Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 12.08.2020 || EUR 26,115 || USD 22,185
středa 12.srpna 2020, Týden: 33, Den roce: 225,  dnes má svátek Klára, zítra má svátek Alena
12.srpna 2020, Týden: 33, Den roce: 225,  dnes má svátek Klára


( Nalezeno 100 článků )

staré
...chcete vědět víc?
datum vydání: 11/08/2020 10:46:15 včera Rouška nemusí jen chránit nás a ostatní. Japonci přišli s novou verzí, která umí víc
V důsledku pandemie covid-19 se obličejové masky staly každodenní součástí našich životů. Tento fakt zaznamenala také společnost Donut Robotics, která přišla s novou inteligentní rouškou, která nejenže díky svému modernímu vybavení usnadňuje dodržování sociálního distancování, nýbrž i zlepšuje komunikaci mezi lidmi, jelikož umí i překládat do vícero jazyků.
staré Boj s vedrem? Japonci chystají divadýlka, Češky okusily pekelnou saunu
Pandemie koronaviru aspoň navenek překryla veškeré další hrozby týkající se her v Tokiu, ale lékařský tým Českého olympijského výboru se snaží podchytit i další strašáky, které o rok odložená akce může přinést. Tím největším zůstává klima charakteristické pro město, které i s aglomerací obývá okolo 38 milionů lidí.
staré „Hirošima se vzpamatovala a stala se symbolem míru.“ Japonci uctili oběti atomové bomby
Minutou ticha a apelem na japonskou vládu k podepsání dohody OSN o zákazu jaderných zbraní si zhruba tisícovka lidí v japonské Hirošimě připomněla 75 let od výbuchu atomové bomby. Vzpomínková akce musela být drasticky omezena kvůli současné koronavirové krizi, připomínají zahraniční média.
staré Jan Kudla: S Japonci máme společného víc než s Poláky
Chcete navštívit Japonsko? Určitě si zajděte pro radu k Janu Kudlovi. „Od Japonců se příliš nelišíme, máme s nimi společného více než s Poláky,“ říká pořadatel Japonských dnů v Ostravě Jan Kudla. 
staré Japonci vyvinuli chytrou roušku, která překládá řeč
Když se v důsledku pandemie koronaviru zvýšilo používání roušek, japonská firma Donut Robotics v tom uzřela příležitost. Vytvořila speciální masku, která překládá do cizího jazyka, dokonce do několika jazyků to, co její nositel říká. 
staré Japonci oživili 18 metrů vysokého robota. Podívejte se na jeho první kroky
Více než 18 metrů vysoký humanoidní robot Gundam, jehož předobrazem je mech RX-78-2 Gundam z populárních japonských sci-fi anime seriálů a filmů, se připravuje na své první kroky. V rámci testu sice zatím jen zvedl pravou nohu (a několikrát pohnul tělem), ale koncem roku má být schopen chůze a stát se hlavní atrakcí chystaného zábavního … Přečtěte si celý článek Japonci oživili 18 metrů vysokého robota. Podívejte se na jeho první kroky
 • Japonci oživili 18 metrů vysokého robota. Podívejte se na jeho první kroky
 • staré Tragédie lodi Lisbon Maru: Zoufalý boj o život končí zběsilou palbou do zajatců. Japonci neměli slitování
  Tragédie nákladní lodi Lisbon Maru dokumentuje zároveň japonskou krutost za druhé světové války. Co se 1. října 1942 stalo?
  staré Japonci v Toyotě na Měsíci. Partnerství s NASA postupně mění sen v realitu
  Na Měsíci dosud přistálo jen dvanáct kosmonautů, všichni Američané. Tento monopol by však do konce této dekády mohl padnout. Spojené státy se totiž během přípravy programu Artemis, který má vrátit člověka na Měsíc, rozhodly jít cestou mezinárodní...
  staré Výroba batérií by mohla byť lacnejšou. Japonci hovoria u úspore nákladov až 90%. Otázna je však ich účinnosť
  Batérie sú aktuálne jedným z najväčších problémov súčasných zariadení. Dôvodom je, že už dlhšiu dobu sa využíva technológie lítium iónových batérií, ktorá dlhší čas neprešla väčšími inováciami. Technológia bola pritom predstavené pred takmer 3-desaťročiami. Na druhej strane sa zas zvýšil výkon zariadení, ktorý logicky potrebuje viac energie. Ide pritom o problém naprieč všetkými kategóriami produktov, … The post Výroba batérií by mohla byť lacnejšou. Japonci hovoria u úspore nákladov až 90%. Otázna je však ich účinnosť appeared first on Vosveteit.sk.
 • Výroba batérií by mohla byť lacnejšou. Japonci hovoria u úspore nákladov až 90%. Otázna je však ich účinnosť
 • Vosveteit.sk
 • staré Tvrdá realita. Japonci olympijské hry v příštím roce nechtějí
  Mezi japonskou veřejností stoupá negativní pohled na olympijské hry v Tokiu, jež byly kvůli pandemii koronaviru odloženy na příští rok. V nejnovějším průzkumu agentury Kjódó se 70 procent respondentů vyjádřilo pro to, aby byly hry znovu přeloženy nebo úplně zrušeny.
  staré Negativní pohled na OH mezi Japonci sílí. Hned 70 procent by je zrušilo nebo přeložilo
  Olympijské hry v Tokiu, které byly kvůli pandemii koronaviru odloženy na příští rok, jsou mezi Japonci v současnosti vnímání negativně a tento pohled ještě sílí. V nejnovějším průzkumu agentury Kjódó se 70 procent respondentů vyjádřilo pro to, aby byly hry znovu přeloženy nebo úplně zrušeny.
  staré Zákaz křiku na horské dráze. Japonci bojují proti koronaviru tvrdou disciplínou
  Milovníci adrenalinu si v Japonsku opět přijdou na své, vláda totiž povolila otevření zábavních parků s oblíbenými horskými drahami.
  staré Američané s Japonci vyvinuli nový typ pneumatik, jsou nadějí pro české silnice
  Také pneumatiky skrývají možná až překvapivě mnoho prostoru pro elektronické inovace. Nový systém vyvinutý ve spolupráci Microsoftu a Bridgestonu nesleduje jen tlak v pneumatikách, ale i jejich poškození a pomůže opravit díry ve vozovce. (Petr Prokopec)
  staré V nočním boji torpédy byli Japonci nedostižní – jejich speciální křižníky ale nedostaly příležitost
  Dva z japonských lehkých křižníků třídy Kuma z let 1917-1921 prošly v polovině roku 1941, tedy krátce před zahájením války v Pacifiku, zajímavou přestavbou, při níž namísto tří věží s hlavními 140mm děly dostaly deset čtyřhlavňových torpédometů ráže 610 mm, schopných vypálit vskutku smrtící vějíř až 20 později proslulých a spojenci obávaných torpéd „dlouhé kopí“, jež rozhodla mj. bitvu u ostrova Savo v létě roku 1942. Upravené křižníky se měly stát jádrem zamýšleného „nočního bitevního svazu“. Noční hladinový boj opřený o kvalitní optiku a skvělá torpéda byl japonskou specialitou.
  staré Američané s Japonci vyvinuli nový typ pneumatik, jsou nadějí pro české silnice
  Také pneumatiky skrývají možná až překvapivě mnoho prostoru pro elektronické inovace. Nový systém vyvinutý ve spolupráci Microsoftu a Bridgestonu nesleduje jen tlak v pneumatikách, ale i jejich poškození a pomůže opravit díry ve vozovce. (Petr Prokopec)
  staré Japonci otevřou esportové centrum. Vstup jen pro seniory
  Japonská organizace ISR Esport brzy otevře nové esportové centrum pro seniory. Bránou nového střediska v městě Kóbe projdou první návštěvníci 2. července a vstup do něj bude umožněn pouze lidem nad 60 let. Japonci tak chtějí nejstarším obyvatelům země umožnit nahlédnout pod pokličku rychle se rozvíjejícího odvětví, které je doménou zejména mladší generace.
  staré Microsoft s Japonci vyvinuli nový typ pneumatik, jsou i nadějí pro české silnice
  Také pneumatiky skrývají možná až překvapivě mnoho prostoru pro elektronické inovace. Nový systém vyvinutý ve spolupráci Microsoftu a Bridgestonu nesleduje jen tlak v pneumatikách, ale i jejich poškození a pomůže opravit díry ve vozovce. (Petr Prokopec)
  staré Typ 2 Ka-Mi: i Japonci uměli postavit plovoucí tank. V bitvě o Guadalcanal ale narazil
  Japonci používali v období druhé světové války i plovoucí tanky. Jeden z nejznámějších byl Typ 2 Ka-Mi, který byl nasazován zejména při výsadkových operacích.
  staré Nejvýkonnější superpočítač na světě mají Japonci
  Superpočítač, který vyvinula společnost Fujitsu a japonský výzkumný ústav Riken, byl v nezávislém průzkumu označen za nejvýkonnější počítač na světě. Překonal tak konkurenty z USA a Číny, informovala agentura Bloomberg.
  staré Summit od IBM byl pokořen. Nejvýkonnější superpočítač mají Japonci, pojmenovali ho Fugaku
  Superpočítač, který vyvinula společnost Fujitsu a japonský výzkumný ústav Riken, byl v nezávislém průzkumu označen za nejvýkonnější počítač na světě. Překonal tak konkurenty z USA a Číny, píše agentura Reuters. 
  staré Japonci chtějí včely nahradit mýdlovými bublinami
  Populace včelstev za posledních deset let ubývá, což představuje vážnou ekologickou hrozbu. Vědci se proto zabývají nejen tím, jak včely ochránit, ale i přijít na jiný způsob opylovávání rostlin. Doktor Eidžiro Mijako chce nahradit včely mýdlovými bublinami, které jsou během opylovávání k rostlinám podstatně šetrnější než drony.
  staré Peklo na Okinawě. Američané umírali po tisících, Japonci využili kamikaze i děti
  Před 75 lety skončil boj o tvrdě bráněný japonský ostrov Okinawa. Pro Spojené státy americké i pro Japonsko se stala tato bitva jejich nejsmrtelnějším a nejkrvavějším bojovým střetnutím v celé historii války v Tichomoří. Dobytí ostrova Okinawa si vyžádalo životy zhruba 75 tisíc amerických vojáků a kolem 110 tisíc Japonců. O život přišlo také na 150 tisíc civilních obyvatel ostrova Okinawa.
  staré Američané vs. Japonci v Pacifiku. Ponorky třídy Gato se podílely na pádu neústupného nepřítele
  Třída Gato představovala americkou třídu diesel-elektrických ponorek, které se během druhé světové války zaměřovaly na boj proti japonským plavidlům.
  staré Máme rádi zvířata - Brouci prochází dokonalou proměnou a dokáží se dobře bránit. Japonci dokonce pořádají jejich zápasy
  Silná kusadla, dlouhé nohy a ploché tělo. To jsou tři charakteristické znaky střevlíků. V České republice se vyskytuje více než 500 druhů těchto brouků, některé z nich jsou zákonem chráněné.
  staré Japonci řeší, co s rouškami v parném létě. Vyvíjejí chladivé z plavkoviny
  Roušky, které by se daly nosit i v létě, napříč vysokým teplotám, se snaží vyvíjet japonské společnosti. Firmy se předhánějí z jakých materiálů by se daly roušky vyrobit, aby byly co nejprodyšnější a ideálně na tváři i chladily. Japonci o ně mají obrovský zájem.
  staré Ford dodal Fiestě vyšší výkon a snížil spotřebu. Použil, co Japonci dlouho montují a lidé kupují
  Kompaktní hatchback Fiesta, který je nejprodávanějším modelem značky v Evropě, lze nově objednávat také s elektrifikovaným hnacím ústrojím.
  staré Japonci plánují Tokio 2021: méně diváků, skromnější zahájení, kupa testů
  Odložené hry v Tokiu 2021 by se měly příští rok v červenci a srpnu uskutečnit za dodržování speciálních podmínek, v minulosti nebývalých. Japonská vláda už nyní připravuje zjednodušený formát her.
  staré Host Lucie Výborné - Japonci znali Muchu jako ilustrátora, jeho Slovanská epopej je ohromila, vzpomíná Vlasta Čiháková-Noshiro
  Vlasta Čiháková-Noshiro je japanoložka, kunsthistorička a držitelka Řádu vycházejícího slunce. Nejsem žádný vzor etiky, ale nemít japonskou výchovu, byla bych mnohem drzejší, směje se. Sebeovládání je v Japonsku důležité, okolí vás nutí k pokoře i v jazyce. Syn mě prosil, ať nemluvím japonsky, naučila jsem se cizinecký dialekt. Žena je ve společenské hierarchii nízko. Firmy posílají mzdu na účet manželkám, muži dostávají kapesné. Je to pomsta za to, že je drží u plotny.
  staré Uprchlý šéf Nissanu má svou cenu, Japonci chtějí bez jeho vydání blokovat 237 miliard
  Do svízelné situace se dostal bývalý šéf Nissanu, Renaultu i celé aliance. Z Japonska sice uprchl do země, která své občany tradičně nevydá, Libanon ale má i jiné problémy a chce peníze od MMF. (Petr Prokopec)
  staré Japonci se připravují na možné setkání s UFO
  Nedávno jsme vám ukázali Pentagonem zveřejněná videa zachycující UFO. Byť Japonsko tvrdí, že jejich piloti se s žádným UFO dosud nesetkali, na tuto možnost se připravují. Projevem přípravy mají být dle zdrojů nové protokoly, které popisují, jak se piloti mají při možném setkání s UFO zachovat. Zatímco do nynějška měli ve svém vzdušném prostoru v případě neznámého letounu vysílat neznámé výstřely, u setkání s UFO se výcvik přeruší. Pilot se musí okamžitě […]
  staré Japonci chtějí stavět ropné tankery s pohonem na elektřinu
  Japonsko je ostrovní, na nerostné suroviny chudý národ. Jako takový je závislý na námořní dopravě. I to je důvod, proč chce stavět elektrické ropné tankery. Jaká ironie: tisíce tun surové ropy budou do Japonska už brzy vozit plně elektrické tankery. Japonci ale nebudou první. V Číně už nějakou dobu jezdí 2,4MWh elektrická nákladní loď, která vozí uhlí.foto: e5 Consortium Podle konsorcia sedmi velkých japonských společností by měl první plně elektrický ropný tanker měl vyplout na moře už v březnu 2022. Loď by měla být vybavena 3,5MWh baterií a pohonným sytémem o výkonu 2x 300 kW + 2x 68 kW (postranní motory). NEPŘEHLÉDNĚTE Norsko chce dalších 53 elektrických trajektů, jezdí 5x levněji než dieselové! Konsorcium "e5" se skládá ze sedmi velkých japonských společností: Asahi Tanker, Idemitsu Kosan, Exeno Yamamizu, Mitsui O.S.K. Lines, Tokio Marine & Nichido Fire Insurance, Tokyo Electric Power Company, Mitsubishi Corporation. Kapacita tankeru bude 1300 m3, rychlost asi 11 uzlů a tonáž 499 tun. Délka lodi bude 62 metrů, šířka 10,3 m a ponor 4,15 m. Japonsko chce kolem elektrických lodí vybudovat celou infrastrukturu. Mezi důvody, které podle konsorcia stojí za vývojem elektrického tankeru, jsou mimo jiné i stárnoucí práceschopná populace (nedostává se mladých námořníků), stárnoucí flotila lodí a s nimi spojené vysoké emise. Electrek.co
 • V Číně už nějakou dobu jezdí 2,4MWh elektrická nákladní loď, která vozí uhlí.
 • Norsko chce dalších 53 elektrických trajektů, jezdí 5x levněji než dieselové!
 • Electrek.co
 • staré Budoucnost výzkumu vesmíru? Japonci chtějí nahradit lidské astronauty roboty
  Japonský startup Gitai má velké ambice. Jeho zakladatelé se domnívají, že na různých orbitálních stanicích by mohli místo lidských astronautů působit humanoidní roboti... a rádi by svou vizi uvedli v život. Výchozí myšlenka je jednoduchá: vysílat do vesmíru lidi je nejen riskantní, ale také drahé. ...
  staré Legendární soustava není nakřivo. Japonci změřili Rossiterův-McLaughlinův efekt u TRAPPIST-1
  Japonským vědcům se podařilo učinit zajímavý a zásadní průlom ve výzkumu exoplanet. Změřili Rossiterův-McLaughlinův efekt u hvězdy TRAPPIST-1. Je to poprvé, co se to povedlo u malé a chladné hvězdy a poprvé, co se tak stalo u systému s potenciálně obyvatelnou planetou. Rossiterův-McLaughlinův efekt zní příšerně odborně, ale ve skutečnosti je to jednoduchá věc. Je […] The post Legendární soustava není nakřivo. Japonci změřili Rossiterův-McLaughlinův efekt u TRAPPIST-1 appeared first on Exoplanety.cz.
 • Legendární soustava není nakřivo. Japonci změřili Rossiterův-McLaughlinův efekt u TRAPPIST-1
 • Exoplanety.cz
 • staré Smažení, dušení i nakládaní. Japonci vražedné sršně pokládají za lahůdku
  Sršeň mandarínská terorizuje včely a děsí obyvatele amerického státu Washington. Již dříve představovala sršeň hrozbu pro zemědělce i návštěvníky hor ve venkovských oblastech Japonska. Přesto Japonci v některých oblastech země považují sršeň za lahůdku a v létě obří hmyz loví.
  staré Nástupci Federera s Djokovičem? Malí Japonci jsou hitem internetu
  Světová senzace! Údery jako ze žurnálu, hodiny dříny na tréninku. Bratři - šestiletý Junosuke a dva roky mladší Koujirou - jsou hitem internetu. V době, kdy pandemie koronaviru zabrzdila sportovní svět a tenisové turnaje se rozjíždějí sotva v lokálním podání, jsou malí Japonci za hvězdy.
  staré Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty
  Italský stroj s 650 koňmi je asi nejvíce žádoucím SUV současnosti, stojí ale podle toho. Japonci nyní prodávají kit, který mu vizuálně připodobní obyčejnou Toyotu RAV4. (Petr Prokopec)
  staré Japonci nabízí kit, který udělá SUV Lamborghini z obyčejné Toyoty
  Italský stroj s 650 koňmi je asi nejvíce žádoucím SUV současnosti, stojí ale podle toho. Japonci nyní prodávají kit, který mu vizuálně připodobní obyčejnou Toyotu RAV4. (Petr Prokopec)
  staré Japonci se neudrželi a sakury v květu neoželeli
  Davy Japonců, které se početně příliš nelišily od těch za normálních časů, minulý měsíc o prodlouženém třídenním víkendu vyrazily v Tokiu a dalších velkoměstech do parků a sadů, kde se sakury, téměř posvátně uctívané třešně, s křehkými narůžovělými kvítky, zaskvěly v plném květu. Potvrzuje to studie výzkumného týmu profesora Takajukiho Mizuna z Národního institutu informatiky v Tokiu, o níž informoval list The Japan Times.
  staré Japonci vracejí roušky dodávané vládou, Jsou zamořené hmyzem a plísněmi
  Japonci vracejí roušky, které do každé domácnosti začala dodávat vláda. Podle občanů jsou zamořené hmyzem a je na nich plíseň a skvrny. Vláda do roušek investovala v přepočtu téměř 11 miliard korun, informovala dnes agentura Reuters.
  staré Japonci během útoku na Pearl Harbor ztratili letadlovou loď - Letící Fénix nakonec "vstal z vln"
  Operace AI, resp. operace Z se na japonské straně neúčastnil 1. úderný svaz viceadmirála Naguma a jeho šest velkých letadlových lodí, ponorky a odřad určený k ostřelování atolu Midway. Pro případ nečekaného střetnutí s Američany na moři vyplul také tzv. Hlavní svaz, k němuž by případně Nagumo mohl ustoupit a spojit s ním síly. Jeho součástí byla také první letadlová loď světa jako taková od začátku konstruovaná: Hóšó ("Letící fénix"). Během operace se loď při protiponorkových leteckých operacích tak trochu ztratila.
  staré Japonci Čechům věnují lék na koronavirus, nemocnice také čekají na další Remdesivir
  Po Remdesiviru by do Česka brzy měl dorazil další slibný lék proti koronaviru. Státní ústav pro kontrolu léčiv s pomocí ministerstva zahraničí vyjednal s Japonskem, že českým pacientům pošle darem antivirotikum s názvem Favipiravir. "Lék by měl pro...
  staré Předního distributora papíru a obalových materiálů Antalis převezmou Japonci. S ním i českého výrobce Branopac.
  Mezinárodní společnost Antalis zabývající se distribucí papíru, obalových řešení a prostředků pro viziuální komunikaci, mění svoji vlastnickou strukturu. Její manažeři oznámili chystané sloučení s japonskou Kokusai Pulp and Paper (KPP). Součástí...
  staré Japonci odmítají ovládání systémů aut přes „tablet” ve stylu Tesly, mají dobré důvody
  Móda zavedená Američany se šíří světem aut. Podobné ovládání dostalo více vozů a pokud máme věřit fotkám špiónů, chystá se i do nového Mercedesu S. Ne každý ale míří stejným směrem, třeba Nissan. (Petr Prokopec)
  staré Japonci mají stále nejsilnější pas. Momentálně je jim ale k ničemu
  Japonsko se drží na první příčce, co se síly pasu týče. Vyplynulo to z pravidelně zveřejňovaného žebříčku Henley Passport Index. Občané země vycházejícího slunce by za normálních okolností mohli bezvízově vycestovat do 191 států, ovšem za současné situace jim je prvenství v podstatě k ničemu, konstatují autoři žebříčku.
  staré Před 75 lety Japonci vyslali další smrtící zbraň: kamikaze, piloty bez slitování
  Dne 26. března 1945 skončila bitva o japonský ostrov Iwodžimu, který Američané dobyli po víc než měsíčním vyčerpávajícím boji za cenu sedmi tisíc padlých a 21 tisíc zraněných. Šlo o klíčové strategické vítězství, avšak ne o konec války v Tichomoří. Ještě týž den poznali Američané další japonskou zbraň: sebevražedné piloty kamikaze.
  staré Olympiáda letos nebude, Japonci se dohodli na přeložení akce
  Olympijské hry v Tokiu se letos v létě neuskuteční. Japonský premiér Šinzó Abé se se šéfem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem dohodl na přeložení her na příští rok.  Budou se konat nejpozději v létě 2021.
  staré Japonci zřejmě mají proti koronaviru relativně účinný lék
  Foto: Tabletky preparátu Avigan/Favipiravir původně vyvinutého výzkumníky Toyama Chemical Co. proti virům chřipky (je na nich přepis jména Avigan japonskou abecedou katakana).Pozn. red. Toto je velmi zajímavý článek od našeho spolupracovníka na Dálném východě Zdeňka Slaniny. Je však nutno upozornit, že média informují, že zatímco favipiravir zřejmě blokuje schopnost koronaviru se v pacientově těle rozmnožovat, jeho účinnost byla zaznamenána pouze při podávání v rané fázi nákazy – jakmile se totiž koronavirus v těle pacienta už rozmnožil, Favipiravir je neúčinný. Nefunguje proti těžkým případům nákazy. K tomu četné mezinárodní zdroje, např. ZDE. Spolupracovník Britských listů, podnikatel Marek Beneš nabídl české vládě, že okamžitě zařídí dovoz favipiraviru do České republiky, za minimální cenu. Odmítla to. Marek Beneš k tomu napsal: O léku psal The Guardian a The Times a mám spojení přímo na oficiálního zástupce firmy, jež má zmocnění japonské vlády. Česká vláda vše okázale ignoruje a zástupce firmy ani nekontaktuje! Mohli ten lék aspoň vyzkoušet. Lék se použivá i jako prevence pro zdravotniky. Právě lék koupily vlády Indie, Rumunska a Izraele! * * * Minulé úterý bylo v Pekingu oznámeno, že japonský preparát Favipiravir, v Japonsku schválený proti chřipce už v r. 2014, má také být účinný proti koronaviru. Na čínský průlom nejrychleji zareagovaly Indonésie a Írán, a nepřímo i president Trump.
  staré Ohleduplností proti viru. Zodpovědní Japonci epidemii zvládají i bez přísných zákazů
  Český velvyslanec v Tokiu Martin Tomčo v rozhovoru líčí, jak Japonsko dokázalo tlumit šíření koronaviru. Nemocných hlásí "jen" bezmála 900.
  staré Koronavirus ONLINE: Hertha s Daridou v karanténě, Japonci nechtějí OH
  Sezona hokejové extraligy předčasně ukončena, fotbalová liga odložena, v Česku při omezení volného pohybu umlká prakticky veškerý organizovaný sport! Koronavirus zasáhl razantně do sportovního dění a je jedno, jestli jde o akce v tuzemsku, nebo v zahraničí. Momentálně se nehrají hokejová NHL, basketbalová NBA, mimo jsou i fotbalisté v anglické Premier League. Sledujte naši ONLINE reportáž, ve které zaznamenáváme všechny dopady nemoci na sportovní svět.
  staré Hondou e to nekončí. Japonci do dvou let uvedou na trh další elektromobil
  Roztomilý malý elektromobil Honda e je sympatickým zpestřením elektrického trhu. Jen u něj ale v příštích letech nezůstane.
  staré Olympiáda a koronavirus? Japonci bez plánu B: Ministryně připustila odklad
  Pořadatelé olympijských her v Tokiu zatím nemají náhradní plán kvůli epidemii koronaviru, která zasáhla i hostitelskou zemi. Uvedl to Kacura Enjo, zástupce ředitele pro přípravu olympijských her. Prezident MOV Thomas Bach ujistil, že se počítá se zahájením her 24. července, ale olympijská ministryně Seiko Hašimotová připustila, že by se mohly konat i později. 
  staré Olympiáda a koronavirus? Japonci bez plánu B: Debata o odložení neprobíhá!
  Pořadatelé olympijských her v Tokiu zatím nemají náhradní plán kvůli epidemii koronaviru, která zasáhla i hostitelskou zemi. Uvedl to Kacura Enjo, zástupce ředitele pro přípravu olympijských her. Prezident MOV Thomas Bach ujistil, že se počítá se zahájením her 24. července.
  staré Japonci a Číňané tvořivě řeší nedostatek roušek
  Tokio - Lidé v Japonsku a Číně, kteří jsou zoufalí, že nemohou sehnat obličejové roušky, aby se mohli chránit před novým koronavirem šířícím se planetou, se uchylují k rozmanitým...
  staré Japonci a Číňané tvořivě řeší nedostatek roušek
  Tokio - Lidé v Japonsku a Číně, kteří jsou zoufalí, že nemohou sehnat obličejové roušky, aby se mohli chránit před novým koronavirem šířícím se planetou, se uchylují k rozmanitým...
  staré Japonci a Číňané tvořivě řeší nedostatek roušek
  Tokio - Lidé v Japonsku a Číně, kteří jsou zoufalí, že nemohou sehnat obličejové roušky, aby se mohli chránit před novým koronavirem šířícím se planetou, se uchylují k rozmanitým...
  staré Olympiáda a virus? Japonci nemají plán B: Debata o odložení neprobíhá!
  Pořadatelé olympijských her v Tokiu nemají náhradní plán kvůli epidemii koronaviru, která zasáhla i hostitelskou zemi. Uvedl to Kacura Enjo, zástupce ředitele pro přípravu olympijských her. Prezident MOV Thomas Bach ujistil, že se počítá se zahájením her 24. července.
  staré Japonci plánují vyslat sondu k marsovským měsícům
  Japonsko chce v roce 2024 vyslat robota do marsovského systému. Během mise navštíví pozoruhodné měsíce rudé planety, které se jmenují Phobos a Deimos, a bude sbírat vzorky prachu z jednoho z nich. Informovala o tom agentura Reuters.
  staré Zemřel nejstarší muž na světě. Japonci bylo 112 let a lidem radil, ať se usmívají
  V Japonsku zemřel v neděli 112letý Čitecu Watanabe, kterého Guinnessova kniha rekordů před dvěma týdny uznala nejstarším žijícím mužem.
  staré Zůstane Honda s Red Bullem? Japonci jsou ve složité situaci
  Honda má s Red Bullem smlouvu do konce příštího roku. Prodlouží i nad tento rámec?
  staré Japonci mají smartphone, který vám nedovolí pořizovat hanbaté fotografie
  Japonský výrobce levných smartphonů Tone Mobile uvedl na trh telefon s názvem Tone e20, který má vskutku unikátní funkci – neumožňuje uživatelům si pořizovat fotografie, na kterých je nahota. Funkce má název „ochrana smartphonu“, nemá však nic společného s ochranou zařízení, nýbrž s ochranou uživatele. Telefonní aplikace dokáže díky umělé inteligenci analyzovat předměty, které mají … Přečtěte si celý článek Japonci mají smartphone, který vám nedovolí pořizovat hanbaté fotografie
 • Japonci mají smartphone, který vám nedovolí pořizovat hanbaté fotografie
 • staré Jako zuřiví pavouci. Japonci byli v bitvě o Iwodžimu zákeřní, Američané trpěli
  Snímek šesti vojáků vztyčujících americkou vlajku nad japonským ostrovem Iwodžima se stal jednou z nejikoničtějších fotografií 2. světové války. Bitva o Iwodžimu začala právě před 75 lety. A účastnil se jí i jeden rodilý Slovák.
  staré Velký nálet na Los Angeles – útočili Japonci, nebo UFO?
  Necelé čtyři měsíce po zákeřném útoku na Pearl Harbor žilo americké západní pobřeží ve strachu z útoku Japonců. V noci z 24. února na 25. února 1942 zahájila protiletadlová obrana města Los Angeles zuřivou palbu na neznámá blížící se letadla.
  staré Apple i Huawei používají senzory od Sony. Japonci díky tomu vydělávají miliardy
  Fotoaparáty v chytrých telefonech jsou rok od roku sofistikovanější. Není se čemu divit, na kvalitě mobilních fotek a videí si stále častěji zakládají i samotní uživatelé, kteří po běžném fotoaparátu sáhnou málokdy. Jedním z největších výrobců mobilních fotografických čipů je přitom Sony, jeho součástky využívá Apple i Huawei. A jde o miliardový byznys.
  staré Japonci vydali zatykač na Carlose Ghosna a jeho komplice, odhalili nové detaily útěku
  Trochu zoufale působí poslední kroky japonských vyšetřovatelů, kterým se naděje na lapení uprchlého šéfa Nissanu stále více vzdaluje. Nejnovějšími kroky ale aspoň dále odkryli pozadí Ghosnova útěku. (Petr Prokopec)
  staré Zelené politice navzdory. Japonci postaví 22 nových uhelných elektráren. Co je k tomu vede?
  Tohle ekologům zřejmě úsměv na tváři nevykouzlí. V době, kdy státy po celém světě uhelné elektrárny zavírají, se totiž Japonsko rozhodlo vystavět hned 22 nových. Plán schválila japonská vláda, všechna zařízení mají vyrůst v průběhu příštích pěti let. Japonsko dříve ale také oznámilo, že hodlá investovat do technologií sloužících k zachycování a skladování oxidu uhličitého a čištění životního prostředí, uvedl server New York Times.
  staré Toyota Aygo se dočká nové generace. Japonci miniautům pořád věří
  Mnohé automobilky opouštějí nejmenší segment. Ne však Toyota. Ta s miniautem pořád počítá, navíc ho pořád chce nabízet se spalovacím motorem.
  staré ÄŚEZ bude s Japonci zkoumat moĹľnosti vĂ˝stavby malĂ˝ch modulárnĂ­ch jadernĂ˝ch blokĹŻ
  ČEZ podepsal dohodu o spolupráci s firmou GE Hitachi Nuclear Energy týkající se ekonomických a technických možností výstavby malého modulárního jaderného bloku v ČR. Obě společnosti budou sdílet technické poznatky a detailně posoudí možnost jejich...
  staré Neslýchaná zvěrstva. Při bitvě o Manilu byli Japonci jako utržení ze řetězu
  Naprostý fanatismus a mimořádná krutost japonských vojáků provázely měsíční bitvu o filipínskou metropoli Manila, kterou mezi sebou svedli Američané a Japonci mezi 3. únorem a 3. březnem 1945. Na jejím konci bylo totálně zničené město a přes 100 tisíc mrtvých neozbrojených mužů, žen i dětí.
  staré Domácí favorit selhal, i tak Japonci berou vítězství. Koudelka nejlepší v sezóně
  Závod Světového poháru skokanů na lyžích vyhrál v japonském Sapporu domácí závodník Yukiya Sato. O vítězství jej mohl připravit reprezentační kolega Ryoyu Kobayashi, nezvládl ale svůj druhý skok. Spokojený může být Roman Koudelka, ten sedmým místem získal nejlepší umístění v probíhající sezóně. 
  staré Japonci vypustí radioaktivní vodu z Fukušimy do oceánu. Okolní země se děsí
  Skupina expertů, která radí japonské vládě, jak se zbavit vody kontaminované radioaktivním izotopem vodíku ze zničené jaderné elektrárny Fukušima, v pátek doporučila její vypuštění do oceánu. Pokud bude tento krok přijat, pak pravděpodobně poplaší sousední země, napsala agentura Reuters.
  staré Japonci vydali zatykač na Carlose Ghosna a jeho komplice, odhalili nové detaily útěku
  Trochu zoufale působí poslední kroky japonských vyšetřovatelů, kterým se naděje na lapení uprchlého šéfa Nissanu stále více vzdaluje. Nejnovějšími kroky ale aspoň dále odkryli pozadí Ghosnova útěku. (Petr Prokopec)
  staré Japonci vydali zatykač na Carlose Ghosna a jeho údajné komplice, odhalili nové detaily
  Trochu zoufale působí poslední kroky japonských vyšetřovatelů, kterým se naděje na lapení uprchlého šéfa Nissanu stále více vzdaluje. Nejnovějšími kroky ale aspoň dále odkryli pozadí Ghosnova útěku. (Petr Prokopec)
  staré Sparta nestačila na třetiligového soupeře, Plzeň si poradila s Japonci
  Letenští ztratili přípravný zápas s Marbellou, o výhře Viktorie rozhodl Mihálik.
  staré Jak dostat německý tank Tiger do ponorky Japonci vyřešili. Přesto se akce nekonala
  Japonské císařství zahajovalo svou válku proti západním spojencům v situaci své zřejmé početní i technické převahy, nadto s využitím momentu překvapení, který spočíval mj. v rozsahu úvodních operací. Při pohledu na mapu Tichého oceánu šlo v prvních týdnech téměř doslova o explozi japonského vlivu šířeného jeho ozbrojenými silami jižním a jihozápadním směrem přes obrovské vzdálenosti. Energie však Japonsku záhy, podle očekávání, došla. A jak šel čas, ztráceli také svou převahu v technice - japonský zbrojní průmysl neudržel krok zejména se Spojenými státy nejen co do kapacity, ale ani do kvality vývoje nových zbraní. "Řešením" měl být i pokus zavést do výzbroje japonských tankových jednotek německý tank Tiger.
  actual not cached