Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 20.10.2017 || EUR 25,690 || USD 21,739
neděle 22.října 2017, Týden: 44, Den roce: 295,  dnes má svátek Sabina, zítra má svátek Teodor
22.října 2017, Týden: 44, Den roce: 295,  dnes má svátek Sabina


( Nalezeno 500 článků )

staré
...chcete vědět víc?
datum vydání: 22/10/2017 05:43:59 dnes 21:40 Orbis Artis Jaroslava Brabce
Cyklus osobních filmových setkání s českými výtvarníky, kterých bychom si měli vážit a jejich dílo znát[online]
datum vydání: 20/10/2017 13:20:22 2 dny Poradíme vám - Zdravá výživa: Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
Zdravá výživa: Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
datum vydání: 19/10/2017 13:20:15 3 dny ArtCafé - Das FilmFest 2017. Hovoří režisér Adrian Goiginger a organizátor festivalu Tomáš Fridrich. Moderuje Jaroslava Haladová. (HLAVNÍ TÉMA)
Das FilmFest 2017. Hovoří režisér Adrian Goiginger a organizátor festivalu Tomáš Fridrich. Moderuje Jaroslava Haladová. (HLAVNÍ TÉMA)
staré ArtCafé - Struny podzimu 2017. Multižánrový hudební festival přibližují Viléma Spilka a Pavel Turek. Moderují Jaroslava Haladová a Ondřej Bambas. (HLAVNÍ TÉMA)
Struny podzimu 2017. Multižánrový hudební festival přibližují Viléma Spilka a Pavel Turek. Moderují Jaroslava Haladová a Ondřej Bambas. (HLAVNÍ TÉMA)
staré Fotoreport Jaroslava Jirmana aneb Energie z Angels 7 a Poisonous Frequencies
Opravdu energeticky výživné bomby na samotný závěr festivalu JAZZ GOES TO TOWN! JAZZ GOES TO TOWN PRVNÍ DEN A S NADĚJÍ… JAZZ GOES TO TOWN DRUHÝ DEN A S KONTROVERZÍ… JAZZ GOES TO TOWN TŘETÍ DEN A S ŽIVOČIŠNOSTÍ JAZZ GOES TO TOWN ČTVRTÝ DEN A S ŘEČÍ CITŮ JAZZ GOES TO TOWN PÁTÝ DEN (POSLEDNÍ) A S ENERGIÍ JGTT 2017 – FOTOREPORT JAROSLAVA JIRMANA Z NEJFOTOGENIČTĚJŠÍHO VEČERA FOTOREPORT JAROSLAVA JIRMANA ANEB ENERGIE Z ANGELS 7 A POISONOUS FREQUENCIES Zobrazit celý článek Fotoreport Jaroslava Jirmana aneb Energie z Angels 7 a Poisonous Frequencies
 • Zobrazit celý článek Fotoreport Jaroslava Jirmana aneb Energie z Angels 7 a Poisonous Frequencies
 • staré JGTT 2017 – Fotoreport Jaroslava Jirmana z nejfotogeničtějšího večera
  V pátek (a ještě k tomu třináctého) se festival JAZZ GOES TO TOWN proměnil v oslavu lidské krásy a kreativity napříč rasami a vyznáními… JAZZ GOES TO TOWN ČTVRTÝ DEN A S ŘEČÍ CITŮ Zobrazit celý článek JGTT 2017 – Fotoreport Jaroslava Jirmana z nejfotogeničtějšího večera
 • Zobrazit celý článek JGTT 2017 ? Fotoreport Jaroslava Jirmana z nejfotogeničtějšího večera
 • staré Jaroslava Procházková ve své podzimní kolekci hovoří jasně: Be gentle, stay strong
  Podzimní kolekce české návrhářky JAROSLAVY potěšila. Přinesla modely plné ženskosti v podzimních barvách a navíc dýchala poutavým sloganem.
  staré 21:10 Orbis Artis Jaroslava Brabce
  Cyklus osobních filmových setkání s českými výtvarníky, kterých bychom si měli vážit a jejich dílo znát[online]
  staré Přijďte na setkání s písničkami Jaroslava Ježka v inscenaci 3 strážníci
  Nová inscenace "3 strážníci", v níž účinkují zpívající herci Ondřej Vacke, Pavel Husa, William Valerián a Marek Mikulášek, mapuje s osobitým nadhledem a humorem nelehký život hudebního skladatele Jaroslava Ježka a ilustruje okolnosti jeho přátelství s V+W. Premiéra se koná 21. 10. 2017 ve 20:00 hod. ve Werichově vile.
  staré ArtCafé - 4+4 dny v pohybu 2017. Živé vysílání z festivalu. Hosté: dramaturgyně festivalu Denisa Václavová, kurátor Tomáš Svoboda, architektka Dorota Kluská a členové souboru 11:55. Moderuje Jaroslava Haladová. (HLAVNÍ TÉMA)
  4+4 dny v pohybu 2017. Živé vysílání z festivalu. Hosté: dramaturgyně festivalu Denisa Václavová, kurátor Tomáš Svoboda, architektka Dorota Kluská a členové souboru 11:55. Moderuje Jaroslava Haladová. (HLAVNÍ TÉMA)
  staré Dvacet minut Radiožurnálu - Předvolební debata: moderátor Jan Pokorný se ptal Jaroslava Faltýnka, Tomia Okamury, Josefa Zicklera, Davida Štěpána, Pavla Sehnala, Matěje Stropnického a Ivana Bartoše.
  Předvolební debata: moderátor Jan Pokorný se ptal Jaroslava Faltýnka, Tomia Okamury, Josefa Zicklera, Davida Štěpána, Pavla Sehnala, Matěje Stropnického a Ivana Bartoše.
  staré Glosa Jaroslava Bukovského: O pochybné romantice
  Okamžik, kdy Evropa vyrazí do boje s kryptoměnami, je možná blíž, než se z kurzu bitcoinu může zdát. Vydat své vlastní digitální platidlo na podporu vzletné, avšak byznysem nepolíbené myšlenky už nemusí být tak snadné jako dosud. Tedy pokud záměr regulátora neztroskotá na obvyklém neduhu, totiž jednoduché metodě, jak jej obejít.
  staré Součástí prvorepublikové vilky nožíře Jaroslava Brixiho je dílna a kovárna
  Vykovat lovecký nůž ze speciální slitiny, který se neztupí, ani když s ním seknete do jiného kovu, mnoho lidí na světě neumí. V Mohelnici u Olomouce jsme jednoho takového specialistu navštívili. Jaroslav Brixi má dílnu na zahradě hned u zrenovované vilky, a když není někde v přírodě s kamarády, je většinou právě tam.
  staré Vyjádření GM Dr. Jaroslava Luňáka k opakovanému trestu disciplinární komise ČSLH za chování fanoušků.
  Vážení fanoušci prostějovského hokeje, není mi vůbec příjemné řešit při všech starostech ještě problémy, které momentálně klubu způsobuje úzký okruh fanoušků z řad fans 1913. Po pokutě 5 tisíc korun, kterou již musel Klub ČSLH uhradit, je povinen uhradit další pokuty za chování stejných fanoušků v Českých Budějovicích a ve Frýdku Místku. Tyto pokuty jsou […] Zpráva Vyjádření GM Dr. Jaroslava Luňáka k opakovanému trestu disciplinární komise ČSLH za chování fanoušků. pochází z webu Zprávy, ZprávyExtra.cz.
 • Vyjádření GM Dr. Jaroslava Luňáka k opakovanému trestu disciplinární komise ČSLH za chování fanoušků.
 • Zprávy, ZprávyExtra.cz
 • staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová.
  Zdravá výživa: Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: Roboti a kryptoměny
  Češi letos dostali po letech přidáno o víc než tradiční drobné na WC a hned je z toho humbuk. Příliš štědří němečtí průmyslníci prý mohou vyměnit organické roboty u současných pásů za jejich anorganické ekvivalenty, což přece jen vyjde díky delší životnosti onýtovaných pracantů ještě levněji. To je logické.
  staré Glosa Jaroslava Bukovského: Bondy na odstřel
  Uživit se prodejem nesmyslných investic by od příštího roku už nemělo jít tak snadno jako dosud. Investičním zprostředkovatelům nový zákon zdraží režii, a navíc zkrátí menu. A to nejen o akcie, jejichž nabídky už se investoři za léta propalovaných úspor naučili ignorovat. O důležitý prodejní kanál má totiž přijít i v Čechách stále populárnější pofiderní sázka jménem korporátní dluhopis.
  staré Jaroslava Janderová: Návrh primátorky vás dostane do kolen. Jde o svěrací kazajku
  Umění to mělo v historii s vládnoucími elitami vždycky těžké. Díla, která se odchylovala od oficiální linie, bývala zakazována, a nezřídka i ničena. Bohužel podobné snahy vidíme i dnes.
  staré Komentář Jaroslava Vostatka: Vysoké zdanění práce v Česku? Ale vůbec ne.
  Tvrzení o příliš vysokém zdanění práce u nás vychází z údajů OECD. Ta si ale velmi zjednodušila práci, když za daně považuje nejen daň ze mzdy, ale i pojistné modelového sociálního pojištění. Ve svých zprávách pak srovnává nesrovnatelné.
  staré Šik hřejivé kousky na podzim a zimu? Jedině Jaroslava!
  V nové kolekci značky Jaroslava s názvem ,,be gentle, stay strong“, se pojí vitalita, ženskost a energie. V sytých i podzimních barvách, vždy perfektně řešeno a z přírodních pří­zí. Dámy, pokud máte zálusk na šik nový kousek pro poslední čtvrtinu tohoto roku, máte šanci. V kolekci Jaroslava si jis ...
  staré Paní Jaroslava miluje své záchody. Lidé jí dávají dárky
  Veřejné toalety v Kobylisích považuje mnoho jejich návštěvníků za nejčistší v celé Praze. Spravuje je Jaroslava Dolejšová. Nevlastní je, jak si lidé mylně myslí, ale stará se o ně s láskou. Lidé ji za to mají rádi, dávají jí dary, a když na záchod nepotřebují, chodí si popovídat.Další články k tématu:VIDEO: Těžká dřina. Čistil jsem kanály a sbíral výkaly bezdomovců Těžká dřina: Čistil jsem záchodky Toi Toi aneb boj s hnědým nepřítelem
 • VIDEO: Těžká dřina. Čistil jsem kanály a sbíral výkaly bezdomovců
 • Těžká dřina: Čistil jsem záchodky Toi Toi aneb boj s hnědým nepřítelem
 • staré Cenu Jaroslava Seiferta získali literární historici Jiří Brabec a Jiří Opelík
  Cenu Jaroslava Seiferta, která se uděluje od roku 1986, letos získali literární vědci a historici Jiří Brabec a Jiří Opelík. Oceněni byli za svou celoživotní práci zaměřenou na moderní české písemnictví.Další články k tématu:Cena Jaroslava Seiferta doputovala letos za Václavem Havlem
 • Cena Jaroslava Seiferta doputovala letos za Václavem Havlem
 • staré Cyklus KH: Jaroslava Tůma - umění improvizace
  Symfonický orchestr hl.m. Prahy FOK JAROSLAV TŮMA – UMĚNÍ... | Praha 1 - (2018-01-16 19:30:00 - 2018-01-16 00:00:00)
  staré Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Hedvábná stezka vydělává již teď
  Čínský megaprojekt nové Hedvábné stezky je ještě v plenkách, ale už nyní dokáže vydělat balík peněz. Ve zlato se burziánům v posledních týdnech proměnila sázka na čínského developera.
  staré POKUS O SEBEVRAŽDU: Jaroslava Obermaierová si sáhla na život! Co ji k tomu v minulosti vedlo?
  Galerie: GALERIE: Jaroslava Obermaierová chtěla zamlada spáchat sebevraždu Jaroslava Obermaierová - 4 Jaroslava Obermaierová - 2 Jaroslava Obermaierová - 2 Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová jako Vilma Nyklová Jaroslava Obermaierová - 3 Uznávaná herečka Jaroslava Obermaierová je neodmyslitelnou součástí hereckého týmu seriálu Ulice. Jako Vilmu Nyklovou ji na televizních obrazovkách můžete vídat stejně jako celý seriál již třináctým rokem. Herečka dnes žije poklidným životem a i přes důchodový věk je stále po pracovní stránce aktivní. Ne vždy ale byla v životě spokojená.Stejně jako u většiny lidí, i ji potrápila jako mladou holku nešťastná láska. „Na první pohled jsem se zamilovala do muže, který jako by vypadl z oka herci Stevu McQueenovi ze Sedmi statečných. Jenže zrovna chodil s Věrkou Galatíkovou a chodil za ní o šatny v Činoherním klubu, tak jsem se držela zpátky,“ prozradila herečka deníku Aha!. Jenže pak se herecká kolegyně s její tajnou láskou rozešla a herečka tak brzy získala vytouženého partnera.Ten se s ní ale po dvouletém vztahu rozešel. „Opustil mne a já to trochu nezvládala. Spolykala jsem prášky na spaní, chtěla jsem se zabít,“ přiznala po mnoha letech. A jak to dopadlo? Právě Věra Galatíková (†69) byla ta, kdo Jaroslavě zachránil život. „Donutila mě ty tabletky vyzvracet. Tím mi tenkrát zachránila život! Nikdy jí to nezapomenu, i když je to už pětačtyřicet let...,“ ukončila herečka vzpomínku na nešťastné období z mládí. Dnes už prý na muže zanevřela a ke spokojenému životu žádného nepotřebuje.  
 • Jaroslava Obermaierová - 4
 • Jaroslava Obermaierová - 2
 • Jaroslava Obermaierová - 2
 • Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová jako Vilma Nyklová
 • Jaroslava Obermaierová - 3
 • staré Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Ashton Kutcher už netáhne
  Záštita věhlasných jmen nemusí být ani zdaleka zárukou investorského úspěchu. Naposledy se to nepovedlo americkému projektu Chicken Soup for the Soul, v jehož vedení je známý herec, scenárista, producent, ale i investor Ashton Kutcher.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: O penězích
  Hypotéky si ukrajují z českých rodinných rozpočtů stále více. Zatímco loni dala průměrná domácnost z každé stovky svých měsíčních příjmů na splátku své střechy či stříšky nad hlavou třetinu, letos je to už 40 korun. Bydlet ve svém je tak především v Praze možná věcí cti či příjmového mazáctví, méně už ale racionální úvahy.
  staré Jaroslava Lukšová: Dílna Radost v novém
  Dílna Radost v pátek 1.9. představila nové prostory, v nichž bude působit. Přestěhujeme se z centra Místku do Starého Města, ale pouhých cca 100m za Úřadem práce ve F-M.
  staré Glosa Jaroslava Bukovského: Česko zralé na revoluci
  Český průmysl v červenci sundal Schumacherovu nohu z plynu a zvolnil tempo. První prázdninový měsíc byl oproti prvnímu pololetí růstově poloviční. Ačkoli se pod to podepsaly i hromadné dovolené ve velkých českých fabrikách, jedno začíná být jasné. Ani davy modrých límečků proudící měsíc co měsíc do tuzemských továren už prostě o moc víc nýtů, šroubů a špuntů do fabií prostě nenasekají.
  staré Co vás zajímá - Lilek je vhodný jako dietní jídlo při žaludečních a střevních chorobách. Jaké další vitamíny obsahuje, čím je pro nás přínosný, nám prozrazuje dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Květa Bodollová.
  Lilek je vhodný jako dietní jídlo při žaludečních a střevních chorobách. Jaké další vitamíny obsahuje, čím je pro nás přínosný, nám prozrazuje dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Květa Bodollová.
  staré Královna Žofie a Václav IV. [Jaroslava Černá / Alpress]
  Mladý Václav IV. se nemůže dočkat sňatku s půvabnou Žofií. Avšak královna brzy po svatbě pozná manželovu krutou tvář, jeho záchvaty vzteku a nenávisti. Nediví se, že král má tolik nepřátel a že mu často jde jak o trůn, tak i o život.
  staré Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře - Sněmovna řeší vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Plnění uprchlických kvót. Hurikán Irma se blíží k Floridě.
  Sněmovna řeší vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Plnění uprchlických kvót. Hurikán Irma se blíží k Floridě.
  staré Ranní interview - Rozhovor se šéfreportérem serveru Seznam.zprávy Jindřichem Šídlem o tom, zda poslanci vydají Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Moderuje Jiří Chum.
  Rozhovor se šéfreportérem serveru Seznam.zprávy Jindřichem Šídlem o tom, zda poslanci vydají Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Moderuje Jiří Chum.
  staré Vyjádření Jaroslava Faltýnka k žádosti o vydání ke stíhání
  Praha - Vyjádření prvního místopředsedy hnutí ANO Jaroslava Faltýnka na dnešním jednání Poslanecké sněmovny, která projednává žádost policie o jeho vydání k trestnímu stíhání. ČTK text převzala ze sněmovního stenozáznamu.
  staré Na veřejnost unikla policejní žádost k vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka
  O vydání předsedy ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání by měli poslanci jednat ve středu dopoledne. Uvádí to program schůze, který dnes schválila Sněmovna. Policie chce oba poslance obvinit kvůli padesátimilionové dotaci na stavbu farmy Čapí hnízdo. Žádost o vydání se dnes objevila na sociální síti Facebook.
  staré Na veřejnost unikla policejní žádost k vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka
  O vydání předsedy ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání by měli poslanci jednat ve středu dopoledne. Uvádí to program schůze, který dnes schválila Sněmovna. Policie chce oba poslance obvinit kvůli padesátimilionové dotaci na stavbu farmy Čapí hnízdo. Žádost o vydání se dnes objevila na sociální síti Facebook.
  staré Jaroslava Bašku podporia vo voľbách Most-Híd, SNS a Strana zelených
  Kandiduje na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja.
  staré Skončí to triumfem udavačů. Neuvěřitelné absurdity dohledu nad financováním kampaní, v kostce a neodolatelném podání Jaroslava Kubery
  ROZHOVOR Nic se nezmění. Naopak, situace se zhorší právě díky udavačství. Negativní kampaň se dnes už tak dostala do povědomí, že ta pozitivní se skoro nedá dělat. Tohle je prognóza místopředsedy senátu Jaroslava Kubery, jenž v horní komoře parlamentu uspořádal seminář o prvních zkušenostech s fungováním Úřadu pro dohled nad financováním politických stran a hnutí.
  staré AUTONEHODA Vilmy Nyklové: Jaroslava Obermaierová bourala na dálnici. Řídil syn!
  Galerie: GALERIE: Jaroslava Obermaierová měla autonehodu Jaroslava Obermaierová - 4 Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová jako Vilma Nyklová Jaroslava Obermaierová a syn Jarda - 2 Jaroslava Obermaierová - 3 Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová slaví kulatiny - 2 Jaroslava Obermaierová - 2 Herečka a představitelka drbny Nyklové z Ulice Jaroslava Obermaierová byla minulý pátek spolu se synem Jarouškem na cestě do dalekého Náchoda. Tam se totiž ten večer konalo velkolepé finále soutěže Muže roku 2017. Jenže na dálnici se stala herečce se synem velká nepříjemnost. Bourali!Nehod podle deníku Aha! vypadala hrozivě, avšak herečce ani jejímu synovi se naštěstí nic nestalo. Odnesly to pouze plechy vozidla. „Nedával pozor a naboural skoro nové auto,“ prozradila Jarka do mikrofonu před plným hledištěm náchodského divadla. Oba naštěstí i přes nepříjemnou situaci včas dorazili na slavnostní galavečer.„Autíčko máme v opravně, celkem nešlo o nic vážného. Stalo se to naštěstí v koloně při pomalém popojíždění,“ prozradila deníku herečka. Náhradní auto prý bohužel nemají, protože je teď prý hodně bouraček, a tak v servisu nedostali náhradní vůz. V současné době je tak herečka bez auta, ale musí to zvládnout, jak sama dodala. Nejdůležitější ale je, že jsou všichni zdraví! Auto se opraví.  
 • Jaroslava Obermaierová - 4
 • Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová jako Vilma Nyklová
 • Jaroslava Obermaierová a syn Jarda - 2
 • Jaroslava Obermaierová - 3
 • Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová slaví kulatiny - 2
 • Jaroslava Obermaierová - 2
 • staré Hrátky s abecedou [Jaroslava Dvořáková / Fragment]
  Chcete, aby se vaše dítě naučilo poznávat písmenka a učení ho bavilo?
  staré Táta už se s tím smířil: Na krásnou dceru Jaroslava Tvrdíka čeká světový vrcholový modeling
  Je to rok, co Jana Tvrdíková vyhrála soutěž Schwarzkopf Elite Model Look. Sympatická brunetka z Prahy následně zvítězila i ve světovém klání v Lisabonu a její kariéra se slibně rozjíždí. „Pořád bude v paměti, že jsem to vyhrála. To se asi nikdy nezapomene,” řekla Jana na představení letošních finalistů zmíněné modelingové soutěže.
 • ve světovém klání v Lisabonu
 • staré Jaroslavľ zvíťazil nad Podoľskom, Čeľabinsk si pripíše tiež tri body
  Čeľabinsk zdolal Metallurg Magnitogorsk 2:1.
  staré Na podzim se na Žižkově otevře léta zapečetěný byt Jaroslava Foglara
  Jestřábův byt na Žižkově bude po dlouhých letech zpřístupněn veřejnosti. Skautská nadace v něm  od září lidem nabídne komentované prohlídky. Nasát genius loci místa, v němž žil Jaroslav Foglar. To se veřejnosti podaří po dlouhých 18 letech. Když totiž spisovatel v roce 1999 zemřel, úředníci jeho byt kvůli právním nejasnostem zapečetili. Bezmála šestnáct let do něj nikdo nevstoupil.
  staré - Jak rozproudit kulturu a zabydlet veřejný prostor na malém městě? O tom vypráví kniha O městech a lidech, kterou představuje její autorka Michaela Hečková. Ptá se Jaroslava Haladová. Repríza z 26. 3. 2017. (záznam bez hudby)
  Jak rozproudit kulturu a zabydlet veřejný prostor na malém městě? O tom vypráví kniha O městech a lidech, kterou představuje její autorka Michaela Hečková. Ptá se Jaroslava Haladová. Repríza z 26. 3. 2017. (záznam bez hudby)
  staré Jaroslava Stránská alias Jitka z Discopříběhu se vdala! Na svatbu čekala 19 let
  Po smrti dítěte a několika potratech je konečně šťastná! Hvězda filmů Discopříběh 1 a 2 Jaroslava Stránská (48) se vdala za Pavla Hollitzera (52), s nímž předtím žila dlouhých devatenáct let. Veselka byla ovšem dost skromná. Jaké šaty měla nevěsta?
  staré Soundtrack Poděbrady 2017: uvolněná nálada u Jaroslava Uhlíře a poutavé tóny J. P. Muchowa
  V programu druhého dne nového festivalu Soundtrack Poděbrady si přišli na své jak nejmenší posluchači, tak i příznivci jednoho z předních skladatelů hudby k českým filmům Jana P....
  staré Útesy [Jaroslava Černá / CPress]
  Když Jana s manželem sedí v letadle do milovaného Egypta, kde mají prožít vysněnou dovolenou, udělá se jí špatně a cítí, že musí okamžitě vystoupit.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  Zdravá výživa: Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  staré Soud zrušil další stíhání lékaře Jaroslava Bartáka. Ten si už nyní odpykává dvacetiletý trest
  Soud koncem loňského roku zrušil další stíhání lékaře Jaroslava Bartáka odsouzeného již dříve celkem na 20 let za znásilnění a plánování vražd. V pořadí třetí stíhání se týkalo pokusu o podplacení dozorce ve vězení a nedovolených telefonátů z věznice. 
  staré Letadlo Travel Service z Egypta mělo zpoždění 30 hodin. Jaroslava z toho nespala
  Letadlo, které při přistání vyjelo z dráhy, zpožděný odlet kvůli opilému stevardovi, opakovaná mnohahodinová zpoždění… Na leteckou společnost Travel Service se valí jeden problém za druhým. Potíže měla i paní Jaroslava (50), když se s vnukem Davidem (8) vracela z Egypta, čekali na letadlo až do druhého dne.
  staré Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Drahé tenisky už nefrčí
  Jedné z vyhrocených lidských tužeb posledních let možná zvoní hrana. Ať už fajfky, nebo pruhy, zdá se, že obouvat drahé tenisky vzrušuje lidi stále méně. Svědčí o tom alespoň byznys obuvnického retailera Foot Locker, dobře známého i z Česka.
  staré Na návštěvě u Jestřába. Skautská nadace zve do bytu Jaroslava Foglara
  Byt spisovatele Jaroslava Foglara bude od podzimu přístupný jeho fanouškům. Umožní to Skautská nadace, která ho převzala do svého vlastnictví. Autor legendárních Rychlých šípů se na pražský Žižkov přistěhoval koncem sedmdesátých let minulého století.
  staré Dvacet minut Radiožurnálu - Rozhovor s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem o kauze Čapí hnízdo a také o tom, proč by měla Poslanecká sněmovna vydat Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka policii. Moderuje Jan Moláček.
  Rozhovor s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem o kauze Čapí hnízdo a také o tom, proč by měla Poslanecká sněmovna vydat Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka policii. Moderuje Jan Moláček.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  Zdravá výživa: Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  staré Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Lichvář se přepočítal
  Když banka firemnímu CFO nezvedá telefony, věřitelé po sobě hážou nejisté pohledy a akcionáři oprašují lodní kufry, nastává v Kanadě čas pro úvěráře z Callidus Capital.
  staré Dvacet minut Radiožurnálu - Rozhovor s místopředsedou Poslanecké sněmovny a poslancem za hnutí ANO Radkem Vondráčkem o tom, proč je žádost policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka nestandardní. Moderuje Jan Moláček.
  Rozhovor s místopředsedou Poslanecké sněmovny a poslancem za hnutí ANO Radkem Vondráčkem o tom, proč je žádost policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka nestandardní. Moderuje Jan Moláček.
  staré Museum Kampa připomíná malíře městských krajin Jaroslava Paura
  Pražské Museum Kampa připravilo retrospektivní výstavu malíře Jaroslava Paura. Ve své tvorbě se zaměřil na vztah člověka k městské aglomeraci a především na motivy města samotného. Nejvíce ho ovlivnila tři - Kladno, Varšava a Paříž.
  staré Ranní interview - Rozhovor s komentátorem serveru Echo 24 Petrem Holubem o tom, zda může žádost o vydání Andrejem Babiše a Jaroslava Faltýnka zamíchat s volebními preferencemi. Moderuje Jiří Chum.
  Rozhovor s komentátorem serveru Echo 24 Petrem Holubem o tom, zda může žádost o vydání Andrejem Babiše a Jaroslava Faltýnka zamíchat s volebními preferencemi. Moderuje Jiří Chum.
  staré Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře - Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání poslanců Hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.
  Policie požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání poslanců Hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  Zdravá výživa: Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  staré Nejdelší kvalifikační pokus a ohlasy Jaroslava Jílka
  staré Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka chce stíhat policie
  Patnáct členů mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny bude v příštích dnech rozhodovat o tom, zda budou šéf hnutí ANO Andrej Babiš a první místopředseda téhož hnutí Jaroslav Faltýnek vydáni k trestnímu stíhání.
  staré Obrazem: Museum Kampa vystavuje práce Jaroslava Paura, kterého inspirovalo město, válka i informel
  V kontextu neobyčejně silné generace autorů, kteří vstoupili na scénu ve 40. letech, představuje Jaroslav Paur jeden z ne zcela poznaných odkazů.
  staré Pavel Hošek: Evangelium podle Jaroslava Foglara
  Zveme Vás na večer k 110. výročí narození Jaroslava Foglara, skautského... | Praha 1 - (2017-09-27 19:00:00 - 2017-09-27 00:00:00)
  staré Co vás zajímá - Zdravá výživa a pohyb, jako přirozená součást našeho života - to jsou hlavní témata pořadu Co vás zajímá. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Květa Bodollová.
  Zdravá výživa a pohyb, jako přirozená součást našeho života - to jsou hlavní témata pořadu Co vás zajímá. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Květa Bodollová.
  staré Museum Kampa zahájilo výstavu abstraktního malíře Jaroslava Paura
  Od 9. srpna je v pražském Museu Kampa přístupná retrospektivní výstava méně známého českého malíře 20. století Jaroslava Paura. Díla umělce zde můžete obdivovat až do 15. října. Výstava představí na 110 olejomaleb, z nichž nejstarší Paur vytvořil již v roce...
  staré Prezident republiky zaslal kondolenční dopis dceři Jaroslava Klemeše
  Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 8. srpna 2017 kondolenční dopis dceři zesnulého generálporučíka ve výslužbě Jaroslava Klemeše. Vážená paní Koubová, s opravdovým zármutkem jsem přijal zprávu o úmrtí Vašeho otce, válečného veterána generálporučíka ve výslužbě Jaroslava Klemeše. Dovolte mi, abych Vám vyjádřil svou upřímnou soustrast. My, kteří jsme pana generála osobně poznali, můžeme potvrdit, že byl zářným příkladem ryzího vlastence, který neváhal nasadit život za svobodu s…
  staré Muzeum Kampa vystavuje abstraktního malíře Jaroslava Paura
  Praha - Retrospektivní výstava malíře Jaroslava Paura (1918 až 1987) bude od středy přístupná v Muzeu Kampa. V průřezu autorovy tvorby bude představeno na 110 olejomaleb z období od roku 1943 až do roku jeho smrti, od níž letos uplyne 30 let. Paur byl zpočátku ovlivněn expresivními tendencemi válečných let, později si oblíbil tematiku města a v 60. a 70. letech měla jeho malba aktuální rysy abstrakce a informelu. Výstava chce přiblížit veřejnosti méně známého autora a potrvá do 15. října.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Co pít ve velkém vedru? Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová radí maté - a má k tomu řadu dobrých důvodů. Povídá si s ní Jan Anderle.
  Zdravá výživa: Co pít ve velkém vedru? Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová radí maté - a má k tomu řadu dobrých důvodů. Povídá si s ní Jan Anderle.
  staré Komentář Jaroslava Bukovského: ČNB a konec druhé éry hippies
  Česká národní banka po 57 měsících ukončila období takřka nulových úroků. Základní sazba vzrostla o dvě desetiny na rovné čtvrtprocento. Naposledy šli centrální bankéři s úroky nahoru na počátku roku 2008, tedy v předvečer světové finanční krize. ČNB se tak zároveň stala první centrální bankou v Evropě, která od krize zpřísnila svou politiku a zvedla úroky.
  staré Komentář Jaroslava Bukovského: Bude dráže. Peníze ale získávají díky ČNB svou cenu
  Česká národní banka po 57 měsících ukončila období takřka nulových úroků. Základní sazba vzrostla o dvě desetiny na rovné čtvrtprocento. Naposledy šli centrální bankéři s úroky nahoru na počátku roku 2008, tedy v předvečer světové finanční krize. ČNB se tak zároveň stala první centrální bankou v Evropě, která od krize zpřísnila svou politiku a zvedla úroky.
  staré Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Býčí sázka na růstový hormon
  Únava, ztráta energie či neschopnost soustředit se, to jsou jen některé z důsledků nedostatku růstového hormonu u dospělých lidí. Pokrok ve vývoji léku na obtížnou diagnostiku tohoto problému zbavil nadlouho únavy přinejmenším akcionáře americké farmaceutické firmy Aeterna Zentaris.
  staré Jaroslava Obermaierová alias Vilma Nyklová: Trápí ji velké prokletí! Proč herečka prožívá peklo?
  Galerie: GALERIE: Jaroslava Obermaierová to díky Vilmě Nyklové nemá snadné Jaroslava Obermaierová - 2 Jaroslava Obermaierová - 4 Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová jako Vilma Nyklová Jaroslava Obermaierová - 2 Jaroslava Obermaierová - 3 Herečka Jaroslava obermaierová je od doby, kdy se natáčí seriál Ulice, silně spjata se svojí postavou Vilmou Nyklovou. Ta je v seriálu za místní drbnu, kterou lidé v Ulici nemají právě kvůli tomu příliš rádi. A bohužel to se promítá i do hereččina soukromého života. Jak už to tak bývá, pokud má hrerec nějakou silnou roli, kterou se lidem zapíše do povědomí, stává se pak, že někteří lidé neumí rozlišovat fikci od reality a herce ztotožňují s charakterem jeho role.Takovou zkušenost má i herečka, která se pro deník Aha svěřila, že jí nepříliš pozitivní role kazí běžné rutinní činnosti jako je například nakupování potravin v obchodě. „Začínaly prázdniny. Jela jsem pro minerálky, těšila jsem se po hektickém natáčení, že tam neuvidím žádné lidi, že půjdu k vodě. V samoobsluze jsem házela různé věci do vozíku a všimla jsem si, že mě pozorně sleduje taková paní. A pak mi řekla: „A že si nenakoupíte u vás?“ Na tuhle větu jsem hodně alergická! Všichni totiž vědí, že máme v Ulici v pekárně staré tvrdé housky, téměř všechno jsou atrapy. Jen to, co se jí v záběru, občas přivezou čerstvé. A tak jsem jí řekla: Paní, vy jste řekla takovou blbost, kdybyste to věděla! Nechte mě žít, nechte mě v klidu nakoupit!“ svěřila se herečka s nepříjemným zážitkem.Následně přiznala, že jí bylo líto, jak byla na paní nepříjemná, ale stejně tak jí je nepříjemné, když lidé za zády pokřikují a ukazují si, že narazili na Vilmu Nyklovou. „Vím, že se to na lidé rádi dívají a jsem za to ráda. Ale kdo to má vydržet? V soukromí nejsem žádná Nyklová a nedělám v pekárně. Točím ráda, je to fajn, ale někdy je to teda prokletí,“ přiznala herečka.  
 • Jaroslava Obermaierová - 2
 • Jaroslava Obermaierová - 4
 • Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová jako Vilma Nyklová
 • Jaroslava Obermaierová - 2
 • Jaroslava Obermaierová - 3
 • staré Jaroslava Janderová: Nedopusťme další říjnovou revoluci
  Říjnové parlamentní volby jsou novou šancí, jak zlepšit život v naší zemi, ale současně bohužel i hrozbou, že se vrátí časy, které pošlapaly práva a svobodu několika generací. Nedovolme to.
  staré Přemysl Votava: Připomenutí odkazu Václava Jaroslava Klofáče
  Letošní jarní a letní měsíce byly připomenutím mnoha kulatých výročí spojených s tragickými událostmi kolem našeho protinacistického odboje. Letní měsíce jsou ale i dny dovolených, výletů do přírody, poznáváním míst spojených s krásami či historií naší země.
  staré Připomenutí odkazu Václava Jaroslava Klofáče (1868 - 1942)
  Letošní jarní a letní měsíce byly připomenutím mnoha kulatých výročí spojených s tragickými událostmi kolem našeho protinacistického odboje. Letní měsíce jsou ale i dny dovolených, výletů do přírody, poznáváním míst spojených s krásami či historií naší země. Před týdnem, 10.7. jsme si připomenuli 75. výročí smrti Václava J. Klofáče. Stál u zrodu naší novodobé státnosti. Václav J. Klofáč byl bez nadsázky, „Otcem zakladatelem“ strany českých národních socialistů. Přední český novinář, brilantní řečník, ale zejména český politik, který výrazně ovlivnil českou politickou scénu. Je příznačné, že tento rodák z Německého, dnes Havlíčkova Brodu, měl jak místem narození, tak i svým životem velice blízko ke Karlu Havlíčkovi Borovskému. Oba byli významnými novináři i politiky, hájícími české národní zájmy v rakouské monarchii. vaclav-klofac Promo článek:  Promo článek číst dál
 • číst dál
 • staré Zeman sliboval a jak to dopadlo. Komentátor Honzejk chválí Jaroslava Kuberu
  Komentátor Hospodářských novin je rád, že senátor Jaroslav Kubera z ODS získal potřebnou podporu zákonodárců a bude moct vstoupit do boje o Hrad. Známý kuřák, obhájce svobody jednotlivce a dlouholetý primátor Teplic sice zatím definitivně nepotvrdil, že bude bojovat o post hlavy státu, ale bylo by dobře, kdyby to jako jasný kandidát demokratické strany udělal.
  staré Petr Janyška: Polsko: další krok k vládě pevné ruky Jaroslava Kaczyńského
  Nehodí se vám výroky soudů? Vadí vám, že soudci trvají na nestrannosti dané ústavou a nechtějí provádět pokyny vládní strany? Penzionujte je a jmenujte si jiné. Tohle není realita totalitního státu minulého století, ale současného Polska.
 • staré On Air - „Občas je to alchymie,“ říká umělecká cukrářka Jaroslava Tomšů, která chce pracovat s duševně nemocnými
  „Občas je to alchymie,“ říká umělecká cukrářka Jaroslava Tomšů, která chce pracovat s duševně nemocnými
  staré Jaroslava Janderová: Ministr Pelikán žije mimo realitu a nikdy nenesl skutečnou odpovědnost
  Ministr spravedlnosti Pelikán říká, že české soudy fungují rychle a největší problém českého soudnictví je nyní ,,nerovnost“ příležitostí žen v justici. Musím se smát, protože to jsou slova někoho, kdo žije absolutně mimo realitu.
  staré Jaroslava Janderová: Ministr Pelikán prý žije mimo realitu. Zkušená politička si nebere servítky
  Ministr spravedlnosti Pelikán říká, že české soudy fungují rychle a největší problém českého soudnictví je nyní ,,nerovnost“ příležitostí žen v justici. Musím se smát, protože to jsou slova někoho, kdo žije absolutně mimo realitu.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: Česko v kleštích čekání
  Retro fenomén vládne světu i Česku. Záhy si to uvědomily i některé tuzemské řetězce s potravinami a přizpůsobily tomu model prodeje. Kupříkladu recept nizozemského Aholdu v jeho Albertech byl jednoduchý. A to ponechat v době návštěvnostních špiček uzavřenou podstatnou část pokladen, a tím rychle vytvořit něco, co zná dnešní mládež už jen z historických dokumentů: dlouhé fronty. Ano, život se bez čekání a více či méně vítaných odkazů na minulost bohužel neobejde. A dokonce i pokladní v Albertu už prý měsíčně něco stojí.
  staré Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Soumrak módní ikony
  Je to přesně jedenáct let, co tehdejší boss rozkvétajícího módního podniku Abercrombie & Fitch Mike Jeffries sebevědomě prohlásil: „Naším cílem jsou atraktivní američtí teenageři se skvělým charizma a množstvím kamarádů. Mnoha lidem nesedí naše oblečení a ani se do něj nikdy nevejdou. Jsme diskriminační? Samozřejmě že ano.“ 
  staré Jaroslava Rónu stále zajímají mytické postavy a různé podoby apokalypsy, jako malíř potemněl
  V pražském Domě U Kamenného zvonu začala velká výstava Jaroslava Róny. Autor pomníku Franze Kafky či velké jezdecké sochy Jošta Lucemburského v Brně představuje svá známá díla i novinky s exotickou příchutí. Vedle apokalyptických výjevů a mytických bojovníků však expozice nabídne i jiný obraz Róny: jako neformálního performera se širokým úsměvem.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: Peníze všude kolem
  Podle OECD si může v příštích letech ze středoevropských zemí sáhnout na největší balík europeněz Slovensko. Má prý totiž výhodu eura, což jej předurčuje stát se jádrovou zemí v další fázi evropské integrace po roce 2020.
  staré Jaroslava Janderová: Malostranské náměstí? Auta nahradilo jedno velké nic
  Když před rokem pražský magistrát zrušil parkoviště na Malostranském náměstí, mnozí to obhajovali tím, že na takové místo patří něco daleko důstojnějšího, než auta.
  staré Jaroslava Janderová: O co jde lidem z Kliniky? O to samé, co výtržníkům z Hamburku
  Skončil summit zemí G 20 v Hamburku. Zavládla všeobecná spokojenost s tím, že se podařilo dát dohromady společné komuniké.
  staré Čajovna - Rozhovor s Ivanou Myškovou o její nové povídkové knize s názvem Bílá zvířata jsou velmi často hluchá vede Jaroslava Haladová. Repríza ze 14. 5. 2017 (záznam bez hudby)
  Rozhovor s Ivanou Myškovou o její nové povídkové knize s názvem Bílá zvířata jsou velmi často hluchá vede Jaroslava Haladová. Repríza ze 14. 5. 2017 (záznam bez hudby)
  staré Bábovka s vaječným koňakem Jaroslava Němce. Je tak dobrá, že se dá sníst za 8 minut
  Na přípravu výborné bábovky existují různé triky. Jaroslav Němec z Bystré u Poličky přidává do tradičního dezertu vaječný koňak. Na pečení padne skoro celá láhev. Postup je ale jednoduchý a výsledek vás určitě mile překvapí. Bábovka je tak dobrá, že se dá spořádat za pár minut, jak se můžete ostatně dále přesvědčit.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Jan Anderle.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Jan Anderle.
  staré Natáčel s Chytilovou nebo Lipským. Archiv odhalil mediální praktiky Jaroslava Kučery
  Zachycoval filmové vize Věry Chytilové, Vojtěcha Jasného, Karla Kachyni nebo Oldřicha Lipského. Dosud neznámý archiv významného kameramana Jaroslava Kučery nyní nasvítila kniha Mezi-obrazy. Autorka Kateřina Svatoňová publikaci nově představila také na festivalu v Karlových Varech. Publikace už na konci června obdržela Cenu F. X. Šaldy, která se uděluje za významné dílo umělecké kritiky.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: Česká (ne)logika
  Co spojuje olivový olej, pákistánské akcie, bavlnu a pražské byty? Zdánlivý pohled na hrušky a jablka v jednom košíku osvětlí pohled na vývoj jejich cen. Podražily totiž unisono zhruba o čtvrtinu.
  staré Na hradě v Ledči n. S. se otevřelo Muzeum Jaroslava Foglara
  Ledeč nad Sázavou (Havlíčkobrodsko) - V nově opravených prostorách hradu v Ledči nad Sázavou se dnes otevřelo Muzeum Jaroslava Foglara. Lidé tam najdou fotografie z nejrůznějších životních...
  staré Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová úřadovala v KolĂ­nÄ›
  (hradeckralovednes.cz) Do Veigertovského domu v Kolíně zavítala středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), aby tam na jeden den přesunula svůj úřad. Možnost navštívit ji a pohovořit o svých problémech měli starostové i občané. A využili ji naplno, zájem byl opravdu veliký. ...
  staré Komentář Jaroslava Kramera: Technologická revoluce v právu se zatím nekoná.
  Trh právních služeb se mění a technologie jsou čím dál tím důležitější. V dohledné době ale nečekejme nadvládu či dominanci umělé inteligence ani plnou automatizaci práva. I když zřejmě přijde o práci mnoho právníků a řada firem skončí, viníkem nebudou technologie. Zlomí jim vaz to, že je budou ignorovat.
  staré Po stopách Jaroslava Seiferta: Jaký byl doopravdy jeho vztah ke Kralupům?
  Jediný český nositel Nobelovy ceny za literaturu, Jaroslav Seifert napsal báseň "Kralupy nejsou krásné město". Dnes už víme, jak... Kralupy nad Vltavou Život v regionu
 • Kralupy nad Vltavou
 • Život v regionu
 • staré Po stopách Jaroslava Seiferta: Jaký byl doopravdy jeho vztah ke Kralupům?
  Jediný český nositel Nobelovy ceny za literaturu, Jaroslav Seifert napsal báseň "Kralupy nejsou krásné město". Dnes už víme, jak... Kralupy nad Vltavou Život v regionu
 • Kralupy nad Vltavou
 • Život v regionu
 • staré Akcie, měny & názory Jaroslava Bukovského: Venezuelský zázrak
  Jen pár týdnů od konce pololetí suverénně vévodí světovým akciím krizí procházející Venezuela. Burza v Caracasu už letos posílila o 191 procent a hodnota venezuelského akciového trhu se tak během pouhého půlroku takřka ztrojnásobila. Horkou burziánskou kartou se přesto tento exotický jihoamerický trh nestal, za svůj růst totiž paradoxně vděčí balanci na hranici ekonomicko-politického kolapsu.
  staré Lidičtí muži nešli na porážku jako ovce, říká přeživší Jaroslava Skleničková
  „Lidičtí muži nešli na porážku jako ovce, jak se většinou tradovalo, ale aktivně se bránili. Dokonce několik nacistů skončilo na ošetřovně. Poslední knihou chci mimo jiné jméno lidických mužů očistit,“ říká v rozhovoru pro MF DNES 91letá Jaroslava Skleničková. Další články k tématu:V Lidicích si lidé připomněli 75 let od vyhlazení obce nacistyTeroristické útoky jsou dílem naší zbabělosti, řekl Zeman v LidicíchV Lidicích položili základní kámen kontroverzního pomníku letcůmKiska navštívil jako první slovenský prezident Lidice. Uctil oběti masakru
 • V Lidicích si lidé připomněli 75 let od vyhlazení obce nacisty
 • Teroristické útoky jsou dílem naší zbabělosti, řekl Zeman v Lidicích
 • V Lidicích položili základní kámen kontroverzního pomníku letcům
 • Kiska navštívil jako první slovenský prezident Lidice. Uctil oběti masakru
 • staré Lidičtí muži nešli na porážku jako ovce, říká přeživší Jaroslava Skleničková
  „Lidičtí muži nešli na porážku jako ovce, jak se většinou tradovalo, ale aktivně se bránili. Dokonce několik nacistů skončilo na ošetřovně. Poslední knihou chci mimo jiné jméno lidických mužů očistit,“ říká v rozhovoru pro MF DNES 91letá Jaroslava Skleničková.
  staré Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná: Zákaz kamionů v Praze nám magistrát vyhlásil naschvál!
  Hostem Kauzy dne byla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Ta Zuzaně Bubílkové řekla, že je jednou z hlavních příčin kolabující dopravy v kraji nedokončená dálniční síť. Dopravě směřující do Prahy podle ní nepřispívá ani magistrát hlavního města, který údajně jedná za účelem politického úspěchu. Řeč byla také o budoucnosti záchytných parkovišť. S parkováním u nádraží si podle Jermanové musí poradit samy obce.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Jak se stravovat, když člověk pracuje v dlouhých směnách a nemá na jídlo moc času? Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová odpovídá na dotazy posluchačů. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  Zdravá výživa: Jak se stravovat, když člověk pracuje v dlouhých směnách a nemá na jídlo moc času? Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová odpovídá na dotazy posluchačů. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré Jürgen Verschaeve střídá ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva ČSOB Asset Managementu Jaroslava Mužíka
  ČSOB Asset Management mění složení nejvyššího vedení - Jaroslav Mužík se rozhodl k 31. květnu 2017 rezignovat na svou funkci generálního ředitele a předsedy představenstva a opustit skupinu ČSOB. Tyto pozice bude po schválení ČNB nově zastávat Jürgen Verschaeve, který má za sebou bohaté zkušenosti především v Asset Managementu v rámci skupiny KBC.
  staré Komentář Jaroslava Kramera: Technologická revoluce v právu se zatím nekoná. Firmy se o novinky totiž příliš nezajímají
  Trh právních služeb se mění a technologie jsou čím dál tím důležitější. V dohledné době ale nečekejme nadvládu či dominanci umělé inteligence ani plnou automatizaci práva. I když zřejmě přijde o práci mnoho právníků a řada firem skončí, viníkem nebudou technologie. Zlomí jim vaz to, že je budou ignorovat.
  staré Evangelium podle Jaroslava Foglara [Pavel Hošek / Centrum pro studium demokracie a kultury]
  Originální a čtivě napsaná kniha známého teologa a religionisty představuje „fenomén Foglar“ z náboženského hlediska. Rozebírá nejen vlivy indiánského totemismu a římskokatolické spirituality, ale i tajné vontské rituály, ...
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  staré Pohledem Jaroslava Bukovského: Potěšení pro pacienty i investory
  Téměř o čtyřicet procent si během několika obchodních hodin na burze přilepšili akcionáři americké farmaceutické firmy Aerie Pharmaceuticals poté, co její výzkumníci oznámili příznivé výsledky pokročilé fáze testů přípravku pro léčbu zeleného zákalu.
  staré Čajovna - Jak vypadá průměrný český rodinný dům? Co si stavíme posledních 25 let a proč? O výstavě Klasik v pražské Galerii VI PER mluví Jana Pavlová a Barbora Špičáková. Rozhovor vede Jaroslava Haladová. (záznam bez zvuku)
  Jak vypadá průměrný český rodinný dům? Co si stavíme posledních 25 let a proč? O výstavě Klasik v pražské Galerii VI PER mluví Jana Pavlová a Barbora Špičáková. Rozhovor vede Jaroslava Haladová. (záznam bez zvuku)
  staré Nejmladší hříbě v rezervaci dnes pokřtila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová
  Křtiny nejmladšího hříběte se dnes ráno uskutečnily v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Hřebečka, který dostal jméno Krodo, pokřtila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.
  staré Po stopách Jaroslava Seiferta
  Jaroslav Seifert byl jedním z našich nejvýznamnějších básníků a dosud je jediným českým nositelem Nobelovy ceny za literaturu. Nyní se s ním můžete seznámit blíže prostřednictvím míst, která byla součástí jeho života. Dobovými i aktuálními fotografiemi bohatě vybavený literárněmístopisný bedekr a současně seifertovská čítanka. Procházka pražskými ulicemi od činžovního domu v Bořivojově ulici na Žižkově,
  staré Glosa Jaroslava Bukovského: Poločas řeckého zázraku
  Pěkně v tichosti a za mediálního nezájmu rozjeli burziáni v Aténách jednu z největších investičních story letošního roku. Přísliby totiž neznějí vůbec nezajímavě. 
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  staré Toulky po Bretani – Průvodce, který vás bude bavit! [Jaroslava Dvořáková / Fragment]
  Vydejte se s námi na cestu po Bretani, nejzápadnějším regionu Francie.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: České paradoxy
  Film Hugha Wilsona Klub odložených žen z konce devadesátých let tehdy satiricky popsal jen náhodně přiznaný životní marazmus spojující čtyři, později už jen tři ženy středního věku, jež si snad i přehnanou mírou své naivity alespoň na čas nechaly ujet svůj životní vlak. 
  staré Glosa Jaroslava Bukovského: Nebát se (ne)investovat
  Bankám konečně přináší ovoce důraz na to, aby střádalové jen tak nečekali na budoucnost strkajíce své stokoruny na spořicí účty, ale prohnali své peníze logicky nekonzistentním mechanismem černých děr jménem finanční trhy. 
  staré Čajovna - Rozhovor s Ivanou Myškovou o její nové povídkové knize s názvem Bílá zvířata jsou velmi často hluchá vede Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  Rozhovor s Ivanou Myškovou o její nové povídkové knize s názvem Bílá zvířata jsou velmi často hluchá vede Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Kolekce simpliCITY značky JAROSLAVA
  Krásně vyladěná kolekce „simpliCITY“ značky Jaroslava, se představila v zaplněném Mramorovém sále pražské Lucerny. Na molu molu zazářily tváře českého showbyznysu jako kupříkladu herečka a modelka Kateřina Kornová, či šansoniérka Renata Drössler. Obě s úsměvem a grácií předvedly část aktuální ko ...
  staré Doznání šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla
  Tak jsme se konečně dočkali. Díky právě uveřejněné nahrávce pana Babiše s dnes již odvolaným redaktorem MF Dnes víme, jakým způsobem majitel ovlivňuje a určuje „publikační politiku“ nejčtenějších českých novin. Avšak pan Babiš nahrávku považuje za spiknutí, komplot, za součást kampaně vedené proti své osobě. Kdo ji vede? Vesměs celá polistopadová politická garnitura, která chce Babiše umlčet a dál parazitovat na českém národě, dál korumpovat a vykrádat český stát. Babiš tak šikovně využívá panujícího disidentského smyšlení, aby se situoval do role národního obrozence. Jako komunisté nechtěli nechat disidentům říci (jejich) pravdu, tak se nyní v tomtéž brání Babišovi, který se chápe jako mluvčí českého národa.
  staré Jsme zase blĂ­Ĺľ k cĂ­li, těší trenĂ©ra Jaroslava Ĺ ilhavĂ©ho
  Redakce - PRAHA - V týdnu před zápasem pracoval realizační tým na uklidnění sešívaných. Pohovory i společná večeře pak přinesly výsledky. Slavia vyválčila v Ďolíčku tři body. „Vyjádřili jsme hráčům, že jim věříme. Víc jsme s nimi mluvili, dodali jsme jim sebedůvěru,“ prozradil Jaroslav Šilhavý.
  staré Pohledem Jaroslava Bukovského: Avokádová rallye
  Mexická omáčka quacamole může být podstatně dražší. Avokádo totiž jen za poslední čtvrtrok na světových burzách podražilo téměř o tři čtvrtiny. Za desetikilogramový pytel restauratéři ve čtvrtek podle mexického vládního monitoringu cen vývozního artiklu platili necelých 28 dolarů. 
  staré Pohádky Matky přírody [Jaroslava Lainesová / Edika]
  Proč medvědi v zimě spí? Proč kopřiva pálí? Proč kukačka nemá hnízdo?
  staré Nevšední scénickou meditaci Jaroslava Duška čekají poslední dvě reprízy
  Ostrava – Pozoruhodný osud německého spisovatele Clemense Kubyho, který se po vážném úraze dokázal vyléčit sám pomocí meditace, inspiroval herce Jaroslava Duška a hudebníky Ondřeje Smeykala a Maria Buzziho k vytvoření pozoruhodného díla. Operní muzikál s názvem L2: Brána života, který autoři uvedli v Národní divadle moravskoslezském, nyní čekají poslední dvě reprízy.
  staré Čajovna - Na 16 míst s málo známými díly a do 9 muzeí s expozicemi uměleckých autodidaktů vás zavede Atlas spontánního umění. Knihu představuje Šimon Kadlčák, rozhovor vede Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  Na 16 míst s málo známými díly a do 9 muzeí s expozicemi uměleckých autodidaktů vás zavede Atlas spontánního umění. Knihu představuje Šimon Kadlčák, rozhovor vede Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Fotbal Extra: Otec a syn Radové a Příbram pod taktovkou Jaroslava Starky
  "Předehrávku" 26. kola nejvyšší fotbalové soutěže obstará tradičně na ČT sport pořad Fotbal Extra. Ten pozve diváky na všechny zápasy, které se odehrají v rámci Víkendu otců. I proto se jeho reportéři vydali na Duklu, kde jde Filip Rada ve stopách svého otce - momentálně trenéra Sparty - Petra. Stejně jako on je fotbalista. Ovšem do jeho začátku zasáhla náhoda a vlastně i osud, když se z něj stal brankář. Připraveno je i povídání s Jaroslavem Starkou. Šéf Příbrami je v klubu už přes 26 let. Pod jeho vládou se v Příbrami začala hrát nejvyšší soutěž, na kterou se k Litavce chodí rovných 20 let. Další díl Fotbal Extra odvysílá ČT sport ve čtvrtek 27. dubna od 17:35.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: Drž hubu a dluh!
  Dokonce i Pražané pomalu začínají chápat, že opticky nízká úroková sazba není vše, pokud čtverec pod sporákem vyjde v pražském bytě na trojnásobek průměrné mzdy v zemi. 
  staré Jaroslava Lukšová: Úsměv je prostě úsměv a nepotřebuje žádný překlad. Co je Linie radosti?
  Spolek Linie radosti, který provozuje Denní stacionář pro osoby s mentálním, fyzickým a kombinovaným postižením, je velmi mladou organizací, která sice působí na území Statutárního města Frýdek-Místek, ale je otevřena všem lidem s handicapem z širokého okolí.
  staré Kalendář hrdinů: obránce Rozhlasu Jaroslava Zárubu zabily střepiny letecké pumy
  Když po vypuknutí Květnového povstání vysílal Rozhlas slavnou výzvu ozbrojeným složkám i občanům, neopomněl mezi nimi zmínit ani příslušníky vládního vojska. Tato početně malá protektorátní armáda byla od května 1944 z velké části odsunuta do Itálie, vojáci, kteří zůstali na českém území, se však plně zapojili do protinacistického povstání. Sedm z nich zaplatilo svou odvahu životem, šest z toho v Praze.Další články k tématu:Kalendář hrdinů: Španělák František Král na cestě k prozřeníKalendář hrdinů: prvního parašutistu Riedla vysadili 460 kilometrů od cíleKalendář hrdinů: Dalibor Kalík bojoval v Africe, smrt si ho našla na Dukle
 • Kalendář hrdinů: Španělák František Král na cestě k prozření
 • Kalendář hrdinů: prvního parašutistu Riedla vysadili 460 kilometrů od cíle
 • Kalendář hrdinů: Dalibor Kalík bojoval v Africe, smrt si ho našla na Dukle
 • staré Jaroslava Janderová: Peklo bruselské politické hyperkorektnosti
  Od počátku loňského roku sleduji pokusy zavést v ČR trestný čin hanobení životního stylu třídy i podněcování nenávisti k homo, trans a asexuálům. Měli bychom tím respektovat rozhodnutí Rady Evropské unie.
  staré Zemřel chemik Michael Heyrovský, syn nobelisty Jaroslava Heyrovského
  Ve věku 84 let zemřel minulou středu po krátké nemoci elektrochemik Michael Heyrovský, syn zakladatele polarografie a nositele Nobelovy ceny za chemii Jaroslava Heyrovského. Rozloučení s ním bude v pátek na Olšanských hřbitovech v Praze.
  staré Zápisník Jaroslava Kramera: Právník jako realitní agent
  staré Čajovna - Ateliér grafického designu a nových médií na UMPRUM slaví 10 let. O vyučovacích metodách, výrazných absolventech i katalogu POP10 hovoří s vedoucím ateliéru Petrem Babákem Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  Ateliér grafického designu a nových médií na UMPRUM slaví 10 let. O vyučovacích metodách, výrazných absolventech i katalogu POP10 hovoří s vedoucím ateliéru Petrem Babákem Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sesta Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sesta Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré Jaroslava Beneš Špalková ředitelkou odboru řízení exportní strategie a služeb na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO)
  Bývalá náměstkyně ministra zemědělství Jaroslava Beneš Špalková začala pracovat jako vedoucí odboru na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO). Ministerstvo zemědělství (MZe) na návrh ministra Mariana Jurečky (KDU-ČSL) od letošního roku sloučilo sekci zahraničního obchodu, kterou vedla, s komoditní sekcí náměstka Jiřího Šíra. Ten následně jako jediný kandidát uspěl ve výběrovém řízení na vedení sloučené sekce.
  staré Dršťky, jak je neznáte. Zadělávanou verzi s klobásou doporučuje Jaroslava Trpková
  Z dršťek nemusí vzniknout jenom polévka. Ví o tom také Jaroslava Trpková z Prčice. Její rod pochází z jižních Čech, odkud si přivezla recept na zadělávané dršťky s klobásou a slaninou. Postup je navíc snadný a rychlý.
  staré Jaroslava Janderová: Podnikatelští paraziti, třeste se!
  Bývalý ministr Mládek se kdysi živnostníkům, které označil za parazity, omluvil. Současný přístup státu ale ukazuje, že jsme za ně stále považováni.
  staré Nový pražský průvodce vás vezme po stopách Jaroslava Seiferta
  Třicet zastávek spojených s životem a dílem držitele Nobelovy ceny nabízí nově vycházející Průvodce Prahou Jaroslava Seiferta. Jednou z nich je třeba činžovní dům v Bořivojově ulici na Žižkově, kde se 23. září 1901 Jaroslav Seifert narodil. Kniha čtenáře zavede i ke škole, kavárnám a dalším místům, ke kterým se vracel i ve svých verších.
  staré Jarně naladěná kolekce „simpliCITY“ značky JAROSLAVA
  staré Oblíbené melodie Jaroslava Ježka v jazzovém podání. Kytarista Libor Šmoldas je zahraje v rozhlase
  Tmavomodrý byl hudební svět Jaroslava Ježka. Blue, tedy modré je i pozoruhodné a oceňované album jazzového kytaristy Libora Šmoldase, který nestárnoucí melodie zahraje ve středu 12. dubna ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Veřejná nahrávka začíná v 19 hodin.
  staré Jaroslava Procházková a kolekce S/S 2017 s názvem „SimpliCITY"
  Nová kolekce módní návrhářky Jaroslavy Procházkové opět ukázala zajímavé a nositelné kousky, které si dokážeme každá představit ve svém šatníku. 
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: Loutkáři peněz
  Kdyby se ostří hoši v Česku sešli u piva a předháněli se, kdo dokáže rozpohybovat největší balík peněz během nejkratší chvíle, za pána by byl guvernér ČNB Jiří Rusnok. 
  staré Jaroslava Procházková a kolekce S/S 2017 s názvem „SimpleCITY"
  Nová kolekce módní návrhářky Jaroslavy Procházkové opět ukázala zajímavé a nositelné kousky, které si dokážeme každá představit ve svém šatníku. 
  staré Poradíme vám - Zdraví výživa: Co a kdy snídat? Čím je přínosný topinambur? Je rebarbora jedovatá? Na mix posluchačských dotazů z oblasti výživy reaguje nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  Zdraví výživa: Co a kdy snídat? Čím je přínosný topinambur? Je rebarbora jedovatá? Na mix posluchačských dotazů z oblasti výživy reaguje nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré Glosa Jaroslava Bukovského: Koruna rzí vývozu
  Politika slabé koruny pomalu ztrácí jeden ze svých pravověrných fanklubů. Jsou jím exportéři, kteří začínají větřit horší časy a své letité výsady v podobě slabé koruny se chtějí zbavit raději ještě v době hojnosti. A možná také cítí, že tři roky kurzových prázdnin se nad jejich prací podepsaly obdobně jako rez na železe.
  staré Prahou Jaroslava Seiferta [Jaromír Slomek / Academia]
  Dobovými i aktuálními fotografiemi bohatě vybavený literárněmístopisný bedekr současně slouží jako seifertovská čítanka.
  staré Jaroslava Janderová: Svoboda se dopustil velmi vážného přešlapu. Morálka prohrává na celé čáře
  V roce 1998 darovala Praha 7 za starostování Jana Svobody (tehdy ODA) z morálních důvodů jeden z letenských domů Pavlu Fuchsovi, synovi původní židovské majitelky. Nedávno na návrh téhož Jana Svobody (nyní ANO) radnice svůj dar, kvůli údajnému nevděku obdarovaného, odvolala.
  staré Výstava Příběh kapky připomíná práci Jaroslava Heyrovského
  Dnes (27. března) uplynulo 50 let  od smrti nositele Nobelovy ceny za chemii českého vědce Jaroslava Heyrovského (1890-1967). Jím objevená metoda polarografie dokázala jednoduše, levně, rychle a hlavně přesně odpovědět řadě oborů na otázku, jaké látky a v jakém množství se nacházejí v analyzovaném prostředí.  Polarografie se využívá například v biochemii, farmacii a biologii. Prostřednictvím této metody...
  staré Rozumím sobě, poznávám ostatní [Jaroslava Budíková, Juliana Gardošová / Raabe]
  Publikace je věnována zejména dětem předškolního věku a mladšího školního věku, ale také jejich pedagogům a rodičům. Zaměřuje se na rozvoj emoční a sociální stránky dítěte, jeho orientaci ve vztazích s dospělými i vrstevníky ve skupině.
  staré Čajovna - Jak rozproudit kulturu a zabydlet veřejný prostor na malém městě? O tom vypráví kniha O městech a lidech, kterou představuje její autorka Michaela Hečková. Ptá se Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  Jak rozproudit kulturu a zabydlet veřejný prostor na malém městě? O tom vypráví kniha O městech a lidech, kterou představuje její autorka Michaela Hečková. Ptá se Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře - Je vícerychlostní Evropa pro Česko rizikem? Už jen týden můžete vyměnit papírovou padesátikorunu, jak poznáte vzácný kus? Práme se Jaroslava Moravce.
  Je vícerychlostní Evropa pro Česko rizikem? Už jen týden můžete vyměnit papírovou padesátikorunu, jak poznáte vzácný kus? Práme se Jaroslava Moravce.
  staré 50 let od smrti Jaroslava Heyrovského
  50. výročí úmrtí Jaroslava Heyrovského, který dosud jako jediný přivezl do naší vlasti Nobelovu cenu za jeden ze tří přírodovědných oborů (chemie – 10. 12. 1959), si připomene jak široká laická veřejnost, tak odborníci z elektrochemie. Jeho život byl ohraničen lety 1890 a 1967 a Prahou. V Praze se totiž Jaroslav Heyrovský narodil (Staré Město, …
  staré Mezi-obrazy kameramana Jaroslava Kučery: vyšla výborná kniha o Mistrově díle
  Kameraman Jaroslav Kučera byl určujícím umělcem pro celé generace filmových diváků. Měl jsem nutkání napsat hlavně těch starších, těch, kteří pamatují československou novou vlnu v plné síle, ale tahle vlna je stále dostatečně mohutná na to, aby zasahovala v iniciačním věku další a další kinofily. I pro ně je Kučerova estetika filmového obrazu (třeba Sedmikrásky nebo Ovoce stromů rajských jíme) naprosto nepřehlédnutelná, a i když se za ta léta ve filmu zkusilo ledasco, Kučerovo pojetí obrazu je ve své syrovosti neopakovatelné.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: Tři podoby konce
  „Dříve než se nadějeme,“ takový termín uvolnění kurzu koruny nevylučuje samozvaný osmý člen bankovní rady ČNB Miloš Zeman. Jelikož se ve svých slovech opřel o rozhovor s guvernérem Rusnokem, není jasné, zda jde pouze o pošetilost starého pána, nebo o sofistikovanou komunikaci centrálních bankéřů. 
  staré Paní Jaroslava (62) se diví: Na zájezd jsme neodjeli, ale pojištění platíme?
  Lyžařský zájezd koupila paní Jaroslava Vacková (62) pro sebe a manžela půl roku dopředu. Zdravotní důvody jim cestu zhatily. Proč ale musí platit i pojištění?
  staré Perifrastické konstrukce v portugalštině [Jaroslava Jindrová / Karolinum]
  Cílem práce je podat přehled perifrastických konstrukcí s významem fázovosti v současné evropské portugalštině.
  staré KHL: Víťaz základnej časti CSKA Moskva vypadol s Lokomotivom Jaroslavľ
  Lokomotiv spečatil postup do konferenčného finále proti SKA Petrohrad v sobotu, keď v šiestom dueli série uspel na svojom ľade 3:1.
  staré Tady to znám - Jaroslava Obermaierová je pořád jednou nohou v Praze. Ale srdcem v Hulicích
  Jaroslava Obermaierová je pořád jednou nohou v Praze. Ale srdcem v Hulicích
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Osmiletý kluk hodně sportuje, nepřejídá se, přesto má kila navíc. Co s tím? Na tento a řadu dalších dotazů reaguje nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  Zdravá výživa: Osmiletý kluk hodně sportuje, nepřejídá se, přesto má kila navíc. Co s tím? Na tento a řadu dalších dotazů reaguje nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré Glosa Jaroslava Bukovského: Čínské páky
  Že si čínské peníze kupují svět, je už omšelou pravdou. Co překvapí, je tempo, kterým se peníze zpoza velké zdi řítí. Jen loni se rozlil do světa vliv Pekingu materializovaný bezmála dvěma stovkami miliard dolarů zahraničních akvizic. To je skoro čtyřnásobek částky z roku 2015. Možná dobrou, možná špatnou, ale každopádně zajímavou zprávou je, že tento trend pro Česko tak docela neplatí, a to navzdory vší okázalé politické sinofilii. 
  staré Žbirka pozval na vianočné turné husľového virtuóza Jaroslava Svěceného
  Aj keď sa poznajú už dlho, na jednom pódiu budú mať spoločnú premiéru.
  staré DÄ›tská poezie Jaroslava VrchlickĂ©ho
  staré Jaroslava vytvořila nejútulnější záchody v Praze. Dá vám bonbon i figurky
  Znáte to: Potřebujete na záchod, ale než abyste šli na veřejné WC, tak to raději vydržíte až domů. V Kobylisích však existují toalety, kam lidé chodí naopak s chutí. A to díky Jaroslavě, která se o ně stará.
  staré Přišel o život, ne o důstojnost. Místní advokátka promlouvá k případu Jaroslava Janoty, který se zabil kvůli exekutorům a soudu
  Český politický aktivista, předseda Spolku Šalamoun John Bok zveřejnil na svém facebookovém profilu dopis od advokátky ze Zlína JUDr. Jany Rejžkové. Ta se rozčílila nad stavem české justice kvůli sebevraždě Jaroslava Janoty z Napajedel, jenž skočil z balkonu krátce před nástupem do výkonu trestu. Tvrdil totiž, že střelba na exekutory, za kterou měl nastoupit do vězení, nebyla úmyslná.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: Veselé dlužnické selfie
  Notorickým konzumentům spotřebitelských půjček bez bázně a hany se ve spolupráci se šikovnými právníky otvírá šťastná, symbiotická budoucnost. Zhruba třetina českých nebankovních úvěrových firem si totiž podle výzkumu CETA nedělá dvakrát velké vrásky s tím, jak vypadá finanční situace jejich žadatelů o úvěr. Ze zdánlivého průšvihu klienta dlužícího i vlastní prababičce dokáže ovšem šikovný právník střihu Mitche McDeera z Grishamova románu Firma vykouzlit happy end. Tentokrát dokonce legálně. Pokud dokáže, že si úvěrář schopnost své ovečky splácet před půjčkou důkladně neprověřil, splatí ovečka pouze jistinu. Bude se chodit na levné peníze do přítmí žižkovských průjezdů?
  staré Lokomotiv Jaroslavľ postúpil cez Minsk do ďalšieho kola play off KHL
  Jaroslavľ už v sérii viedol 3:0, keď Minsk v pondelok na domácom ľade triumfom 4:2 rozhodol o piatom dueli na ľade Lokomotivu.
  staré Pohřeb Jaroslava, který po střelbě na exekutory skočil z balkonu: Dohnali ho k tomu, řekla zdrcená matka
  Rodina a desítky přátel se včera ve zlínském krematoriu naposledy rozloučili s Jaroslavem Janotou (+48) z Napajedel. Soudní verdikt ho dohnal k zoufalému činu. Než aby šel na 12 let do vězení, skočil ze sedmého patra balkonu.
  staré Žakárové pletací vzory [Jaroslava Dovcová / Esence]
  Další titul z edice Klubko nápadů je věnován pletení, konkrétně žakárovým vzorům. Tato technika působí na první pohled složitě a pracně, jakmile však znáte několik základních pravidel, můžete se směle pustit i do náročnějších vzorů.
  staré Glosa Jaroslava Bukovského: ČNB naděluje
  Pražská burza letos zažívá svůj neurčitý počet minut slávy. Na dvouměsíčním zisku přes čtyři procenta se sice drobák s několika tisícovkami vyšetřenými k hazardu neudělá, na evropském pískovišti je ale Praha zatraceně dobře vidět. Mít ale u kotníků Němce se českým burziánům zrovna často nestává.
  staré Čajovna - Čajovnu o projektu Shared Cities a strategiích pro spokojenější život ve městech připravila Jaroslava Haladová. Hosté: Julie Kárová, Jakob Ráček, Osamu Okamura. (záznam bez hudby)
  Čajovnu o projektu Shared Cities a strategiích pro spokojenější život ve městech připravila Jaroslava Haladová. Hosté: Julie Kárová, Jakob Ráček, Osamu Okamura. (záznam bez hudby)
  staré KHL: Jaroslavľ, Petrohrad a CSKA Moskva majú postup na dosah
  Trojica vedie nad súpermi v sérii na zápasy už 3:0 a od postupu ich delí jediné víťazstvo.
  staré Čajovna - Program 13. ročníku Festivalu otrlého diváka s podtitulem Láska čeká v kině představují dramaturgové Petr Šaroch a Antonín Tesař, moderuje Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  Program 13. ročníku Festivalu otrlého diváka s podtitulem Láska čeká v kině představují dramaturgové Petr Šaroch a Antonín Tesař, moderuje Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Jaroslava Haid-Járková po devíti letech končí v čele českého Henkelu
  Jaroslava Haid-Járková patří podle ankety HN mezi 25 nejvlivnějších žen českého byznysu roku 2016. Na konci února končí ve funkci generální ředitelky Henkel v Česku. Výrobce pracích prostředků, kosmetiky a potřeb pro domácnost bude mít nového ředitele Aleše Malenku.
  staré Zbývá už jenom smrt! Poslední slova Jaroslava, který spáchal kvůli střelbě na exekutory sebevraždu
  Je to poslední svoboda, která mi zbyla, napsal ve svém posledním blogu Jaroslav Janota (†47) z Napajedel. Pak vyšel na balkon svého bytu v sedmém patře a po hodinovém váhání skočil dolů. K sebevraždě ho dohnala hrozba nástupu do vězení, kam měl kvůli loňské střelbě na exekutory v blízké době nastoupit a odpykat si dvanáctiletý trest.
  staré PŘÍBĚH TÝDNE: Z I. B třídy aĹž do třetĂ­ ligy? Je to dobrĂ˝ střelec, uznal gĂłlovĂŠ kvality Jaroslava KoĹžely mohelnickĂ˝ trenĂŠr Rolinek
  Mohelnice, Libivá - Pokud by všechno klaplo a usmálo se na něj sportovní štěstí, směle by mohl útočit na prvenství ve speciální anketě Skokan roku. Jaroslav Kožela není daleko od toho, aby provinční I. B třídu vyměnil za daleko kvalitnější moravskoslezskou ligu. V zimní přestávce se pere o životní příležitost ve fotbalové Mohelnici.
  staré Placky dědečka Jaroslava
  Když Jaroslava Dvořáková z Blanska připravuje tyto placky, vždycky si vzpomene na svého tatínka, který už bohužel nežije. Tohle jídlo měl ale velmi rád a konzumoval ho opravdu s netradiční přílohou.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: Tři odstíny omylu
  Předvolební stranické motory už v Česku dosáhly svých provozních otáček. Vydatně tomu pomohla ČSSD, která zapátrala ve svých ideových archivech a vytáhla na světlo boží relikt zlaté poplatkové éry českých bank a svůj předvolební evergreen jménem sektorová daň.
  staré Hovory - Igor Válek je šéfredaktorem magazínu Slovensko, který vydává Matica slovenská. Autor básnických sbírek a knihy o slovenských anabázích Jaroslava Haška. Jaká je role Matice Slovenské, jaké je postavení spisovatele na Sloven
  Igor Válek je šéfredaktorem magazínu Slovensko, který vydává Matica slovenská. Autor básnických sbírek a knihy o slovenských anabázích Jaroslava Haška. Jaká je role Matice Slovenské, jaké je postavení spisovatele na Slovensku? Moderuje Petr Žantovský.
  staré Jaroslavľ zvíťazil nad Vladivostokom 6:1
  O osude stretnutia rozhodla prostredná a záverečná tretina.
  staré Současná volební období jsou pro Jaroslava Kuberu poslední
  Od roku 1994 stojí v čele lázeňských Teplic, od roku 2000 je senátorem, loni poprvé zasedl i v krajském zastupitelstvu, stal se místopředsedou senátu. Jaroslav Kubera (ODS) oslaví příští týden sedmdesáté narozeniny. V rozhovoru s ČTK řekl, že jak senátní, tak komunální volební období je pro něj poslední. Chce se věnovat blízkým, na které neměl více než 25 let v politice dostatek času.
  staré Současná volební období jsou pro Jaroslava Kuberu poslední
  Teplice - Od roku 1994 stojí v čele lázeňských Teplic, od roku 2000 je senátorem, loni poprvé zasednul i v krajském zastupitelstvu, stal se místopředsedou Senátu. Jaroslav Kubera (ODS) oslaví...
  staré Současná volební období jsou pro Jaroslava Kuberu poslední
  Teplice - Od roku 1994 stojí v čele lázeňských Teplic, od roku 2000 je senátorem, loni poprvé zasednul i v krajském zastupitelstvu, stal se místopředsedou Senátu. Jaroslav Kubera (ODS) oslaví...
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  staré
  Syrové a kysané zelí je jednou z nejzdravějších potravin. Čím zelí prospívá našemu zdraví, co všechno obsahuje, přibližuje dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Taky radí jak připravit zelný salát a jak využít v kuchyni fenykl. Moderuje Květa Bodollová.
  staré Rekord Jaroslava Špačka v NHL vyrovnán!
  Někdejší vynikající obránce a nynější reprezentační asistent trenéra Jaroslav Špaček už není jediným rekordmanem mezi obránci v klubové historii organizace Columbus Blue Jackets. Špaček doposud držel v Columbusu klubový rekord, když jako jediný obránce dokázal…
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré Jaroslava Stránská alias Jitka z Discopříběhu se bude vdávat!
  To nejhorší v životě už má snad herečka Jaroslava Stránská (47) za sebou. Zemřelo jí dítě, rozvedla se, ale nyní má vše, co si přála. Milujícího partnera, za kterého se co nevidět provdá.
  staré Tiché dialogy Jaroslava Kučery představují fotografovu netypickou sbírku
  Jaroslav Kučera, známý český dokumentarista a fotograf, se v posledních letech oprostil od zobrazování lidí na okraji společnosti a zaměřil se na zdánlivě banální každodennosti, ve kterých spatřuje čirý poetismus. Nová výstava snímků, které autor rozdělil do jednotlivých...
  staré FOTO: Slovan Bratislava zdolal v predĺžení Lokomotiv Jaroslavľ 3:2
  Zverenci trénera Miloša Říhu pokračujú v trojzápasovej domácej sérii vo štvrtok, keď privítajú Dinamo Moskva.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: O hlouposti a funkcích
  Kdyby si to tak burziáni uvědomili dříve, nemuseli by trávit bezesné noci marnými spekulacemi nad tím, co že ten Trump má vlastně s tou ekonomikou pro příští léta za lubem.
  staré Nejsem Babišův zaměstnanec, říká v online rozhovoru Jaroslava Jermanová
  Je první ženou v čele nejlidnatějšího a nejbohatšího regionu Česka. Hejtmanka Středočeského kraje za ANO Jaroslava Pokorná Jermanová má velké plány hlavně v dopravě. Jde ale o reálné projekty anebo jen předvolební sliby? A proč si pro svou politickou kariéru vybrala právě ANO? V online rozhovoru se ptali čtenáři E15.cz.
  staré Jazykový koutek - Tento Jazykový koutek přihřeje polívčičku těm, kteří by v češtině nejraději okamžitě zrušili měkké a tvrdé i/y. Proč bychom vlastně měli neustále přemýšlet o tom, jaké i/y napsat? Odpovídá Jaroslava Nov
  Tento Jazykový koutek přihřeje polívčičku těm, kteří by v češtině nejraději okamžitě zrušili měkké a tvrdé i/y. Proč bychom vlastně měli neustále přemýšlet o tom, jaké i/y napsat? Odpovídá Jaroslava Nováková. Moderuje Stanislav Jurík. (repríza)
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Jaký by měl být poměr syrové a vařené stravy? Co jíst při osteoporóze? A co nutriční terapeuti říkají na dietu podle krevních skupin? Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová reaguje na dotazy poslucha
  Zdravá výživa: Jaký by měl být poměr syrové a vařené stravy? Co jíst při osteoporóze? A co nutriční terapeuti říkají na dietu podle krevních skupin? Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová reaguje na dotazy posluchačů. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré Čajovna - Čajovnu o Metráži, designovém projektu se sociálním přesahem, natočila Jaroslava Haladová. Pořad je reprízou z 20. listopadu 2016. (záznam bez hudby)
  Čajovnu o Metráži, designovém projektu se sociálním přesahem, natočila Jaroslava Haladová. Pořad je reprízou z 20. listopadu 2016. (záznam bez hudby)
  staré 08:15 Úsměvy Jaroslava Dudka
  Vzpomínka na vynikajícího divadelního a televizního režiséra, který by v těchto dnech oslavil 85. výročí narození, v sestřihu z nejzajímavějších inscenací a seriálů (1999). Režie P. Vantuch
  staré Galerie Jaroslava Fragnera zve v mrazech do sauny
    Sauna na nádvoří přímo v srdci historického centra Prahy? Od 18. ledna do 10. března bude toto připomenutí časů, kdy veřejné lázně byly místem pro navazování a udržování sociálních kontaktů, běžnou realitou. V rámci výstavy Sauna/Architektura požitku vyrostla na nádvoří u Galerie Jaroslava Fragnera vedle Betlémské kaple venkovní několikapatrová site-specific sauna Husa od známého studia H3T Architekti, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet saunování na vlastní kůži. Expozice nabídne mimořádně zajímavý pohled na saunu jako sociologický fenomén, jako místo relaxování a požitku a v neposlední řadě i jako specifický segment architektonické tvorby. Na únor jsou také připraveny přednášky tří odborníků, kteří se věnují historii, propagaci, navrhování a výrobě saun již řadu let: Jiřího Kouby, Karla Dyntara a Víta Šimka. Vice informací o výstavě, přednáškách a rezervaci termínů saunování na www.gjf.cz. Výstava Sauna/Architektura požitku nabídne rozdílnou typologii saun z různých koutů světa i různých období, návštěvníci se dozví, kam až sahá tradice saunování ve Skandinávii, Rusku, České republice nebo třeba u Eskymáků, indiánů nebo v zemi vycházejícího slunce. Ve výběru nejlepších současných realizací jsou díky realizacím H3T architekti ve velké míře zastoupeny i české příklady. Výstava představí saunu dřevěnou, prosklenou, betonovou, mobilní, saunu na kolečkách, na vodě i pod zemí, díla méně známých […]
 • staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  staré Čajovna - Knihu svých statusů a tweetů nazvanou Cítím se jako Ulrike Meinhof přibližuje její autorka Zuzana Fuksová, polovina dua Čokovoko. Ptá se Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  Knihu svých statusů a tweetů nazvanou Cítím se jako Ulrike Meinhof přibližuje její autorka Zuzana Fuksová, polovina dua Čokovoko. Ptá se Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: O zbytečných emocích
  Akcionáři Volkswagenu mohou pomalu vybírat dobrou značku šampaňského. Alespoň na burze se totiž bezmála půldruhého roku trvající intermezzo německé průmyslové mašiny blíží svému zapomnění. Akcie firmy jsou jen o osm procent levnější než v předvečer emisního prozření a cynická část investorů se smyslem pro realitu si už sázkou na akcie automobilky za uplynulých 15 měsíců dopomohla ke 52procentnímu zisku. Nejstručnějším komentářem postemisního příběhu je snad ticker jeho akcií na frankfurtské burze: VOW! 
  staré Čajovna - Jak vyvolat film třeba doma v koupelně? Jak vyrobit vývojku z květů nebo kávy? Do umělci vedených domácích filmových laboratoří v Grenoblu, Berlíně nebo Praze zve Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  Jak vyvolat film třeba doma v koupelně? Jak vyrobit vývojku z květů nebo kávy? Do umělci vedených domácích filmových laboratoří v Grenoblu, Berlíně nebo Praze zve Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré 07:50 Úsměvy Jaroslava Ježka
  Jaromír Hanzlík vzpomíná na vynikajícího skladatele a klavíristu, od jehož úmrtí uplynulo v minulých dnech 75 let (2004). Režie P. Vantuch
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Proč nechat novoroční předsevzetí ohledně hubnutí raději až na jaro? Nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová odpovídá na posluchačské dotazy. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  Zdravá výživa: Proč nechat novoroční předsevzetí ohledně hubnutí raději až na jaro? Nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová odpovídá na posluchačské dotazy. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré Galerie Jaroslava Fragnera představí sauny jako pozoruhodnou součást moderní architektury i společenský fenomén
  Sauna / Architektura požitku. To je název výstavy, která bude od 18. ledna do 10. března v pražské Galerii Jaroslava Fragnera mapovat saunu jako sociologický fenomén, místo požitku i specifický a zajímavý segment architektonické tvorby.
 • staré Vnučka Jaroslava Haška (†39): Komunismus by děda nepřežil
  Autor Osudů dobrého vojáka Švejka Jaroslav Hašek (†39) zemřel, když jeho jedinému synovi bylo teprve 12 let. Nikdy proto nemohl poznat vnoučata. Spisovatelův vnuk Richard Hašek (68) byl hostem pořadu Blesk.cz Potomci slavných, do jehož dalšího dílu přivedl i svou nevlastní sestru Barbaru.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Jak má vypadat správný chlebíček, aby neodporoval zásadám zdravé výživy? Je lepší než bageta? Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová odpovídá na dotaz, jak postupovat v případě alergie na mléko u
  Zdravá výživa: Jak má vypadat správný chlebíček, aby neodporoval zásadám zdravé výživy? Je lepší než bageta? Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová odpovídá na dotaz, jak postupovat v případě alergie na mléko u dětského pacienta. Moderuje Roman Stupka.
  staré Co vás zajímá - S koncem roku jsou spojené bouřlivé oslavy. Jak je ve zdraví a pohodě prožít? Co na silvestra jíst a pít, čeho se vyvarovat? To nám radí dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Přidává také několik rad kolem probí
  S koncem roku jsou spojené bouřlivé oslavy. Jak je ve zdraví a pohodě prožít? Co na silvestra jíst a pít, čeho se vyvarovat? To nám radí dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Přidává také několik rad kolem probíhajících chřipek. Moderuje Květa Bodollová.
  staré Vnuk Jaroslava Haška (†39) Richard: Děda byl bigamista! Ale bylo mu to jedno
  Autor zřejmě nejslavnější české knihy Osudy dobrého vojáka Švejka Jaroslav Hašek (†39) měl s rodinou velmi svérázné vztahy! Jeho vlastnímu synovi raději řekli, že zemřel, a manželky měl dokonce dvě!
  staré Čajovna - Béčkové americké filmy stvořené pro promítání o silvestrovské noci doporučují dramaturgové Festivalu otrlého diváka Jiří Flígl a Antonín Tesař. Speciální silvestrovskou Čajovnu připravila Jaroslava Haladová. (zázn
  Béčkové americké filmy stvořené pro promítání o silvestrovské noci doporučují dramaturgové Festivalu otrlého diváka Jiří Flígl a Antonín Tesař. Speciální silvestrovskou Čajovnu připravila Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Život nenaplněných příslibů. 75 let od úmrtí Jaroslava Ježka
  Jeho písničky si ve třicátých letech minulého století zpívala celá Praha a zpívají se dodnes. Jaroslav Ježek, který zemřel 1. ledna 1942 … Příspěvek Život nenaplněných příslibů. 75 let od úmrtí Jaroslava Ježka pochází z OperaPlus
 • Život nenaplněných příslibů. 75 let od úmrtí Jaroslava Ježka
 • OperaPlus
 • staré Večerní Host Radiožurnálu - Jaké bude vánoční menu šéfkuchaře Jaroslava Sapíka? Na které pracovní i rodinné vánoce nejraději vzpomíná? Co je pro něj ten největší dárek? Moderuje Zuzana Burešová.
  Jaké bude vánoční menu šéfkuchaře Jaroslava Sapíka? Na které pracovní i rodinné vánoce nejraději vzpomíná? Co je pro něj ten největší dárek? Moderuje Zuzana Burešová.
  staré Jaroslava Obermaierová je venku z nemocnice: Na večírku to zapila panáčkem
  Herečka Jaroslava Obermaierová (70) v posledních týdnech bojovala se zdravotními problémy. Jak se však zdá, z nejhoršího už je naštěstí venku. Herečka dorazila ve společnosti syna a pejska na vánoční večírek divadla Broadway.
  staré Jaroslava Obermaierová nemá ráda Vánoce! Jaká tragédie ji během těchto svátků postihla?
  Galerie: GALERIE: Jaroslava Obermaierová nemá ráda Vánoce Jaroslava Obermaierová - 2 Jaroslava Obermaierová Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová jako Vilma Nyklová Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová slaví kulatiny - 5 Jaroslava Obermaierová - 3 Jaroslava Obermaierová a syn Jarda - 1 Jaroslava Obermaierová (70) alias Vilma Nyklová si prochází nelehkým obdobím. Nedávno ji skolila borelióza. Dokonce musela být hospitalizována v nemocnici. Tam se o herečku staral syn, který ji vozil vše, o co si řekla. Jaroslava je ale stejně raději doma. A jak bude trávit Vánoce?„Budu je trávit jako vždycky se synem a letos jsme pozvali i jednu kamarádku, která zůstala sama, tak aby jí bylo veselo. Udělám kapra a v deset hodin si lehnu,“ svěřila se herečka redakci Expres.cz.Navíc se svěřila, že svátky obecně nerada slaví. Co jí na nich tolik vadí?„Před Vánoci mi kdysi umřela maminka, tak to mám spojené s tou vzpomínkou. Upřímně řečeno jsem vždycky radši, když je druhého ledna. Já nemám ráda oslavy všeobecně. Nerada cokoliv slavím včetně svých narozenin. Svatby a tyhle blbiny... Já Silvestr vnímám jako běžný den. Navíc pracuji, tak jsem ráda, že to uteče,“ doplnila.I když Jaroslava slavení příliš nemusí, společný čas strávený s nejbližšími jí snad udělá dobře. 
 • Jaroslava Obermaierová - 2
 • Jaroslava Obermaierová
 • Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová jako Vilma Nyklová
 • Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová slaví kulatiny - 5
 • Jaroslava Obermaierová - 3
 • Jaroslava Obermaierová a syn Jarda - 1
 • staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Dietní sestra Jaroslava Kreuzbegová radí jaký olej je nejvhodnější na vánoční smažení, co jíst a nejíst při chemoterapii anebo jak vypadá nenadýmavá dieta či jak nám může uškodit kyselina moč
  Zdravá výživa: Dietní sestra Jaroslava Kreuzbegová radí jaký olej je nejvhodnější na vánoční smažení, co jíst a nejíst při chemoterapii anebo jak vypadá nenadýmavá dieta či jak nám může uškodit kyselina močová. Moderuje Roman Stupka.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: Všechno je jinak, mzdy máme vyšší
  Terorismus nemá ani zbla šanci ovlivnit život v Evropě. Přinejmenším ten ekonomický. Neochvějně je o tom alespoň přesvědčen kapitál investující na kontinentálních burzách. Dvacátého prosince, tedy první obchodní den po berlínském krveprolití, německá burza mírně posílila. Nejde přitom o projev narůstajícího cynismu, propadu se nedočkala ani Francie po útocích v Paříži nebo v Nice a akciemi nezamával ani březnový Brusel. Možná je to v posledních letech ten nejsilnější vzkaz finančního světa prostému lidu.
  staré Komentář Jaroslava Šonka k situaci v Berlíně: Vášeň a zaslepení
  V Berlíně došlo k teroristickému útoku na vánoční trh kolem „Vzpomínkového kostela císaře Viléma". Člověk, který zaútočil, zabil polského řidiče kamionu, s autem chvíli cvičil a vjel pak mezi stánky vánočního trhu. Je to nekonečně smutná situace, lhostejná vražda neznámých. Na české scéně se ihned ozvaly povýšené hlasy, že se nyní ukazuje, jak škodlivá byla politika přijímání uprchlíků kancléřky Angely Merkelové.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  staré Čajovna - Nejvýraznější výtvarný počin roku 2016. To je anketa, ve které odpovídají například teoretik umění Karel Císař nebo ředitelka Ceny Jindřicha Chalupeckého Karina Kottová. Uvádí Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  Nejvýraznější výtvarný počin roku 2016. To je anketa, ve které odpovídají například teoretik umění Karel Císař nebo ředitelka Ceny Jindřicha Chalupeckého Karina Kottová. Uvádí Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Běžím si životem [Jaroslava Ester Evangelu / Handpicket Publishinng]
  Přinášíme vám první interaktivní knihu básní na českém a dost možná, že i světovém knižním trhu. Překvapuje čtenáře realisticky snovým podáním syrovosti života a zároveň mu dává prostor k realizaci sebe samého...
  staré Prvenství žen: ženy iniciativní, vzdělané a tvořivé [Jaroslava Hoffmannová / Ústav T. G. Masaryka]
  Zahrnuty jsou první či počáteční reprezentantky států a vlád, aktivistky hnutí za vzdělání a rovnoprávnost žen.
  staré V Paměti Jaroslava Řiháka jsou výslechy a uhelné doly, které ho ale nezlomily
  Na konci 40. let minulého století nastoupil Jaroslav Řihák na vysokou školu. Mohla jej čekat úspěšná kariéra. Místo toho zažil útlak a poznal, jaký je trest za to, že myslel jinak. Po únoru 48 byl ze školy vyloučen, na začátku 50. let skončil ve vězení a pracoval v dolech. Jeho jedinečnou výpověď přinesl pořad Týden v regionech v novém nepravidelném seriálu.
  staré Glosa Jaroslava Bukovského: Inflace, vítej
  Historicky nenáviděná, v posledních letech však elitami vzývaná inflace je zde. Zatímco všude jinde na světě by zpráva o bobtnající inflaci v obyvatelstvu vzbuzovala chmury, vyvolené Česko se může těšit na bolestné.
  staré Čajovna - S Markem Šindelkou o jeho nové knize, románu Únava materiálu. O klukovi, co běží neznámou Evropou, o inspiraci uprchlickou krizí, o pocitech vykořeněnosti a ztráty domova. Ptá se Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  S Markem Šindelkou o jeho nové knize, románu Únava materiálu. O klukovi, co běží neznámou Evropou, o inspiraci uprchlickou krizí, o pocitech vykořeněnosti a ztráty domova. Ptá se Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré JK Band připomene 110. výročí Jaroslava Ježka
  Pardubice – Swingový a jazzový orchestr JK Band Pardubice se rozhodl vzdát hold legendě Osvobozeného divadla Jaroslavu Ježkovi, od jehož narození letos uplynulo 110 let.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Vaří se v nemocnicích "blafy"? Nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová reaguje na dotaz posluchačky a vášnivá debata je na světě. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  Zdravá výživa: Vaří se v nemocnicích "blafy"? Nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová reaguje na dotaz posluchačky a vášnivá debata je na světě. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré „Pánové, co jste udělali s Brežněvem?“ Fotografie Jaroslava Kučery zastavily Sudety v 90. letech
  Okupace Němci, jejich odsun a následně nové osídlení - Sudety mají za sebou dlouhou a pohnutou historii. Na proměnu pohraničí těsně po sametové revoluci se zaměřil fotograf Jaroslav Kučera, držitel ceny Czech Press Photo. Výstavu vybraných snímků ze série Sudety připravilo k jeho sedmdesátinám Czech Photo Centre.
  staré Bajonet po němcích [Jaroslava Šálková / Václav Vávra]
  Lehké víkendové čtení do vlaku nebo na chalupu představují tři příběhy s detektivní zápletkou, zasazené do prostředí chatařských osad a lesních tábořišť trampů.
  staré V ní... [Jaroslava Hercíková / Fabio]
  Básnická sbírka Jaroslavy Hercíkové, v pořadí již pátá, stvrzuje rčení – v tomto případě symbolické – o dobrém víně a jeho zrání. Uzavírá (doufejme že pouze dočasně) jakousi zatímní pentalogii básnického díla.
  staré Krásná země šlapek, zlatokopů a zkrachovalců. Takové jsou Sudety na fotkách Jaroslava Kučery
  Jaroslav Kučera má rád drsné počasí a drsné lidi. Možná i proto mu tolik učarovaly Sudety. Jeho fotky zachycují okamžiky, které jen tak neuvidíte.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: (Ne)logika doby
  Existuje jen nemnoho věcí na světě, které by v sobě tak dokonale a alespoň zdánlivě nekonfliktně slučovaly úspěch s neúspěchem, jako je současná nezaměstnanost v unijní osmadvacítce.
  staré Zpáteční lístek do posledního ráje Oty Pavla [Jaroslava Pechová / Nová tiskárna Pelhřimov]
  Zpáteční lístek do posledního ráje Oty Pavla je vyznáním kraji mého dětství. Především je však vyznáním velkému člověku Otu Pavlovi. Byl básníkem píšícím prózou. Byl spisovatelem, který – tak jako mně – vstoupil do života nekonečné řadě čtenářů.
  staré Co vás zajímá - Víte, že za depresemi se může skrývat i nevhodné složení jídelníčku? Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová hovoří o tom, jak naše strava souvisí s naší náladou. Odpovídá také na dotazy posluchačů, napříkla
  Víte, že za depresemi se může skrývat i nevhodné složení jídelníčku? Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová hovoří o tom, jak naše strava souvisí s naší náladou. Odpovídá také na dotazy posluchačů, například kolem spánku. Moderuje Květa Bodollová.
  staré Zápisník Jaroslava Kramera: Kdy si vzpomeneme na právníka
  staré Černá labuť představí „Nevinnost…“ Jaroslava Valečky
  Art & Event Gallery Černá labuť uvede v předvánočním čase výstavu jednoho z našich nejúspěšnějších malířů současnosti Jaroslava Valečky. Výstava s názvem „Nevinnost…“ bude přístupná od 10. prosince do konce ledna příštího roku. Název odkazuje k zimní náladě i k tématice slunovratu a vánočních svátků. U autora, k jehož základním inspiračním zdrojům patří Sudety, krásná i znepokojivá krajina s rozporuplnou historií, ve které prožil mládí a k níž se stále vrací, však není vánoční téma viditelné jen v radostné či jednoduše profánní podobě. „Z Vánoc již po staletí vybíráme pouze to hezké: novorozeně, zářící hvězdu, královské dary. K Vánocům patří ale i příběh o Herodovi, který nechal vyvraždit betlémské chlapce, Josefovy pochybnosti o věrnosti Panny Marie, zoufalé shánění příbytku, které končí na špinavé podlaze nějakého betlémského chléva. Celý vánoční příběh se dá vyprávět jako horor,” vysvětluje kurátor výstavy Josef Záruba-Pfeffermann a dodává: „Jaroslav Valečka nabízí výstavu, která oba kontrastní pohledy na tyto posvátné dny slučuje do jednoho cyklu.” Výstava „Nevinnost…“ Jaroslava Valečky, jehož mezinárodní renomé spoluvytváří i jeho příslušnost k uměleckému hnutí stuckismu, navazuje v Art & Event Gallery Černá labuť na výstavy Paula Harveyho, Charlese Thomsona či Jiřího Hauschky. Více informací na www.cernalabut.cz. Jaroslav Valečka patři k nejúspěšnějším malířům své generace. Symbolistní realistická […]
 • staré Čajovna - Na PAF, olomouckou přehlídku animace a současného umění, která proběhne na začátku prosince, zvou členky dramaturgického týmu Eliška Děcká a Alexandra Murales. Moderuje Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  Na PAF, olomouckou přehlídku animace a současného umění, která proběhne na začátku prosince, zvou členky dramaturgického týmu Eliška Děcká a Alexandra Murales. Moderuje Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Dokument Jaroslava Brabce pojednává o bytovém divadle
  Praha - Na fenomén bytového divadla Vlasty Chramostové a dobu s ním spojenou se zaměřil režisér a scenárista Jaroslav Brabec v celovečerní dokumentární studii s názvem Divadlo vzdoru. Je výpovědí o statečnosti několika jedinců, kteří se po okupaci Československa v roce 1968 a takzvané normalizaci společnosti, která vyvrcholila Chartou 77, pokusili posílit sebevědomí svých přátel, rovněž vyřazených z veřejného života. Česká televize snímek uvede na programu ČT art začátkem ledna.
  staré Dcera Jaroslava Tvrdíka vyhrála prestižní modelingovou soutěž. Jsem pyšný táta, pochlubil se
  V soutěži, která se poprvé konala v portugalském Lisabonu, uspěla v konkurenci dalších 62 modelů a modelek z 36 zemí světa.
  staré Benefiční koncert Jaroslava Svěceného pro hospice
  Světoznámý houslista Jaroslav Svěcený zahraje za doprovodu kytaristy Miloslava Klause pro Nadační fond Umění doprovázet, který již deset let pomáhá českým hospicům. Výtěžek z koncertu bude věnován na nákup přístrojů a zdravotnických pomůcek, jež velkou měrou pomáhají odstranit nejen bolest, ale také další nepříjemné symptomy závěrečných stadií těžkých onemocnění.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Strava při snížené činnosti štítné žlázy. Čeho se vyvarovat při dně? Jak prospěšná je káva? Na řadu různorodých dotazů z oblasti zdravé výživy odpovídá nutriční terapeutka Jaroslava Kreuz
  Zdravá výživa: Strava při snížené činnosti štítné žlázy. Čeho se vyvarovat při dně? Jak prospěšná je káva? Na řadu různorodých dotazů z oblasti zdravé výživy odpovídá nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré
  Počet obézních stoupá i mezi školáky. Pomůže pamlsková vyhláška, která od ledna zpřísní nebo zakáže prodej nezdravých nápojů a potravin ve školách? Hosty jsou dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová a sportovní manažer Lukáš Klein. Moderuje Pavel Halla.
  staré Praktická kniha - Pletení [Jaroslava Dovcová / Rebo]
  Pletení patří k činnostem, které v poslední době zažívají velkou renesanci. Tato klasika mezi ručními pracemi totiž přináší nejen báječný relax a zastavení v našem uspěchaném žití, ale je ideální zálibou pro všechny, kdo rádi něco vytvářejí...
  staré Praktická kniha - Háčkování [Jaroslava Dovcová / Rebo]
  Půvab háčkování je v poslední době znovu objevován a háčkování se stává stále populárnějším na celém světě. Nároky na pomůcky a materiál jsou minimální, postačí vám klubko a háček, takže háčkovat můžete prakticky kdekoli.
  staré Dcera Jaroslava Tvrdíka vyhrála prestižní modelingovou soutěž Elite Model Look
  Češka Jana Tvrdíková a Nigerijec Davidson Obennebo zvítězili ve 33. ročníku modelingové soutěže Elite Model Look. Soutěž se poprvé konala v Lisabonu, kde byli vítězové ohlášeni ve středu večer.Další články k tématu:Číňané už vlastní téměř všechno. Šimáně prodal zbytek svých akcií SlaviePivovary Lobkowicz neplní očekávání čínského investoraTvrdíkovi Číňané spočítali utracené peníze. CEFC v Česku investovala 23 miliard
 • Číňané už vlastní téměř všechno. Šimáně prodal zbytek svých akcií Slavie
 • Pivovary Lobkowicz neplní očekávání čínského investora
 • Tvrdíkovi Číňané spočítali utracené peníze. CEFC v Česku investovala 23 miliard
 • staré Dcera Jaroslava Tvrdíka vyhrála prestižní modelingovou soutěž. Jsem pyšný táta, pochlubil se
  V soutěži, která se poprvé konala v portugalském Lisabonu, uspěla v konkurenci dalších 62 modelů z 36 zemí světa.
  staré Obranca Nakládal opúšťa NHL, získal ho Lokomotiv Jaroslavľ
  Nakládal obliekal v ročníku 2015/2016 dres Calgary Flames, ale po sezóne sa stal neobmedzeným voľným hráčom.
  staré Co vás zajímá - Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová vysvětluje, proč je důležitá vyvážená strava, která je nedílnou součástí terapie diabetiků. Zároveň odpovídá na dotazy posluchačů týkající se užívání warfarinu nebo
  Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová vysvětluje, proč je důležitá vyvážená strava, která je nedílnou součástí terapie diabetiků. Zároveň odpovídá na dotazy posluchačů týkající se užívání warfarinu nebo vhodnosti mléka a sýrů. Moderuje Květa Bodollová.
  staré Čajovna - O Metráži, designovém projektu se sociálním přesahem. Připravila Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  O Metráži, designovém projektu se sociálním přesahem. Připravila Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Podoľsk zdolal Jaroslavľ 2:1, Lada štvrtý zápas stále bez víťazstva
  Lada Togliatti v druhom dueli nedeľňajšieho programu natiahla sériu prehier na štyri zápasy.
  staré Novou středočeskou hejtmankou je Jaroslava Jermanová (ANO)
  Praha - Novou středočeskou hejtmankou se dnes stala místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová z hnutí ANO. Ve funkci vystřídala sociálního demokrata Miloše Peteru. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na ustavujícím zasedání. Jermanová už dříve avizovala, že v případě zvolení hejtmankou odejde z dolní komory. Statutárním zástupcem hejtmanky se stal lídr STAN a starosta Kolína Vít Rakušan, který oznámil, že kvůli souběhu funkcí bude dál už jen neuvolněným starostou.
  staré Novou středočeskou hejtmankou je Jaroslava Jermanová (ANO)
  Praha - Novou středočeskou hejtmankou se dnes stala místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová z hnutí ANO. Ve funkci vystřídala sociálního demokrata Miloše Peteru. Rozhodli...
  staré Novou středočeskou hejtmankou je Jaroslava Jermanová (ANO)
  Praha - Novou středočeskou hejtmankou se dnes stala místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová z hnutí ANO. Ve funkci vystřídala sociálního demokrata Miloše Peteru. Rozhodli...
  staré Novou středočeskou hejtmankou je Jaroslava Jermanová (ANO)
  Novou středočeskou hejtmankou se dnes stala místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová z hnutí ANO. Ve funkci vystřídala sociálního demokrata Miloše Peteru. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na ustavujícím zasedání. Jermanová už dříve avizovala, že v případě zvolení hejtmankou odejde z dolní parlamentní komory, připomíná ČTK.
  staré Novou středočeskou hejtmankou je Jaroslava Jermanová
  Střední Čechy - Novou středočeskou hejtmankou se v pátek stala místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová z hnutí ANO. Ve funkci vystřídala sociálního demokrata Miloše Peteru. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na ustavujícím zasedání.
  staré Čajovna - S Tomášem Hrůzou, jedním ze zakladatelů projektu Art Map, hovořila Jaroslava Haladová. Stejnojmenné nakladatelství a knihkupectví (s novou pražskou pobočkou) vydává mapy seznamující s aktuálním kulturním děním v Praze
  S Tomášem Hrůzou, jedním ze zakladatelů projektu Art Map, hovořila Jaroslava Haladová. Stejnojmenné nakladatelství a knihkupectví (s novou pražskou pobočkou) vydává mapy seznamující s aktuálním kulturním děním v Praze a v Brně. (záznam bez hudby)
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová hovoří o dýni. Čím je našemu zdraví prospěšná a v jaké formě ji můžeme konzumovat? Nejen na to se ptá Iva Kokešová.
  Zdravá výživa. Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová hovoří o dýni. Čím je našemu zdraví prospěšná a v jaké formě ji můžeme konzumovat? Nejen na to se ptá Iva Kokešová.
  staré Aktuální kolekci značky JAROSLAVA neomezují věkové limity
  staré Jaroslava (39) z Výměny manželek: Výčitky kvůli chlastu!
  Víc v hospodě než doma je Honza (28) z Děčína. Náhradní manželka Jarka (39) mu za to ve Výměně manželek pořádně vycinká!
  staré Santini - Peklem duše k světlu světa [Jaroslava Černá / MOBA]
  Santini Aichel si od dětství připadá osamělý, protože kvůli tělesné vadě nezapadá mezi vrstevníky. I v dospělosti jej však čekají těžké zkoušky. Postupně pochopí, že co mu bylo na jedné straně odepřeno, se mu vrací v neuvěřitelných vizích staveb.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  staré Výroční ceny Opery Plus pro Olgu Jelínkovou, Jaroslava Březinu a Aloise Ježka
  Nejnovější držitelé Výročních cen Opery Plus byli vyhlášeni a ceny jim byly předány v pátek v pražském Národním divadle. Ocenění za nejlepší operní výkony v uplynulé sezoně 2015/2016 tentokrát získali sopranistka Olga Jelínková a tenorista Jaroslav Březina, mimořádnou Výroční cenu našeho portálu převzal zakladatel a dlouholetý ředitel karlovarské pěvecké soutěže Alois Ježek. Příspěvek Výroční ceny Opery Plus pro Olgu Jelínkovou, Jaroslava Březinu a Aloise Ježka pochází z OperaPlus
 • Výroční ceny Opery Plus pro Olgu Jelínkovou, Jaroslava Březinu a Aloise Ježka
 • OperaPlus
 • staré Mozaika - O akcích dua The Yes Men mluví Mike Bonnano. Ptají se Jaroslava Haladová a Pavel Sladký.
  O akcích dua The Yes Men mluví Mike Bonnano. Ptají se Jaroslava Haladová a Pavel Sladký.
  staré Čajovna - Raketu – „časopis pro děti chytrých rodičů“ – přibližují jeho šéfredaktorky Johana Švejdíková a Radana Litošová. Jak se dělá vkusný dětský časopis a kolik práce je za jedním číslem? Ptá se Jaroslava Halado
  Raketu – „časopis pro děti chytrých rodičů“ – přibližují jeho šéfredaktorky Johana Švejdíková a Radana Litošová. Jak se dělá vkusný dětský časopis a kolik práce je za jedním číslem? Ptá se Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré 03:35 Sváteční slovo doktora Jaroslava Maxmiliána Kašparů
  O malování čerta na zeď[online]
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  staré Medaili Jaroslava Heyrovského obdržel profesor Pavel Hobza
  Čestnou oborovou medaili Jaroslava Heyrovského za zásluhy v chemických vědách obdržel z rukou předsedy Akademie věd ČR profesora Jiřího Drahoše jeden z našich nejznámějších a mezinárodně uznávaných chemiků, profesor Pavel Hobza. Vyznamenaný profesor působí v Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. Je znám především tím, že založil a stále aktivně rozvíjí vědeckou školu zaměřenou...
  staré Zápisník Jaroslava Kramera: Právu vládnou inovace. I u nás?
  staré Jaroslava Janderová: Škodolibý výsměch všem slušným živnostníkům a podnikatelům
  Nedílnou součástí Babišova projektu elektronické evidence tržeb (EET) bude také udavačský web, umístěný na portále Ministerstva financí - Finančních úřadů. Na něm mohou, a já nepochybuji, že budou, lidé udávat podnikatele či živnostníka, který jim nevydal účtenku, aby jej pak daňový úřad mohl potrestat.
  staré Zápisník Jaroslava Bukovského: Transparentní nejistota
  V české ekonomice domestikuje sousloví „transparentní exit.“ Obrat je v posledních týdnech komunikační mantrou České národní banky ohledně způsobu, kterak bankéři zřejmě napřes rok uvolní kurz měny. Slovníky obvykle definují přívlastek transparentní jako „dostatečně jasný“. 
  staré Co vás zajímá - Poslechněte si pořad na téma výživa seniorů. Proč je správná výživa seniorů důležitá? Kdy hrozí podvýživa? A čím jsou pro nás přínosné otruby? Nejen to nám prozradí dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová.
  Poslechněte si pořad na téma výživa seniorů. Proč je správná výživa seniorů důležitá? Kdy hrozí podvýživa? A čím jsou pro nás přínosné otruby? Nejen to nám prozradí dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Květa Bodollová.
  staré ODS: Na místopředsedu Senátu nominujeme Jaroslava Kuberu
  Senátorský klub ODS na svém včerejším jednání přijal za svého člena nově zvoleného senátora Zdeňka Nytru
  staré Pardubická filharmonie připomene 110. výročí narození Jaroslava Ježka
  Pardubice – Koncerty věnované 110. výročí narození Jaroslava Ježka a kvalitní, posluchačsky prověřená hudba autorů 20. století.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  staré Zápisník Jaroslava Kramera: Právu vládnou inovace. I u nás?
  staré Jaroslava Valová na cestách ráda objevuje nové, na druhé straně se ale ráda vrací na už známá místa
  V Dolomitech poznala, že jízda nahoru je lepší než dolů. Oblíbeným španělským jídlem podnikatelky je paella s mořskými plody. Postřehy z cest ovlivňuje u Valové hodně rodinné zázemí.
  staré Bohužel jsem veřejně známá osoba. Jaroslava Pokorná Jermanová promlouvá o všem, co se v povolebním týdnu semlelo. I o tom, co vyšťoural bulvár...
  „I tohle je bohužel politika – není to nijak příjemné, ale uvědomuji si, že jsem ‚veřejně známá osoba‘. S podobnými věcmi člověk zkrátka musí podvědomě počítat, a to nemluvím o tom, jak dalece to je konstrukce, komu a proč takové věci slouží...,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz možná budoucí hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová v narážce na to, že jí její novomanžel podle bulvárního deníku prý zapíral dítě s jinou. Pokud se Pokorná hejtmankou opravdu stane, pak trvalou prioritou její práce na krajském úřadě bude nastolení režimu jakéhosi „zdravého selského rozumu“. „Kraj je tady pro lidi – nikoliv obráceně,“ zdůrazňuje.
  staré Galerie Jaroslava Fragnera položí Praze horkou otázku: Je architektura sexy?
 • staré 28.9.: Vzpomínka 65. výročí zavraždění Jaroslava Honzátka
  staré Jaroslava Valová na cestách ráda objevuje nové, na druhé straně se ale ráda vrací na už známá místa
  staré Zápisník Jaroslava Kramera: Právu vládnou inovace. I u nás?
  staré Glosa Jaroslava Bukovského: Český stroj na peníze
  Ještě nikdy nebylo imaginární partnerství ministerstva financí a centrální banky pro státní kasu tak výnosné. Česko si letos od dluhopisových investorů půjčilo už celých 146 miliard korun. 
  staré Čajovna - Jaroslava Haladová hovoří o letošním Bienále grafického designu Brno s jeho kurátory Tomášem Celiznou a Radimem Peškem. (záznam bez hudby)
  Jaroslava Haladová hovoří o letošním Bienále grafického designu Brno s jeho kurátory Tomášem Celiznou a Radimem Peškem. (záznam bez hudby)
  staré Středoškolská učitelka Jaroslava Indrová v Anketě České školy „Jaká je role neziskovek ve školství a vzdělávání v ČR?“
  Jaroslava Indrová mimo jiné říká: „Někdy mi připadá, že cítím pohrdání vůči „nemoderním“ názorům. Ale přece všechno, co tu už bylo, nemusí být špatné.“ Česká škola oslovila učitele a zástupce neziskovek, aby se vyjádřili k roli neziskových organizací v českém školství a vzdělávání. Anketu jsem uvedli takto: Na adresu neziskovek se ozývá řada kritických hlasů – 1) Jsou ideologické (AI, ČOSIV, EDUin...), 2) Reprezentují je odborníci, kteří nemají zkušenost s učením, školám a problémům učitelů nerozumějí, 3) Neumějí nebo nechtějí s učiteli diskutovat, 4) Jde jim často spíš o shánění grantů než o věc samotnou. Učitelům jsme adresovali otázky: Souhlasíte s touto kritikou, můžete ji rozvést na základě vlastních zkušeností? Vidíte další nedostatky neziskovek? V čem jsou naopak podle vás pro školy a systém vzdělávání užitečné? Máte zkušenost s nějakým jejich užitečným kurzem, aktivitou, projektem? Jaroslava Indrová, Wichterlovo gymnázium OstravaJaroslava Indrová (archiv autorky)Jsou ideologické (AI, ČOSIV, EDUin...)Co dnes není ideologické? Ať si jsou – za většinou z nás stojí názor nějaké politické strany, ale ať jsou přístupné i názorům ostatních. Někdy mi připadá, že cítím pohrdání vůči „nemoderním“ názorům. Ale přece všechno, co tu už bylo, nemusí být špatné. Mnohdy osvědčené postupy a způsoby jsou životaschopnější než okamžité nápady. Reprezentují je odborníci, kteří nemají zkušenost s učením, školám a problémům učitelů nerozumějíTo bych neřekla. Většinou jsou to odborníci, ale jak jsem uvedla výše, nebývají vždy přístupní odlišným názorům. Já sama jsem se ocitla několikrát „v ohňové palbě“, když jsem obhajovala třeba výuku jazykových rozborů. Neumějí nebo nechtějí s učiteli diskutovatOpět to stejné. Hlavně mladší „alternativci“ jsou naprosto přesvědčeni, že jejich názory jsou jediné správné, diskuse pak vázne. Je dobré být přesvědčen o správnosti svých názorů, ale musím být i přístupný diskusi vedoucí k řešení, nikoliv diskusi pro diskusi. Jde jim často spíš o shánění grantů než o věc samotnou Ani toto bych jim nepodsouvala, myslím, že např. EDUinu jde o školství, i když některé věci vidí příliš jednoduše. V čem jsou podle vás neziskovky pro školy a vzdělávání přínosem?Největší přínos vidím v tom, že rozhýbaly české školství. Že nutí k zamyšlení, vnášejí čerstvý vítr. Ale já bych doporučila více vzájemné tolerance na obou stranách, vše nové není třeba ihned zavrhnout, a naopak odsoudit, co se osvědčilo. Stavme na tom, co je v českém školství dobré, inspirujme se tím, co se osvědčilo jinde, a směřujme kupředu. Společným cílem je vzdělaná generace dnešních dětí. V Anketě už odpověděli Tomáš Feřtek z EDUin, MŠMT a Lucie Plešková z Nadace OSF
 • Tomáš Feřtek
 • MŠMT
 • Lucie Plešková
 • staré Video: Slovan v predĺžení zdolal vonku Lokomotiv Jaroslavľ
  JAROSLAVĽ 10. októbra (WebNoviny.sk) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili 3:2 po predĺžení na ľade Lokomotivu Jaroslavľ v pondelňajšom stretnutí KHL. Hostia viedli po prvej tretine nádejne 2:0, keď presne namierili Kyle Chipchura (12.) a Tomáš Kundrátek (13.). Domáci odpovedali až v záverečnej.....
  staré Jaroslava Jermanová: Pokud budu zvolená hejtmankou, nejdřív zavolám Ťokovi
  Jaroslava Jermanová (ANO) o možných koalicích ve Středočeském kraji: Se STAN už jednáme, s ČSSD by změna asi nebyla možná. Dosavadní místopředsedkyně sněmovny už dříve avizovala, že pokud se stane hejtmankou, ze sněmovny odejde.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  staré Na Slovensku zadrželi Čecha Jaroslava podezřelého ze zneužívání školaček
  Slovenská policie ve středu večer zadržela českého občana Jaroslava P., který je v Česku podezřelý z trestných činů sexuálního charakteru spáchaných i na dětech a na kterého děčínský okresní soud vydal příkaz k zatčení. O zajištění muže informoval s odvoláním na mluvčího slovenského policejního prezidia Martina Wäldla portál topky.sk.
  staré Cenu Aloise Klara dodatečně převzala Jaroslava Krahulíková
  Cenu Aloise Klara za dlouholetý přínos pro město Litoměřice v oblasti zdravotnictví předal starosta Ladislav Chlupáč dlouholeté zdravotní sestře litoměřické nemocnice Jaroslavě Krahulíkové. Ženu, která čtvrtým rokem užívá důchodového věku v Rohatcích, nominovalo na cenu vedení nemocnice.
  staré Mistr českého art deca. Výstava znovu objevuje Jaroslava Horejce
  A
  staré Leonardo Plus - Leonardo Plus se zaměří na krátkozrakost. Nejvíc zasáhla mladé lidi v asijských zemích. Miroslav Dittrich se zeptá biologa Jaroslava Petra, jestli za to může nadměrné používání počítačů a mobilních telefonů.
  Leonardo Plus se zaměří na krátkozrakost. Nejvíc zasáhla mladé lidi v asijských zemích. Miroslav Dittrich se zeptá biologa Jaroslava Petra, jestli za to může nadměrné používání počítačů a mobilních telefonů.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Jak nakládat s pitným režimem při různých nemocech? Téma rozebírá a na řadu dalších různorodých dotazů odpovídá nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  Zdravá výživa: Jak nakládat s pitným režimem při různých nemocech? Téma rozebírá a na řadu dalších různorodých dotazů odpovídá nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré Nový zpěvník Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře
  staré Čajovna - Program Dne architektury přiblíží Marcela Steinbachová z občanského sdružení Kruh a další hosté. Ptá se Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  Program Dne architektury přiblíží Marcela Steinbachová z občanského sdružení Kruh a další hosté. Ptá se Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Od narození skladatele Jaroslava Ježka uplyne 110 let
  Praha - Jeho písničky si ve třicátých letech 20. století zpívala celá Praha a zpívají se dodnes. Jaroslav Ježek, který se narodil 25. září 1906, skládal hudbu pro Osvobozené divadlo, jeho doménou byly jazzové, bluesové i pochodové songy, ale i moderní orchestrální a koncertní skladby. Ač prakticky neviděl a trpěl nedoslýchavostí, stihl se za svůj nedlouhý život stát neobyčejným hudebním velikánem.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  staré Big Band výjimečným koncertem připomene génia Jaroslava Ježka
  Holešov – Vynikající český hudebník a skladatel Jaroslav Ježek letos oslaví 110. výročí narození: a přesně v den, kdy přišel na svět, si tuto mimořádnou událost připomene také holešovský Big Band Josefa Hájka. Výjimečným koncertem, který se koná tuto neděli 25. září v 19 hodin v holešovském kině Svět.
  staré Co vás zajímá - 21. září patří Mezinárodnímu dni Alzheimerovy choroby. A tak dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová hovoří o tom, že správná a dostatečná výživa dokáže často velmi pozitivně ovlivnit stav pacientů s touto nemoc
  21. září patří Mezinárodnímu dni Alzheimerovy choroby. A tak dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová hovoří o tom, že správná a dostatečná výživa dokáže často velmi pozitivně ovlivnit stav pacientů s touto nemocí. Moderuje Květa Bodollová.
  staré To slovo letělo jako pták. Nová socha připomíná Jaroslava Seiferta
  A
  staré Na Žižkově vyrostla betonová stuha s verši Jaroslava Seiferta
  Praha - Jednoduchá plastika s verši Jaroslava Seiferta zdobí donedávna zanedbaný plácek na pražském Žižkově. Nachází se poblíž míst, kde nejslavnější český básník prožil své dětství. V pondělí byl artefakt v podobě stuhy mířící k nebi odhalen také za přítomnosti hostů světového kongresu básníků, který se v Praze koná na Seifertovu počest, i básníkovy dcery Jany Seifertové-Plichtové.
  staré Na Žižkově vyrostla betonová stuha s verši Jaroslava Seiferta
  Praha - Jednoduchá plastika s verši Jaroslava Seiferta zdobí donedávna zanedbaný plácek na pražském Žižkově. Nachází se poblíž míst, kde nejslavnější český básník prožil své...
  staré Čajovna - Táborský festival malých nakladatelů Tabook přibližuje jeden z jeho zakladatelů, výtvarník a nakladatel Juraj Horváth. Hostem pořadu je i Magdaléna Rutová, autorka první linorytové fotobanky Linostock. Ptá se Jaroslava Hala
  Táborský festival malých nakladatelů Tabook přibližuje jeden z jeho zakladatelů, výtvarník a nakladatel Juraj Horváth. Hostem pořadu je i Magdaléna Rutová, autorka první linorytové fotobanky Linostock. Ptá se Jaroslava Haladová. (záznam bez hudby)
  staré Ministr Herman odhalí na Žižkově pomník Jaroslava Seiferta
  V pondělí 19. září 2016 v 10.00 hodin se ministr kultury Daniel Herman zúčastní slavnostního odhalení plastiky k poctě Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny za literaturu a žižkovského rodáka. Slavnost se koná u příležitosti 115. výročí Seifertova narození.
  staré Ministr Herman odhalí na Žižkově pomník Jaroslava Seiferta
  V pondělí 19. září 2016 v 10.00 hodin se ministr kultury Daniel Herman zúčastní slavnostního odhalení plastiky k poctě Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny za literaturu a žižkovského rodáka. Slavnost se koná u příležitosti 115. výročí Seifertova narození.
  staré Praha hostí Světový kongres básníků. Na počest Jaroslava Seiferta
  A
  staré Jaroslava Indrová: Inkluze po česku
  Znám spoustu lidí, na něž slovo inkluze působí jako červený hadr na býka, znám ale i takové, které nechává zcela chladnými. Patřím spíš mezi ty druhé. Vím totiž, že to neznamená jen přesun pár romských děti na "normální" základku. Jaroslava Indrová (archiv autorky)Kdyby byla inkluze tak naprosto inovativním počinem, proč bychom před lety my všichni hodnotitelé státních maturit museli absolvovat i verzi pro „pupíky“? Pupíci je něžné pojmenování žáků se speciálními potřebami. Mezi ně se vejdou žáci s poruchami zraku, sluchu, poruchami učení, tedy všichni ti, kteří teď mají být integrováni. Vždyť přece pokud tito žáci byli schopni daného stupně školního vzdělání dosáhnout, udělala každá škola maximum, aby se tak stalo. Mýma rukama od počátku státních maturit (s certifikátem, ale i dávno před tím bez něho) prošlo poměrně velké množství těch, kteří byli v péči PPP či lékařů. Výjimečně se pracovalo s asistentem, častěji bez něho. A tady narážím na hlavní problém. Učitelé jsou proškolováni, co si s žáky se specifickými potřebami počít, ale praxe je obtížná. Jak je možné věnovat všestrannou péči každému jedinci ve třídě, která čítá plný počet, tedy 30 žáků? Jsme-li na gymnáziu v primě, pak je to bratru deset talentů na cokoliv (já jim říkám štiky), 8 dobrých, ba skvělých, pět „pomalíků“ (na všechno potřebují více času, vyžadují pobízení, motivaci, kontrolu) – a z toho, co zbývá, je pár ADHD, jeden až dva s PAS a zbytek jsou různí dys. Kdo si zaslouží zvýšenou péči? Kde ji vzít? Jak zvládnout krotit „štiky“, popohánět „pomalíky“ a mezitím kontrolovat ostatní? Ví někdo, co to je opravovat sešity dysgrafiků či dětí s ADHD? Nota bene když mnozí mají z PPP povoleno psát hůlkovým písmem? Myslíte, že pár stovek (které zatím nedostáváme) měsíčně k platu tuto dřinu vykompenzuje? Chceme inkluzi, ale nejsme na ni připraveni. Nemáme asistenty, výběrové školy jsou přeplněné a přitom se po nich chce, aby pracovaly s každým žákem podle jeho potřeb. Nemáme připravené klima. Učitel ví, proč se ve třídě děje to či ono. Např. proč vám chlapec s ADHD tlumený léky pravidelně v šesté hodině usíná. Třídní kolektiv žádným školením neprošel. Nestydíme se za to, že naše dítě má diabetes a musí si před obědem píchnout inzulín. Ale porucha autistického spektra ve třídě padnout nesmí, jakoby to bylo sprosté slovo. Frantík si smí i po sesbírání sešitů svůj nechat a ještě pět minut opravovat chyby, ale to, že je dyslektik a dysgrafik třída oficiálně vědět nesmí. Měli bychom si rozmyslet, co chceme. Chceme inkluzi? Pak ji domysleme do detailů. Máte ve třídě víc jak dva „pupíky“? Snižme povolený počet žáků o pět bez toho, aby škola na tom byla ztrátná. (Pokud vím, v tomto směru se již cosi pozitivního rýsuje.) Na každého tělesně či mentálně postiženého státem placeného asistenta + další asistenti, kteří by pendlovali mezi třídami podle potřeby. Uvidíme, jak to bude fungovat. A hlavně chceme-li integrovat pupíky mezi intaktní žáky, měli by hlavně oni vědět o tom, že někteří jejich spolužáci mají problém. Nemusejí znát detaily, ale jinakosti svých spolužáků a hlavně „výhod“, které požívají, si všimnou velmi brzy. Mohl by nastat opačný efekt – budou je za to nenávidět a dají jim to pocítit. A to přeci nechceme. Se souhlasem autorky převzato z jejího blogu
 • blogu
 • staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Jak se správně postavit k hubnutí? Čeho se určitě vyvarovat při snaze o dokonalou postavu? Nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová odpovídá na dotazy posluchačů. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  Zdravá výživa: Jak se správně postavit k hubnutí? Čeho se určitě vyvarovat při snaze o dokonalou postavu? Nutriční terapeutka Jaroslava Kreuzbergová odpovídá na dotazy posluchačů. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré Jaroslava Indrová: Máte doma dětskou pornografii?
  Středoškolská učitelka Jaroslava Indrová polemizuje ve svém textu se sexuologem Petrem Weissem, který se nedávno znovu vyslovil proti zákazu držení dětské pornografie. Indrová mimo jiné píše: "Mnohem důležitější je výchova, působení rodičů, školy, médií, aby ten, kdo podobnou úchylkou trpí, věděl, že se jedná o něco nenormálního (moje uspokojení nesmí být na úkor utrpení někoho jiného), aby se šel dobrovolně léčit, naučil se s tím žít. I tady by měla platit momentálně tolik oblíbená "inkluze" - zapojit pedofily do společnosti, ale zároveň zabránit, aby byli hrozbou." Její text publikujeme v plném znění.Máte doma dětskou pornografii?Ne? Tak to asi nebudete průměrným tolerantním Čechem. Zákaz jejího držení je podle sexuologa Petra Weisse , který tvrdí, že Češi jsou v otázkách sexuality velice tolerantní, tudíž jim hned tak něco nevadí, absurdní. Je docela možné, že v Dánsku," kde (cituji) bývala dětská pornografie tolerovaná, dramaticky poklesl počet sexuálních zneužití dětí" (konec citátu). Ale přeci onu pornografii musel někdo nafotit, natočit, sehnat k tomu děti, jež jsou v takových materiálech tím hlavním zbožím. To se nepočítá? Jaroslava Indrová (archiv autorky)Docela mě názor odborníka překvapil. Když budu jakékoliv porno doma chtít mít, musí nejdřív někde vzniknout, někdo v něm musí "učinkovat". S umělými figurínami se asi uživatelé nespokojí a staré "modely" časem zevšední. Kde je poptávka, je i nabídka - myslím, že takhle nějak nás to po Listopadu učil tehdejší ministr financí Václav Klaus. Ona pomyslná "neviditelná ruka trhu" přece bude fungovat i tady. Pokud se někdo propůjčí k učinkování v pornu, je to jeho věc, ale děti bychom z toho měli vynechat, i když ve výsledku by to možná ochránilo jiné děti před zneužíváním. Mnohem důležitější je výchova, působení rodičů, školy, médií, aby ten, kdo podobnou úchylkou trpí, věděl, že se jedná o něco nenormálního (moje uspokojení nesmí být na úkor utrpení někoho jiného), aby se šel dobrovolně léčit, naučil se s tím žít. I tady by měla platit momentálně tolik oblíbená "inkluze" - zapojit pedofily do společnosti, ale zároveň zabránit, aby byli hrozbou. Jak? Na to máme odborníky, ale natáčet pro ně porno, aby nepáchali zlo, to mi přijde absurdní, ne zákaz držení dětského porna. Se svolením autorky převzato z jejího blogu
 • blogu
 • staré Video: Jaroslavľ vyhral v Kazani, Červená hviezda nebodovala
  MOSKVA 12. septembra (WebNoviny.sk) - Kontinentálna hokejová liga pokračovala v pondelok šiestimi zápasmi. Torpedo Nižnij Novgorod - Admiral Vladivostok 2:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1) : 2. A. Potapov, 13. Ash. Carter - 9. a 37. Sabolič, rozh......
  staré Remízová premiéra Jaroslava Šilhavého
  Redakce - TEPLICE - V prvním zápase pod jeho vedením dokázali sešívaní otočit průběh utkání, nakonec však v Teplicích remizovali 2:2. „Myslím, že nám v závěru chyběla zkušenost. Ale pokud budou kluci pracovat jako v tréninku, věřím, že budeme stoupat,“ hodnotil zápas trenér Jaroslav Šilhavý.
  staré Fikce Jaroslava Haška [F.A. Podhajský (ed.) / Ústav pro českou literaturu AV]
  Kniha Fikce Jaroslava Haška představuje kolektivní monografii literárních, divadelních a filmových vědců, kteří se zaměřili na rozbor Haškovy prozaické a ideologické fikce v průřezu celé jeho tvorby a na díla jimi a jím inspirovaná.
  staré Herečka Jaroslava Obermaierová: "Z panelákové garsonky utíkám na chalupu".
  Domácnosti má oblíbená herečka Jaroslava Obermaierová (70) dvě. Jednu v garsonce v paneláku na pražském Žižkově a druhou na chalupě v malebné vesničce nedaleko Želivky. Zatímco v metropoli si bydlení zařídila jen skromnější a praktické, venkovské stavení nechala představitelka drbny Vilmy Nyklové ze seriálu Ulice od podlahy opravit a vyšperkovat do posledního detailu. Počítá prý totiž s tím, že se tam jednou usadí natrvalo.
  staré Jazykový koutek - Tento Jazykový koutek se zastaví v pekárně. Dozvíte se, kde se vzaly výrazy jako rohlík, bábovka nebo oplatka. Podrobnosti má Jaroslava Nováková. Moderuje Stanislav Jurík. (repríza)
  Tento Jazykový koutek se zastaví v pekárně. Dozvíte se, kde se vzaly výrazy jako rohlík, bábovka nebo oplatka. Podrobnosti má Jaroslava Nováková. Moderuje Stanislav Jurík. (repríza)
  staré Slavia představila trenéra Jaroslava Šilhavého
  Redakce - PRAHA – Slavia představila na úterní tiskové konferenci nového trenéra Jaroslava Šilhavého. „Splnil veškerá naše očekávání a věříme, že je tím, kdo nás dovede k vysněným cílům,“ uvedl kouče předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.
  staré Středoškolská učitelka Jaroslava Indrová: Hloupneme, nebo jsme stále chytřejší?
  Na nejmenované významné akci jsem se setkala s jedním svým bývalým studentem - mimochodem úspěšným mladým mužem - který se mně zeptal, jaké jsou dnešní děti. Jsou jiní než my? Tato otázka a text v sobotní Frontě mě přiměly k zamyšlení? Jací jsou studenti roku 2016? Jsou opravdu líní, neschopní, nebo naopak skvělí v technice, sebejistí, úspěšní?Jaroslava Indrová (FOTO: archiv autorky)Vzhledem k tomu, že pracuji s "elitou", se špičkou ledovce - tedy dobře znám jen ty, kteří se rozhodli studovat na gymnáziu, nemůžu posuzovat celé spektrum, Přesto si troufnu říct, že jsou, co se týká vědomostí, horší, ať mi to odpustí. Začínala jsem na učilišti s maturitou, k níž se dostala maximálně třetiná žáků. Přestože mezi mými učni byli i hodně slabí, z velmi špatných sociálních podmínek, na ty nejlepší jsem měla často nároky jako dnes na mnohé maturanty, a oni obstáli. Byli snaživí, dělali, co bylo v jejich silách, a často po vzdělání opravdu toužili, ač na něj dosahovali - i ze společenských důvodů - s obtížemi. Dnes mají mladí cestu otevřenou, širokou, pěkně udusanou jako mlat. Mohou si vybírat obory, o jakých se jejich předchůdcům ani nesnilo. Znám hodně pilných a pracovitých studentů, ale znám i spoustu takových, kteří se flákají a vymlouvají, své chyby a neznalosti maskují, nedokáží si přiznat, že něco "zapinkali" - na někoho (kohokoliv) to svedou. Nedokáží dokončit, co začali, nic je nebaví, do všeho jen tak "zobnou" a nechají to být se slovy, že je to nebaví. Těší se, jak opustí střední školu a půjdou a) pracovat, dělat jen to, co je bude bavit; b) studovat školu, kde se nebudou muset učit nic, co je bavit nebude. Když pak zjistí, že realita je trochu jiná, dokáží změnit během pár let i několikrát studijní obor se slovy, že jim to nevyšlo, nedali jim to, nebavilo je to. Představovali si - a mnozí to tak praktikují - že do školy téměř nebudou chodit, jen na pár cvičení a seminářů, zápočty dostanou za elaborát stažený ze studentského webu, informace najdou na wikipedii. A to je problém - naši studenti neustále pracují s "informacemi" - což je něco, co má za úkol nás uvést do situace, ale ony informace je třeba vytřídit, zpracovat a přetavit ve znalosti, vědomosti, dovednosti. To bohužel spousta dnešních studentů neumí, proto jsou ve srovnání s okolními státy v mnoha směrech horší. Snižujeme nároky, abychom měli co nejvíce otitulovaných lidí, jenže mnoho z toho není podloženo solidními vědomostmi. Spousta studentů se SPOKOJÍ - s trojkou, s tím, že prolezli, s tím, že něco opsali. Chtějí mít všechno hned a pokud možno bez námahy. Úkoly jsou "vopruz", zkoušení násilí na studentech, písemky je třeba nahlásit minimálně týden dopředu, ať je možné se na ně "nadrtit" - a pak vše hned úspěšně zapomenout. Už většina primánů má lepší mobil než já, tablety, Ipady, neomezené připojení na internet. Narazíte na neznámé slovo - ihned sáhnou všichi po mobilu. Když jim dáte do ruky slovník, polovina středoškoláků neví co s ním. Pravidla českého pravopisu? Blbost - pravidla.cz. Ověření zdroje - nemám čas. Je to podobné jako u mé staré maminky. Pro ni platí: říkali to v televizi, psali to v novinách - tudíž to musí být pravda. A pro ně zase platí, že co najdou na netu, použijí a nepřemýšlejí nad tím - musí to být pravda. Chceme-li, aby dnešní studenti vyrostli ve vzdělané schopné dospělé, nesmíme na nich páchat násili v podobě tolerance všecho. To, že ač mají přístup ke všem informačním zdrojům, vědí méně než ti,kteří tuto možnost neměli, nás musí varovat. Musíme je vést, učit se učit, pomáhat jim najít motivaci - tou není "jít studovat práva a pak vydělávat velký prachy" - tou musí být touha vědět, znát, umět. A ne: Proč, k čemu, když si to můžu najít na netu? To že maturanti neznají Jidáše, Ezopa, epizeuxis - to problém není. Kolik z generace rodičů si to pamatuje? Ale neumějí si koupit lístek do vlaku, najít vědeckou knihovnu, přečíst s porozuměním souvislý text, uvařit jídlo podle návodu, smontovat poličku podle nákresu - prostě spousta mladých je nepoužitelná v životě. Zato vám poradí, kde mají skvělé suschi, jaký si koupit nový typ mobilu, kde mají nejlepší značkové boty či trička. A přitom budoudnost je právě v jejich rukách. Udrží ji v nich?Se souhlasem autorky převzato z jejího blogu
 • blogu
 • staré Pohádky zahradního skřítka [Jaroslava Ševčíková / Krigl]
  Pohádky. Kdo by je neměl rád. Dětem umožňují prožít krásná dobrodružství v říši fantazie, dospělí se díky jim mohou na chvilku vrátit do dětství.
  staré Václav IV. - sám sobě nepřítelem [Jaroslava Černá / Alpress]
  Pro milovaného syna Václava IV. najde nevěstu jeho otec – císař Karel IV. Volba padne na Johanku Bavorskou, ta vyhovuje jeho politickým ambicím.
  staré Háčkované motivy [Jaroslava Dovcová / Ikar]
  Kniha přináší 135 háčkovacích vzorů včetně fotografií, přehledného grafického rozkresu a podrobného popisu. Vše doplňují inspirativní projekty, ať už se jedná o oděvy, nebo bytové doplňky a dekorace.
  staré František „Čuňas“ Stárek podpořil Jaroslava Morávka za ODS do Senátu
  Přátelská nálada se odrazila i na atmosféře události, která se nesla ve velmi neformálním duchu, nad sklenkou piva. Debatu si přišlo vyslechnout kolem 80 lidí, mezi nimi také zástupci Mladých konzervativců za Olomouc. Jak se dalo na základě aktuálního politického dění očekávat, návštěvníky zajímaly názory Jaroslava Morávka na imigrační krizi a její řešení v rámci EU.
  staré Sportžurnál - Návrat bikera Jaroslava Kulhavého do rodného Ústí nad Labem. Bývalý fotbalista Jan Koller. Atletická diamantová liga v Paříži. Úklid olympijského parsku na Lipně. Basketbalová NBA.
  Návrat bikera Jaroslava Kulhavého do rodného Ústí nad Labem. Bývalý fotbalista Jan Koller. Atletická diamantová liga v Paříži. Úklid olympijského parsku na Lipně. Basketbalová NBA.
  staré Zápisník Jaroslava Kramera: Uzavírá se český advokátní stav?
  Novela určuje, že na jednoho advokáta připadnou maximálně 3 koncipienti. Za změnu může neúspěch koncipientů u advokátních zkoušek, velké kanceláře se tam dočkají personálních změn.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: O chronickém únavovém syndromu hovoří v poradně dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Představuje také léčebné účinky svízele syřišťového a dozvíte se, jak připravit pohankovou kaši s obsahem
  Zdravá výživa: O chronickém únavovém syndromu hovoří v poradně dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Představuje také léčebné účinky svízele syřišťového a dozvíte se, jak připravit pohankovou kaši s obsahem rutinu, důležitého pro naše cévy.
  staré Co vás zajímá - Správné stravování našich dětí, to je ústřední téma, kterému se tentokrát věnuje Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Květa Bodollová.
  Správné stravování našich dětí, to je ústřední téma, kterému se tentokrát věnuje Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Květa Bodollová.
  staré Tandem - Někteří lidé měli v dětství za hrdiny Vinnetoua nebo malého Bobše, Jaroslava Šmída spíše ovlivnili Frankenstein se zástupem upírů. O zálibě ve filmových hororech i pracovních aktivitách mluvil s Janem Rosákem
  Někteří lidé měli v dětství za hrdiny Vinnetoua nebo malého Bobše, Jaroslava Šmída spíše ovlivnili Frankenstein se zástupem upírů. O zálibě ve filmových hororech i pracovních aktivitách mluvil s Janem Rosákem
  staré Knížky Plus - U příležitosti výročí úmrtí Mikiho Volka vychází kniha Jaroslava Kříženeckého s názvem \"Miki Volek: nespoutaný život krále českého rock and rollu\". Nekorunovaný král českého rokenrolu se všemi klady i zápor
  U příležitosti výročí úmrtí Mikiho Volka vychází kniha Jaroslava Kříženeckého s názvem \"Miki Volek: nespoutaný život krále českého rock and rollu\". Nekorunovaný král českého rokenrolu se všemi klady i zápory. Připravila Jana Klusáková.
  staré Syn Jaroslava Uhlíře: Obří dluhy, žaloba a soud! Slavný táta prý nic netušil
  V pěkném činžáku v pražských Vršovicích se rozhořel spor! Dva byty v tomto domě využívá Štěpán Uhlíř (46). Jedná se o syna skladatele Jaroslava Uhlíře (70). Podle spolumajitelů domu však Uhlíř dlouhodobě neplatí předepsané částky. V současnosti dluží až 130 000 korun.
  staré Poradíme vám - Zdraví výživa: Jak zajistit přísun vitaminu B12, když nejím maso? Čím je prospěšná kurkuma? Na tyto a mnohé další posluchačské dotazy odpovídá nutriční terapeutka a dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuj
  Zdraví výživa: Jak zajistit přísun vitaminu B12, když nejím maso? Čím je prospěšná kurkuma? Na tyto a mnohé další posluchačské dotazy odpovídá nutriční terapeutka a dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Vladimír Šťovíček.
  staré Zápisník Jaroslava Kramera: Uzavírá se český advokátní stav?
  staré 23:10 Televizní písničky a songy Jaroslava Hutky
  Nejslavnější hity z pořadu "Kam zmizel ten starý song" (2004)[online]
  staré Aktuality z Krymu očima Jaroslava Bašty. Vážně prý hrozí velká evropská válka
  Někdejší diplomat českého státu v Rusku i na Ukrajině Jaroslav Bašta napjatě sleduje, co se děje na Krymu. A je velmi znepokojen. Pokud se totiž podíváme na Krym střízlivě, vidíme, že zde mohlo dojít k útoku, který hrozil přerůst v horkou válku mezi Ruskem a Ukrajinou. Možná by se konflikt rozšířil na celou Evropu.
  staré Středoškolská učitelka Jaroslava Indrová k učitelským platům: Tomu málo, tomu víc (nic)?
  Včera jsem cestovala do Olomouce a ve vlaku mi nabídli noviny. A hned první článek mě nadzvedl. Jakýsi pražský učitel žádá vládu, aby nepřidávala učitelům plošně, ale podle toho, jak jsou "dobří". Jedno české rčení tvrdí, že není dobré "dělat si" do vlastního hnízda, no a to on právě učinil. Vytrženo z kontextu volá na veřejnost: Hola, my učitelé máme dost a víc nepotřebujeme!" A druhá věc: každý "pocitový" sport je nespravedlivý - viz gymnastika, krasoruslení - hezká holčina je většinou instinktivně hodnocena o trošku lépe než chudák, která krásy nepobrala, ač ukázala větší kvalitu. Nebo naopak: rozhodčí jí dají víc, než si zaslouží, aby nebyli nařčeni z nadržování a nespravedlnosti. Jaroslava Indrová (FOTO: archiv Jaroslavy Indrové) Ve školství - za těch čtyřicet let vím, o čem mluvím - narazíte na třídu, ve které se můžete přetrhnout, a nic. Nudí se a dávají vám to sežrat, nemají vás rádi, ať uděláte, co uděláte, nezavděčíte se. A v jiné vás prostě milují, nekriticky, jsou schopni vás za cokoliv navrhnout na Ámose. A stejné je to s nadřízenými. S většinou máte - přiznejme si to, učitelé, neučitelé - vztahy korektní, což ale nemusí znamenat lásku, přátelství či obdiv. Mnohé respektujete, ale vážit si jich nemůžete, s jinými jste přímo kamarádi. Protože je to většinou oboustranné, výše prémií je tím ovlivněna, ać by vám šéf zcela jistě řekl, že to není pravda. Začněme ale opravdu od začátku. Můj plat "učitelky nad hrobem", jak s nadsázkou říkám, je samozřejmě vyšší než plat prodavačky v Lidlu, ale kam se hrabu na platy spousty svých bývalých studentů, kteří pracují v oboru IT, bankovnictví a finančnictví, v medicíně, právnických oborech, jako inženýři ve strojírenství, stavebnictví, ale co je horší, lepší plat mají i mnozí, kteří školou "prolezli", nemají jako já dvě vysoké školy, ale skončili s maturitou, jen se dobře "upíchli". Vím, potřebovali k tomu jiné kvality, ale i ty jim pomohla rozvíjet, či jen v sobě najít škola. Školou jsme prošli všichni, všichni vzpomínáme na dobré i špatné učitele a obě skupiny nás ovlivnily, od obou jsme si něco vzali. (Já třeba nezapomenu na soudružku učitelku, od které jsem na 1. stupni dostávala poznámky typu: nechala si sníst model do výtvarné výchovy, odmítá látat ponožku předepsaným způsobem, protože to prý umí líp...) Díky ní je pro mě příkaz dávat poznámky téměř nesplnitelný :-) Ale zpátky k platům. Většina závidí učitelům prázdniny. Já říkám: není co. Chcete poznávat Saharu, Island, Yellowstonský park, Čínu? Jedině v červenci a do poloviny srpna. V době veder, nejvyšších cen, narvaných letadel i dálnic. O vedlejších prázdninách máte sice studijní volno, nemusíte do práce, můžete být doma - ale chcete někam jet do světa? Vezměte si neplacené volno. Nabídli manželovi levný zájezd do "zchlazené" prosincové Afriky, do Izraele, Brazílie? Neplacené volno...., ale podle možností školy, na dovolenou mimo hlavní prázdniny není nárok. Když se na to podíváte zblízka, tak učitelské prázdniny jsou takovým trošku danajským darem. A hlavně: na ta neplacená volna učitelská rodina stejně nesáhne, protože si na ně za celý rok prostě nevydělá. Suma sumárum. Až bude mladý začínající učitel - ale to se týká skoro všech státních zaměstnanců - nastupovat do svého prvního zaměstnání se základním platem 30 000Kč, aby si mohl pro začátek pronajmout byteček, koupit ojeté auto a žít normálním životem, až bude jeho plat moci vystoupat k zatím nedosažitelným výšinám kolem 40 000 Kč, pak přemýšlejme, komu málo, komu víc, komu ještě více a komu nic... Se souhlasem autorky převzato z jejího blogu
 • blogu
 • staré Co vás zajímá - Tento pořad Co vás zajímá patří výživě při urologických potížích. Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová se věnuje jedné studii, která uvádí, že středomořská dieta nevede k přibývání na váze, přestože
  Tento pořad Co vás zajímá patří výživě při urologických potížích. Dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová se věnuje jedné studii, která uvádí, že středomořská dieta nevede k přibývání na váze, přestože obsahuje vysoké množství tuku. Moderuje Květa Bodollová.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  Zdravá výživa. Hostem je dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Jak předejít úžehu a úpalu? Co dělat, když k úžehu nebo úpalu dojde? Jak poskytnout první pomoc při ztrátě vědomí? Nejen o tom v poradně zdravého životního stylu hovoří dietní sestra Jaroslava
  Zdravá výživa: Jak předejít úžehu a úpalu? Co dělat, když k úžehu nebo úpalu dojde? Jak poskytnout první pomoc při ztrátě vědomí? Nejen o tom v poradně zdravého životního stylu hovoří dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Soňa Vaicenbacherová.
  staré Čas pro intimní hry Jaroslava Maliny
  Obrazy z posledních pěti let představuje výstava z díla v květnu nečekaně zemřelého scénografa, malíře, keramika a pedagoga Jaroslava Maliny otevřená v Galerii Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec od 22. července.
  staré Jaroslava prodává jízdenky na dětskou tramvaj v zoo už 40 let
  Každé ráno se těší do práce. Má ráda chvíli, kdy otevře okénko a děti k ní začnou běhat pro jízdenky na svezení malou tramvajkou. Jaroslava Paldusová (79) ji v pražské zoo vypravuje přes půlku svého života, 40 let!
  staré Vnuk legendy Jaroslava Holíka se dočkal smlouvy v NHL! Kolik si vydělá?
  Musila si vybral Edmonton v roce 2011 v druhém kole draftu na 31. pozici a za Oilers v NHL sehrál zatím jen čtyři utkání v ročníku 2014/15, v nichž si připsal dvě asistence. V uplynulé sezoně za Bakersfield zaznamenal v 67 utkáních 14 bodů za tři branky a 11 přihrávek.…
  staré V den narození Jaroslava Foglara proběhlo setkání u jeho rodného domu
  Kytice třinácti žlutých karafiátů a sazenice jinanu dvoulaločného s 13 listy „ginga“ ozdobily 6. července 2016 ve 13 hodin 13 minut průčelí rodného domu Jaroslava Foglara – Jestřába v Benátské ulici 1712/3 v Praze na Novém Městě.
  staré
  Zdravá výživa: Jaroslava Kreuzbergová radila, jaká strava pomůže při léčbě hemoroidů, a co je vhodné jíst při zácpě. V rozhovoru s Romanem Stupkou se dotkla i otázek: Je možné, že pivo kazí lidem zuby? Jaké účinky mají na organismus para ořechy?
  staré Big Band VOŠ Konzervatoře Jaroslava Ježka
  ... | Brno - (2016-10-31 20:30:00 - 2016-10-31 00:00:00)
  staré Výstava obrazů Jaroslava Maliny
  Před několika týdny náhle zemřel malíř , scénograf a vysokoškolský pedagog Jaroslav Malina. Jako scénograf se podílel na více než čtyřech stovkách divadelních inscenací a jeho práce si získaly celosvětovou pozornost. Stejný význam však ve své tvorbě přikládal i malířství.
  staré ČR nemá zajištěnu bezpečnost, ve francouzské armádě tiká časovaná bomba, v Německu může povstat půl milionu islamistů, Evropě hrozí občanská válka... Děsivá slova Jaroslava Štefce
  ROZHOVOR Bezpečnostní opatření proti terorismu u nás prostě neexistují, místo toho řeší kompetentní orgány v čele s premiérem dozvuky kauzy OKD a zabředávají stále hlouběji do „války policajtů“, která dále odčerpává energii a peníze potřebné na zajištění obrany ČR před případnými útoky, myslí si někdejší poradce na Ministerstvu obrany a bezpečnostní expert Jaroslav Štefec. „Na žvanily neschopné zajistit českým vojákům ani pořádné boty, uniformy nebo neprůstřelné vesty nejsme jako občané zvědaví,“ ještě dodává.
  staré Ahoj, Jestřábe! Telefonní vzkazy a přání pro Jaroslava Foglara k nedožitým 109. narozeninám - #Foglar
  Ahoj, Jestřábe! Telefonní vzkazy a přání pro Jaroslava Foglara k nedožitým 109. narozeninám.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Probíráme vhodné účinky rozmarýnu na lidský organismus. Na otázky na dělenou stravu, pásový opar nebo nadměrnou hlenitost odpovídá dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  Zdravá výživa: Probíráme vhodné účinky rozmarýnu na lidský organismus. Na otázky na dělenou stravu, pásový opar nebo nadměrnou hlenitost odpovídá dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Roman Stupka.
  staré Ahoj, Jestřábe! Zavolejte 6. července v den 109. výročí narození Jaroslava Foglara vzkaz nezapomenutelnému autorovi na speciální telefonní linku
  Dnes ve středu 6. července 2016 uplyne 109 let od narození spisovatele, pedagoga volného času a skautského vedoucího Jaroslava Foglara – Jestřába.
  staré Jsem takový technologický laik-obdivovatel, říká šéfka ManpowerGroup Jaroslava Rezlerová
  Generální ředitelka ManpowerGroup Jaroslava Rezlerová technologie obdivuje spíš zdálky. Ráda si ale nechá vyprávět o nejnovějších trendech a teoreticky vybírá, jaké aplikace by si měla stáhnout. Běžný den si nedokáže představit bez telefonu, rtěnky a slunečních brýlí, které musí mít neustále po ruce.
  staré Sportžurnál - Stříbrné místo bikera Jaroslava Kulhavého na MS horských kol. Tomáš Berdych a Jiří Veselý postoupili do osmifinále Wimbledonu. Soutěž. Basketbalista Jan Veselý hvězdou olympijské kvalifikace. Cvičení v brněnském p
  Stříbrné místo bikera Jaroslava Kulhavého na MS horských kol. Tomáš Berdych a Jiří Veselý postoupili do osmifinále Wimbledonu. Soutěž. Basketbalista Jan Veselý hvězdou olympijské kvalifikace. Cvičení v brněnském parku Lužánky.
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Co všechno můžeme grilovat a je grilování zdravé pro děti? Mohu jíst otruby při divertikulóze? Je nakažlivá z člověka na člověka Candida Albicans? Na vaše otázky odpovídá dietní sestra Jaroslava
  Zdravá výživa: Co všechno můžeme grilovat a je grilování zdravé pro děti? Mohu jíst otruby při divertikulóze? Je nakažlivá z člověka na člověka Candida Albicans? Na vaše otázky odpovídá dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Květa Bodollová.
  staré Levickí Patrioti získali do tímu krídelníka Jaroslava Musila
  Slovenský krídelník odohral v sezóne 2015/2016 v drese Interu 28 stretnutí.
  staré Levickí Patrioti získali do tímu krídelníka Jaroslava Musila
  Levice 30. júna (TASR) - Účastník Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy BK Levickí Patrioti získal z konkurenčného BK Inter Bratislava 26-ročného slovenského krídelníka Jaroslava Musila. Informáciu priniesla oficiálna klubová webstránka. Musil sa premiérovo predstaví v inom ako žlto-čiernom drese......
  staré Proč si prezident říká neplacený agent Tatry? Jeho přízni se teď těší hlavně skupina podnikatele Jaroslava Strnada
  staré Profil Jaroslava Kulhavého
  staré Před 25 lety zemřela sopranistka Jaroslava Vymazalová
  Před čtvrtstoletím, 25. června 1991, zemřela dlouholetá sólistka Opery Národního divadla, Jaroslava Vymazalová, jedna z významných protagonistek souboru v období po roce 1945. G. Charpentier: Louisa – Jaroslava Vymazalová (Louisa) – ND Praha 1966 (foto Jaromír Svoboda) Jaroslava Vymazalová se narodila 1. ledna 1924 v Bystřici pod Hostýnem. Vystudovala reálné gymnázium v Olomouci a poté navštěvovala tři roky Ústav moderních řečí v Praze. Vedle toho ale pilně studovala zpěv u profesorky Pěničkové. Na jaře 1943 povolily brněnské okupační úřady otevření českého divadla, jež bylo jejich rozhodnutím uzavřeno v listopadu 1941. Pod hlavičkou Českého lidového divadla v Brně, jehož zřizovatelem byla Národní umělecká ústředna zaměstnanecká, mohlo divadlo provozovat činoherní, operní a operetní představení v už značně nevyhovujících prostorách Divadla na Veveří a v sále Typosu. Do čela opery se podařilo získat dlouholetého ostravského operního šéfa, velkého znalce Janáčkovy tvorby, Jaroslava Vogla. Vedle něj a zkušených dirigentů Antonína Balatky a Janáčkova žáka Rudolfa Kvasnici zde působili mladý dirigent a režisér v jedné osobě Václav Kašlík a režisér Miloš Wasserbauer. I v mimořádně nepříznivých podmínkách byly inscenovány velmi náročné tituly jako například Dvořákova Rusalka, Smetanův Dalibor, Janáčkova Její pastorkyňa, Weberův Čarostřelec či Mozartův Don Giovanni a v plánu byl i Beethovenův Fidelio, Bizetova Carmen či Janáčkova Liška Bystrouška. Vedení se snažilo posílit soubor o mladé perspektivní sólisty a tak byla angažovaná i sopranistka Jaroslava Vymazalová. Po roli Bareny v Janáčkově Její pastorkyni přišly na řadu dva velmi závažné úkoly, titulní role ve Dvořákově Rusalce a Donna Anna v Mozartově Donu Juanovi, pod tímto názvem byla tehdy „opera oper“ na českých jevištích uváděna. Dirigentem i režisérem této inscenace byl Václav Kašlík. Začínající sólistka zvládla oba úkoly velmi dobře a byla doobsazena do role Jitky ve Smetanově Daliborovi a Agáty ve Weberově Čarostřelci. K vystoupení ale už nedošlo, protože k 1. září bylo České lidové divadlo uzavřeno a jeho členové a zaměstnanci byli nasazeni na nucené práce do brněnské Zbrojovky. Okamžitě po osvobození vzniklo v Praze v uvolněné budově Německého divadla druhé operní divadlo. Byla jím Opera 5. května (posléze s názvem Velká opera 5. května). V jejím čele stál hudební skladatel profesor Alois Hába. Mladí umělci se rozhodli vymanit operu ze sevření vžitých interpretačních tradic. Jednou z nejvýraznějších tvůrčích osobností souboru se stal dirigent a režisér Václav Kašlík, který měl možnost pracovat s Jaroslavou Vymazalovou už v Brně. Mladá zpěvačka se záhy stala jednou z čelných osobností souboru. Jarmila Brožovská hodnotila Jaroslavu Vymazalovou jako sopranistku plného, zvukově nosného tónu, světlejšího témbru, ale schopného dramatického výrazu, která byla stejně úspěšnou interpretkou postav lyrických jako oboru mladodramatického. V široké škále postav vyžadujících tento typ projevu se výrazně prosadila v repertoáru Velké opery 5. května. Velký úspěch sklidila už její Ludiše v první premiéře nově vzniklého souboru, kterým byla Kašlíkova provokativní inscenace Smetanových Braniborů v Čechách. Na ni navázaly další výborné pěvecky i herecky hluboce procítěné kreace jako byly Mimi v Pucciniho Bohémě, Markétka v Gounodově Faustovi a Markétce, Micaela v Carmen, Donna Elvíra v Mozartově Donu Giovannim, Líza v Čajkovského Pikové dámě, titulní hrdinka Janáčkovy Káti Kabanové, anebo Maria v Křičkových Českých jesličkách. J. Křička: České jesličky – Jaroslava Vymazalová (Maria) – ND Praha 1949 (foto Josef Heinrich) Její přirozená muzikálnost ve spojení s pěveckou technikou a schopností proniknout v hereckém výrazu do nitra postavy našla v těchto postavách plné uplatnění. V souboru Opery 5. května také potkala svého budoucího manžela, skvělého, žel záhy zesnulého basbarytonistu Ladislava Mráze. Politická situace po únoru 1948 výrazně nahrála stoupencům myšlenky fúze obou souborů, která byla posléze rychle provedena. Řada představení zrušené Opery 5. května se stala součástí repertoáru Národního divadla a byly mezi nimi i inscenace, v nichž Jaroslava Vymazalová zazářila. Vedle již zmíněných Bohémy, Pikové dámy, Českých jesliček či Fausta a Markétky to byla ještě Blodkova jednoaktovka V studni, v níž ztvárnila roli Lidunky. Přechod mladých sólistek a sólistů do tehdy výtečně složeného souboru Národního divadla nebyl jednoduchý. V nových premiérách jim byly svěřovány spíše menší úkoly. Některé inscenace, jejichž premiéry byly ve Smetanově divadle, jak byla záhy budova „u nádraží“ přejmenována, byly do značné míry obsazeny právě mladými sólisty zrušeného souboru. Byl to například Zichův Malířský nápad, v němž Jaroslava Vymazalová vystoupila v postavě Dcerušky správcovy, anebo Kovařovicova opera Na Starém bělidle, kde ztvárnila postavu Komtesy Hortensie. K. Kovařovic: Na Starém bělidle – Jaroslava Vymazalová (Komtesa Hortensie) – ND Praha 1949 (foto Josef Heinrich) V první sezoně svého působení ve svazku Opery Národního divadla byla Jaroslava Vymazalová ještě obsazena do role Princezny v Ostrčilově Honzově království a Zoe ve Fibichově Hedy. Díky kvalitám svého projevu a jejímu velmi koncentrovanému přístupu ke studiu rolí se ale záhy prosadila vedle zkušených kolegyň. Jaroslav Krombholc jí svěřil při premiéře Evžena Oněgina roli Taťány, v Donu Juanovi si zopakovala Donnu Elvíru a v premiérovém obsazení zpívala a hrála rovněž titulní roli Dvořákovy Rusalky v nové inscenaci, jejíž premiéra byla v prosinci 1950. Pod taktovkou a v režii Václava Kašlíka  ztvárnila také roli Helenky v premiéře soudobé novinky Jaroslava Kvapila Pohádka máje, kde jejím partnerem byl Ivo Žídek. J. Kvapil: Pohádka máje – Ivo Žídek (Ríša), Jaroslava Vymazalová (Helenka) – ND Praha 1950 (foto Josef Heinrich) Stala se výtečnou interpretkou dvou smetanovských rolí, jež si zopakovala v několika inscenacích. Především to byla Ludiše v Braniborech, kterou ji svěřili dirigent Jan Hus Tichý a režisér Bohumil Hrdlička v nové inscenaci v roce 1952 (byla to první Hrdličkova režie v Národním divadle), dále pak Hedvika v Čertově stěně. Typ rolí spíše pasivních hrdinek, vyžadující procítěný lyrický projev, byl vždy Jaroslavě Vymazalové velice blízký. Několikrát si zazpívala a zahrála na Národním i Mařenku a po léta zpívala part Druhého žence v Libuši. Výborně své umělecké přednosti uplatnila Jaroslava Vymazalová v operách Antonína Dvořáka. Vedle již zmíněné Rusalky byla Xenií v Dimitrijovi, Bětuškou v opeře Šelma sedlák a Terinkou v Jakobínovi. A. Dvořák: Dimitrij – Jaroslava Vymazalová (Xenie) – ND Praha 1963 (foto Jaromír Svoboda) V Čertovi a Káče účinkovala v malé roli Komorné. Ve Fibichově Šárce vystoupila postupně hned ve třech postavách, byly to role Mlady, Svatavy a Libiny. V Novákově Lucerně našla výborné uplatnění v postavě Mladé kněžny. S dílem Leoše Janáčka se setkala v Národním divadle setkala pouze na konci svého působení, a to v drobné úložce Chocholky, kterou jí svěřil její někdejší kolega z Velké opery 5. května Bohumil Gregor v inscenaci Příhod lišky Bystroušky v první polovině osmdesátých let. Byla to její poslední studovaná úloha v operním souboru Národního divadla. Jinak nabídla česká opera dvacátého století Jaroslavě Vymazalové hojně větších i menších příležitostí, které vždy výborně zvládla. Připomeňme kromě již zmíněných její Princeznu ve Smrti kmotřičce Rudolfa Karla, Isabellu ve Vostřákově opeře Králův mincmistr, Lí v Jezeru Ukereve Otmara Máchy, Despinio v Řeckých pašijích Bohuslava Martinů či jednu z jejich posledních rolí, kterou byla Žena v opeře Ivana Jirka Podivuhodné dobrodružství Artura Rowa. Do této kategorie můžeme zařadit i dvě postavy v operách Eugena Suchoně, Milenu v Králi Svatoplukovi a Zimoňku v Krútňavě. Výtečně se Jaroslava Vymazalová uplatnila v Mozartových operách. Její parádní rolí byla Hraběnka ve Figarově svatbě, k ní posléze přidala Paminu v Kouzelné flétně, Vitelliu v Titovi a v Krombholcově a Kašlíkově inscenaci Dona Giovanniho z roku 1969 se vrátila k Donně Anně, kterou zpívala v Brně už na počátku své kariéry. W. A. Mozart: Figarova svatba – Jaroslava Vymazalová (Hraběnka) – ND Praha 1961 (foto Jaromír Svoboda) Byla znamenitou Agátou ve Weberově Čarostřelci a ve Wagnerově Lohengrinovi dokonce ztvárnila roli Elsy z Brabantu, v inscenaci Valkýry postavu Gerhildy. V Auberově Němé z Portici se představila v ústřední ženské roli. Silné obsazení sopránového oboru a fakt, že v době jejího uměleckého vrcholu se repertoár Opery Národního divadla příliš nezaměřoval na italskou operní tvorbu, způsobil, že se jí zde nedostalo tolik příležitosti, kolik by si zasloužila. Kromě již zmíněné Mimi patřila k jejím úspěšným rolím v této oblasti Desdemona v Gregorově a Štrosově inscenaci Verdiho Otella z roku 1965, kde jejím partnerem v titulní roli byl Beno Blachut a Fenena v Nabuccovi. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých dostala příležitost setkat se i s Liu v Pucciniho Turandot. Zmiňme se ještě alespoň o její Žofii v polské národní opeře Halka Stanislava Moniuszka a o postavách z tehdejší sovětské operní tvorby. Tou první byla Klára Kovalevová v Mejtusově Mladé gardě na počátku padesátých let, posléze dvě postavy v inscenacích režiséra Ansimova, Blanka v  Šebalinově Zkrocení zlé ženy a Marja v Prokofjevově Vojně a míru. V sedmdesátých letech to byla postava bytné Marji v opeře Kirila Molčanova A jitra jsou zde tichá. V. J. Šebalin: Zkrocení zlé ženy – Jaroslava Vymazalová (Bianka) – ND Praha 1962 (foto Jaromír Svoboda) Ze záznamů pěveckého projevu Jaroslavy Vymazalové bych chtěl připomenout především Smetáčkovu nahrávku Rybovy České mše vánoční z roku 1966, na níž za doprovodu orchestru FOK zpívá sopránové sólo, Dykovu nahrávku Foersterovy Debory (role Hany), kterou natočil Československý rozhlas v roce 1959 u příležitosti stého výročí skladatelova narození a Jiráčkovu rozhlasovou nahrávku Ostrčilova Honzova království, na níž zpívá postavu Princezny. Jejími partnery na ní jsou Beno Blachut v roli Honzy a Přemysl Kočí v postavě Čerta. Jaroslava Vymazalová zemřela 25. června 1991 v Sezimově Ústí. Bylo jí sedmašedesát let. Příspěvek Před 25 lety zemřela sopranistka Jaroslava Vymazalová pochází z OperaPlus
 • Před 25 lety zemřela sopranistka Jaroslava Vymazalová
 • OperaPlus
 • staré Maturantka roku 2016 je sexy Jaroslava, bříško má jako lusk
  Je krásná i chytrá a odborné porotě prostě učarovala. Vítězkou soutěže Maturantka roku 2016 se stala Jaroslava Marcelová. Rodačka z Plzně zaujala nejvíce svou bezprostředností. Velkolepé finále originální soutěže se odehrálo na náměstí Přemysla Otakara II.
  staré Rána pod pás: Kvůli Jaroslavě Obermaierové bylo přerušeno natáčení Ulice! Co se herečce stalo?
  Galerie: PRÁSK: Jaroslava Obermaierová Jaroslava Obermaierová - 1 Jaroslava Obermaierová - 3 Jaroslava Obermaierová - 2 Jaroslava Obermaierová a syn Jarda - 1 Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová jako Vilma Nyklová Jaroslava Obermaierová se synem Jaromírem Seriál Ulice: Nyklovky řádily v pekařství v Mníšku pod Brdy - 22 Oblíbenou herečku Jaroslavu Obermaierovou zasáhly další zdravotní komplikace, které jí znemožnily hrát v divácky populárním seriálu Ulice. O co jde?Herečka, která je vždy dochvilná a nechybí na žádném natáčecím dnu, se bohužel musela omluvit z důvodu zánětu žaludku, na který brala léky. Ovšem ani ty nepomohly. I když zkoušela chvíli hrát, dostala raději pár dní volno.Navíc herečku trápí ještě rameno, které si vykloubila při muzikálu, kde hraje na bicí. Přiznala, že to byla strašná bolest a nemohla se ani obléct. Proto se rozhodla strávit krušné chvíle na chalupě se svým synem, který pro ni dělal první poslední.Ovšem ozdravování netrvalo moc dlouho a herečka se znovu vrhá do hraní. Jelikož její kolegyně Jana Synková má závazky i v jiném divadle, tak by ji neměl kdo nahradit. Držíme tedy Jaroslavě Obermaierové palce, aby vše dobře dopadlo a komplikace ji brzy opustily...
 • Jaroslava Obermaierová - 1
 • Jaroslava Obermaierová - 3
 • Jaroslava Obermaierová - 2
 • Jaroslava Obermaierová a syn Jarda - 1
 • Seriál Ulice: Jaroslava Obermaierová jako Vilma Nyklová
 • Jaroslava Obermaierová se synem Jaromírem
 • Seriál Ulice: Nyklovky řádily v pekařství v Mníšku pod Brdy - 22
 • staré Jaroslava Obermaierová se Hanušové neomluví! Takovou šaškárnu nepodstoupím!
  Tenhle dopis Jaroslavu Obermaierovou (70) vůbec nepotěšil. Má se podle něj veřejně omluvit dětem Jaroslavy Hanušové (†66) za poškození dobrého jména jejich matky. To ovšem hvězda Ulice odmítá!
  staré Zápisník Jaroslava Kramera: Problémové zákony vítězí
  Téměř 61 procent podnikatelů, firem a odborníků rozhodlo, že se registr smluv je zákonem roku 2015. Organizátoři ankety upozorňují, že je důležité je o zákonech mluvit. Podnikatelé zase tvrdí, že stav regulace je tristní.
  staré Blázni, šílenci, upalování lidí. Dosud nejvážnější vystoupení Jaroslava Foldyny na téma Rusko, propaganda a Zeman
  ROZHOVOR „Zemanovi mohou jen závidět“ a „že by Anička Čurdová ohrozila NATO, Polsko nebo Českou republiku? To je šílené“. Poslanec Jaroslav Foldyna se směje informacím o tom, že by se bývalá stínová ministryně ČSSD, dnes členka SPO, skutečně dostala do hledáčku polské kontrarozvědky a vše se pak dostalo do médií. Vyjádřil se také k prezidentským volbám. S nadsázkou pak přidal alternativu hlavy státu, pokud by nekandidoval Miloš Zeman: „Pak by Jaromír Jágr byl králem. To by bylo východisko pro národ.“ Sám se domnívá, že sílí propagandistické vlivy a hrozí vytváření „seznamů“: „Můžeme se usmívat tomu, že paní Slonková tvoří seznamy, jenže mohou přijít další. Může se vše zvrhnout. Na Ukrajině upálili čtyři desítky lidí a do dneška nikdo zločin nepotrestal. Jak tohle pojmenovat, snad boj za demokracii?“
  staré Poradíme vám - Zdravá výživa: Jakými potravinami můžeme ovlivnit plodnost mužů i žen? Je možné vyléčit neurastenii bez pilulek? Čím je pro nás přínosný černý bez? To jsou otázky, kterými se zabývá dietní sestra Jaroslava
  Zdravá výživa: Jakými potravinami můžeme ovlivnit plodnost mužů i žen? Je možné vyléčit neurastenii bez pilulek? Čím je pro nás přínosný černý bez? To jsou otázky, kterými se zabývá dietní sestra Jaroslava Kreuzbergová. Moderuje Květa Bodollová.
  staré Jaroslava Jermanová: Kandidátka na hejtmanku, která si plány s krajem (zatím) nechává pro sebe
  Začínala v komunální politice, ale už teď je jasné, že to její ambice neuspokojilo. Jaroslava Jermanová míří výš. Z pozice místopředsedkyně Sněmovny se stala jedničkou hnutí ANO pro krajské volby 2016 ve Středočeském kraji a zároveň kandidátkou na hejtmanku.
  staré Kašpárkohraní nabídne vystoupení Jaroslava Uhlíře i zábavné odpoledne pro celou rodinu
  Rádi byste zašli na nějakou akci, ale nechcete své ratolesti tahat po klasických hudebních festivalech, kterých je od června všude plno? Pak zajděte na Kašpárkohraní, kde se pobaví jak děti, tak dospělé. Na festival totiž letos dorazí třeba Jaroslav Uhlíř, Kašpárek v...
  staré Jaroslava Obermaierová: Hraní mi nikdy nepřišlo těžké
  Před více než padesáti lety stála před kamerou poprvé, na divadelních prknech ještě dřív. Od té doby je neopustila. Na nějaké bilancování se však u příležitosti svých sedmdesátin Jaroslava Obermaierová nechystala. Herectví totiž považuje za práci jako každou jinou: „Lidé si myslí, že to je něco zvláštního, že máte hrozně rozumu. Přitom uděláte svoji práci a pak žijete normální život s normálními starostmi.“
  staré Představenstvo pražského DPP odvolalo ředitele Jaroslava Ďuriše
  Praha - Představenstvo pražského dopravního podniku (DPP) odvolalo generálního ředitele a předsedu představenstva Jaroslava Ďuriše a ekonomickou ředitelku Magdalenu Češkovou. Jejich odvolání...
  staré Představenstvo pražského DPP odvolalo ředitele Jaroslava Ďuriše
  Praha - Představenstvo pražského dopravního podniku (DPP) odvolalo generálního ředitele a předsedu představenstva Jaroslava Ďuriše a ekonomickou ředitelku Magdalenu Češkovou. Jejich odvolání...
  staré Čeští hokejisté zažívají internetový vrchol, fanoušci hledají i Jaroslava Jágra
  Výsledky české reprezentace na MS v Rusku se odráží i v zájmu českých fanoušků na internetu. Zájem o hokej ve vyhledávači Google za poslední měsíc raketově vzrostl, heslo „hokej 2016“ zaznamenalo za toto období největší nárůst ze všech hledaných výrazů. Ukazuje to analýza českého Googlu, podle ní je nejvyhledávanějším reprezentantem brankář Furch. Zájem je i o Jaromíra Jágra, který se MS neúčastní. Navíc ho fanoušci ve vyhledávači často překřtí chybně na Jaroslava.
  staré Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy odvolalo jeho generálního ředitele Jaroslava Ďuriše
  Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) dnes odvolalo z čela firmy generálního ředitele Jaroslava Ďuriše. Společně s ním byla odvolána i ekonomická ředitelka Magdalena Češková. ČTK to oznámil mluvčí firmy Jiří Štábl. Vedením DPP byl pověřen člen představenstva Ladislav Urbánek. Ďuriše již ve středu odvolala dozorčí rada z představenstva a dnes jej v čele tohoto orgánu firmy nahradil Martin Gillar z České pošty. Ďuriš nastoupil do čela největší městské firmy v Česku v říjnu 2013.
  staré Představenstvo DPP odvolalo z pozice generálního ředitele Jaroslava Ďuriše
  Změny v představenstvu DPP ke dni 19. 5. 2016
  actual not cached