Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 21.05.2019 || EUR 25,775 || USD 23,096
úterý 21.května 2019, Týden: 21, Den roce: 141,  dnes má svátek Monika, zítra má svátek Emil
21.května 2019, Týden: 21, Den roce: 141,  dnes má svátek Monika


( Nalezeno 41 článků )

staré
...chcete vědět víc?
datum vydání: 21/05/2019 06:27:50 dnes Léto bez knih. Oprava atria v havarijním stavu uzavře Moravskou zemskou knihovnu
Brno – Návštěvníkům se přes léto zavřou dveře Moravské zemské knihovny v Brně. Knihy si tam nevypůjčí kvůli rekonstrukci budovy od devětadvacátého června do patnáctého září.
staré Kůrovec 2.0? Miliony chroustů požírají Moravskou Saharu. Podle experta zahubí les, ale Česko neovládnou
Na Jižní Moravě se právě rojí miliony chroustů maďalových, jejichž larvy zabíjí stromy. „Chroustovi se v dané oblasti neubližuje, proto se mu tak daří. Není schválený nástroj, který by zahubil chrousta ve stádiu dospělosti,“ upozorňuje v rozhovoru pro server Lidovky.cz profesor Mendelovy univerzity v Brně Emanuel Kula, který škůdce v zamořené oblasti dlouhodobě pozoruje.Další články k tématu:Kůrovec 2.0? Miliony chroustů likvidují Moravskou Saharu, postřik není možnýKůrovec může napadnout a zlikvidovat zhruba milion hektarů lesůHlavním škůdcem lesů není kůrovec, ale změna klimatu
 • Kůrovec 2.0? Miliony chroustů likvidují Moravskou Saharu, postřik není možný
 • Kůrovec může napadnout a zlikvidovat zhruba milion hektarů lesů
 • Hlavním škůdcem lesů není kůrovec, ale změna klimatu
 • staré Kůrovec 2.0? Miliony chroustů likvidují Moravskou Saharu, postřik není možný
  U Bzence na Hodonínsku začalo očekávané líhnutí milionů chroustů maďalových, jejich larvy v následujících letech poškodí kořenový systém stromů. Jen za poslední čtyři roky je škoda na stromech vyčíslena na 21 milionů Kč. Podle Lesů ČR by pomohl letecký postřik, znalec ho však označil za rizikový, řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci krajský ředitel společnosti Libor Strakoš. U Bzence se chrousti naposledy rojili v roce 2015. Podle ochránců přírody by postřik nezabil jen chrousty.Další články k tématu:Policie podezírá exšéfa Lesů ČR, že kůrovcovou kalamitu nechal úmyslně propuknoutKdybychom neměli tolik smrků, nemáme takový problém s kůrovcemKůrovcové kalamity budou v budoucnu intenzivnější, tvrdí vědci
 • Policie podezírá exšéfa Lesů ČR, že kůrovcovou kalamitu nechal úmyslně propuknout
 • Kdybychom neměli tolik smrků, nemáme takový problém s kůrovcem
 • Kůrovcové kalamity budou v budoucnu intenzivnější, tvrdí vědci
 • staré 10 miliard chroustů decimuje Moravskou Saharu: Nejhorší kalamita v dějinách, říkají lesníci
  Jsou jich miliardy a sežerou všechno zelené. Chrousti maďáloví po čtyřech letech opět decimují Moravskou Saharu. Účinný je proti nim pouze letecký postřik. Úřady ho ale lesníkům nechtějí povolit.
  staré Šikana v knihovně? Soudní spory už přišly Moravskou Třebovou na milion
  Čtyři roky se táhnoucí, měsíc od měsíce narůstající konflikt mezi ředitelkou městské knihovny Lenkou Greplovou a dlouholetou pracovnicí před pár dny vygradoval. Ředitelka odmítla Heleně Chlupové, se kterou se knihovna donedávna soudila kvůli neplatné výpovědi, poslat výplatu. Přestože knihovnice měsíc odpracovala.
  staré Nehoda uzavřela silnici mezi Mikulčicemi a Moravskou Novou Vsí. Řidiče oživovali
  Břeclavsko, Hodonínsko – Silnice I/55 mezi Moravskou Novou Vsí a Mikulčicemi je uzavřená. Stala se tam vážná dopravní nehoda. Řidič osobního auta se převrátil do příkopu, v autě vezl dítě.
  staré Žižkovský byt v sobě spojil skandinávský design a moravskou preciznost
  Majitelka bytu strávila část života ve Švédsku, kořeny její rodiny jsou však na jižní Moravě. Toto spojení dalo vzniknout jejím představám o vysněném bytě: na jedné straně čisté linie a skandinávská barevnost, na druhé důraz na kvalitní řemeslné zpracování. Realizaci své vize svěřila architektům.Další články k tématu:Ve zrekonstruovaném bytě na Žižkově knihovna dělí jeden pokoj na třiNechal si udělat útulný loft na míru s výhledem na Žižkovskou věžJak se bydlí Francouzi na žižkovském kulaťáku: miluje české oblé tvary
 • Ve zrekonstruovaném bytě na Žižkově knihovna dělí jeden pokoj na tři
 • Nechal si udělat útulný loft na míru s výhledem na Žižkovskou věž
 • Jak se bydlí Francouzi na žižkovském kulaťáku: miluje české oblé tvary
 • staré Žižkovský byt v sobě spojil skandinávský design a moravskou preciznost
  Majitelka bytu strávila část života ve Švédsku, kořeny její rodiny jsou však na jižní Moravě. Toto spojení dalo vzniknout jejím představám o vysněném bytě: na jedné straně čisté linie a skandinávská barevnost, na druhé důraz na kvalitní řemeslné zpracování. Realizaci své vize svěřila architektům.Další články k tématu:Ve zrekonstruovaném bytě na Žižkově knihovna dělí jeden pokoj na třiNechal si udělat útulný loft na míru s výhledem na Žižkovskou věžJak se bydlí Francouzi na žižkovském kulaťáku: miluje české oblé tvary
 • Ve zrekonstruovaném bytě na Žižkově knihovna dělí jeden pokoj na tři
 • Nechal si udělat útulný loft na míru s výhledem na Žižkovskou věž
 • Jak se bydlí Francouzi na žižkovském kulaťáku: miluje české oblé tvary
 • staré Strana Moravané má nového předsedu, chce vytvořit Českou a Moravskou federativní republiku
  Politická strana Moravané má nového předsedu, je jím Tomáš Ingr. V tiskové zprávě to uvedl Ingr. Nahradil Pavla Dohnala. Místopředsedou se stal Petr Bystřický. Nové vedení si zvolili delegáti strany na víkendovém sjezdu. Cílem strany je změna unitárního uspořádání České republiky na Českou a Moravskou federativní republiku, federaci dvou rovnoprávných národů Čechů a Moravanů. Počátky strany sahají do 90. let minulého století. Název Moravané se ale ustálil až v novém tisíciletí.
  staré Moravák na Moraváku: bývalou Moravskou typografii přestaví na 7 pater kanceláří
  Brno /VIZUALIZACE/ – Ze zchátralé budovy moderní kanceláře. Budovu bývalé Moravské typografie na brněnském Moravském náměstí plánuje developer přestavět do konce roku.
  staré Moravskou exekutorku obvinili, že si z vymožených peněz 20 milionů nechala
  Přes 20 milionů korun určených pro věřitele si podle policie ponechala exekutorka ze severní Moravy. Kriminalisté zadokumentovali 211 případů a ženu obvinili ze zpronevěry a zneužití pravomoci úřední osoby.
  staré Klavírista Kačo pokřtil svoji nahrávku moravskou pálenkou
  Klavírista Tomáš Kačo na koncertě 12. listopadu 2018 v pražském Anežském klášteře pokřtil moravskou pálenkou své debutové CD s názvem My Home. Vystoupení bylo součástí série klavírních recitálů s názvem Hybatelé rezonance. Koncert byl rychle vyprodaný, pořadatelé proto přidali další v úterý. Kmotrem nahrávky se stal Ondřej Gregor Brzobohatý se svou ženou Taťánou. The post Klavírista Kačo pokřtil svoji nahrávku moravskou pálenkou appeared first on OperaPlus.
 • Klavírista Kačo pokřtil svoji nahrávku moravskou pálenkou
 • OperaPlus
 • staré Klavírista Kačo pokřtil v Praze svoji nahrávku moravskou pálenkou
  Praha - Klavírista Tomáš Kačo dnes na koncertu v Anežském klášteře v Praze pokřtil moravskou pálenkou své debutové CD s názvem My Home. Vystoupení bylo součástí série klavírních...
  staré Koalice v Brně představila smlouvu. Moravskou metropoli čeká řada změn
  Koalice v Brně složená z ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD dnes představila koaliční smlouvu. Podepsat by ji měla po víkendu, nejspíš ve středu 31. října. Smlouva obsahuje rozdělení gescí, jména radních ale strany zatím nezveřejnily. ODS bude mít čtyři radní oproti původně zamýšleným pěti, KDU-ČSL bude mít tři radní stejně jako Piráti, kteří měli mít dva. Posledního radního bude mít ČSSD. Primátorkou by měla být jednička ODS Markéta Vaňková.
  staré Pohled za moravskou hranici...
  staré Senát podpořil výstavbu dálnice mezi Brnem a Moravskou Třebovou
  Senát podpořil z podnětu petice výstavbu dálnice D43 mezi Brnem a Moravskou Třebovou na Svitavsku. Požádal ministerstvo dopravy, aby tuto dálnici zařadil mezi prvořadé dopravní stavby a dokončil studii o její proveditelnosti v úseku od Moravské Třebové po obec Bořitov na Blanensku. Následně by úřady měly podle horní komory bezodkladně přistoupit k přípravě výstavby této části D43.
  staré Dogtrekking Moravskou bránou 2018
  Přijďte si protáhnout tělo a pokochat krásnou přírodou v okolí Lipníka... | Lipník nad Bečvou - (2018-07-21 07:00:00 - 2018-07-21 00:00:00)
  staré Moravskou vlajku vyvěsil rekordní počet obcí, zavlála i v Čechách a na Slovensku
  Brno - 1420 obcí vyvěsilo dnes moravskou vlajku, aby si tak připomnělo příchod svatých Cyrila a Metoděje v roce 863 na Velkou Moravu. Loni vlajka zavlála na 1328 místech. Kromě radnic se zapojily i památky, které otevírají zdarma nebo se slevou.
  staré Moravskou vlajku vyvěsí v 1420 vesnicích a městech. Třetina z nich je v Čechách
  Vyjádřit úctu moravským hodnotám vyvěšením moravské vlajky se již podeváté rozhodlo bezmála 1500 obcí a měst České republiky. Iniciativu vyhlašuje Moravská národní obec vždy ve státní svátek Cyrila a Metoděje. Aktuálně je do projektu zapojených 1420 vesnic a měst, které se ve čtvrtek 5. července chystají moravskou vlajku vyvěsit.
  staré Přelepili nelegální billboardy moravskou vlajkou. Kritizují dodržování zákona
  Brno /ANKETA/ – Morava je legální, hlásaly o víkendu nelegální billboardy v Brně. Aktivisté, kteří je v sobotu přelepili, tím chtějí upozornit na to, že stát podle nich nedokáže zajistit dodržování zákona.
  staré Aktivisté přelepili billboardy moravskou vlajkou. Jsou nelegální, tvrdí
  Na třech billboardech v Brně se na konci minulého týdne objevily moravské vlajky s nápisem „Tento billboard je nelegální, moravská země je legální.“ Akce je dílem nedávno vzniklého Moravského zemského hnutí, které požaduje odstranění nelegálních poutačů.
  staré Aktivisté přelepili billboardy moravskou vlajkou. Jsou nelegální, tvrdí
  Na třech billboardech v Brně se na konci minulého týdne objevily moravské vlajky s nápisem „Tento billboard je nelegální, moravská země je legální.“ Akce je dílem nedávno vzniklého Moravského zemského hnutí, které požaduje odstranění nelegálních poutačů.Další články k tématu:Billboardy od dálnic v září zmizí, provozovatelé se ale chtějí souditJihomoravské řidiče ohrožují billboardy, majitelé se k odstranění nemajíO Moravě nemá rozhodovat Praha. Nové hnutí chce zrušit kraje
 • Billboardy od dálnic v září zmizí, provozovatelé se ale chtějí soudit
 • Jihomoravské řidiče ohrožují billboardy, majitelé se k odstranění nemají
 • O Moravě nemá rozhodovat Praha. Nové hnutí chce zrušit kraje
 • staré Nevšední vycházka moravskou metropolí aneb 12 zastavení v židovském Brně
  Dobrý tip pro návštěvníky Brna, ale i rodilé Brňany – projděte si město tam, kde zanechali své stopy židovští obyvatelé. Připravena je pro vás stezka, na které vás provede váš mobil nebo tablet.
  staré Starou moravskou usedlost proměňují na bydlení inspirované Francií
  Iluze slunné Francie na severní Moravě? Proč ne. Zejména když rodina bydlí už několik generací v usedlosti uprostřed nádherné zahrady. V takovém případě lze také snadno snít o odpočinku na terase. Kvůli tomuto snu se čtenářka Jitka přihlásila do naší soutěže o terasu v hodnotě 50 tisíc korun.Další články k tématu:Opravili si dům „Citronek“, jsou nadšeni z okolí. Chybí jen terasaZ víkendové chalupy se stalo trvalé bydlení. Už zde i „starostují“Na ranní kávu jezdí výtahem na společnou terasu na střeše činžákuK romantickému výhledu na řeku a skály jim chybí jen terasaZrekonstruovali si starou chalupu, teď sní o stolování na teraseNa rovné střeše domu si vytvořili terasu, milují ji i návštěvyTerasa, která funguje jako druhý obývací pokoj i zahrada dohromadyPři rekonstrukci domu si poničili jeho okolí. Řešením je nová terasaSoutěž o terasu za 50 tisíc: prožijte léto na zahradě či na lodžii
 • Opravili si dům „Citronek“, jsou nadšeni z okolí. Chybí jen terasa
 • Z víkendové chalupy se stalo trvalé bydlení. Už zde i „starostují“
 • Na ranní kávu jezdí výtahem na společnou terasu na střeše činžáku
 • K romantickému výhledu na řeku a skály jim chybí jen terasa
 • Zrekonstruovali si starou chalupu, teď sní o stolování na terase
 • Na rovné střeše domu si vytvořili terasu, milují ji i návštěvy
 • Terasa, která funguje jako druhý obývací pokoj i zahrada dohromady
 • Při rekonstrukci domu si poničili jeho okolí. Řešením je nová terasa
 • Soutěž o terasu za 50 tisíc: prožijte léto na zahradě či na lodžii
 • staré Starou moravskou usedlost proměňují na bydlení inspirované Francií
  Iluze slunné Francie na severní Moravě? Proč ne. Zejména když rodina bydlí už několik generací v usedlosti uprostřed nádherné zahrady. V takovém případě lze také snadno snít o odpočinku na terase. Kvůli tomuto snu se čtenářka Jitka přihlásila do naší soutěže o terasu v hodnotě 50 tisíc korun.Další články k tématu:Opravili si dům „Citronek“, jsou nadšeni z okolí. Chybí jen terasaZ víkendové chalupy se stalo trvalé bydlení. Už zde i „starostují“Na ranní kávu jezdí výtahem na společnou terasu na střeše činžákuK romantickému výhledu na řeku a skály jim chybí jen terasaZrekonstruovali si starou chalupu, teď sní o stolování na teraseNa rovné střeše domu si vytvořili terasu, milují ji i návštěvyTerasa, která funguje jako druhý obývací pokoj i zahrada dohromadyPři rekonstrukci domu si poničili jeho okolí. Řešením je nová terasaSoutěž o terasu za 50 tisíc: prožijte léto na zahradě či na lodžii
 • Opravili si dům „Citronek“, jsou nadšeni z okolí. Chybí jen terasa
 • Z víkendové chalupy se stalo trvalé bydlení. Už zde i „starostují“
 • Na ranní kávu jezdí výtahem na společnou terasu na střeše činžáku
 • K romantickému výhledu na řeku a skály jim chybí jen terasa
 • Zrekonstruovali si starou chalupu, teď sní o stolování na terase
 • Na rovné střeše domu si vytvořili terasu, milují ji i návštěvy
 • Terasa, která funguje jako druhý obývací pokoj i zahrada dohromady
 • Při rekonstrukci domu si poničili jeho okolí. Řešením je nová terasa
 • Soutěž o terasu za 50 tisíc: prožijte léto na zahradě či na lodžii
 • staré Místo dálnice mezi Brnem a Moravskou Třebovou by mohla vzniknout nová silnice
  Zvažovaná silnice by mohla mít kratší mezisjezdové úseky, uvedl náměstek ministra dopravy na veřejném slyšení v Senátu, které se týkalo petice za urychlení stavby.
  staré Starosta Otrokovic kritizoval Moravskou vodárenskou, ta ho za to žaluje
  Moravská vodárenská, která provozuje vodárny na Zlínsku, žaluje starostu Otrokovic Jaroslava Budka za jeho kritické výroky v médiích. Ze stejného důvodu dostal předžalobní výzvu starosta Fryštáku Lubomír Doležel.Další články k tématu:VaK chce vysoudit zpět zlínské vodárny. Máme pochybnosti, říkají kriticiSoud o vodárnách skončil po pár minutách. Starostové obcí jsou zklamaní„Dojení spotřebitelů a tunel“, napsal kritik o Veolii. Koncern ho žaluje
 • VaK chce vysoudit zpět zlínské vodárny. Máme pochybnosti, říkají kritici
 • Soud o vodárnách skončil po pár minutách. Starostové obcí jsou zklamaní
 • „Dojení spotřebitelů a tunel“, napsal kritik o Veolii. Koncern ho žaluje
 • staré Starosta Otrokovic kritizoval Moravskou vodárenskou, ta ho za to žaluje
  Moravská vodárenská, která provozuje vodárny na Zlínsku, žaluje starostu Otrokovic Jaroslava Budka za jeho kritické výroky v médiích. Ze stejného důvodu dostal předžalobní výzvu starosta Fryštáku Lubomír Doležel.
  actual not cached