto sa poteší každý kutil: Gravírovačka s neprekonateľnou cenou a dopravou zadarmo! appeared first on AndroidPortal.sk.
 • Z tohto sa poteší každý kutil: Gravírovačka s neprekonateľnou cenou a dopravou zadarmo!
 • AndroidPortal.sk
 • staré Kutil prodal upravený iPhone. Možná ovšem očekával vyšší zájem
  V polovině ledna představil Rakušan Gernot Jöbstl vlastní počin na téma „iPhone s USB-C“, který se oproti prvnímu pokusu švýcarského studenta robotiky pyšní zachovanou voděodolností. I Jöbstl se rozhodl svůj upravený iPhone prodat, patrně v přesvědčení, že vzbudí vysoký zájem. Pojistil se aspoň vyšší vyvolávací cenou.
  staré Existuje nějaká šikovná mobilní aplikace pro kutily všeho druhu?
  staré Najväčšia power banka na svete: Kutil vytvoril unikát s kapacitou 27 000 000 mAh kapacitou!
  Powerbanky sú šikovným vynálezom, ktorého výhody využívame hlavne vtedy, keď sa chystáme stráviť nejaký čas mimo elektrickej zásuvky. Ich kapacity sa však v priebehu posledných rokov príliš nenavýšili, a preto niektorým prestávajú stačiť. Do tejto skupiny sa zaraďuje aj kutil vystupujúci ako Handy Geng, ktorý sa rozhodol vytvoriť vlastnú powerbanku s kapacitou, aká sa skutočne […] The post Najväčšia power banka na svete: Kutil vytvoril unikát s kapacitou 27 000 000 mAh kapacitou! appeared first on AndroidPortal.sk.
 • Najväčšia power banka na svete: Kutil vytvoril unikát s kapacitou 27 000 000 mAh kapacitou!
 • AndroidPortal.sk
 • staré Existuje nějaká šikovná mobilní aplikace pro kutily všeho druhu?
  actual not cached