Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 18.04.2019 || EUR 25,680 || USD 22,826
pátek 19.dubna 2019, Týden: 16, Den roce: 109,  dnes má svátek Rostislav, zítra má svátek Marcela
19.dubna 2019, Týden: 16, Den roce: 109,  dnes má svátek Rostislav


( Nalezeno 19 článků )

staré
...chcete vědět víc?
staré VIDEO: Kusturica představuje diktátorovu čarodějnici i věštce ze Slovenska
Za socializmu byla ezoterika, magie a podobné umění někde zakázané, jinde jednoduše nebyly brány na vědomí. To všechno ve východní a střední Evropě od 90. let minulého století zažívá svůj zlatý věk. Služby moderních čarodějnic, jejichž kořeny najdeme v romské kultuře, využívají nejen obyčejní lidé, ale i politici. Čarodějnice, věštci, léčitelé, astrologové, vědmy, vymítači zlých duchů, ale i výzkumníci telepatie  se představí ve druhé části dokumentárního seriálu Tenkrát na východě dnes ve čtvrtek 29. listopadu od 22:00 na televizní stanici Spektrum.
staré Kusturica dnes koncertuje na Krymu, ten je podle něho ruský
Nebojím se jezdit na Krym kvůli sankcím, protože jsem zvyklý jednat tak, jak to považuji za vhodné, řekl srbský režisér a hudebník světového jména Emir Kusturica. Se svou skupinou The No Smoking Orchestra uspořádá dnes 22. srpna v Jaltě koncert. „Nejsem zdaleka jediný umělec, který přijíždí na Krym s koncertem, protože není čeho se obávat. A vůbec, život má smysl, když je svobodný — člověk může postupovat tak, jak chce, a nemusí se ničeho bát. Vždy se chovám tak, jak je třeba," řekl. kusturica Promo článek:  Promo článek číst dál
 • kusturica
 • číst dál
 • staré Emir Kusturica, který utřel Emmu Smetana, jede na Krym: Jsou tam hezké holky
  Srbský filmový režisér a hudebník Emir Kusturica přijíždí na poloostrov Krym připojený k Rusku. Západ i Ukrajina protestují, ale slavný režisér si z toho mnoho nedělá. Prý má rád zdejší počasí a zdejší pěkné holky.
  staré Kusturica: Migrační krize byla vytvořena uměle
  Srbský režisér Emir Kusturica, absolvent pražské FAMU, žák Otakara Vávry, si prý dokáže představit, že se západní Evropa nebo USA pokusí o invazi do Ruska, tak jak to svého času učinili Napoleon a Hitler. Podle něj však ani tento pokus ovládnout Rusko neuspěje a místo toho dojde ke sjednocení Eurasie. Uvedl to v rozhovoru se zpravodajskou televizí RT. „Západní Evropa nebo Amerika se mohou pokusit o to samé co Napoleon," řekl Kusturica, když mluvil o vztazích mezi Západem a Ruskem. „Napoleon šel do Ruska s 600 000 vojáky, ale vrátil se s 30 000. Hitler byl taky poražen," dodal.  Na druhou stanu ale věří, že během pěti let se lidé na celém eurasijském kontinentě spojí a jejich život bude mnohem lepší, ale pouze za podmínky, „že nebude velká válka".  „Nakonec může dojít, když už ne k politickému, tak jistě k ekonomickému sjednocení eurasijského kontinentu… Je to nevyhnutelné," řekl. kusturica Promo článek:  Promo článek číst dál
 • kusturica
 • číst dál
 • staré Současná povídka - Emir Kusturica: Pupík je brána do lidské duše
  Povídku sarajevského spisovatele a režiséra z knihy Cizinec v manželství poslouchejte on-line do 22. dubna 2018.
  staré VIDEO Světoznámý režisér Kusturica, který před kamerou ztrapnil Emmu Smetanu, pronesl zásadní slova k českým prezidentským volbám
  Srbský režisér Emir Kusturica se vyjádřil k prezidentským volbám v Česku. Podle svých slov by volil současnou hlavu státu Miloše Zemana.
  staré Febiofest vrcholí. Cenu za celoživotní přínos převzal Suschitzky, Kusturica představil nový film
  Mezinárodní filmový festival Febiofest míří do finále. Cenu za celoživotní přínos světové kinematografii převzal Peter Suschitzky, kameraman, který natočil přes čtyřicet filmů. V rámci festivalu představil svůj nový snímek také srbský režisér Emir Kusturica.
  staré Emir Kusturica vezme na mléčnou dráhu i Febiofest
  Srbský režisér Emir Kusturica zná Prahu dobře, před 40 lety studoval FAMU. Na konci března se do hlavního města vrátí jako host 24. ročníku filmového festivalu Febiofest. Pražskému publiku představí svůj poslední film Na mléčné dráze. Vášnivou love story Kusturica nejen natočil, ale také k ní napsal scénář a zahrál si v ní hlavní mužskou roli po boku Moniky Bellucciové.
  actual not cached