Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 07.10.2022 || EUR 24,515 || USD 25,028
pátek 7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna, zítra má svátek Věra
7.října 2022, Týden: 41, Den roce: 280,  dnes má svátek Justýna


( Nalezeno 100 článků )

staré
...chcete vědět víc?
datum vydání: 7/10/2022 16:54:15 nyní   Nový úřad Velkého Bratra
Jak před pár dny proniklo (byť velice nenápadně) na veřejnost, bez vědomí veřejnosti nám tu vzniká nový úřad, mající navíc snad nikoli přímo v zadání, ale zcela jistě v logistických a technologických možnostech masivně ovlivnit prostor svobody slova (a nejen té) v naší zemi.
datum vydání: 7/10/2022 16:54:15 nyní   Vondra (ODS): Nenecháme se Ruskem zastrašit
Ruská agrese na Ukrajině vstoupila do svého osmého měsíce. Rusko v uplynulých týdnech přikročilo k eskalaci konfliktu na dvou frontách: v samotném Rusku byla vyhlášena částečná mobilizace, doprovázená četným zatýkáním odpůrců.
datum vydání: 7/10/2022 16:54:15 nyní   Karel Výborný: Jsou ministři, o kterých ani nevíte, že existují
Na konci letošního roku to bude přesně rok, kdy začala úřadovat vláda premiéra Petra Fialy. A u některých to vypadá, jako by vůbec neexistovali.
datum vydání: 7/10/2022 16:54:15 nyní   Ústavní soud: K právu na spravedlivý proces ve vazebním řízení
II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jaroslav Fenyk) zamítl ústavní stížnost proti usnesením Okresního soudu v Karlových Varech a Krajského soudu v Plzni, neboť neshledal porušení stěžovatelových ústavně zaručených práv a svobod.
datum vydání: 7/10/2022 16:54:15 nyní   Peksa (Piráti): Orbán vystavuje maďarské ženy zbytečnému traumatu
Komentář na facebookovém profilu k přístupu k potratům v Maďarsku.
datum vydání: 7/10/2022 16:54:11 nyní   Nejčastější příčina všech dopravních nehod: Bezpečnou vzdálenost mezi vozidly nedodržuje až 70 procent řidičů!
Nedodržování bezpečné vzdálenosti od ostatních vozidel patří k nejčastějším příčinám dopravních nehod. Navíc zhoršuje následky nehod, které mají jinou přímou příčinu, jako je například nevěnování se řízení či nepřiměřená rychlost. Doporučený odstup 2 vteřiny od ostatních vozidel přitom nedodržuje mimo obec téměř 70 % řidičů, vyplývá z aktuálních statistik Ministerstva dopravy.
datum vydání: 7/10/2022 16:53:29 nyní   Podívejte se na to, jak se kultovní videoherní série The Last of Us mění na televizní seriál!
Pro chystaný televizní seriál The Last of Us, za jehož vznikem stojí americká stanice HBO, již bylo vybráno (a stále vybíráno ještě je) nepřeberné množství poutavých natáčecích lokací, které se nachází především na území krásné západní Kanady. Jedním takovým místem je například i miliónový Edmonton, hlavní město kanadské provincie Alberta, jedné ze tří prérijních provincií. Právě v tomto městě v těchto dnech vrcholí přípravy natáčení zmíněného seriálu, pro který byly vytvořeny hned tři kulisy, konkrétně umístěné na Rice Howard Way, The Legislature Grounds a 104 Street. Podívejte se detailně na to, jak se tato nikdy nespící městská místa mění na […]
datum vydání: 7/10/2022 16:51:32 nyní   Více zbraní Ukrajině, zvýšit tlak na Rusko, burcuje Vondra
Ruská agrese na Ukrajině vstoupila do svého osmého měsíce. Rusko v uplynulých týdnech přikročilo k eskalaci konfliktu na dvou frontách: v samotném Rusku byla vyhlášena částečná mobilizace, doprovázená četným zatýkáním odpůrců. Zároveň Rusko přikročilo k nelegální anexi území oblastí Doněcké, Luhanské, Záporožské a Chersonské, na základě zfalšovaných referend. Evropský parlament anexi odsoudil a vyzval k další pomoci napadené Ukrajině. V tiskové zprávě to nyní okomentoval europoslanec Alexandr Vondra (ODS).
datum vydání: 7/10/2022 16:51:32 nyní   Senátor Fischer: Vyznamenali jsme účastníky mise UNPROFOR
Komentář na facebookovém profilu k vyznamenání účastníků mise UNPROFOR.
datum vydání: 7/10/2022 16:51:18 nyní   Nicola a Victoria na nože: Bojují o místo na špici!
Tchyně a uzený, nejlepší jsou studený. Možná přesně tohle se honí hlavou manželce Brooklyna Beckhama (23), herečce Nicole Peltz (27), která zažívá se svou tchyní Victorií Beckham (... Celý článek najdete na webu nasehvezdy.cz
datum vydání: 7/10/2022 16:51:15 nyní   TMBK: Vladimir Putin má narozeniny
datum vydání: 7/10/2022 16:50:42 nyní   Srdeční selhání [Petra Zhřívalová / XYZ]
Jsou lidé, kteří se po nečekaném konci dlouholetého partnerského vztahu na mnoho let sesypou. A pak je tu Markéta, která se sice taky nestačí divit, co se to stalo, ale rozhodně nehodlá truchlit déle, než musí, a začne hledat logická a praktická řešení.
datum vydání: 7/10/2022 16:50:42 nyní   Schovávaná [Tereza Herzogová / Motto]
Šárka věří, že když udělá patou v zemi důlek, někde vyroste hora. Sní o tom, že se jednou bude živit psaním knih. Co na tom, že momentálně není jiná možnost než učit češtinu na maloměstské průmyslovce, vždyť každá hora se zvedá z údolí.
datum vydání: 7/10/2022 16:50:42 nyní   Vrah andělů [Andrew Mayne / Kalibr]
Jessica Blackwoodová doufá, že její kariéra iluzionistky už je minulostí… Jenže vrah se zdánlivě nadpřirozenými schopnostmi ji donutí znovu si všechny triky a kouzla připomenout!
datum vydání: 7/10/2022 16:50:10 nyní   „Ak hovoríme o vode, musíme si byť 100% istí,“ tvrdia vedci: Spochybňujú nález pod polárnymi čiapočkami Marsu
datum vydání: 7/10/2022 16:46:41 nyní   Přichází zajímavá celoročka Laufenn pro SUV, patřící do portfolia výrobce Hankook
Dostupná pneumatika Laufenn X FIT HP je zaměřena na řidiče vozů SUV a CUV, kteří hledají pohodlnou a tichou jízdu bez ztráty výkonu za mokra, na suchu a v zimních podmínkách.Pneumatika Laufenn X FIT HP využívá inovativní technologie běhounu a směsi. Díky využití optimalizovaného rozložení tuhosti a širokého čtvercového profilu běhounu snižuje pneumatika X FIT […] Příspěvek Přichází zajímavá celoročka Laufenn pro SUV, patřící do portfolia výrobce Hankook pochází z Pneunews
 • Přichází zajímavá celoročka Laufenn pro SUV, patřící do portfolia výrobce Hankook
 • Pneunews
 • datum vydání: 7/10/2022 16:46:41 nyní   Bridgestone přichází s pneu Firestone Firehawk AS V2, UHP celoročkou inspirovanou závody INDYCAR
  Společnost Bridgestone oznámila uvedení zcela nové celoroční ultra výkonné pneumatiky Firestone Firehawk AS V2, která je navržena tak, aby poskytovala vzrušující sportovní zážitek. Pneumatika Firestone Firehawk AS V2, inspirovaná závodní pneumatikou Firestone Firehawk pro závody INDYCAR do deště, poskytuje neúnavný výkon i za nepříznivého počasí a dosahuje rychlejších časů na kolo2 než její předchůdkyně."Při navrhování […] Příspěvek Bridgestone přichází s pneu Firestone Firehawk AS V2, UHP celoročkou inspirovanou závody INDYCAR pochází z Pneunews
 • Bridgestone přichází s pneu Firestone Firehawk AS V2, UHP celoročkou inspirovanou závody INDYCAR
 • Pneunews
 • datum vydání: 7/10/2022 16:46:26 nyní   Kontrola vnějších hranic Schengenského prostoru selhává, míní poslanci Výboru pro bezpečnost
  Rakouský kancléř Karl Nehammer prohlásil v interview pro list Kronen Zeitung, že migrační politika EU selhala, protože chybí především silnější ochrana vnějších hranic jednotlivých členských států. Zeptali jsme se vybraných poslanců Výboru pro bezpečnost, jestli problematiku vidí stejně jako rakouský kancléř.
  datum vydání: 7/10/2022 16:45:43 nyní   Výsledky hedgeového fondu Bridgewater Associates YTD +25 %, zatímco trh padá - Sázka na akciový propad vydělává velké peníze?
  Akciové trhy v letošním roce balancují nad propastí a již několikrát to vypadalo, že do ní i spadnou. Globální pokles mnoha finančních aktiv, jako akcie, kryptoměny, komodity a také mnoho diverzifikovaných ETF fondů, nebylo na tak dramatický výprodej připraveno. Světlou výjimkou je ovšem hedgeový fond známého investora Raye Dalia, který globálního propadu finančních trhů dokázal […] Článek Výsledky hedgeového fondu Bridgewater Associates YTD +25 %, zatímco trh padá - Sázka na akciový propad vydělává velké peníze? pochází z magazínu Finex.cz.
 • Výsledky hedgeového fondu Bridgewater Associates YTD +25 %, zatímco trh padá - Sázka na akciový propad vydělává velké peníze?
 • Finex.cz
 • datum vydání: 7/10/2022 16:45:27 nyní   Four Seasons Hotel Prague slaví 20. výročí
  Four Seasons Hotel Prague slaví dvacet velkolepých let luxusního hotelnictví. Během uplynulých dvou desetiletí se hotel na břehu řeky prosadil jako místo s úchvatným výhledem a dokonalými službami, pro náročné hosty, kteří chtějí poznat krásy Prahy všemi smysly. Exkluzivní poloha hotelu, jenž se nachází v centru města kousek od Karlova mostu na samotném břehu Vltavy s jedinečným výhledem na Pražský hrad, a oddaný tým stojí za mnoha nezapomenutelnými vzpomínkami hostů a také mají zásluhu na řadě ocenění, včetně první michelinské hvězdy v celé střední a východní Evropě a jediného pěti hvězdami hodnoceného hotelu dle Forbes Travel Guide v České republice. Dvacet let, čtyři jedinečné budovy, více než 50 mezinárodních ocenění a milion ustlaných postelí. „Dvacet let je pozoruhodný milník, kterého bychom nemohli dosáhnout bez našich skvělých zaměstnanců. Jsem nesmírně hrdý na každého z nich, někteří jsou s námi od samého počátku. Je to náš tým, který nás dostal nás na špičku luxusního hotelnictví v Praze,“ říká generální ředitel Martin Dell. Four Seasons Hotel Prague byl otevřen v únoru 2001 jako první Four Seasons ve střední a východní Evropě a zároveň jako první pětihvězdičkový luxusní hotel na místním trhu. Renaissance Suite Více než 50 ocenění a první michelinská hvězda pro Prahu a střední Evropu Za posledních dvacet let získal Four Seasons Hotel Prague více než 50 prestižních mezinárodních ocenění. „Mimo jiné byl hotel oceněn ve Forbes Travel Guide, Conde Nast Traveler Reader’s Choice Awards, Travel and Leisure, Business Insider a Business Traveller Awards,“ říká Martin Dell. Premier River Room Jedno z nejvýznamnějších ocenění přišlo v roce 2009, jak vzpomíná tehdejší šéfkuchař hotelu, Andrea Accordi. „Do Prahy jsem se přestěhoval se snem získat druhou michelinskou hvězdu a s cílem přivézt do města hvězdu první. V den vydání michelinské hvězdy jsem šel do kanceláře Reného Beauchampa, který byl tehdy generálním manažerem hotelu, nejméně šestkrát, abych se zeptal, jestli už nejsou nějaké novinky. Nakonec přece jen přišel ten vysněný telefonát, Allegro získalo první michelinskou hvězdu v Praze a ve východní Evropě! Pro mě a celý tým to byl jeden z nejkrásnějších okamžiků a šli jsme to rovnou oslavit do kuchyně se sklenkou šampaňského. Byl to neuvěřitelný moment plný emocí a slz,“ říká Andrea Accordi. Prague Castle Presidential Suite Dvacet let v číslech • hosté ze 167 zemí včetně jednoho z Antarktidy • téměř 1 milion ustlaných postelí • 700 000 snídaní, 70 000 z nich do postele • nejdelší pobyt v hotelu trval 550 nocí (18 měsíců) • 1 600 000 připravených pokrmů • původní barokní budova bývala rybářskou chatrčí • 1 500 000 kufrů prošlo dveřmi hotelu První pětihvězdičkový luxusní hotel v Praze Příběh prvního pětihvězdičkového luxusního hotelu v Praze je stejně poutavý jako příběhy a vzpomínky, které v hotelu každý den vznikají. Po pádu železné opony odcestoval Anthony Sharp, syn zakladatele Four Seasons pana Isadora Sharpa, do Československa. Země ho okouzlila natolik, že se rozhodl najít lokalitu pro hotel. Po návštěvě několika oblastí padla volba na jedinečné místo na břehu řeky se třemi historickými budovami. Návrh a obnova hotelu Four Seasons Hotel Prague prověřily kreativitu týmu architektů studia Dům a město. To provedlo obnovu s pečlivým zachováním původních architektonických prvků, včetně historických detailů v interiéru. Four Seasons jako trend-setter Four Seasons zavedla mnoho dnes již standardních služeb a prvků včetně: • koupelnových amenit, županů a fénu na vlasy, • služeb concierge v evropském stylu a nepřetržité pokojová služby, • úklidu pokoje dvakrát denně, • žehlení prádla do hodiny, • prádelny a čistírny 24/7 V roce 2015 společnost Four Seasons představila své první brandové soukromé letadlo v oboru a zahájila novou éru luxusního cestování s tematickými zájezdy po celém světě. Každý rok je představen nový itinerář a Praha zatím ani jednou na tomto exkluzivním seznamu nechyběla. e stejném roce Four Seasons společnost spustila svou mobilní aplikaci, která umožňuje hostům z telefonu provést check-in a check out, rezervovat si dopravu na letiště, vytvořit rezervaci nebo objednat pokojovou službu a další. V roce 2017 byla aplikace rozšířena o Four Seasons Chat. Oslava s láskou Hotel se chystá oslavit výročí s váženými partnery a hosty na slavnostním galavečeru s červeným kobercem 22. října v pražském Rudolfinu. Večer se ponese ve znamení zvuků komorního koncertu České filharmonie, jedinečných chutí, které připraví současný šéfkuchař hotelu Marco Veneruso a první šéfkuchař hotelu, Vito Mollica, který svou michelinskou hvězdu získal ve Four Seasons ve Florencii.
 • datum vydání: 7/10/2022 16:45:18 nyní   Na Vrbenských rybnících na Českobudějovicku byla zprovozněna ptačí pozorovatelna. Zdarma a po celý rok
  (ceskebudejovicednes.cz) Otevřeno celý rok. Bez placení vstupného a bez obsluhy. Všichni profesionální i amatérští ornitologové jsou srdečně zváni k návštěvě nové pozorovací věže na okraji rybníka Starý Houženský v ptačí oblasti Českobudějovické rybníky. Potvrdil to ve čtvrtek 6. října během slavnostního zprovoznění stavby hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba s tím, že počínaje tímto dnem je věž zpřístupněna veřejnosti. ...
  datum vydání: 7/10/2022 16:45:18 nyní   Příběhy folkloristů přiblíží putovní výstava Moc folkloru v Brně
  (brnenskodnes.cz) Od 20. do 27. října 2022 zavítá do Brna na Zelný trh výstava Moc folkloru, která se zaměřuje na spojení folkloru a moci komunistického režimu. Na zahájení nebude chybět živá hudba ani někteří pamětníci, jejichž příběhy jsou na panelech zachyceny. ...
  datum vydání: 7/10/2022 16:45:18 nyní   MENDELU: Lesníci letos sbírají šišky, ze semen vypěstují nové stromy
  (brnenskodnes.cz) Majitelé lesů mají letos žně, sbírají osivo, které poslouží jako základ pro vypěstování nových stromů. Letošní rok je rokem semenným, osivo je tak možné sbírat skoro ze všech hlavních tuzemských dřevin, jehličnatých i listnatých. Stromy v lesích totiž neplodí každý rok. Sběr semen je v plném proudu i na Školním lesním podniku Masarykův les Křtiny. ...
  datum vydání: 7/10/2022 16:45:17 nyní   Školní statek Horšov na Domažlicku vyučuje praxi v rodinné atmosféře
  (plzendnes.cz) SOŠ a SOU Horšovský Týn připravuje téměř 600 žáků pro zemědělství, agropodnikání, potravinářství či obory mechaniků a opravářů zemědělských strojů. Praxi vykonávají studenti všech oborů unikátně na Školním statku Horšov v blízkosti Horšovského Týna - střediska praktického výcviku. Hejtman Rudolf Špoták a radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka se v úterý 4. října 20 ...
  datum vydání: 7/10/2022 16:43:57 nyní   Jak naučit psa na vodítko? Už se vám nebude plést pod nohy, ani tahat
  Celá řada lidí doufá v to, že se jejich pes naučí chodit na vodítku bez jakéhokoliv tréningu, to je ale chyba. Učený člověk z... Životní styl zajímavost
 • Životní styl
 • datum vydání: 7/10/2022 16:39:24 nyní   T-Mobile vyrobil dva levné mobily. Lákají na 5G
  Operátor T-Mobile začal tento týden nabízet dva nové smartphony z vlastní produkce. Modely T Phone a T Phone Pro lákají shodně na 5G konektivitu a chlubí se vcelku atraktivní cenovkou, s tarifem se dají pořídit už od jedné koruny.
  datum vydání: 7/10/2022 16:39:24 nyní   Na vojenském letišti v ruské Kalužské oblasti spadl dron
  Na území vojenského letiště v ruské Kalužské oblasti, která se nachází asi 200 kilometrů od hranic s Ukrajinou, spadl bezpilotní letoun a ozvala se tam exploze. Na komunikační síti Telegram to uvedl oblastní gubernátor Vladislav Šapša. Dron podle činitele zřejmě přiletěl ze směru od hranic s Ukrajinou. Infrastruktura a vybavení nebyly poškozeny, dodal gubernátor. Kyjev se zatím ke zprávě nevyjádřil.
  datum vydání: 7/10/2022 16:39:24 nyní   Tvařte se jako malé a střední, vzkázal Síkela velkým firmám. Šlo o nadsázku, tvrdí ministerstvo
  Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) doporučil velkým firmám, aby se tvářily jako malé a střední podniky, aby mohly dosáhnout na vládní pomoc v boji s vysokými cenami energií. Síkela to řekl na sněmu Svazu průmyslu a dopravy, který se v úterý konal v Brně. Ze strany opozice za to na sociálních sítích schytal kritiku, podle mluvčího ministerstva mělo jít o jasnou nadsázku.
  datum vydání: 7/10/2022 16:39:12 nyní   Výlov Rožmberka je po dvou letech opět s programem, kapři letos podraží
  Třeboňští rybáři začali lovit největší český rybník. Očekávají, že Rožmberk vydá zhruba sto tun ryb, převážně kapra. Před Vánocemi se bude prodávat za 130 až 140 korun za kilogram.
  datum vydání: 7/10/2022 16:39:12 nyní   Po běžencích zůstávají v lesích u hranic spacáky i dětské bryndáčky
  Kontrola státní hranice se Slovenskem kvůli zvýšené migraci uprchlíků pokračuje, policisté hlídají také trasy pro chodce. Od začátku zavedení kontrol zajistili jen na území Zlínského kraje 560 migrantů a šest převaděčů. Na hranicích začnou pomáhat desítky vojáků.
  datum vydání: 7/10/2022 16:38:40 nyní   Tesla ze svých vozidel odstraní ultrazvukové senzory
  Tesla ze svých vozidell odstraní ultrazvukové senzory a nahradí je systémem Full Self-Driving. Podle FSD betatestera @brandonee916 tak chtěla Tesla učinit již delší dobu. Také vypadá, že Cybertruck, pokud se jej tedy někdy skutečně dočkáme, nebude vůbec užívat ultrazvukové senzory a dorazí s Hardware 4.0.
  datum vydání: 7/10/2022 16:36:23 nyní   Počet pevných internetových přípojek vzrostl. Lidé preferují zejména wi-fi
  Loni bylo v Česku aktivních 3,95 milionu pevných internetových přípojek, tedy o sto tisíc víc než v roce 2020. Za posledních pět let jejich počet stoupl o 17 procent. Vyplývá to z údajů Českého telekomunikačního úřadu, podle kterého je nejvyužívanějším způsobem přístupu k internetu wi-fi připojení.
  datum vydání: 7/10/2022 16:35:55 nyní   Prodávali pervitin
  KARLOVARSKÝ KRAJ – Nyní jim hrozí až pětileté vězení.
  datum vydání: 7/10/2022 16:35:52 nyní   U Neapole se přiotrávilo deset lidí mandragorou, byla zřejmě ve špenátu
  Řím - Nejméně deset lidí se na jihu Itálie přiotrávilo mandragorou, která byla zřejmě smíchaná se špenátem na místním trhu u Neapole. Z deseti hospitalizovaných je jeden v ohrožení...
  datum vydání: 7/10/2022 16:34:07 nyní   Tři hráči Liberce, od nichž by mělo Baníku hrozit největší nebezpečí? Vrbův kolega vypíchl tyto jedince...
  Česká liga > Baník, který tento týden představil nového sportovního ředitele Luďka Mikloška, je sice momentálně v tabulce až čtrnáctý, nicméně v neděli dorazí na podještědský stadion U Nisy s vědomím toho, že se Slovanem neprohrál čtyřikrát po sobě. 
  datum vydání: 7/10/2022 16:34:07 nyní   Není dobré se bavit se jen o Slavii, bude to o nás a našem výkonu, hlásí nažhavený kapitán Sigmy
  Česká liga > Díky brance stopera Víte Beneše v nastaveném času Sigma bodovala v Mladé Boleslavi a budovat bude chtít také doma na Hané proti Slavii. Podle kapitána Radima Breiteho by k tomu mohl vést zodpovědný výkon, v rámci nějž každý z jeho spoluhráčů nechá na Andrově stadionu sto procent.
  datum vydání: 7/10/2022 16:33:30 nyní   Kyrgios odstoupil z turnaje v Tokiu, Djokovič vyhrál 14. zápas v řadě
  Tokio/Astana - Australský tenista Nick Kyrgios odstoupil kvůli bolestem kolena krátce před čtvrtfinálovým zápasem z turnaje v Tokiu. Do semifinále tak bez boje prošel jeho americký soupeř...
  datum vydání: 7/10/2022 16:33:10 nyní   MS ve volejbalu žen 2022 Nizozemsko, Polsko
  Osmifinále
  datum vydání: 7/10/2022 16:32:25 nyní   Škoda vstupuje na trh ve Vietnamu, auta bude vyrábět na místě ze skládaček
  Automobilka Škoda Auto vstupuje na trh ve Vietnamu. Evropské modely tam nabídne již v příštím roce, od roku 2024 budou ve Vietnamu k dispozici také vozy vyráběné v Indii. Vyrábět je bude na místě z částečně rozložených aut. Zpočátku Škoda počítá s prodejem 30 000 vozů ročně, následně chce prodeje zvednout až na 40 000 aut za rok. Loni Škoda Auto po celém světě dodala 878 200 vozů.
  datum vydání: 7/10/2022 16:32:24 nyní   Cupra v roce 2025: Tři novinky i výrazně modernizované stálice
  Značka Cupra sice existuje jen čtyři roky, přesto už stihla vybudovat slušné modelové portfolio. To se navíc v dalších letech hojně rozšíří.
  datum vydání: 7/10/2022 16:32:09 nyní   Lídři v Praze na výzvědách: „Kdo je Giorgia?“ Sondují, kam blond vůdkyně nasměruje Italy
  Italský premiér Mario Draghi čelil v Praze otázkám ostatních evropských lídrů ohledně nové vlády a pravděpodobné příští šéfky exekutivy Giorgie Meloniové. Napsal to dnes deník La Repubblica. Evropští státníci u Draghiho sondovali, jakým směrem se Itálie po nástupu nové koalice, ve které budou zřejmě převažovat krajně pravicové strany, vydá. Podle listu Draghi ostatní politiky ujistil, že nová vláda bude spolupracovat s Evropskou komisí.
  datum vydání: 7/10/2022 16:32:09 nyní   Šok u soudu: Vyděrače z Luhanské brigády pustili na svobodu! Svědci ztratili paměť
  Vydírání ukrajinských podnikatelů na jižní Moravě v letech 2007 až 2021 zřejmě zůstane bez trestu! Městský soud v Brně v pátek zprostil obžaloby tři aktéry ze sedmičlenného gangu tzv. Luhanské brigády, včetně jejich údajného šéfa Pavla N. (53). Na vině jsou nedostatečné důkazy!
  datum vydání: 7/10/2022 16:32:03 nyní   Fotbalová nádhera. Trefa bývalého hráče Sparty vyhlášena gólem týdne Evropské ligy
  Parádní večer zažil na bělehradském stadionu Marakana gabonský fotbalista Crvene Zvezdy Bělehrad Guélor Kanga. Dvěma góly přispěl ve čtvrtečním duelu Evropské ligy proti Ferensvárosi k výhře 4:1 a navíc si řekl o individuální ocenění.
  datum vydání: 7/10/2022 16:31:50 nyní   Ústavní soud vyhověl námitkám řidiče, právně zastoupeného Mgr. Petrem Kaustou, ve věci dopravní nehody v důsledku níž došlo k úmrtí ročního dítěte
  Ústavní soud se zastal řidiče, právně zastoupeného advokátem Mgr. Petrem Kaustou, jenž se před čtyřmi lety při couvání se svým osobním motorovým vozidlem v prostoru obytné zóny na parkovišti před obchodním domem střetl s ročním dítětem, které v důsledku tohoto střetu zemřelo. Ústavní soud ve svém nálezu sp. zn. III. ÚS 2065/15 ze dne 31. 05. 2016 dospěl k následujícím a pro širokou veřejnost použitelným právním závěrům.
  datum vydání: 7/10/2022 16:31:46 nyní   Návrat po roce z Malty, užší profesní profilace k Atlassianním nástrojům (+ certifikace), koupě bytu a stěhování ku Praze aneb co se událo a ještě stane
  Je to již dlouho, velmi dlouho, co jsem něco vlastního na blog nenapsal. Přitom se toho od loňského ledna, kdy jsem psal souhrn za rok 2015, změnilo celkem dost. Návrat z Malty Jak jsem jsem psal „posledně„, tak jsem to s pobytem na Maltě viděl tak na rok či dva. No ale koncem loňského jara, tedy po cca 7 měsících života „na skále“ (jak se Maltě říká), jsem začal s vážnými úvahami o návratu zpět do Čech. Tyto úvahy ve... Read More Read More
 • Read More Read More
 • datum vydání: 7/10/2022 16:31:45 nyní   Crypto FTX roste po oznámenĂ­ spolupráce s VISA
  Kryptoměnová burza FTX vlastněná miliardářem Samem Bankman-Friedem dnes zažívá zvýšenou volatilitu v důsledku nové dohody společnosti Visa (V.US) s touto burzou digitálních aktiv. Blockchainový svět postupně posiluje svůj vztah s globálními platebními ...
  datum vydání: 7/10/2022 16:29:41 nyní   Rusové se Ukrajincům u Chersonu vzdali: Poslušně jim odevzdali zbraně i techniku
  Neuvěřitelné záběry z oblasti poblíž Chersonu. Ruská jednotka se i s vojenským strojem nezištně vzdala Ukrajincům. Z bojového vozu, na kterém měli bílé hadry, vojáci vylezli s rukama nad hlavami a lehli si na zem. Ukrajincům nezbylo, než je prošacovat a zmocnit se jejich techniky.
  datum vydání: 7/10/2022 16:29:41 nyní   Jak neplýtvat potravinami? Vyhněte se častým zlozvykům a vsaďte na minimální trvanlivost!
  Na obalech potravin se setkáváte se dvěma na první pohled podobnými, ale přesto odlišnými údaji. Jeden se označuje jako datum minimální trvanlivosti a druhý jako datum spotřeby. Rozdíl, který mezi nimi je, zamezuje plýtvání potravinami a šetří peníze.
  datum vydání: 7/10/2022 16:29:39 nyní   Tetelí se Vojta Kotek: Narodil se Šman Kotek!
  Moderátor a herec Vojta Kotek (34) přijal novou životní roli. Poprvé se stal otcem. S manželkou, kterou si vzal letos v červnu, Radanou Kotkovou se pochlubili malou ručičkou svého chlapečka. 
  datum vydání: 7/10/2022 16:29:39 nyní   Posun v dostavbě Vítězného náměstí: Porota vybrala deset architektonických týmů, připraví návrhy
  Mezinárodní porota soutěže na dostavbu severozápadní části Vítězného náměstí v Praze 6 vybrala deset architektonických týmů pro první kolo soutěže. Porota vybírala z celkem 44 doručených přihlášek. Architektonická studia se nyní zúčastní tzv. soutěžního dialogu, při kterém se do přípravy návrhů s projektanty zapojí také zástupci všech zúčastněných stran. Z dialogu následně vzejde konečný návrh dostavby náměstí, sdělil Marek Vácha, mluvčí Institutu plánování a rozvoje (IPR). Na pozemcích mezi ulicemi Evropská a Jugoslávských partyzánů by měly vzniknout kanceláře, obchody, bytové prostory a nová budova Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT).
  datum vydání: 7/10/2022 16:29:35 nyní   Konec smuteční černé: Princezna Catherine zazářila ve žlutých šatech a vzdala hold bohyni plodnosti!
  Dost už bylo smuteční černé barvy! Kate Middletonová (40), která se už několik týdnů pyšní novým titulem princezny z Walesu, se po smrti královny Alžběty II. (†96) opět pustila do plnění královských povinností - a byla přitom nepřehlédnutelná. Doslova. Zvolila totiž kanárkově žluté šaty!
  datum vydání: 7/10/2022 16:29:35 nyní   Romana Šonková: Nevládní organizace se spojily a požadují zákaz krutého velkochovu chobotnic v EU
  U příležitosti letošního Světového dne chobotnic spojily své síly nevládní organizace nejen z Evropy v čele s Compassion in World Farming. Tato skupina 37 organizací a odborníků zaslala společný dopis Evropské komisi, ve kterém upozorňuje, že chobotnice jsou „naprosto nevhodné pro velkochov a s rozvojem takového odvětví jsou spojeny vážné problémy v oblasti udržitelností a welfare (životní pohody) zvířat". Signatáři upozorňují také, že povolení této praxe by bylo v rozporu s vlastní strategií EU pro udržitelnou produkci potravin, a vyzývají k zákazu dovozu produktů z chobotnic chovaných na farmách.
  datum vydání: 7/10/2022 16:29:09 nyní   Listí spadlo. Valverde a Nibali po závodu v Lombardii zamíří do důchodu
  Cyklistika už nebude, jaká bývala. V sobotu odjede svůj poslední závod legenda současného pelotonu. Ano, nechce se tomu věřit, ale Alejandro Valverde, přezdívaný v posledních letech kolegy „Dědeček“, jde nyní opravdu do cyklistického důchodu. Monument Kolem Lombardie bude posledním profi startem také pro domácího Vincenza Nibaliho. Která další jména už v příštím roce ve startovkách nenajdete?
  datum vydání: 7/10/2022 16:28:45 nyní   Messi v ráži cílí na poslední MS. Pak au revoir PSG a návrat do Barcelony?
  Nemožné ihned, zázraky na počkání. Heslo Lionela Messiho. Boří rekordy, posouvá limity a vyvrací mýty o nedosažitelném. Jenže ani on nedokáže zastavit čas, snad jen zpomalit. Vyšplhal na všechny fotbalové vrcholy. Teda téměř, jeden chybí – mistrovství světa. „V Kataru to bude můj poslední šampionát,“ prohlásil 35letý Argentinec. A co pak? Dokončit rozdělanou práci v PSG a v létě velký návrat do Barcelony?
  datum vydání: 7/10/2022 16:27:48 nyní   KVÍZ: Dostihový svátek je tu. Co víte o historii legendární Velké Pardubické?
  Historie Velké Pardubické se začala psát již před 132 lety. Není proto divu, že se jedná o nejstarší dostihový mítink v kontinentální Evropě. Co ale o slavném dostihu víte vy? Ověřte si své znalosti v novém kvízu Deníku. 
  datum vydání: 7/10/2022 16:27:40 nyní   V Itálii se 10 lidí přiotrávilo mandragorou. Byla zřejmě smíchaná se špenátem
  Nejméně deset lidí se na jihu Itálie přiotrávilo mandragorou, která byla zřejmě smíchaná se špenátem na místním trhu u Neapole. Z deseti hospitalizovaných je jeden v ohrožení života, informovala o tom agentura APA.
  datum vydání: 7/10/2022 16:24:52 nyní   Čelisti: Influenceři a zvratky. Trojúhelník smutku je vtip, který se trefuje do všech, ale neurazí nikoho
  Čelisti se tentokrát věnují především dávení a explodujícím záchodům. Doslova i obrazně. Vrcholná sekvence filmu Rubena Östlunda Trojúhelník smutku, která spojuje tělní tekutiny, metal a souboj v citacích Ronalda Reagana a levicových filosofů, byla jedna z mála věcí, které v novém dílu stály za pochválení. Na ostatní tituly padla trudná filmově kritická Světlonoc.
  datum vydání: 7/10/2022 16:22:18 nyní   Dvě hvězdy oběhnou okolo sebe za dobu, za jakou vznikl tento článek. Jak asi tušíte, nejsou úplně normální
  Astronomové objevily kataklyzmickou proměnnou hvězdu • Normální hvězda obíhá okolo společného těžiště s bílým trpaslíkem • Perioda oběhu je jen 51 minut, což je rekord
  datum vydání: 7/10/2022 16:21:09 nyní   Po běžencích zůstávají v lesích u hranic spacáky i dětské bryndáčky
  Kontrola státní hranice se Slovenskem kvůli zvýšené migraci uprchlíků pokračuje, policisté hlídají také trasy pro chodce. Od začátku zavedení kontrol zajistili jen na území Zlínského kraje 560 migrantů a šest převaděčů. Na hranicích začnou pomáhat desítky vojáků.
  datum vydání: 7/10/2022 16:20:32 nyní   Jak se vyhnout gigantům. Z nasazených Maďary, či Švýcary, přeje si Šilhavý
  Znovu Španělsko, nebo Portugalsko? „Díky, už ne.“ Itálie, Nizozemsko, Belgie? „Ne, to opravdu ne.“ A co třeba Polsko, Maďarsko, či Švýcarsko? „Ale jo, proč ne.“ Pořádná síla, ale i přijatelní protivníci mohou být soupeři českých fotbalistů v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu.
  datum vydání: 7/10/2022 16:15:16 nyní   Loňský vítěz Talent je favoritem Velké pardubické, triumf dlouho nikdo neobhájil
  Pardubice - Loňský vítěz Talent je podle sázkových kurzů favoritem nedělní Velké pardubické. Obhájci vítězství to ale ve slavném překážkovém dostihu v posledních letech nemají...
  datum vydání: 7/10/2022 16:15:02 nyní   Rektoři: Uzavírání vysokých škol v Česku kvůli drahým energiím nyní nehrozí
  Praha - Uzavírání vysokých škol v Česku kvůli drahým energiím nyní nehrozí a rektoři českých univerzit rovněž v současnosti nepočítají se zavedením on-line výuky. Po dnešním...
  datum vydání: 7/10/2022 16:15:02 nyní   Loňský vítěz Talent je favoritem Velké pardubické, triumf dlouho nikdo neobhájil
  Pardubice - Loňský vítěz Talent je podle sázkových kurzů favoritem nedělní Velké pardubické. Obhájci vítězství to ale ve slavném překážkovém dostihu v posledních letech nemají...
  datum vydání: 7/10/2022 16:15:02 nyní   U Neapole se přiotrávilo deset lidí mandragorou, byla zřejmě ve špenátu
  Řím - Nejméně deset lidí se na jihu Itálie přiotrávilo mandragorou, která byla zřejmě smíchaná se špenátem na místním trhu u Neapole. Z deseti hospitalizovaných je jeden v ohrožení...
  datum vydání: 7/10/2022 16:15:02 nyní   Kyrgios odstoupil z turnaje v Tokiu, Djokovič vyhrál 14. zápas v řadě
  Tokio/Astana - Australský tenista Nick Kyrgios odstoupil kvůli bolestem kolena krátce před čtvrtfinálovým zápasem z turnaje v Tokiu. Do semifinále tak bez boje prošel jeho americký soupeř...
  datum vydání: 7/10/2022 16:07:40 nyní   Generál Pavel: Putin mobilizuje, protože má na bojišti delší dobu velké problémy
  Armádní generál Petr Pavel, který se ve čtvrtek v Brně zúčastnil setkání s místními občany, patří bez jakýchkoliv pochyb k elitě Armády České republiky. Své více než čtyřicetileté úspěšné působení v naší armádě ukončil v roce 2018. Po završení aktivní služby se věnoval přednáškám a propagaci práce v ozbrojených silách a v poslední době také přípravě předvolební prezidentské kampaně.
  datum vydání: 7/10/2022 16:07:40 nyní   Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS představí na Dnech NATO 2022 moderní vojenskou techniku
  Společnosti patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a automobilka TATRA TRUCKS jsou již po dlouhá léta tradičními účastníky Dnů NATO a Vzdušných sil Armády České republiky. I letos jsou speciálními partnery této mezi diváky i odborníky velmi populární události.
  datum vydání: 7/10/2022 16:07:34 nyní   Pohyblivé ploutve a ocas, zuby na volantu. Škoda představuje specialitky Sharyaq a Prediaq
  Škoda na sebe minulý měsíc upoutala pozornost registrací jmen Sharyaq a Prediaq. Tato označení česká automobilka vybrala pro dvojici speciálních vozů, které použije jako "maskoty" v doprovodném programu dvou zápasů hokejové NHL konajících se v Praze.
  datum vydání: 7/10/2022 16:07:34 nyní   Nový Ford Mustang se představí v závodní verzi! Nabídne přes 600 koní
  Mustang Supercar Gen3 se zúčastní australské závodní série Supercars Championship.
  datum vydání: 7/10/2022 16:07:33 nyní   Jak se vyhnout gigantům. Z nasazených Maďary, či Švýcary, přeje si Šilhavý
  Znovu Španělsko, nebo Portugalsko? „Díky, už ne.“ Itálie, Nizozemsko, Belgie? „Ne, to opravdu ne.“ A co třeba Polsko, Maďarsko, či Švýcarsko? „Ale jo, proč ne.“ Pořádná síla, ale i přijatelní protivníci mohou být soupeři českých fotbalistů v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu.
  datum vydání: 7/10/2022 16:05:52 nyní   Do Seznam Zpráv jdou Jelínková a Valášek, zahájí Kmentův podcast
  Investigativní tým serveru Seznam Zpráv se od listopadu rozšíří o Adélu Jelínkovou z Hospodářských novin a Lukáše Valáška z Aktuálně.cz. Novinkou bude také podcast Jaroslava Kmenty.
  datum vydání: 7/10/2022 16:05:48 nyní   Tisková zpráva: Od naprosté rarity k návrhu novely zákona: Od nového roku by mohli zaměstnanci za home office žádat kompenzaci od zaměstnavatele
  Před pár lety byl home office brán spíše jako nadstandard, dnes jde již o běžný způsob práce v mnoha českých firmách.  Přesto však stále chybí jasná pravidla pro jeho fungování.... The post Od naprosté rarity k návrhu novely zákona: Od nového roku by mohli zaměstnanci za home office žádat kompenzaci od zaměstnavatele first appeared on Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT.
 • Od naprosté rarity k návrhu novely zákona: Od nového roku by mohli zaměstnanci za home office žádat kompenzaci od zaměstnavatele
 • Objevit.cz: IT magazín, zprávy a novinky ze světa IT
 • actual not cached