Registrace •  Přidání RSS zdroje
Kurzy ze dne: 04.08.2020 || EUR 26,220 || USD 22,287
středa 5.srpna 2020, Týden: 32, Den roce: 218,  dnes má svátek Kristián, zítra má svátek Oldřiška
5.srpna 2020, Týden: 32, Den roce: 218,  dnes má svátek Kristián


( Nalezeno 100 článků )

staré
...chcete vědět víc?
datum vydání: 4/08/2020 23:24:41 včera Po místech v Praze, která pamatují totalitu: Děti je navštívily, pak namalovaly. Díla vystavují na radnici Prahy 1
Praha 1 ve spolupráci s iniciativou Bez komunistů připravila v prostorách své radnice výstavu na téma  „Po stopách totalitní minulosti“. K vidění jsou výkresy dětí a studentů, kteří se zúčastnili přednášek a exkurzí po místech v Praze, která jim přiblížily doby totality v někdejším Československu. Exkurze vede Petr Marek se svými kolegy z iniciativy Bez komunistů. Během procházek děti zavede na dobře známá místa, která se ale svou hrůznou historií navždy vryla do osudů celé země. Děti obohacené o tuto zkušenost následně vytvořily sérii zajímavých výkresů, ze kterých místy až mrazí.
datum vydání: 3/08/2020 17:52:22 2 dny Čínská automobilka BYD přivezla do Evropy elektrický sedan Han EV. Vystavuje ho ve Stuttgartu
Společnost BYD Auto Co., Ltd., čínský výrobce automobilů poháněných novými druhy energie, přivezla na autosalon do německého Stuttgartu svůj velmi očekávaný model sedanu Han EV. Přestože řada německých zákazníků pravděpodobně čínské automobilové značky nezná, model Han EV se těší velké pozornosti. Tento model bude prý pro evropské zákazníky ukázkou toho, jak se na čínské automobily […] Příspěvek Čínská automobilka BYD přivezla do Evropy elektrický sedan Han EV. Vystavuje ho ve Stuttgartu pochází z auto-mania.cz
 • Čínská automobilka BYD přivezla do Evropy elektrický sedan Han EV. Vystavuje ho ve Stuttgartu
 • auto-mania.cz
 • datum vydání: 3/08/2020 17:39:19 2 dny Mlýn v Hronově vystavuje v době festivalu Čapkovy politické kresby
  V Hronově začala výstava představující politické karikatury zdejšího rodáka malíře a spisovatele Josefa Čapka ze 30. let. Expozice je součástí 90. ročníku divadelního festivalu Jiráskův Hronov. Lidé si velkoformátové panely v suterénu mlýna mohou prohlédnout jen tento týden do pátku 7. srpna.
  datum vydání: 2/08/2020 19:33:29 3 dny Své sportem zocelené tělo Plíšková vystavuje v plavkách v Monaku. Ale kde je její manžel?
  Počasí v Česku je tak trošku jako na houpačce. To ale nemusí dělat vrásky Karolíně Plíškové (28) . Ta tráví čas ve svém druhém domově v Monaku, kde je slunce podstatně stálejší.
 • Karolíně Plíškové
 • staré Neoklešťuju umění jen na adoraci Romů, jde mi o dialog, říká významná slovenská umělkyně vystavující v Praze
  Emília Rigová je coby první Romka laureátkou prestižní slovenské Ceny Oskára Čepana pro mladé umělce. Na své aktuální pražské výstavě oživuje zapomenuté romské písně.
  staré Mozaika - Každý den odvahu. Malíř Tomáš Císařovský vystavuje v Alšově jihočeské galerii
  V Alšově jihočeské galerii v zámecké jízdárně v Hluboké nad Vltavou je až do 4. října výstava reflektující třicet let tvorby jednoho z klíčových představitelů české postmoderny. Tomáš Císařovský se od konce 80. let věnuje lidské figuře a jako jeden z mála také rehabilitaci portrétu. V jeho malířském rejstříku nechybí ani krajina. V posledních letech rozvíjí techniku akvarelu. Svou aktuální výstavu nazval Každý den odvahu.
  staré Britská tenistka se vystavuje, kde může a říká: Chci být jako Serena!
  Mladá britská tenistka Eden Silva touží jít ve stopách svého vzoru, na kurtu i mimo něj, Sereny Williamsové. Tenistka, která se účastní právě probíhajícího exhibičního turnaje v Londýně, se chce prosadit nejen v bílém sportu.
  staré Manželka Romana Vojtka před pár dny oznámila, že je v 6. měsíci, a už se vystavuje v plavkách. Takhle to Petře sluší
  Teprve před pár dny prozradila, že čeká miminko. Zpěvačka Petra Vojtková (32) , manželka herce a zpěváka Romana Vojtka (48) , tajila těhotenství až do 6. měsíce. Protože je ale na ní očekávání jejího prvního potomka už vidět, s Romanem se to rozhodli zveřejnit.
 • před pár dny prozradila, že čeká miminko
 • Petra Vojtková
 • Romana Vojtka
 • staré Zprávy - Svatební šaty i rukavičky ženy s nemocí pavoučích rukou vystavuje jindřichohradecký zámek
  Zámku v Jindřichově Hradci je 800 let. Z roku 1220 pochází listina, ve které byl takzvaný Nový hrad poprvé zmiňován. Správa zámku proto připravila výroční výstavu vzácných exponátů na prohlídkových trasách.
  staré Havlíčkobrodská galerie získala díla Eduarda Ovčáčka, teď je vystavuje
  Galerie do sbírek získala významná díla včetně cyklu, který reagoval na okupaci ze srpna 1968. Pak režim postavil Ovčáčka mimo oficiální proud.
  staré V Praze vystavuje mladý Rumun Stefan, v malbě zkoumá techniku dekalku
  Užívá techniku dekalku, které se věnovali Max Ernst či Vladimír Boudník.
  staré Při výbuchu bytu přišel o všechno. Teď vystavuje ohořelé obrazy!
  Jaroslav Svoboda si zpočátku myslel, že přišel o většinu svého majetku. Z trosek bytu se mu ale podařilo zachránit několik vlastních malířských děl, která jsou aktuálně k vidění na výstavě. "Můžeme tady vidět tři obrazy s různým poškozením a některé obrazy v podstatě byly úplně zničeny,“ okomentoval výstavu sám Jaroslav Svoboda. Jeden z obrazů zachránilo to, že ho dal těsně před tragédií zarámovat. Při pohledu na další dochovaná díla je skoro zázrak, že vůbec přežila. Jeden z obrazů už má i kupce. Výstava v kavárně hosty zaujala především svým příběhem. "Já jsem si myslela, že tím jak jsou různé ty obrazy a i třeba poničené, tak že je to styl toho umělce,“ uvedla návštěvnice výstavy. K vidění je také obraz, který Jaroslav namaloval po tragédii. "Musel jsem ten obraz udělat, protože pro mě je to terapie a moc mi to pomohlo. Do bytu už se ale vrátit nechci. Já se bojím, málo spím, je to pro mě složité, je to jen pár dní po výbuchu a snažím se s tím vyrovnat, jak se dá,“ dodal Svoboda. Samotná výstava obrazů Jaroslava Svobody potrvá až do 9. srpna.
  staré Pětinásobná mamina z dívčí kapely výrazně zhubla. Ňadra ale vnadná zpěvačka vystavuje neustále
  Bývalá hvězda dívčí kapely Atomic Kitten Kerry Katona (39) nedávno výrazně zhubla. Díky vztahu s osobním trenérem Ryanem Mahoneym (31) šla do sebe, začala cvičit a kompletně změnila životosprávu.
 • nedávno výrazně zhubla
 • staré Poštovní schránky, oprýskané zdi. DOX vystavuje malby "retro" Prahy od Lomové
  Ivana Lomová v pražském DOX vystavuje obrazy, na nichž rekonstruuje Prahu svého dospívání. "Takové obrazy, jaké maluju, nikde nevyfotíte," říká.
  staré Alice Bendová přibrala pět kilo a musí zhubnout! V plavkách nyní vystavuje hlavně své vnady
  Herečka Alice Bendová (46) hubne. Loni se jí podařilo shodit sedm kilo, pět má ale letos po karanténě zpět. Nyní má tři týdny na to, aby se dostala zpět do formy.
 • Alice Bendová
 • staré Múzeum v Rimavskej Sobote vystavuje zreštaurovaný obraz cisárovnej Sissi
  Zreštaurovaný portrét cisárovnej Sissi je aktuálnym predmetom mesiaca, ktorý do 2. augusta vystavuje Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote.
  staré Múzeum v Rimavskej Sobote vystavuje zreštaurovaný obraz cisárovnej Sissi
  Zreštaurovaný portrét cisárovnej Sissi je aktuálnym predmetom mesiaca, ktorý do 2. augusta vystavuje Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote.
  staré Máme hosty - To v pohádkách nebylo. Firma na výrobu kresleného humoru vystavuje v Králíkách
  Jiří Winter-Neprakta. To býval pojem mezi karikaturisty. Ale jeho záběr byl mnohem širší. V Městském muzeu Králíky má až do konce letních prázdnin výstavu s pohádkovým námětem.
  staré Zámek Kozel vystavuje obrázky strašidel i sbírky malíře Neprakty
  Šťáhlavy (Plzeňsko) - Nová výstava na zámku Kozel nedaleko Plzně představuje z netypického pohledu rekordmana v počtu kreslených vtipů, malíře, karikaturistu, ilustrátora a humoristu...
  staré Zámek Kozel vystavuje obrázky strašidel i sbírky malíře Neprakty
  Šťáhlavy (Plzeňsko) - Nová výstava na zámku Kozel nedaleko Plzně představuje z netypického pohledu rekordmana v počtu kreslených vtipů, malíře, karikaturistu, ilustrátora a humoristu...
  staré Světoví vládci, koronavirus nebo migrace. V Bratislavě vystavují karikatury o aktuálním dění
  V Bratislavě zahájili venkovní výstavu Euforion, jejímž předmětem mají být aktuální témata pohledem šesti karikaturistů ze zemí visegrádské čtyřky, Německa nebo Spojených států. Česko na exhibici přitom zastupuje Pavel Reisenauer. V létě se kresby představí i v Praze.
  staré FOTO: V Kittelově domě vystavují spolužáci. Nechybí skleněné objekty Lhotského
  Ve výstavních prostorách Kittelova domu v Krásné na Pěnčínsku představuje ukázky své tvůrčí činnosti skupina čtrnácti absolventů výtvarného ročníku 1972-76 Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě.
  staré Laudát (KAN): Krize vystavuje vysvědčení za předchozí růstové období
  Komentář na facebookovém profilu k příčinám ekonomické krize
  staré Dvoutisícovka s nafukovacím buvolem: Takhle budou vypadat bankovky? Návrhy studentů vystavuje ČNB
  Možnost navrhovat peníze měli obvykle přední umělci své doby. Nyní se této výsady dostalo díky spolupráci se Státní tiskárnou cenin také studentům Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (Umprum), kteří se po dobu dvou semestrů mohli věnovat studiím nové podoby bankovek a osobních dokladů. Návrh studenta Tuana Vuong Tronga natolik zaujal, že podle jeho dvoutisícovky s buvolem vznikne pamětní list, který je i ke koupi. Jejich návrhy jsou k vidění v České národní bance.
  staré Sklo jako žvýkačka. Na brněnském Špilberku vystavuje Ilja Bílek
  Na brněnském Špilberku bude od čtvrtka po celé letní prázdniny vystavovat skleněné plastiky sklářský výtvarník Ilja Bílek. Umělec, který spojuje tvarové kontrasty inspirované přírodou, technologiemi a architekturou, se sám spíš než za skláře považuje za sochaře. V pořadí už šestnácté léto patří prostory Hranolové věže a Královské kaple na hradě Špilberku sklářským výtvarníkům.
  staré Pražská graffiti legenda Matěj Olmer vystavuje své umění v metru na Karlově náměstí
  Fenomém graffiti se dostává z ulice do galerie a zároveň zůstává součástí veřejného prostoru. Umožňuje to zcela nová galerie s názvem Mega, kterou provozuje Kanaďan s českými kořeny David Strauzz.
  staré Pražská graffiti legenda Matěj Olmer vystavuje street art v metru na Karlově náměstí
  Fenomém street artu neboli graffiti se dostává z ulice do galerie a zároveň zůstává součástí veřejného prostoru. Umožňuje to zcela nová galerie s názvem Mega, kterou provozuje Kanaďan s českými kořeny David Strauzz.
  staré Obraz spojující kosmos a šňůry na prádlo. Balabán vystavuje ve Špálově galerii
  Než namaloval obrazy, na kterých lidé vylézají z hrobů, zinscenoval podobnou situaci se svou rodinou na zahradě.
  staré Kavárna - Fotograf Ivan Pinkava vystavuje svá díla v budějovickém Domě umění. Galerie je podle něj geniální
  Ivan Pinkava patří k nejlepším českým fotografům současnosti. Je úspěšný nejen doma, ale i ve světě. Pro českobudějovickou Galerii současného umění v Domě umění na náměstí Přemysla Otakara II. připravil s kurátorem Petrem Vaňousem speciální výběr, který nazval Backtracking.
  staré Zoo vystavuje plasty v akváriu. Poukazuje na znečištění oceánů
  Netradiční akvárium otevřela brněnská zoo. Společně s rybami z jihovýchodní Asie v něm plave nevítaný, ale běžný společník. Plastové odpadky.
  staré Zoo vystavuje plasty v akváriu. Poukazuje na znečištění oceánů
  Netradiční akvárium otevřela brněnská zoo. Společně s rybami z jihovýchodní Asie v něm plave nevítaný, ale běžný společník. Plastové odpadky.
  staré Malíř Císařovský na Hluboké vystavuje portréty Havla i Goebbelse
  K vidění jsou portréty mocnářů, Karla Schwarzenberga, Václava Havla nebo obraz Josepha Goebbelse na balkoně Rudolfina.
  staré Pražské muzeum vystavuje trolejbus, který jezdil v USA. Z Daytonu ho získal dopravní časopis
  Muzeum pražské MHD ve Střešovicích bude mít do 1. listopadu nezvyklý exponát – trolejbus české výroby, který však nejezdil v Praze, nýbrž v americkém Daytonu. Tamní dopravní podnik jej daroval časopisu Československý dopravák, který vůz typu Škoda 14TrE prozatím vystavil v muzeu pražského dopravního podniku. V úvahu připadá i jeho jízda po trolejbusové trati v Prosecké ulici, ta však zatím není jistá.
  staré Pasta Oner vystavuje v Museu Kampa: Mucha byl šok
  Rád experimentuje. S graffiti, cartoonem, muralem i popartem. V Museu Kampa teď vede Pasta Oner skrze své obrazy dialog s Alfonsem Muchou, který nabízí překvapivé spojitosti.
  staré Muzeum vystavuje státní symboly, Babiše při zahájení vypískal hlouček odpůrců
  V Národním muzeu začala výstava Symboly, která má přiblížit návštěvníkům historii státních symbolů i mnoho příkladů toho, jak státní symbolika proniká do každodenního života. Výstava v Historické budově je první výstavou, kterou Národní muzeum připravilo po ukončení nouzového stavu. Zahájení výstavy se zúčastnil i premiér Andrej Babiš, kterého před budovou vypískala hrstka jeho odpůrců.
  staré Náš host - Už 30 let vystavuje Zdeněk Bálek své veterány. V jeho expozici najdete i několik motorových lahůdek
  Zdeněk Bálek je milovníkem a sběratelem historických motocyklů. Tři jeho muzea těchto skvostů najdete v Železné Rudě, Kašperských horách a v Bečově nad Teplou. Který z vystavovaných exponátů je jeho srdci nejbližší?
  staré Sudkovy »Fešandy ze šuplíků«: Fotografie českého jednorukého fotografa vystavují v Praze
  Téměř neznámá součást celoživotní tvorby světoznámého českého fotografa Josefa Sudka (* 17. března 1896, † 5. září 1976) je od 22. června k vidění v Domě fotografie v Revoluční ulici v Praze 1. Výstava s názvem Fešandy ze šuplíků, která se zaměřuje se na jeho milované téma sochy, je výsledkem pětiletého výzkumného projektu Ústavu dějin umění Akademie věd. Sudek na vojně při výbuchu granátu v roce 1916 přišel o pravou ruku, handicap ho ale nepoložil, naopak v něm probudil ještě větší touhu fotit.
  staré Fascinovali reklamní svět. Museum Kampa vystavuje díla Alfonse Muchy a Pasty Onera
  Díla Alfonse Muchy, který se narodil roku 1860, a čtyřicetiletého Pasty Onera spojuje nová výstava pražského Musea Kampa.
  staré Tady továrník Kraus zastřelil celou rodinu! Mrazivou ložnici smrti vystavují v Mostě
  Těžký dřevěný nábytek, obraz Panny Marie, houpací kůň... Ložnice z 30. let minulého století ale idylicky jen vypadá! Před 75 lety v ní Němec Karel Kraus zastřelil dcerku, manželku, bratra a pak i sám sebe.
  staré Litoměřická galerie vystavuje díla vězněných umělců. Ukazují život v ghettu
  Významné výtvarníky, kteří tvořili za války v nedalekém terezínském ghettu, přibližuje nová výstava v litoměřické Galerii Gotické dvojče nazvaná Terezínské kontemplace. Severočeská galerie výtvarného umění ji připravila ve spolupráci s Památníkem Terezín k 75. výročí osvobození ghetta Terezín.
  staré Pod ochranou tvou. Chrám svaté Barbory vystavuje vzácné exponáty
  V chrámu svaté Barbory v Kutné Hoře začala v úterý 15. června výstava s názvem Pod ochranu tvou, která se věnuje patronům českých zemí. Nejzajímavějším exponátem výstavy je originál gotické Madony, která je s kutnohorským chrámem spojená už od položení jeho základního kamene. Do 30. září budou v ochozových kaplích vystaveny sakrální předměty, které se po většinu roku skrývají v chrámovém depozitáři.
  staré Fotografie krojov z Liptovských Sliačov vystavujú v Ružomberku
  Fotografie ženských krojov z obce Liptovské Sliače vystavujú v priestoroch Mestského úradu v Ružomberku.
  staré Svědectví o perspektivě člověka i válkami zmítaným světem. Antonín Kratochvíl vystavuje v Domě U Kamenného zvonu
  Galerie hlavního města Prahy hostí v Domě U Kamenného zvonu v Praze retrospektivní výstavu fotografií předního domácího autora Antonína Kratochvíla. Rozsáhlý výběr snímků vzniklých za poslední téměř půlstoletí reflektuje zejména umělcův zájem o člověka jako...
  staré Malíř Náchodska Milan Jícha vystavuje v Novém Městě nad Metují. Ale uvidíte i kouzelnou Paříž!
  Výstava Návraty malíře Milana Jíchy si musela na své návštěvníky nečekaně dlouho počkat v karanténě. Expozice měla být slavnostně otevřena 19. března, zpřístupnila se ale až v květnu. V náchodském ateliéru Milana Jíchu s mikrofonem navštívila redaktorka Romana Pacáková.
  staré O Roma vakeren - Zuzana Čaputová či Věra Bílá. Malířka Šarlota Bottová vystavuje svá nejlepší díla
  Šarlota Bottová nestudovala umění, ani nechodila na umělecký kurz či uměleckou školu. Přesto maluje realistické obrazy. Zatímco mnoho jiných přestalo kreslení bavit už na základní škole, Šarlota Bottová se v něm stále zdokonalovala a tvoří dodnes.
  staré V košickej Kunsthalle vystavujú diela streetartistov Banksyho a Poppy
  Multimediálnu výstavu diel anglického grafity umelca Banksyho a tvorbu „neznámej“ street art umelkyne Poppy si od utorka môže pozrieť verejnosť v košickej Kunsthalle.
  staré Litoměřická galerie připomíná Máchu, vystavuje díla Myslbeka, Toyen či Skály
  Díla Josefa Václava Myslbeka, Toyen, Jindřicha Štyrského nebo současníka Františka Skály připomínají 250. výročí narození Karla Hynka Máchy.
  staré Zprávy - Na zámku v Čechách pod Kosířem vystavují jeden z nejslavnějších obrazů Josefa Mánesa, zapůjčila ho Národní galerie
  Sbírku obrazů Josefa Mánesa na zámku v Čechách pod Kosířem, která je největší v Česku, rozšířila olejomalba s názvem Švadlenka. Dílo za deset milionů zámku zapůjčila Národní galerie. Při příležitosti 200. výročí narození malíře, který v Čechách pod Kosířem často tvořil. 
  staré Umělec, jakého svět neviděl. Pražská galerie vystavuje Banksyho
  Streetartového uměle Banksyho nikdo nezná, jeho tvorbu ale téměř každý. Svá díla provokující k zamyšlení „vystavuje“ většinou po zdech v různých zemích. Výběr z jeho tvorby – v podobě reprodukcí – je nyní poprvé k vidění v Praze. The World of Banksy přibližuje Galerie Mánes do 27. září.
  staré Rekvírování psů, rabování potravin. Ústecké muzeum vystavuje snímky z první války
  Fotografie z první světové války zachycují fronty v době nouze, rekvírování řeznických psů do rakouské armády nebo rabování skladů potravin.
  staré Jiří Suchý v pražské galerii vystavuje s Janem Homolou z kapely Wohnout
  V pražské Galerii 1 začala společná výstava děl zakladatele Semaforu Jiřího Suchého a muzikanta Jana Homoly.
  staré Jiří Suchý vystavuje v galerii s muzikantem Homolou
  Praha - Společná výstava divadelníka a zakladatele Semaforu Jiřího Suchého a muzikanta Jana Homoly začala dnes v Galerii 1 ve Štěpánské ulici, kterou provozuje Městská část Praha 1....
  staré V Plasích vystavují armilární sféru, renesanční astronomický skvost
  Země je středem vesmíru, kolem ní se točí Slunce, Měsíc i hvězdy. Alespoň podle unikátního astronomického přístroje z časů císaře Rudolfa II., který je nyní k vidění v Centru stavitelského dědictví v Plasích na severním Plzeňsku.
  staré Pračlověk v sámošce. DOX vystavuje práce dvojice, která 20 let jezdí za domorodci
  Nahý náčelník domorodého kmene sedí na kameni a kouří, zatímco mu nad hlavou přistává jedno tryskové letadlo za druhým.
  actual not cached