Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 12.08.2020 || EUR 26,115 || USD 22,185
středa 12.srpna 2020, Týden: 33, Den roce: 225,  dnes má svátek Klára, zítra má svátek Alena
12.srpna 2020, Týden: 33, Den roce: 225,  dnes má svátek Klára


( Nalezeno 100 článků )

staré
...chcete vědět víc?
datum vydání: 12/08/2020 05:32:00 dnes HISTORIE: Atomové bomby donutily Japonsko ke kapitulaci
Letos tomu bylo sedmdesát pět let od chvíle, kdy Američané svrhli atomové bomby na města Hirošimu a Nagasaki. O několik dnů později Japonsko oznámilo, že je připraveno kapitulovat.
datum vydání: 12/08/2020 01:05:33 dnes HISTORIE: Atomové bomby donutily Japonsko ke kapitulaci
Letos tomu bylo sedmdesát pět let od chvíle, kdy Američané svrhli atomové bomby na města Hirošimu a Nagasaki. O několik dnů později Japonsko oznámilo, že je připraveno kapitulovat.
datum vydání: 9/08/2020 20:14:18 3 dny Japonsko si připomíná 75. výročí jaderného útoku na Nagasaki. Piety se zúčastnilo pět set lidí
Japonské Nagasaki si připomnělo sedmdesát pět let od svržení atomové bomby přezdívané „Fat Man“ (Tlouštík), která na konci druhé světové války zpustošila město a zabila přes 70 tisíc civilistů. Tisíce zemřely později na následky zranění a radiace. Kvůli koronaviru se letošní ceremonie mohlo přitom účastnit jen pět set osob. Přeživší jaderného útoku mluvili znovu o nutnosti zákazu jaderných zbraní.
staré Dvě jména, dvě bomby, dvě města. Svržení jaderných pum na Japonsko ukončilo druhou světovou válku
„Malý chlapec“ a „Tlustý muž“. Tak američtí vojáci pojmenovali dvě atomové bomby, které následně vypustili z letadel nad japonskými městy Hirošimou a Nagasaki. O jejich zdrcující síle přitom neměli představu ani samotní vojáci. Exploze byly tak zničující, že zabily desítky tisíc osob a obě města prakticky vymazaly z povrchu. Krátce poté vydal japonský císař nařízení o neútočení a vyhlásil kapitulaci Japonska.
staré Japonskou zahradou ve Sněžném ročně projdou tisíce lidí
Sněžné (Žďársko) - Mezi vyhledávané zajímavosti Žďárských vrchů se zařadila japonská kamenná zahrada ve Sněžném. Na půlhektarovém pozemku ji u svého domu vytvořil Pavel Šimon....
staré Co značka, to ikona. Japonsko je fotoaparátová velmoc, Olympusu ale došel dech
Japonská firma Olympus končí kvůli tvrdým podmínkám na trhu s výrobou fotoaparátů. Jaké další ikonické značky fototechniky dalo světu Japonsku?
staré Japonsko také žádá TSMC o stavbu továrny na svém území
Kolem společnosti TSMC je v poslední době velice živo a nyní se o další téma postaralo Japonsko. Jeho vláda by totiž velice ocenila, kdyby se TSMC rozhodlo ke stavbě továrny na území její země.
staré Zprávy - Oštěpařský trenér Sekerák vede v přípravě japonskou atletku Haruku Kitagučiovou
Domažlický trenér David Sekerák vede v klubu Škoda Plzeň pětici nadějných oštěpařů a přitom připravuje na olympijské hry v Tokiu japonskou atletku Haruku Kitagučiovou. Ta momentálně léčí zraněné rameno a s českým koučem komunikuje na dálku.
staré Auda mění Francii za Japonsko. Bude hrát za Jokohamu
Francouzskému Boulazacu dává sbohem a vydává se zkusit štěstí směr japonská liga. Basketbalový reprezentant Patrik Auda bude nově hrát za Jokohamu B-Corsairs. I když měl třicetiletý český pivot v dosavadním působišti smlouvu ještě na dva roky, rozhodl se ji podle klubového webu ukončit.
staré Dalších 105 stealth stíhaček F-35 Lightning II pro Japonsko
Americká agentura DSCA (Defense Security Cooperation Agency) schválila potenciální prodej dalších 105 víceúčelových nadzvukových taktických stealth letadel F-35 Lightning II do Japonska. Země vycházejícího slunce se tak stane největším zahraničním uživatelem F-35.
staré OBRAZEM: Japonsko sužují přívalové deště, vyžádaly si přes 50 mrtvých
Prudký a vytrvalý déšť přinesl do jižního Japonska smrtící povodně. Nejpostiženější je prefektura Kumamoto na ostrově Kjúšú. Ve středu se pak déšť přesunul na severovýchod, kde zasáhl velké části ostrova Honšú. Déšť rozvodnil řeky, způsobil sesuvy půdy a zničil řadu domů a silnic. Bilance několikadenních záplav vystoupila na 58 mrtvých, dalších 14 lidí se stále pohřešuje.
staré Desítky mrtvých, tisíce lidí odříznutých od zbytku světa: Japonsko pustoší obří záplavy
Prudký a vytrvalý déšť, který už přinesl do jižního Japonska smrtící povodně, se ve středu přesouvá na severovýchod, kde zasáhl velké části hlavního japonského ostrova Honšú. Déšť rozvodnil řeky, způsobil sesuvy půdy a zničil řadu domů a silnic. Bilance několikadenních povodní vystoupila na 58 mrtvých, dalších 14 lidí se stále pohřešuje, informovala agentura AP.
staré Sesuvy půdy, poničené domy a desítky obětí. Prudké deště dál pustoší Japonsko
Prudký a vytrvalý déšť, který už přinesl do jižního Japonska smrtící povodně, se přesouvá na severovýchod. Tam zasáhl velké části největšího japonského ostrova Honšú. Rozvodnil řeky, způsobil sesuvy půdy a zničil řadu domů a silnic. Bilance několikadenních povodní vystoupala na 58 mrtvých, dalších 14 lidí se stále pohřešuje, informovala agentura AP.
staré Dobré dopoledne - Výročí Gustava Mahlera spojují Amsterdam, Vídeň, Kanadu, Srí Lanku i Japonsko
Dirigent a světový hudební skladatel Gustav Mahler se narodil 7. července roku 1860 v Kalištích poblíž Humpolce.
staré Západní Japonsko zasáhly povodně
Vydatné deště zapříčinily mohutné záplavy a výpadky elektřiny v západním Japonsku. V některých oblastech už byly zaznamenány i sesuvy půdy a záchranáři museli ze střech domů evakuovat stovky obyvatel. Vzhledem k velkému rozsahu škod bylo na pomoc přivoláno tisíce vojáků, kteří pomáhají s evakuacemi. Ty byly doporučeny v prefekturách Kumamoto a Kabashima. Přesný počet lidí, který se rozhodl opustit své domovy, není úřadům znám, protože evakuace...
staré Ghosnův útěk. Japonsko žádá USA o vydání údajných kompliců exšéfa Nissanu
Japonsko požádalo Spojené státy o vydání dvou osob stíhaných v souvislosti s útěkem někdejšího šéfa automobilky Nissan Carlose Ghosna do Libanonu. Oznámila to dnes tokijská prokuratura. V Turecku zároveň začal soud se sedmi lidmi, kteří se na Ghosnově útěku podle obvinění rovněž podíleli, informovala agentura DPA.
staré Mám pochopení i pro Nymburk, říká Pumprla. Nevylučuje ani Japonsko
Byl kapitánem reprezentace, která vloni urvala 6. místo na MS. Roli jednoho z lídrů měl i v kabině Nymburka. Jenže se zdá, že osmou sezonu u českého vládce už Pavel Pumprla nenačne. „Uvidíme, jak zajistí rozpočet,“ chápe 34letý basketbalista, s nímž středočeský tým zatím ukončil kontrakt. Nevylučuje, že ho možná ještě osloví. Ale on zase nevylučuje, že se poohlédne jinde.
staré Mám pochopení i pro Nymburk, říká Pumprla. Nevylučuje Japonsko
Byl kapitánem reprezentace, která vloni urvala 6. místo na MS. Roli jednoho z lídrů měl i v kabině Nymburka. Jenže se zdá, že osmou sezonu u českého vládce už Pavel Pumprla nenačne. „Uvidíme, jak zajistí rozpočet,“ chápe 34letý basketbalista, s nímž středočeský tým zatím ukončil kontrakt. Nevylučuje, že ho možná ještě osloví. Ale on zase nevylučuje, že se poohlédne jinde.
staré Thajsko, Srbsko, Japonsko. Česko dalo dalších osm států mezi bezpečné země
Česko od středy zařazuje na seznam bezpečných zemí osm států mimo Evropskou unii. Jsou jimi Srbsko, Černá Hora, Thajsko, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko a Jižní Korea. Informovalo o tom ministerstvo zahraničí, které tak zúžilo seznam 15 států, na němž se dohodla Evropská unie.
staré Taylor: USA, Japonsko, NÄ›mecko a jejich závody v produktivitÄ›
Pokud sledujeme, jak roste životní standard během řady desetiletí, pak zjistíme, že jeho tahounem je zejména růst produktivity. Ekonom Tim Taylor v této souvislosti poukazuje na novou studii „Lessons from Productivity Comparisons of Germany, Japan, and...
staré Japonsko se stává globálnĂ­ trĹľnicĂ­ v obchodu s ohroĹľenĂ˝mi druhy
Podle zprávy neziskové organizace TRAFFIC, která se specializuje na monitorování mezinárodního obchodu s ohroženými a volně žijícími druhy živočichů, se z Japonska v posledních letech stává nové epicentrum globálního obchodu s divokými zvířaty. Na vině má být především chatrná místní legislativa, a nízký zájem odpovědných kontrolních orgánů o zjevně podnikavé chovatele „domácích mazlíčků“. Píše o tom Independent.
staré Japonsko má nejvýkonnější počítač na světě. Je postaven na čipech Arm
Žebříček nejvýkonnějších superpočítačů světa má nového krále. Je jím japonský systém nazvaný Fugaku, který je postavený na architektuře Arm. Procesory na bázi Armu byly s ohledem na spotřebu doposud spíše k nalezení v mobilních zařízeních, jako jsou tablety a telefony.
staré Olympijská kolekce pro Tokio. Novinkou jsou šaty, specifika pro Japonsko
Šaty místo sukně obléknou české sportovkyně příští rok na olympijských hrách v Tokiu. Český olympijský výbor dnes představil další část kolekce oblečení, která je společná pro sportovce i fanoušky. Nástupová kolekce by měla být představena během příštího roku. 
staré Brexit: Japonsko dává Johnsonovi na jednání o obchodní dohodě šest týdnů
Japonsko dává Británii pouhých šest týdnů na uzavření postbrexitové dohody, což Johnsonovu vládu vystavuje tlaku, aby souhlasila s jedněmi z nejrychlejších obchodních jednání v dějinách.
staré Japonsko má nejvýkonnější superpočítač na světě
Superpočítač, který vyvinula společnost Fujitsu a japonský výzkumný ústav Riken, byl v nezávislém průzkumu označen za nejvýkonnější počítač na světě. Překonal tak konkurenty z USA a Číny, informovala agentura Bloomberg.
staré Japonsko má nejvýkonnější superpočítač na světě
Kóbe (Japonsko) - Superpočítač, který vyvinula společnost Fujitsu a japonský výzkumný ústav Riken, byl v nezávislém průzkumu označen za nejvýkonnější počítač na světě. Překonal...
staré Japonsko bojuje proti koronaviru vlastním superpočítačem
Japonsko nově vlastní superpočítač zvaný Fugaku, který je 2,8x výkonnější než dosud nejvýkonnější superpočítač od IBM. Po 11 letech tak usedá v tomto segmentu na trůn Japonsko. Fugaku se už zapojil do boje proti koronaviru, jelikož vytvořil simulaci, jak se může virus šířit v uzavřených místnostech. Vědci doufají, že jeho využití rovněž napomůže k hledání vakcíny. Výkon Fugaku je 415,53 petaflops.
staré Japonsko změnilo plán. Na svém území nerozmístí protiraketový systém Aegis z USA
Japonsko se rozhodlo pozastavit plán na rozmístění dvou amerických pozemních protiraketových systémů Aegis, které měly posílit obranyschopnost země vůči hrozbám ze strany Severní Koreje. Oznámil to dnes japonský ministr obrany Taró Kóno, podle nějž za rozhodnutím stojí technické otázky i vysoká cena projektu.
staré Na cestě po Zemi vycházejícího slunce: Japonsko dvou tváří aneb V síti povinností a zvyků
Pravidla platí všude na světě. V Japonsku je ovšem dotáhli do extrémní dokonalosti. Začnete-li svou návštěvu země vycházejícího slunce v některém z měst, zjistíte, jak se zde žije domorodcům. Přesnost, poslušnost, minimální nároky… Naštěstí víme, jak si nakonec Japonsko užít co nejlíp.
staré Problémy s rasismem má i Japonsko, diskriminováni jsou burakuminové a hafu
Stovky lidí se dnes shromáždily na pokojné demonstraci proti rasismu a policejnímu násilí v Tokiu. Účastníci akce tak dali najevo, že osud amerického černocha George Floyda usmrceného při policejním zásahu v Minneapolisu rezonuje i v Japonsku, které je v okolním světě často vnímané jako uniformní země bez rasových problémů, píše dnes agentura AP.
staré Jak pěstovat japonskou vrbu: Pestrobarevnými listy ozdobí každou zahradu
Atraktivní, nepřehlédnutelná, zároveň ale snadno dostupná a nenáročná na pěstování. Taková je japonská vrba. Dekorativní stromek, který se hodí nejen do zahrad, ale i do malých předzahrádek a také k ...
staré F1 letos přijde o Ázerbájdžán, Singapur a Japonsko
Ve zkrácené sezoně formule 1 se nepojedou Velké ceny Ázerbájdžánu, Singapuru a Japonska. Vedení šampionátu tyto tři závody zrušilo. Za současné situace není možné je uspořádat.
staré Odborník na Japonsko: Vo vlakoch sa netelefonuje, všetci sú veľmi ticho
Japonsko. Krajina vychádzajúceho slnka je cieľom mnohých cestovateľov a svojho rozmanitou kultúrou fascinuje nejedného zvedavca. Aj týchto ľudí určite poteší nová kniha s jednoduchým, no príznačným názvom Japonsko.
staré Japonsko se chystá promluvit do vĂ˝voje v Hongkongu
Japonsko představí na setkání vedoucích představitelů G7 návrh právních předpisů na ochranu Hongkongu. Abe Shinzo tvrdí, že dlouhodobě sleduje situaci v Hongkongu s jistými obavami z čínských rozhodnutí, která ohrožují hongkongskou autonomii a svobodu.
staré Judista Krpálek zasadil v praĹľskĂ© botanickĂ© zahradÄ› kryptomerii japonskou
Úřadující mistr světa v judu Lukáš Krpálek zasadil strom v botanické zahradě v Praze - Troji. Zapojil se do projektu Kořeny osobností, pro který mu vybrali kryptomerii japonskou. Právě Japonsko je jako kolébka juda Krpálkovi velmi blízké.
staré Krpálek se zapojil do projektu Kořeny osobností. Zasadil kryptomerii japonskou
Jediný olympijský vítěz z posledních letních her v Riu de Janeiru a úřadující mistr světa v judu Lukáš Krpálek rozšířil řadu sportovců, kteří se zapojili do projektu Kořeny osobností. V Botanické zahradě v Praze-Troji zasadil strom a je 105. pokračovatelem unikátního projektu.
staré 19:40 Japonsko - Česko
Záznam utkání MS v basketbalu 2019[online]
staré Británie a Japonsko zahajují jednání o volném obchodu
Británie dnes začíná jednat s Japonskem o nové, pobrexitové dohodě o volném obchodu. Obě země doufají, že se podaří dohodu uzavřít do konce letošního roku, kdy končí přechodné období pro odchod Británie z Evropské unie, přestože vyjednání obchodní dohody obvykle trvá roky. Informuje o tom dnes agentura Reuters.
staré Dovolená zadarmo. Japonsko přišlo s plánem, jak po pandemii dostat zpátky turisty
S rozvolněním restrikcí, které byly přijaty v souvislosti s pandemií koronaviru, představila japonská vláda ambiciózní plán, jak do země nalákat turisty. Japonsko oznámilo, že je připravené platit cizincům za jejich návštěvu, na projekt vláda vyhradila skoro půl bilionu korun, informoval list Daily Mail.
staré Přijeďte a my vám zaplatíme polovinu nákladů, mělo lákat Japonsko. Realita je ale trochu jiná
Ve světových médiích se objevila zpráva, že japonská vláda plánuje přilákat turisty do země ambiciózním způsobem. Měla jim chtít hradit polovinu cestovních nákladů. Server Independent ale s odkazem na Japan Tourism Agency napsal, že nic takového v plánu není. Kampaň, o které vláda jedná, se má týkat výhradně domácích turistů a být podstatně umírněnější.
staré Japonsko ruší nouzový stav. Lidé musí změnit životní styl, apeluje Šinzó Abe
Na celém území Japonska se dneškem ruší nouzový stav vyhlášený s cílem zabránit šíření koronaviru. Nejdéle platil stav nouze v metropoli Tokiu a okolí a na severním ostrově Hokkaidó, i v těchto oblastech ho ale dnes premiér Šinzó Abe ukončil, informovala tisková agentura Kjódó.
staré Japonsko vysílá do vesmíru loď, která na ISS dopraví baterie
Japonská vesmírná agentura JAXA vypustí ve středu večer nákladní loď HTV. Ta dopraví obyvatelům Mezinárodní kosmické stanice celkem čtyři tuny nákladu. Start můžete sledovat v přímém přenosu.
staré Japonsko chce posílat do vesmíru roboty
V japonské společnosti Gital si myslí, že by v budoucnu nejen na orbitálních stanicích mohli operovat místo lidí humanoidní roboti. Své myšlenky podkládají představitelé tohoto startupu hned několika argumenty. Využívání robotů by údajně ušetřilo 90 % nákladů na jednoho člověka ve vesmíru. Pokud by se pak samozřejmě cokoliv přihodilo, ztráta robota tolik nemrzí. Největší výzvou je v současné době ovšem vývoj takového robota, který by člověka ve vesmíru skutečně zastal. […]
staré Hora Fudži zůstane v létě uzavřena, Japonsko má obavy z šíření koronaviru
Hlavní lezecká sezona na nejvyšší japonské hoře Fudži byla zrušena kvůli obavám z šíření koronaviru. Všechny stezky na vrchol zůstanou v létě uzavřeny, oznámily dnes podle agentury Reuters místní úřady.
staré Poznávací výlet do USA, historického Egypta nebo Řecka zdarma a hned, krásné Japonsko za dva měsíce
Je to hlavně marketing, ale pro hráče má pozitivní efekt. Rozdávání kvalitních videoher pokračuje i tento týden. Největší zájem logicky vzbudila možnost získat bez placení jednu z komerčně nejúspěšnějších videoher. Grand Theft Auto V je fenomén,...
staré Odvrácená tvář 2. světové války: Japonsko ovládlo Čínu skrze opium a heroin
Japonsko v roce 1931 provedlo úspěšnou invazi do čínského Mandžuska. Odtud následně jejich armáda prováděla výboje do zbytku země. Postupně obsadila Peking, Šanghaj a další důležitá území. Mandžusko přesto zůstalo centrem japonských operací během celé 2. světové války. Důvod byl prostý. Okupanti totiž proměnili severovýchod Číny na jednu velkou opiovou plantáž. A drogy byly středobodem celé jejich vojenské strategie.
staré Tanky, houfnice a stíhače tanků pro japonskou armádu
Japonské ministerstvo obrany letos nakoupí nové tanky Typ 10, kolové stíhače tanků Typ 16 a samohybné houfnice Typ 19. Nákup je součástí japonské snahy reagovat na rychlý růst schopností potenciálních protivníků, zejména Číny.
staré Japonsko žádá vyšetření postupu WHO na začátku pandemie
Japonsko se připojilo k zemím, které prosazují nezávislé vyšetření postupu Světové zdravotnické organizace (WHO) v počátcích šíření koronaviru. Řekl to dnes japonský ministr zahraničí Tošimicu Motegi. Tokio hodlá tento názor tlumočit příští týden na zasedání Světového zdravotnického shromáždění, což je hlavní orgán WHO. Vyšetření postupu WHO požadují hlavně Spojené státy a někteří jejich spojenci.
staré Opatření povolují: Vatikán obnoví mše, Japonsko ruší nouzový stav
Většina zemí již postupně uvolňuje opatření zavedená v souvislosti s šířením koronaviru. Vatikán od pondělí znovu obnoví živé mše, Japonsko zase v celé zemi s výjimkou několika prefektur zruší nouzový stav. WHO vítá postupné otevírání vnitřních hranic v Evropské unii, zároveň ale varuje, že to může přinést rizika.
staré Japonsko ruší stav nouze s výjimkou osmi prefektur
Japonská vláda se rozhodla zrušit nouzový stav v celé zemi s výjimkou osmi prefektur. V platnosti zůstane toto opatření zavedené kvůli šíření koronaviru například v metropoli Tokiu či ve městech Ósaka a Kjóto. Podle agentury Reuters to na dnešní tiskové konferenci oznámil japonský premiér Šinzó Abe.
staré Japonsko opět předběhlo dobu. Vyrobilo nafukovací elektrický skútr
Z elektrokol a elektroskútrů se už dnes nikdo na zadek neposadí, co když vám ale řekneme, že existují i v nafukovací verzi? Přesně jeden takový totiž vyrobili inženýři na Tokijské univerzitě. Jmenuje se POIMO (POrtable and Inflatable MObility), je vyrobený z vcelku běžného polyuretanu se vším všudy ...
staré Tajná zbraň USA: Japonsko měly zničit netopýří bomby
„Představte si, jak v jeden moment propukne tisíce požárů na rozloze čtyřiceti mil za každou shozenou bombu,“ prezentuje nadšeně Adams svůj velkolepý plán na půdě Bílého domu. „S netopýřími bombami bychom celé Japonsko v mžiku proměnili v hromádku popela, a to s minimálními ztrátami na životech!“ připomíná a v očích členů rady jde vidět výsměch i zájem.  Bombová pouzdra naplněná
staré Japonsko převzalo první konvertoplány V-22B Osprey
Minulý týden na mariňáckou základnu Iwakuni (Marine Corps Air Station Iwakuni) v Japonsku dorazily první dva japonské konvertoplány Bell Boeing V-22B Osprey. Konvertoplány výrazně posílí schopnost japonských pozemních sil provádět aeromobilní operace na velké vzdálenosti.
staré Skautský institut: Češi v cizině /5/ Hong Kong, Jordánsko, Japonsko a Maďarsko
Skauti v cizině: /5/ Hong Kong, Jordánsko, Japonsko a Maďarsko
staré Skautský institut: Češi v cizině /5/ Hong Kong, Jordánsko, Japonsko a Maďarsko/5/
Skauti v cizině: /5/ Hong Kong, Jordánsko, Japonsko a Maďarsko
staré 06:50 MS 2017 Japonsko
Dokument nejen o české účasti na světovém šampionátu raftařů[online]
staré MS v raftingu 2017 Japonsko
staré STO OBJEVŮ: Otec atomové bomby útok na Japonsko schválil. Pak litoval
Ten titul si vysloužil J. Robert Oppenheimer, vědecký šéf amerického projektu Manhattan, který zbraň ve 40. letech vyvíjel. Přesto se pro něj její užití stalo etickým problémem. Seriál o nejvýznamnějších lidských objevech vydával Magazín Víkend.
staré 17:50 Japonsko z výšky
Tajemná historie, malebná krajina i zajímavá současnost země vycházejícího slunce. Francouzský dokumentární cyklus[online]
staré Japonsko vyřazuje stíhací letouny F-4 Phantom II - legenda zmizí z asijského nebe
9. března došlo k rozloučení s posledními průzkumnými Phantomy RF-4Es and RF-4EJ v 501. letce sídlící na ostrově Honšú. Poslední letouny ve stíhací variantě F-4EJ K ještě zůstávají u 301. letky, kde však mají být do konce roku nahrazeny stealth letouny F-35A Lightning II.
staré "Covid-19 nezmizí, chraňte ekonomiku." Japonsko jde podobnou cestou jako Švédsko
Japonsko nebude zatím zavádět celoplošné povinné omezení pohybu. Toto rozhodnutí podporuje lékař Šigeru Omi, který v současnosti vede japonskou expertní skupinu pro reakci na šíření koronaviru a je poradcem japonského premiéra Šinzóa Abeho. Podle tohoto odborníka není možné virus zcela vymýtit a hlavní je chránit ekonomiku, píše dnes deník Financial Times. Vláda však přesto obyvatele nabádá, aby své osobní kontakty omezili.
staré 17:50 Japonsko z výšky
Tajemná historie, malebná krajina i zajímavá současnost země vycházejícího slunce. Francouzský dokumentární cyklus[online]
staré Japonsko hlásí 10 tisíc nakažených a 200 mrtvých, ukázala se slabina zdravotnického systému
V Japonsku dosáhl počet lidí nakažených koronavirem 10.000. Oznámila to dnes televizní stanice NHK. Země má do dnešního dne 200 mrtvých. Rekordní nárůst nových případů ohlásil Singapur, za den tam přibylo 942 infikovaných.
staré 14:30 Japonsko z výšky
Tajemná historie, malebná krajina i zajímavá současnost země vycházejícího slunce. Francouzský dokumentární cyklus[online]
staré „Zázračný“ lék je na cestě do Česka. Japonsko část dodávky daruje
Japonský lék favipiravir je na cestě do Česka, bude tu testován proti nemoci covid-19. Na twitteru to dnes uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) minulý týden řekl, že Česko je mezi 20 zeměmi, do kterých Japonsko lék dodá. Lék je podle něj slibný pro středně závažné případy onemocnění, které vyvolává nový typ koronaviru.
actual not cached